• Pluhy

Babovřesky jsou film, z kterého musí mít každý radost! Majitelé kin si mnou ruce, že mají vyprodané kinosály, herci se radují, že si konečně něco vydělali, rádio Impuls se chvástá jak skvěle se jim ten product placement vydařil, stejně tak majitelé kojenecké vody Horský Pramen volají sláva, protože PET flaška jejich vody je přes celý reklamní billboard na Babovřesky, čeští hokejisté mlátí v radostné agónii hokejkami o zem, protože si konečně zahráli ve filmu, Troška se pyšní opět nejlepší českou lidovou komedií, analytici nevěřícně koukají na nejnavštěvovanější český film, babičky mají radost, že za jejich těžce vydřený důchod obdrželi přes dvě hodiny filmového materiálu, běžní občánkové jsou nedšeni, že se nabažili typickým troškovským humorem a do toho všeho všem ohromně šmakuje Medovník. ... A pak je tu těch pár ostatních jedinců. tedy ta ubrečená pakáž na CSFD, která breptá něco o nulových morálních hodnotách a ztrátě soudnosti. | Pokud bych měl nějak zhodnotit můj zážitek po dokoukání filmu o faráři Šoustalovi, nevydařené felaci Lucky Vondráčkové a kopu do koulí Veroniky Žilkové, udělil bych pět hvězd sám sobě, za to, že jsem tento film dokoukal až do konce.(5.6.2014)

• Fr

,,…NO HOLKA, CO SE TU VŠECHNO ZA TENHLE TEJDEN SEMLELO, SE TU NESTALO OD VÁLKY. TEČKA .…“ /// ÚVOD: To vám takhle do mě manželka asi šest (možná i pět) měsíců hučela, proč ještě neviděla Troškův novej biják. Styděl jsem se, páč pro rodinu všechno, a tak jsem navštívil místní kapličku, dal příslušnej dar, dostal pomazání a při zpovědi slíbil, že budu hodnotit s chladnou hlavou, objektivně, no prostě že se nenechám ovlivnit. (Nikým! Ani tebou Bože!) NĚKOLIK ZÁKLADNÍCH POZNATKŮ: Babka praví: ,,ble, ble, ble…VYPRDNE“ – a teď má asi následovat vodopád (nebo kurva jak se to říká) hurónskýho smíchu. Po 5ti minutách jdu tajně zvracet (přece nebudu kurvit rodině zážitek…). Sbírka přestárlejch holek a kluků, starosti protivnejch socek a jinejch duševně chorejch magorů – ano, to vznikne, když smícháte Kameňáky s Hošticema. Vydru nahradil (a návrat k taťkovi oslavil) Kikinčuk, silně věřící drbny – no to je fakt úplně jedno. Nejhůř mi bylo, když jsem zjistil stopáž – TY KRÁVO: DVĚ HODINY! No to ses posral v kině…. Škoda, že ten fór s tím koncem (líbil se mi!) byl jen fór… ZÁVĚR: Co si dát takhle křesťanský odpuštění? Tak aby bylo jasno – za mě NIKDY! Boží mlejny melou … a Troško – ON Tě vidí! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Auto mám neustále posraný vod holubů (počkej vole, se nenavážím do vesničanů….voni jsou i ve městech přece…ty ptáci samozřejmě…). 2.) Příjmení Šoustal mě zabaví na dvě hodiny. (a pak si vo tom doma vyprávíme a smějeme se, máma upeče buchty a zase se smějeme…). 3.) Když se v jednom filmu objeví příjmení Šoustal a pak i kuřba – kdy kurva vyjde ten blúray? /// PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(1.9.2013)

Nevidím důvod přidávat se k módní odpadové vlně, protože na rozdíl od mnohých odpadů jsem film viděl, protože je to lepší než všechny Kameňáky dohromady a protože jsem se občas zasmál. Ano, je to slabý odvar Sluncí, sen..., jenže když srovnám s hovadinami typu Poslední plavky, musím říci, že dívat se na to dá. Být tam více gotiky (strašidelná vila k tomu přímo vybízela), krve a sexu, dal bych ještě jednu hvězdu navíc...(6.10.2013)

Po poněkud delší odmlce jsem se vydal do kina na nový Troškův film Babovřesky. Čekal jsem něco ve stylu Slunce, seno a musím říct, že si rozhodně tak nízké hodnocení nezaslouží. Celkem dobře jsem se pobavil, Troška si i zašpásoval ke konci s nečekaným výbuchem. Když porovnám sledování filmu v kině a doma, tak jednoznačně je to lepší doma. Film si můžete stopnout, pokud se nedíváte na televizi, můžete ho sledovat v jakékoliv poloze, zatímco v kině vás celou dobu bolí zadek, jak se nemůžete vůbec pohnout, abyste někoho nerušili, ani opřít ruce o opěrku si nemůžete, protože je společná se sousedem (malé kino no), ostatní diváci se smějí tak hlasitě, že poté neslyšíte co říkají ve filmu. Navíc za váma musí sedět debil, který když se směje, tak si musí i 3x tlesknout rukama, to bylo dost otravný. Nejradši bych mu dal pěstí, protože vybuchoval smíchy i za situace, kdy se normální člověk tomu jen pousměje a navíc měl taky otravný smích. I když jsem byl v maloměšťáckém kině, tak i zde se už podával popkorn, který v kině nesnáším. Jak se lidé smějí, tak jejich výpary z úst jdou na vás a z toho bych se za chvilku poblil, tentokrát to nebylo tak hrozné, jako když jsem byl na filmu Vratné lahve.(7.3.2013)

• Mariin

Jejda mane, ten Troška je ale vůl! Jeho chápání venkova se zastavilo někde v 60.letech a teď to balí do postmoderního kýče! Nevkus, trapnost, hloupost, ubohost... Divím se hercům, že se uvolili v tomhle hrát. Na tento výtvor se jen těžko píše komentář s použitím slušných slov.(4.10.2013)