Andělský podíl

La part des anges

Anjelský podiel

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie / Belgie / Itálie, 2012, 106 min

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - HORIZONS - Horizonty (The Angels' Share / THE ANGELS´ SHARE / Andělský podíl) - Po všech stránkách dokonalý film, od pro mne strašně charakterního režiséra, který neumí udělat krok mimo, který neumí natočit špatný film. A tento je okořeněn něčím co u Kena téměř nenajdete a to dobrým ("šťastným") koncem. Jeho filmy mají vždy strašně silné a né optimistické konce a tento jako by se k němu vůbec nehodil. Stále jsem čekal kdy příjde ten zvrat a NAŠTĚSTÍ tentokrát nepřišel. Velký festivalový zážitek... - 6. 7. 2012 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 3. místo - 90%(17.7.2012)

Sympatická podívaná. Lehká sociálně kritická pohádka, která se prvních třicet minut tváří jako vážně drama, ale zklouzne k vtipné komedii prošpikované láskou k whisky. K mému velkému údivu je spousta hlášek a gagů silně prvoplánovaných a nikoliv silně "britsky" důvtipných, ale to nic nemění na tom, že se během filmu budete náramně bavit :)(28.7.2012)

Anglický sociální výkvět typu co já nejradši nosím - tepláky! společně s nádherným názvem dal už dopředu tušit, že tohle bude začátek krásného přátelství a pro mě hodně velké pokušení mrknout na konec, abych zmírnila nepříjemné pnutí, podpořené jakýmsi veronským syndromem, který mně bránil si ten zajímavý, zčásti komický, zčásti víc než vážný snímek plně vychutnat...(27.3.2014)

Kdo čeká komedii, která bude hodně vtipná a budete si myslet, jak se budete smát, tak rozhodně Andělský podíl o tomhle není. Téměř neznámí herci se ukázali v dobrém světle. Kdo si nic nebude od Angels Share slibovat, tak dělá jen dobře, protože tohle není žádné velké představení. Je to vlastně zajímavé, nic převratného se tam neděje, ale i tak se nenudíte. Je to něco jako chůze, když jdete po ulici a přemýšlíte nad něčím, taky nevnímáte nudu, jen prostě jdete. Mé hodnocení v sobě neskrývá negativismus, ale ani optimismus. Možná až typický styl pana režiséra, že by?(9.2.2013)

,,MŮJ KLIENT CHCE JEN 3 LÁHVE. JEDNU SI NECHAT, JEDNU VYMĚNIT A JEDNU VYPÍT S PŘÁTELI....“ /// Tak fajn. Původně to vypadalo na film vo tom, že když se jednou zapleteš do toho svinstva, nejde s tím jen tak přestat. Robbie by se měl vykašlat na všechny ty sračky kvůli kterejm seděl, zapomenout na všechny co ho chtěj zabít – páč je mladej a má malilinkatýho syna. Škoda, že trvá hodinu, než se film dostane k rozumnejm věcem. K whisky a ,,triku“, jak vydělat prachy. Začne bavit, chytá to ,,zlodějskou“ atmosféru a hlavně dostávám kurevskou chuť ochutnat pořádnýho vizoura. V tý druhý půlce, je to optimistickej teenagerskej zlodějskej film, provoněnej whiskou a myšlenkou, že na těch prospěšnejch pracích v Británii asi něco bude. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tož po filmech o víně, bych radši něco vostřejšího. 2.) Páč na exkurzi do palírny se nechodí každej den (netýká se zaměstnanců likérky Drak). 3.) Thx za titule ,,verus.1993“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(16.10.2012)

• - Paul Brannigan hrá vo filme pochybného a problémového človeka. V skutočnosti bol v šestnástich rokoch uväznený na štyri roky za ozbrojený prepad. Po prepustení na slobodu bol nezamestnaný, frustrovaný a premýšľal nad samovraždou. (kacer4)