Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  **

  Zklamání po všech stránkách. Z hlediska námětového - vykradená Kubrickova Vesmírná odysea. Z hlediska žánrového - podprůměrný a stokrát viděný otřepaný žánrový rastr. Z hlediska marketingu - rafinovaně klamavá reklama, díky které se snímek honosí jménem Stevena Spielberga, přičemž Oko dravce jde přesně proti duchu Spielbergových filmů i tvůrčích postupů. Z hlediska hereckého - Billy Bob Thornton si patrně potřeboval vydělat na novou luxusní nemovitost, proto bere podobné filmy. Herecké výkony tu chybí. Z hlediska zábavnosti - nuda. A to je ona skutečná prohra... Film pouze o efektech a akci... :-((5.12.2008)

 • KarelR
  ****

  Aneb jak Nepřítel státu potkal Muže, který věděl příliš mnoho. D.J. Caruso servíruje zatraceně intenzivní akční nářez, který díky chytře postavenému scénáři uhání vpřed málem rychlostí světla, abyste nestihli prokouknout všechny finty odkoukané nebo rovnou ukradené z tuny podobných filmů. Oko dravce sbírá plusové body hlavně za to, že většinou nevíte, co se stane za pět minut, za hláškujícího Billyho Boba Thorntona (kdy měl naposledy tak dobrou roli?) a za eye-candy záběry se Shiou, které by určitě pochválil i sám Michael Bay. Poslední slovo ale zřejmě měl strýček Spielberg, jenž filmu lehce srazí vaz v závěrečné tečce. Styď se, Stevene! 8/10 P.S. Soundtrack fakt nehorázně vykrádá Armageddon a x dalších bayovek :-)(29.9.2008)

 • Psema
  ****

  Zběsilý mix Nepřítele státu, Terminátora, Minority Report a zhruba dalších dvou desítek známých či neznámých filmů, který uhání dopředu jako nabroušený Temný rytíř a zásadně nekouká do zpětného zrcátka, a to ani v případech, že okolo vybuchuje snad úplně všechno. D.J. Caruso si výrazně půjčuje od talentovanějších kolegů, Shia válí jako obvykle, Michelle Monaghan nikdy nevypadala (a nehrála) líp a Billy Bob Thornton si po čase vzpomněl na své světlejší chvilky. Jen ty rodinné hodnoty od strýčka Spielberga mohli tvůrci nechat za dveřmi. Ačkoliv... jestli tahle oběť zařídila ty parádní triky a vyvedenou vizuální stránku obecně, pak nemám námitky. P.S.: Ano, mozek v hibernaci doporučují čtyři z pěti diváků. ;)(29.9.2008)

 • Skejpr
  ****

  Špičkový technologický (technofobní?) thriller, který je ale až příliš přitažený za vlasy, aby to bylo na plný počet. Gradace je nicméně úžasná a moje nehty si zas jednou užily slušný masakr...(19.12.2008)

 • Lateef
  ***

  Borci, nepoužívejte růžovej toaletní papír, protože dřív než spláchnete, bude o tom Aria vědět a vylepí tuhle zvěst na informační tabuli nad vchod nákupního centra, kam odpoledne zavítáte pro něco do žaludku... LaBeouf v Carusoshow podruhé... svižné, výbušné, nadnesené, kostrbaté. Spousta hračiček, smrtonosných bouraček a uběhaných nožiček ve Světě náhod a úsměvných činů s mírou uvěřitelnosti na bodu 0. LaBeouf se znovu s přehledem pohybuje ve svém hereckém teritoriu, Thornton oukej, jen by ze sebe nemusel tlačit tolik rádoby cool výhružek, Monaghan a Dawson film jen zlehka zaferomonovaly. Nenudil jsem se, ale tolik přestřelený film jsem už dlouho neviděl. 80 miliónů dolarů(rozpočet)/174,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/7 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(18.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace