• blackrain
  *****

  To bylo příbuzenstvo k pohledání. Jenom čekali až tetička Berta zaklepe bačkorami a majetek jim spadne do klína. Celá zápletka byla to velmi dobře vymyšlená. Miluju scénu s vyvoláváním duchů, kdy příbuzní sedí u velikého stolu a venku je bouřka. Ta je parádní.(25.7.2011)

 • Radko
  ****

  Parádna zbierka chamtivých príbuzných, lačniacich po majetku a prachoch. Všeobecne je možné povedať, že ak je pravdepodobné dedičstvo zdrojom príjmov, nastávajú odrazu krvavé zvady v rodinách, nepriateľstvá do smrti a ignorovanie komunikácie. Kto v svojej rodine nezažil odtienky nepriateľstva a nestretávania sa, spočívajúce v majetkových nezhodách ohľadom dedenia, má šťastie. Avšak ten i onen si môžu vychutnať v podarenej Fričovej komédii neúprosnú honbu za majetkom, uprostred ktorej vzklíči láska. Podarený film s pochybnou pointou, ústiacou do založenia akéhosi masového detského výchovného tábora na mieste starodávnej stavby. Akoby sa práve v záverečných minútach filmu prejavili tak trochu také masové, či lebensbornovské ambície masovej výchovy pod jednou lajnou, dané rokom vzniku filmu.(2.6.2014)

 • gouryella
  ***

  Jako vzdy naprosto dokonala Ruzena Naskova - herecka jejiho formatu mi v soucasne dobe hodne chybi.(25.7.2002)

 • pan.Kaplan
  *****

  Hezký příběh lásky a na druhé straně komedie o rodinných vztazích. No - a Růžena Nasková snad ve své vůbec nejkrásnější roli. Jeden z mě nejmilejších "pamětnických" filmů.(8.1.2008)

 • Zloděj kol
  *****

  Vynikající film, který nemá z hlediska své skladby a struktury vyprávění, v meziválečné a protektorátní veselohře obdoby. Kouzelně sentimentální atmosféru doplňuje starý strašidelný zámek s personálem, který hned tak někde nenajdete ("Víchová má mísu v ruce a půjde otvírat"), Ferenc Futurista dominuje a plně ukazuje rozsah svých možností. Na velké lidské ploše hrající Růžena Nasková a František Smolík tvoří příjemnou paralelu k hamižným příbuzným v neodolatelném a přitom jemně odstíněném podání, pro každý typ rozdílném. A pochopitelně tu nesmí chybět zmoudření a nalezení životního cíle. Martin Frič si osvojil prostředky soudobé režie a dokázal je přiměřeně a hlavně smysluplně používat. Místy snad trochu nepřiměřeně staromilské, ale to už tak nějak patří k věci. Velmi dobrý hudební motiv. Na Tetičku - nedám dopustit.(28.5.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace