Snížek, bílý kožíšek

Snowflake, the White Gorilla

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Španělsko, 2011, 90 min

• Wiikii

Panda červená je asi nejlepší postava ve filmu, bohužel nic jiného mě moc nezaujalo ...Škoda, vypadalo to slibně na začátku, ale herecké výkony se nepovedly tak jak jsem očekával.. HODNOCENÍ: 35% (2*)(22.7.2013)

• Jezinka.Jezinka

Jednou se stalo to, že se narodila gorila lišící se od ostatních goril barvou kožíšku. Tato gorila byla bílá. Albíni to v přírodě (ne tak v laboratořích) mají vůbec těžké. Ale ač v přírodě by nepřežila, v Zoo se stala jednou z hlavních atrakcí. V životě se dějí věci, jako že se vyvede ne zcela šablonovitý exemplář svého druhu, a ten to pak má v rámci svého sociálního okolí těžké a to je tak všechno, co si z toho lze odnést. Bílá gorilka z plakátu mi připadala roztomilá a chtěla jsem na film jít do kina, jsem ráda, že jsem to neudělala.(18.3.2017)

• Radiq

Moc pro děcka. I to, co má byt vtipny, je spiš roztomily a místo fakt vtipnejch situací slouží jako náhrada ruzny gagy, pády a neštěstí. Ale jinak nápad s bílou gorilou celkem ok a zkloubení animace a hranyho se dycky libilo. Když jsme u té animace, tak ta byla docela povedená. A když sme u toho povedenyho, tak uplnej opak povedenyho, to byla ta hraná část. Nejen že byla uplně trapná a dementní, ale často nedávala smysl, postavy se chovaly uplně idiotsky, hráli idiotsky a cely to prostě bylo idiotsky. Výběr herců uplně katastforální, když nepočitám hlavniho padoucha, kterej zaujal aspoň vtipnym vzhledem (ale to je tak všechno). A tak nám zustaly akorát ty animovany roztomily zviřata... a jinak je to film fakt nudnej a já být režisér, tak bych se rači posral, než něco takovyho natočit...(31.8.2014)

• Stallone

I když to nejbližší multikino máme přes 60 km, snažíme se ho s mojí krásnou přítelkyní (modelkou) navštěvovat pravidelně. Nakoukáno tam toho máme opravdu hodně. Snížek, bílý kožíšek byl zatím jediným filmem ze kterého jsme během promítání odešli. To se opravdu nepovedlo. Nezajímavý příběh bez nápadu. Panu scénáristovi a režisérovi chybí potřebný um. Doporučuji na nedělní deštivé odpoledne. Za nápad bílé gorily symbolicky jedna hvězda.(19.11.2016)

Pohodový rodinný film, který má v sobě většinu typických prvků pro rodinné filmy. K tomu navíc příjemná hudba, líbivá animace, neškodný, ale celkem zábavný příběh i přes to, že působí příliš tuctově. Snížek byl fajn, ale Kebule se mi animačně líbila mnohem více, škoda že se nepodílela na dobrodružné výpravě. Pandí kamarád správný úleťák, který si sice hraje na všechnomožné, ale v prvé řadě myslí vždy na druhé. No možná v druhé, v první bude asi meditace. Herecky ovšem slabé, ta komediálnost nic moc, emotivnost v podání dětských herců na mě taky příliš nefungovala, přišli mi víc otravní než sympatičtí. Čarodějka byla fajn, z lidských herců asi nejlepší. Mám rád tyhle na půl animované, na půl hrané filmy. Z Barcelony mohlo být vidět více, když už se skrz ni konala taková pouť. Pár fotbalových odkazů bylo fajn, takže si španělé i do tohoto trochu podsunuli fanouškovskou rivalitu Barcelony a Madridu. Tento hodnotím, ale jako mírně slabší průměr. 5/10(26.8.2013)

• - Film byl nominován na španělskou filmovou cenu Gaudí Award v kategorii nejlepší animovaný film a nejlepší vizuální efekty. (JARDAHONDA)