poster

Andělský podíl

 • Velká Británie

  Angels' Share, The

 • Francie

  La part des anges

 • Slovensko

  Anjelský podiel

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie / Belgie / Itálie, 2012, 106 min

Režie:

Ken Loach

Scénář:

Paul Laverty

Producenti:

Rebecca O'Brien

Střih:

Jonathan Morris
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Freemind
  ****

  Krásně praštěná komedie o partě lidí vyškrabaných ze sociálního dna. Příběh začíná jako úsměvný příběh o cestě k nápravě a pak se najednou zvrtne ve story o loupeži století. Způsob vyprávění a druh humoru není pro každého, ale já jsem si to náramně užil.(8.12.2012)

 • jojinecko
  **

  Veľmi rozpačitý film. Ken Loach akoby nevedel čo chce natočiť, resp. spojenie dramatickej a tej "uvoľnenejšej" časti nefungovalo. Začína to ako drsná sociálna dráma, aby to celé prešlo do kvázi ľahkej komédie, poriadne šablónovitej. Čo je to najdôležitejšie, bez ohľadu na nepodstatné škatuľkovanie - nudil som sa! Ale pri degustáciách whisky som mal chuť na nejaký ten zlatistý mok, to je pravda:)(7.1.2014)

 • Vodnářka
  ***

  Další snímek z kategorie nevadí, ale nic nezanechá. Milá jízda docela sympatických postav, originální plán, pár vtipných momentů, cool whisky, hezký krajinky, Edinburgh a pár zajímavých námětů, které jsou ale v zápětí ještě zajímavěji zabity. Pokud nemáte co dělat, je snímek ideální, pokud čekáte velký karlovarský zážitek, zapátrala bych ještě v programu...(3.7.2012)

 • sochoking
  *****

  Vynikajúca kombinácia sociálnej drámy spojená s takým krimi dobrodružstvom a ochutnávkou whisky. Hercov snád' vyhrabali z ulíc, pubov a pracáku, takže som mal pocit , že som súčasťou deja a na tých rôznych ochutnávkach sa človek aspoň čo to dozvedel. Mimochodom, názov filmu je podľa mňa asi jeden z najkrajších, poéziou a whisky samotnou zaváňajúcich, aký kedy mohol byť filmu daný!(15.10.2012)

 • Tirion
  ****

  Dlouho jsem nad hodnocením filmu přemýšlel. Dost často vás totiž film mate. Nevíte, zda se jedná o komedii, sociální drama nebo o svéráznou stealth akci. Zkrátka bodrý přístup neotesaných Skotů je dost často tématem k zamyšlení - mysleli to doopravdy tak jak to vnímám já? Věřil bych spíš tomu, že nemysleli. Zkrátka Andělský podíl je nevyzpytatelný. Má hodně co říct, ale někdy neví jak. Anebo to prostě kontinentální Evropan vnímá jinak. Nicméně jsem se rozhodně nenudil. Zajímavý příběh a potutelný humor je u filmu Kena Loache samozřejmostí a zde se to potvrzuje. Je dobře, že se scénář zaměřuje detailně pouze na pár postav, protože ty má vykreslené dokonale a nenutí divákovi nějaké zvláštní ideály. Zbytek je načrtnutý pouze jako stafáž a jako prostředek pro vtip. Ale jestli máte rádi rytíře v bílých zbrojích, tak tady si příliš nevyberete. A to je síla tohoto snímku. Poznáte spodinu Skotské omladiny a vystřízlivělé idealisty středního věku, kteří zkrátka vědí, jak že to v životě vlastně chodí. Sečteno a podtrženo - Loach natočil dokonalou sondu do nižších společenských vrstev, kde jenom humor a nadhled dokáže zjitřit pohled na jinak šedivý a lopotný život.(21.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace