Andělský podíl

La part des anges

Anjelský podiel

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie / Belgie / Itálie, 2012, 106 min

Další snímek z kategorie nevadí, ale nic nezanechá. Milá jízda docela sympatických postav, originální plán, pár vtipných momentů, cool whisky, hezký krajinky, Edinburgh a pár zajímavých námětů, které jsou ale v zápětí ještě zajímavěji zabity. Pokud nemáte co dělat, je snímek ideální, pokud čekáte velký karlovarský zážitek, zapátrala bych ještě v programu...(3.7.2012)

• maseer2

prapodivný vývoj děje, žádný humor, v tomto případě otravný britský přízvuk a během celé druhé půle také ukrutná nuda.. film z kategorie zbytečných..(28.10.2012)

Ač považuju whisky za něco odpornýho, při sledování jsem měl nutkání si jednu dát. Prostředí (veřejně prospěšné práce) a jazyk jako vystřižené z Misfits, už ně tolik zábavné, říběh spíš průměrný. Z mého pohledu je to sociologická úvaha nad tím, jestli mladý člověk, který se dostane mimo ýákona chová se jak debil, má právo na „normální“ život a jestli je takový, jak se občas chová. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 ' hudba 5 ' humor 2 ' akce 2 ' napětí 1 ' pustil bych si znovu 5(4.11.2012)

Loach je pořád tak neuvěřitelně stejnej a protivně podlejzavej. Když koukám na jeho filmy, vidím před sebou ty narativní schémata a ty opakující se motivy vzájemnosti nejnižších tříd, ploché postavy a hluboce lidské momenty... Kdybych to od něj neviděl už několikrát...(11.7.2012)

• 6thSun

Hodně zajímavé (viz strhující scéna se zpytováním svědomí při setkání s klukem, jemuž hlavní hrdina nakopal nehezky prdel)...ale jen do chvíle, než v sobě ten grázlík objeví geniální talent rozpoznat nejjemnější nuance v chuti whisky. Před zhlídnutím jsem nečetl obsah a nevěděl co mám očekávat, proto byl pro mě tento moment velký WTF, protože v tu chvíli musí být každýmu, kdo má jen trochu nakoukáno, úplně jasný, jakým směrem se bude děj dál ubírat. Tohle by mě zaujalo v devadesátejch letech, v roce 2012 ovšem pokládám podobné vystavěné příběhy za ztrátu času (přestože ho mám 3 prdele) a je mi úplně jedno, jak dobře je to natočený nebo zahraný. 40%(5.3.2013)

• - Paul Brannigan hrá vo filme pochybného a problémového človeka. V skutočnosti bol v šestnástich rokoch uväznený na štyri roky za ozbrojený prepad. Po prepustení na slobodu bol nezamestnaný, frustrovaný a premýšľal nad samovraždou. (kacer4)