• Morien

No, řekla bych, že Shia je docela dobrej. Na to, že do tý doby byl ukázkovej lůzr a vsadím se, že se živil jenom plesnivýma sýrama a starým vínem a jezdil autem bez střechy, dovedl napoprvý skoro bez míření ustřelit bezpečnostní kameru... To už je výkon. Já jsem na deset ran v klidu na terč ze zěmě trefila jenom roh papíru a trojku. Asi proto nikdy nebudu herečka.(12.2.2009)

Nepřítel státu si podal ruku s Terminátorem a vzniklo z toho Oko Dravce. Jsou tam nelogičnosti (ale ty jsou v hi-tech thrillerech povinné) a celé je to hrozná pakárna. Jenže sprintující dobří herci v dynamickém střihu, za zvuků gradující hudby, nejsou nikdy špatná věc. A špatný není ani tenhle film. Caruso to natočil svižně a je to fakt zábava. Kolikrát si řeknete "ty vole to ne že veme meganaběrákem tu policejní káru" a o to jde. Možnosti ženy v telefonu jsou tu neomezené a je super, co všechno si scénáristi jejím prostřednictvím dovolili. Sranda pak je, že na zničení zla stačila jedna dobře mířená rána trubkou od Rosario Dawson :)(10.10.2008)

Borci, nepoužívejte růžovej toaletní papír, protože dřív než spláchnete, bude o tom Aria vědět a vylepí tuhle zvěst na informační tabuli nad vchod nákupního centra, kam odpoledne zavítáte pro něco do žaludku... LaBeouf v Carusoshow podruhé... svižné, výbušné, nadnesené, kostrbaté. Spousta hračiček, smrtonosných bouraček a uběhaných nožiček ve Světě náhod a úsměvných činů s mírou uvěřitelnosti na bodu 0. LaBeouf se znovu s přehledem pohybuje ve svém hereckém teritoriu, Thornton oukej, jen by ze sebe nemusel tlačit tolik rádoby cool výhružek, Monaghan a Dawson film jen zlehka zaferomonovaly. Nenudil jsem se, ale tolik přestřelený film jsem už dlouho neviděl. 80 miliónů dolarů(rozpočet)/174,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/7 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(18.12.2008)

První polovina byla velmi dobrá. Bohužel, když se ukázalo, kdo je onen tajemný telefonista, který jednotlivým telefonistům neustále do telefonu telefonoval, ze zábavného thrilleru se stalo už ne tak zábavné sci-fi. A závěrečné finále (americká hymna included) pak bylo už téměř parodií.(25.10.2008)

Pro mě svižné akční překvápko, jež o coul předčilo i letošní Wanted. Ani k tomu nepotřebovalo řvavé vizuální kudrlinky, postačilo nadprůměrné tempo, solidní audiovizuál a do zvoleného žánrového rámce typově skvěle zapadající Shia. Fachá to, fachá, i na kopance adrenalinu dojde. A já se v kině bavil a bavil, téměř nenudil, a na nějaké logické lapsy a prvky spíše z kategorie sci-fi po prvním zhlédnutí zvysoka dlabu! Jen ty čerstvé režisérské naděje by se měly naučit točit automobilové honičky, aby z nich měl divák v hlavě i víc, než jen zmatený bordel...(3.10.2008)