poster

Andělský podíl

 • Velká Británie

  Angels' Share, The

 • Francie

  La part des anges

 • Slovensko

  Anjelský podiel

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie / Belgie / Itálie, 2012, 106 min

Režie:

Ken Loach

Scénář:

Paul Laverty

Producenti:

Rebecca O'Brien

Střih:

Jonathan Morris
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Duotone28
  ****

  Daždivá sobota rozveselená touto skvelou pohodičkovou vecičkou, paráda! nazdar(27.10.2012)

 • Tirion
  ****

  Dlouho jsem nad hodnocením filmu přemýšlel. Dost často vás totiž film mate. Nevíte, zda se jedná o komedii, sociální drama nebo o svéráznou stealth akci. Zkrátka bodrý přístup neotesaných Skotů je dost často tématem k zamyšlení - mysleli to doopravdy tak jak to vnímám já? Věřil bych spíš tomu, že nemysleli. Zkrátka Andělský podíl je nevyzpytatelný. Má hodně co říct, ale někdy neví jak. Anebo to prostě kontinentální Evropan vnímá jinak. Nicméně jsem se rozhodně nenudil. Zajímavý příběh a potutelný humor je u filmu Kena Loache samozřejmostí a zde se to potvrzuje. Je dobře, že se scénář zaměřuje detailně pouze na pár postav, protože ty má vykreslené dokonale a nenutí divákovi nějaké zvláštní ideály. Zbytek je načrtnutý pouze jako stafáž a jako prostředek pro vtip. Ale jestli máte rádi rytíře v bílých zbrojích, tak tady si příliš nevyberete. A to je síla tohoto snímku. Poznáte spodinu Skotské omladiny a vystřízlivělé idealisty středního věku, kteří zkrátka vědí, jak že to v životě vlastně chodí. Sečteno a podtrženo - Loach natočil dokonalou sondu do nižších společenských vrstev, kde jenom humor a nadhled dokáže zjitřit pohled na jinak šedivý a lopotný život.(21.8.2012)

 • misterz
  ***

  Komediálna dráma s veľmi pozitívnym, príjemným koncom, ktorý zahreje pri srdci. Škoda len tej prvej polovice, naťahovala sa ako žuvačka a často skĺzala do nudy. Úvod ešte ušiel, "predstavovanie" účastníkov pomocných prác bolo celkom zaujímavé a často aj komické, potom však príbehu došiel dych. Stále to skĺzavalo do takého obyčajného, klišé príbehu, kde sa hlavný hrdina chce napraviť, ale minulosť mu to nechce dovoliť. A tak stále pred ňou uteká... Našťastie od objavu talentu hlavného hrdinu na degustáciu whisky a hlavne zlodejskej výpravy celej partie sa dejová linka posunie viac do komediálnej roviny, miestami zaváňajúcej Ritchieovskou značkou, čo ma začalo konečne náramne baviť. Suma sumárum, vidím to na lepší priemer. 68/100(22.10.2014)

 • IQ Tiqe
  ***

  Ač považuju whisky za něco odpornýho, při sledování jsem měl nutkání si jednu dát. Prostředí (veřejně prospěšné práce) a jazyk jako vystřižené z Misfits, už ně tolik zábavné, říběh spíš průměrný. Z mého pohledu je to sociologická úvaha nad tím, jestli mladý člověk, který se dostane mimo ýákona chová se jak debil, má právo na „normální“ život a jestli je takový, jak se občas chová. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 ' hudba 5 ' humor 2 ' akce 2 ' napětí 1 ' pustil bych si znovu 5(4.11.2012)

 • rikitiki
  ****

  Něžné sociální drama s prvky komedie. Pobavil mě neotřelý nápad a užila jsem si dobré herecké výkony neznámých herců - jsou syrově uvěřitelné.(27.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace