Skvělá komedie s herečkou s nejpodmanivějším hlasem, Růženou Naskovou, v hlavní roli. Celá škála vynikajících předválečných herců a hereček.(29.8.2012)

Parádna zbierka chamtivých príbuzných, lačniacich po majetku a prachoch. Všeobecne je možné povedať, že ak je pravdepodobné dedičstvo zdrojom príjmov, nastávajú odrazu krvavé zvady v rodinách, nepriateľstvá do smrti a ignorovanie komunikácie. Kto v svojej rodine nezažil odtienky nepriateľstva a nestretávania sa, spočívajúce v majetkových nezhodách ohľadom dedenia, má šťastie. Avšak ten i onen si môžu vychutnať v podarenej Fričovej komédii neúprosnú honbu za majetkom, uprostred ktorej vzklíči láska. Podarený film s pochybnou pointou, ústiacou do založenia akéhosi masového detského výchovného tábora na mieste starodávnej stavby. Akoby sa práve v záverečných minútach filmu prejavili tak trochu také masové, či lebensbornovské ambície masovej výchovy pod jednou lajnou, dané rokom vzniku filmu.(2.6.2014)

Úžasná role pro paní Růženku Naskovou, kterou mám moc ráda. Dojemný a zároveň veselý příběh :-)(26.8.2011)

To bylo příbuzenstvo k pohledání. Jenom čekali až tetička Berta zaklepe bačkorami a majetek jim spadne do klína. Celá zápletka byla to velmi dobře vymyšlená. Miluju scénu s vyvoláváním duchů, kdy příbuzní sedí u velikého stolu a venku je bouřka. Ta je parádní.(25.7.2011)

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v obci Pruhonice. (dyfur)(30.9.2014)

• - Filmovanie prebiehalo v obci Pruhonice. (dyfur)