• Madsbender

O čom že to len bolo? Stratil som sa už po prvej polhodine...(21.7.2013)

• Happens

Komentář Tetsuo to (poněkud pejorativně) velmi krásně stručně shrnul. Nechápu těch 30 %.(28.2.2013)

• Pluhy

Babovřesky jsou film, z kterého musí mít každý radost! Majitelé kin si mnou ruce, že mají vyprodané kinosály, herci se radují, že si konečně něco vydělali, rádio Impuls se chvástá jak skvěle se jim ten product placement vydařil, stejně tak majitelé kojenecké vody Horský Pramen volají sláva, protože PET flaška jejich vody je přes celý reklamní billboard na Babovřesky, čeští hokejisté mlátí v radostné agónii hokejkami o zem, protože si konečně zahráli ve filmu, Troška se pyšní opět nejlepší českou lidovou komedií, analytici nevěřícně koukají na nejnavštěvovanější český film, babičky mají radost, že za jejich těžce vydřený důchod obdrželi přes dvě hodiny filmového materiálu, běžní občánkové jsou nedšeni, že se nabažili typickým troškovským humorem a do toho všeho všem ohromně šmakuje Medovník. ... A pak je tu těch pár ostatních jedinců. tedy ta ubrečená pakáž na CSFD, která breptá něco o nulových morálních hodnotách a ztrátě soudnosti. | Pokud bych měl nějak zhodnotit můj zážitek po dokoukání filmu o faráři Šoustalovi, nevydařené felaci Lucky Vondráčkové a kopu do koulí Veroniky Žilkové, udělil bych pět hvězd sám sobě, za to, že jsem tento film dokoukal až do konce.(5.6.2014)

• H34D

Děkuji svým milým spolubydlícím, že mi ukázali pár klíčových scén z této abysmality, čímž mě podnítili k sepsání následující úvahy. Nebudu tento text nazývat komentářem, neb jsem z filmu viděl jen úryvky, ale jak již pravil Goethe "detail vypovídá o celku", a tudíž i já k onomu celku, jménem Zdeněk Troška, mám co říct. Že Babovřesky dosahují skutečného tvůrčího a uměleckého dna již bylo řečeno ostatními, já chci však poukázat na to, že tento problém začíná přerůstat hranice filmového média, potažmo umění obecně a začíná být nebezpečný. Masově sledované filmy se stávají více než neškodnou zábavou. Jak pravil známý myslitel Slavoj Žizek, mnohdy právě filmová fikce utváří naši realitu, resp. vnímání reality - film ovlivňuje tvorbu naší ideologie. Filmy se v dnešní době stávají prostředkem k sociálnímu učení, jsou nositelem určitých sociálních vzorců, a tedy mají vliv. Na řadu tedy přichází otázka: nese autor určitého uměleckého díla za něj odpovědnost? Má odpovědnost za to, jak bude jeho dílo přijato audiencí? Inu, kloním se k názoru, že spíše ne, protože umění by nemělo být nijak omezováno a svazováno. Mělo by být zcela svobodné, pokud a dokud neomezuje svobodu někoho jiného. Teď by se mi chtělo říct něco o tom, že výjimka potvrzuje pravidlo, popř. že vražda na tyranu není zločinem, aby jasně vyplynulo, že - ne, nechci Trošku zavraždit - ale, že zrovna filmař jako on by za intelektuální regres, který svou tvorbou způsobuje, odpovědný být měl. Ale naštěstí na tom stavět nemusím, neboť kámen úrazu Zdeňka Trošky přichází s tím, že on sám se za umělce per se nepovažuje. Naopak se vymezuje proti filmovým kritikům a vydává se za lidumila, který zkrátka točí filmy pro lidi, přičemž jako argument mu slouží sledovanost a výdělky jeho filmů. Pokud Zdenda skutečně chce něco dělat pro lidi, pak by jistě měl přijmout alespoň základní odpovědnost za dopad své tvorby na publikum. Zdeněk Troška svými Kameňáky a nyní i Babovřeskami záměrně na lidi vypouští primitivismus a kokotismus nejhrubšího zrna. A pokud jej přímo nevytváří, pak jej minimálně legitimizuje a potvrzuje, říká "takhle je to správně". Záměrně českým divákům sere do huby a chlácholí sebe i ostatní, že je to v pořádnu, neb my přece ty jeho sračky tak dychtivě žereme! Ano, jistě je i naše chyba, že Troškovy filmy sledujeme, možná i větší porce viny náleží nám, jenže problém masy lidí spočívá v tom, že si někdy není schopna říci "dost". Zkrátka někdy neplatí, že víc hlav víc ví, ale právě naopak - viz psychologie davu... Neměl by být Troška jakožto autor-lidumil ten, kdo udělá první krok a přestane nám podsouvat, že je normální chovat se jako postavy v jeho filmech, popř. že je normální si jeho odpadní filmy užívat a "učit se" z nich? To, že se prase rádo rochní v bahně přeci neznamená, že na něj budeme donekonečna bahno přisypávat. Samozřejmě, že pro řadu primitivních lidí je pohodlnější nepřemýšlet a raději se vyvalit na dvě hodinky u Troškova majstrštyku, jenže takhle se z toho primitivismu průměrní diváci nikdy nevyhrabou... Neříkám, že je třeba 24 hodin denně sledovat "ČT2 - ty dokumenty", ale cíleně ze sebe dělat čuráky u Babovřesků? Všichni diváci, jak tady jsme, se tím akorát utvrzujeme v tom, jací jsme primitivní kokoti. I když já tedy jen zčásti, protože jsem celý film neviděl. :) Nechci tady svolávat proletáře všech zemí, protože socialismus je hnůj, ale kurva lidi, když už nic, tak aspoň přestaňte na toho Trošku chodit do kina! 0/10(6.3.2014)

Nevidím důvod přidávat se k módní odpadové vlně, protože na rozdíl od mnohých odpadů jsem film viděl, protože je to lepší než všechny Kameňáky dohromady a protože jsem se občas zasmál. Ano, je to slabý odvar Sluncí, sen..., jenže když srovnám s hovadinami typu Poslední plavky, musím říci, že dívat se na to dá. Být tam více gotiky (strašidelná vila k tomu přímo vybízela), krve a sexu, dal bych ještě jednu hvězdu navíc...(6.10.2013)

• - Poté, co se farář Šoustal (Lukáš Langmajer), Ivanka (Lucie Vondráčková) paní Stehlíková (Veronika Žilková) a starosta (Pavel Kikinčuk) usmíří a farář se starostou se objímají, je možné si nahoře všimnout mikrofonu. (TheStitch630)

• - Skladbu "S láskou nám je líp" nazpívala Lucie Plekancová Vondráčková přímo pro film. (Patw)

• - Na natáčení filmu v obci Záboří se osobně přijeli podívat i tři čeští hokejisté Jakub Kovář, Jakub Voráček a Ondřej Pavelec. Setkali se s režisérem Zdeňkem Troškou a dokonce se postavili i před kamery. Scénku, kterou jim režisér narychlo připravil, zahráli na podruhé bez chyb k velké spokojenosti hlavy natáčení. (Sufferer)