Zápletka nepřekvapí, provedení potěší. Tetička nabídla velké role Růženě Naskové a Ferenci Futuristovi, krásnou příležitost dostala i moje oblíbená Lída Chválová. Duchařský závěr, v němž se každý co chvíli nádherně děsí a leká, je vyloženě super.(2.4.2017)

Skvělá komedie s herečkou s nejpodmanivějším hlasem, Růženou Naskovou, v hlavní roli. Celá škála vynikajících předválečných herců a hereček.(29.8.2012)

Neprávem přehlížený film. Zajímavý hned v několika směrech. Růžena Nasková se trochu nesměle, ale s grácií pravé dámy, pokusila zahrát si v komedii a podle mě s daleko příjemnějším výsledkem než ve filmech Příklady táhnou a Konečně sami. Ale to není všechno - teprve když sledujete Tetičku, uvědomíte si, co měla česká komedie ve Ferenci Futuristovi a hanebně málo toho využívala. On měl ve většině filmů jen jediný komický výstup jako nějaký ten zahradník, školník, opilec atd. Ale tady hraje (skvěle) hlavní mužskou roli tetiny pravé ruky. Inteligentního, mazaného, autoritu vzbuzujícího majordoma Hynka. To on dostane ten mazaný nápad - teta předstírá, že zemřela, aby se na reakci "pozůstalých" přesvědčila, jak je to s jejich city. A není to věru žádná sláva, když máte v příbuzenstvu samé mamonuchtivé figurky, hrané Baldovou, Nedbalem, Marvanem, Šlemrovou... Ti poslední dva jmenovaní mají vztah ke své příbuzné už v příjmení, jmenují se Dusbabovi. :-) Růžena Šlemrová tentokrát opustila své oblíbené ráčkování a vsadila na jinou vadu řeči, pěknou koloraturní figurku nedbalé posluhovačky hraje Darja Hajská a ani mi nevadí vedlejší zápletka s Františkem Smolíkem, vemlouvavě pějícím sentimentální šlágr Bláhové mládí. Vidíte. Tak pěkný film to je. 100%(1.2.2006)

Jako vzdy naprosto dokonala Ruzena Naskova - herecka jejiho formatu mi v soucasne dobe hodne chybi.(25.7.2002)

Tak jsem si jedné krásné neděle říkal - jestlipak dávají nějaké příjemné retro? A hle, Tetička! Ta nikdy nezklame! Rovněž jako Růžena Nasková a Ferenc Futurista. Stárnoucí, leč zajímavý milostný příběh...oduševněle napsaný životní osud a melancholické herectví...a Jiří Dohnal v roli profesůrka je bezchybný!(27.8.2003)

• - Filmovanie prebiehalo v obci Pruhonice. (dyfur)