Chicago Fire

• USA Chicago Fire
USA, (2012–2024), 176 h 8 min (Minutáž: 40–43 min)

Jesse Spencer, Taylor Kinney, Yuriy Sardarov, Christian Stolte, Eamonn Walker, Monica Raymund, Joe Minoso, Randy Flagler, David Eigenberg, Anne Lockhart (více)

Série(12) / Epizody(252)

Adrenalin do žil a slzy do očí... Elitní tým hasičů bojuje o životy druhých, zatímco ty jejich jsou ve stálém ohrožení. Chicago Fire nás zavádí na 51. hasičskou stanici k elitní požární, záchranné a zdravotnické jednotce. Ukazuje prestižní povolání, které je neuvěřitelně nebezpečné, vyčerpávající a stresující, avšak také naplňující a vzrušující. Žádný stereotyp tu nenajdete. Hrdinové z 51. směřují do míst, odkud ostatní utíkají. Navzdory všem rozdílům, rozporům či osobním antipatiím se v profesním životě tento tým snaží čelit situacím spojeným se životem a smrtí jako rodina. (oficiální text distributora)

RobbieM@N

Pochybuji, že na TV obrazovce se objevil víc podlézající seriál. Producenti opravdu pokryli každou možnou menšinu - lesba, černoch, hispánec s menší dějovou linkou, single žena, geek, chlap s rozpadlým manželstvím atd... V konečném důsledku je scénář fakt šílený mišmaš, který se nedá pořádně sledovat. A to jen díky tomu, aby Chicago Fire někoho neurazilo nebo zapomnělo. Pokud tohle má být jeden z nejlepších seriálů sezony, tak to je tedy hrůza. Díkybohu za kabelové stanice.... ()

kenkaku

V Chicago Fire se povedli dvě věci (možná tři). 1) téma... každý blb točí seriál o policajtech nebo doktorech. Ale hasiči...? dobrá volba. 2) herci... sakra dobrá ruka na volbu herců a postav. No jasně že 3/4 jsou hezounci a fiflenky ale tady to nějak nevadí a neruší. Naopak. no a 3)... pohled na život hasiče. Není to jen o jedu k ohni, uhasím a hrdinsky zachráním sousedovi kočku. Je to ucelený (a různorodý) pohled na práci hasičského sboru protkaný příběhy jednotlivých postav. Za sebe se nedivím, že nezůstalo jen u jedné řady a seriál pokračuje.... 2. série: na druhé sérii je znát, že už se nevyjíždí k požárům tak často (už se třeba jen tahají lidi z popelnice) = produkce šetří a vše se začíná plíživě zaměřovat na životy hlavních protagonistů. Díky tomu vylézá do popředí otravný amerikanismus (jak jsou všichni hrozně poctivý a až obludně tabuizují jistá témata). Za sebe jen doufám, že se to nebude zhoršovat. ()

Borrtex

Výborná seriálová podívaná. První tři díly se seznamujeme s prostředím, s lidmi, a s tím, jak vše na hasičské stanici funguje. Ve chvíly, kdy by seriál mohl začít připadat nudný (tím stereotypem a ničím novým) se autoři rozhodli vytvořit onen vnitřní děj mezi jednotlivými epizodami, a to je to, díky čemu se po třech dílech začnete neskutečně těšit na další díly. Pro seriály ale i filmy které mají co dočinění s tvrdou prací a skutečnými hrdinami mám slabost, a toto je zase něco nového a především originálního. Seriál mě nadchl, a sledovat jej je akce, překvapení i zábava. Vše co má mít, má. 95%PS: Po 2 sériích mi Firehouse přirostl k srdci. GOD, HOW MUCH I LOVE THIS FAMILY! ()

Kuzzie

První sérii jsem opravdu žrala, seriál na mě působil jako zjevení. Všichni se chovali tak nenuceně a sympaticky, akce byly skvělý,ale v druhý se to nějak zvrtlo a mí oblíbenci se začli chovat dost nesnesitelně, klišé střídalo klišé ,a když už i hostující Sophia Bush ztratila kouzlo, které měla v OTH...!...nakopala bych je všechny do prdele! Svuj hněv jsem vyjádřila, jak mám ve zvyku, velice drsně-snížila jsem hodnocení o hvězdičku! A větší slizouny než ty(naštěstí jen hostující) fízlovský kamarádíčky by člověk hledal dlouho- Sophia Bush i bez dřívějšího kouzla jistě odpustí, ona je výjimka ;) ()

McClane

Hodnocení pilotu: Nejmilejší překvapení z americký seriálový produkce této sezóny, všechno tak jak má, sympatický uvěřitelný postavy (až na ty modelky se sanitkou), solidní look a minimum patosu. Nějaká ta traumata hlavních hrdinů - smrt kolegy, rozchody, nemoci - tu holt musí být, ale po prvním díle se těším i na další. Škoda, že vzhledem ke sledovanosti se z toho asi nevyklube držák typu Pohotovost, ke kterýmu se seriál asi nejvíce blíží. 70%. ()

Galerie (5 175)

• Záběry z natáčení havárie malého letadla byly vysílány ve zprávách chicagské televizní stanice WGN, která se zpočátku mylně domnívala, že jde o havárii skutečnou. (phoebess)
  • Když Casey (Jesse Spencer) v prvním dílu druhé série přelézá po žebříku z okna do okna sousedního domu, utrhne se pod žebříkem okenní římsa. V následujících záběrech je ale římsa celistvá a kompletně neporušená. (jirijost)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers