poster

Andělský podíl

 • Velká Británie

  Angels' Share, The

 • Francie

  La part des anges

 • Slovensko

  Anjelský podiel

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie / Belgie / Itálie, 2012, 106 min

Režie:

Ken Loach

Scénář:

Paul Laverty

Producenti:

Rebecca O'Brien

Střih:

Jonathan Morris
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Na to, že si Andělé berou svůj podíl ze sudů whisky věřím rozhodně víc než na to, že se z delikventů stávají slušní občané. A jsem si celkem jistý, že režisér věděl, co mi chce sdělit, ale vzal to zbytečně dlouhou oklikou. Úvodní sociální drama je totiž tak nezáživně dlouhé, že jsem se chtěl s Andělským podílem naštvaně rozloučit. Pak však přišlo o něco lepší seznámení s vůní, chutí i barvou oblíbeného alkoholu a zlodějský závěr byl už naprosto vynikající. Jen si nejsem jistý tím, kolik diváků projeví tolik osobní statečnosti jako já a neopustí Robbieho dávno před první návštěvou palírny.(3.2.2014)

 • Caym
  ***

  Neurazí, nenadchne. Whisky newhisky, nejprve jsem měla dojem, že jsem přišla sledovat drama (to se stává, když si nepřečtete anotaci), potom jsem pochopila, že se můžu i smát. Chlapec s popelníky místo brýlí byl vtipný, dokud nezačal příliš lpět na hláškách o sedřených vejcích, hlavní postava nejprve budila soucit i opovržení, až se z ní nakonec stal takový Ethan Hunt, který vymyslel a provedl krutý plán (a agrese i agresivní "kamarádi" zmizeli kdo ví kam), když přidáme k pár dobrým vtipům i nějaké ty nechutné, ve kterých figurují tělní tekutinky, máme před sebou komedii, která žije svým životem, ale na plátně ji není třeba vidět.(2.7.2012)

 • Fr
  ***

  ,,MŮJ KLIENT CHCE JEN 3 LÁHVE. JEDNU SI NECHAT, JEDNU VYMĚNIT A JEDNU VYPÍT S PŘÁTELI....“ /// Tak fajn. Původně to vypadalo na film vo tom, že když se jednou zapleteš do toho svinstva, nejde s tím jen tak přestat. Robbie by se měl vykašlat na všechny ty sračky kvůli kterejm seděl, zapomenout na všechny co ho chtěj zabít – páč je mladej a má malilinkatýho syna. Škoda, že trvá hodinu, než se film dostane k rozumnejm věcem. K whisky a ,,triku“, jak vydělat prachy. Začne bavit, chytá to ,,zlodějskou“ atmosféru a hlavně dostávám kurevskou chuť ochutnat pořádnýho vizoura. V tý druhý půlce, je to optimistickej teenagerskej zlodějskej film, provoněnej whiskou a myšlenkou, že na těch prospěšnejch pracích v Británii asi něco bude. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tož po filmech o víně, bych radši něco vostřejšího. 2.) Páč na exkurzi do palírny se nechodí každej den (netýká se zaměstnanců likérky Drak). 3.) Thx za titule ,,verus.1993“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(16.10.2012)

 • bassator
  *****

  47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - HORIZONS - Horizonty (The Angels' Share / THE ANGELS´ SHARE / Andělský podíl) - Po všech stránkách dokonalý film, od pro mne strašně charakterního režiséra, který neumí udělat krok mimo, který neumí natočit špatný film. A tento je okořeněn něčím co u Kena téměř nenajdete a to dobrým ("šťastným") koncem. Jeho filmy mají vždy strašně silné a né optimistické konce a tento jako by se k němu vůbec nehodil. Stále jsem čekal kdy příjde ten zvrat a NAŠTĚSTÍ tentokrát nepřišel. Velký festivalový zážitek... - 6. 7. 2012 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 3. místo - 90%(17.7.2012)

 • sochoking
  *****

  Vynikajúca kombinácia sociálnej drámy spojená s takým krimi dobrodružstvom a ochutnávkou whisky. Hercov snád' vyhrabali z ulíc, pubov a pracáku, takže som mal pocit , že som súčasťou deja a na tých rôznych ochutnávkach sa človek aspoň čo to dozvedel. Mimochodom, názov filmu je podľa mňa asi jeden z najkrajších, poéziou a whisky samotnou zaváňajúcich, aký kedy mohol byť filmu daný!(15.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace