Girls (TV seriál)

Girls

Drama / Komedie

USA, 2012 - 2017, 29 h 9 min

Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Adam Driver, Zosia Mamet, Alex Karpovsky, Andrew Rannells, Peter Scolari, Becky Ann Baker, Chris O'Dowd, John Cameron Mitchell, Jon Glaser, Ebon Moss-Bachrach, James Le Gros, Kathryn Hahn, Richard E. Grant, Gaby Hoffmann, Shiri Appleby, Gillian Jacobs, Jessica Williams, Jorma Taccone, Rita Wilson, Amir Arison, Michael Zegen, Jason Ritter, Zuzanna Szadkowski, Billy Morrissette, Patti LuPone, Donald Glover, Debra Monk, Louise Lasser, Christina Kirk, Richard Masur, Amy Schumer, Clare Foley, Evan Jonigkeit, Jenny Mollen, Natalie Morales, Rosanna Arquette, Patrick Wilson, Ben Mendelsohn, June Squibb, Deirdre Lovejoy, Michael Imperioli, Lou Taylor Pucci, Amy Morton, Danny Strong, Mike Birbiglia, Bobby Moynihan, Vanessa Ray, Nick Lashaway, Felicity Jones, Philip Ettinger, Jenny Slate, Angela Featherstone, Carol Kane, Sarah Steele, Jennifer Westfeldt, Sakina Jaffrey, Griffin Dunne, Chris Eigeman, Horatio Sanz, Deborah Rush, Melonie Diaz, Deborah Schoeneman, Alexi Wasser, Reed Birney, Danielle Brooks, Skylar Astin, Ranjit Chowdhry, Carlo Alban, Bob Balaban, Teena Byrd, Chen Drachman, Crystal Lonneberg, Kim Gordon, Marc Maron, John Rue, Erin Darke, Henry Zebrowski, David Carranza, Ato Essandoh, Olivia Luccardi, Morgan Krantz, Zachary Quinto, Chris Wood, Angelic Zambrana, Jake Lacy, Laurie Simmons, Colin Quinn, Greta Lee, Jim Florentine, David H. Holmes, Airi Kido, Anthony Edwards, Barbara Rosenblat, Selenis Leyva, Enid Graham, Douglas McGrath, Frank Wood, Teddy Blanks, Vincent De Paul, Johnathan Fernandez, Ezra Koenig, Stephen O'Reilly, Jon Bass, Lesley Arfin, Myra Lucretia Taylor, Riz Ahmed, Chelsea Peretti, Ashley Williams, Ethan Phillips, Joy Bryant, Annie Q., Doris McCarthy, Matthew Rhys, Tracey Ullman, Jo Yang, Barrett Doss, Jasmine Cephas Jones, Azura Skye, Devin Ratray, Yassir Lester, Corey Stoll, Seth Barrish, Daisy Eagan

“Maybe I don’t want to enjoy things all the time. Maybe that’s not my style.” Ono se na první dobrou nabízí napsat, že jde o Sex ve městě (protože komediální drama ze života čtveřice zástupkyň něžného pohlaví v New Yorku pod patronátem HBO) pro mladší generaci, ale to by nebylo k této samozvané generační výpovědi ani trochu férové a natož pak trefné. Ony ty dva seriály totiž už ani nemůžou být rozdílnější; stylem, humorem, cílovkou i zaměřením. Sex ve městě byl nechtěnou parodií sebe sama (a tedy vynikající guilty pleasure, ne že ne) o věkem sešlých „předstírejme, že jsme třicátnice“ a rozumem mdlých metropolitních kravkách v kramflecích a jejich sháňce po chlapech/hadrech/koktejlech a… A nic více. To neurotická Hannah aka Lena „tuze moc a někdy až ke své škodě wannabe Woody Allen s kozama“ Dunham má o své generaci privilegovaných bělošek "co nevědí co by", dospívání, hledání sebe sama, osamostatňování se, vztazích a o životě jako takovém rozhodně co říci a nebojí se to říci; hodně otevřeně, natvrdo, k věci, sebeironicky, sprostě a v roztodivných sexuálních polohách i praktikách. Otázka pouze je, zda to co říká (a hlavně jakým způsobem to říká; jedno zda skrze své alter ego či svá slova vkládá do úst jiným sympaticky životným postavám), je něco, co v první řadě chcete vůbec slyšet. A to je onen polarizující bod, protože z velké části je líbí/nelíbí závislé na tom, jak moc (ne)skousnete značně svébytný projev právě Leny Dunham. Buď vám nebetyčně poleze na nervy (a skrze ní i celý seriál, protože je za psacím strojem, za kamerou i před ní) či ne. A ani v jednom z těch případů se není moc co divit, ale když nic jiného, tak je to vděčný terč trefných skečů. | S1: 3/5 | S2: 3/5 | S3: 5/5 | S4: 5/5 | S5: 4/5 | S6: ?/5 |(6.1.2015)

1.sezóna: 3*, 2.sezóna: 4*, 3.sezóna: 3*(21.3.2013)

druhy den, mam za sebou 6 dilu a jsem konsternovana. tohle jsem necekala, vymyka se to beznemu prumeru, Lena vi, o cem pise a je to neprikrasleny, je syrovy a uplne me fascinuje, jak to hraje. Uff, je to silny kafe a to ma rad jen nekdo.(10.9.2014)

Ze života ...(6.4.2014)

Allison Williams je opravdu Goddess! ... Za to Lena Dunham je nejvíc asexuální herečka týhle doby!(6.8.2012)

• - Producent Judd Apatow se nechal slyšet, že by seriál mohl pomoci mužům lépe pochopit myšlení žen. (zuza99)

• - Jména čtyř hlavních postav Hannah Horvath (Lena Dunham) , Marnie Michaels (Allison Williams), Shoshanna Shapiro (Zosia Mamet) a Jessa Johansson (Jemima Kirke) jsou aliterační. (zuza99)

• - Několikrát v seriálu zazní, že Marnie (Allison Williams) je podobná Audrey Gelman. Ta je ve skutečnosti nejlepší přítelkyně Leny Dunham, představitelky Hannah. (zuza99)