Ultra hi-tech thriller, ale kvality Nepřítele státu nedokázal překonat.....(14.12.2008)

rozpočet : $80 million otvárací víkend : $29,200,000 tržby celosvetovo : $177,809,116(28.9.2008)

• charlosina

Oko dravce na mne namířilo a skoro o dvě hodiny připravilo, akční atmosféru mi nabídlo a zajímavé výkony předvedlo, ovšem jinak mi nic nedalo... Naštěstí jsem měla vedle sebe příjemnou společnost, jinak bych se na to vykašlala.(15.10.2008)

Eagle Eye je film, který běží kupředu rychlostí Usaina Bolta a možná ještě rychleji. Nedá vám čas na to, abyste si něco promysleli (což je dobře, protože pak byste mohli objevit pár chyb) prostě se dívejte. Třeba na Shiu, který (opět) dokazuje, kdo převezme role charismatických chlapíků pro nové desetiletí. Nebo na Michelle, která hraje prakticky stejnou roli i v pozdějším filmu Source Code. Nebo na akci, která kdyby místy nebyla zběsile sestříhaná, tak by mohla být opravdu geniální. Zkrátka a dobře, tohle je typický popcorn - sednout, čumět, být spokojený, jak to je vše dynamické a jak to vše (až na pár malých detailů) klape. 80 %.(26.8.2011)

Borci, nepoužívejte růžovej toaletní papír, protože dřív než spláchnete, bude o tom Aria vědět a vylepí tuhle zvěst na informační tabuli nad vchod nákupního centra, kam odpoledne zavítáte pro něco do žaludku... LaBeouf v Carusoshow podruhé... svižné, výbušné, nadnesené, kostrbaté. Spousta hračiček, smrtonosných bouraček a uběhaných nožiček ve Světě náhod a úsměvných činů s mírou uvěřitelnosti na bodu 0. LaBeouf se znovu s přehledem pohybuje ve svém hereckém teritoriu, Thornton oukej, jen by ze sebe nemusel tlačit tolik rádoby cool výhružek, Monaghan a Dawson film jen zlehka zaferomonovaly. Nenudil jsem se, ale tolik přestřelený film jsem už dlouho neviděl. 80 miliónů dolarů(rozpočet)/174,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/7 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(18.12.2008)

• - Ve filmu si zahráli i skuteční vojáci. (zigot7)

• - Hlas počítača Aria, ktorý používa Pentagon, patrí v skutočnosti herečke Julianne Moore, ktorá však chcela zostať v anonymite, a tak jej meno nie je uvedené ani v záverečných titulkoch. (Tolf)

• - Některé scény se natáčely na přísně střežených územích Pentagonu. (zigot7)