Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KarelR
  ****

  Aneb jak Nepřítel státu potkal Muže, který věděl příliš mnoho. D.J. Caruso servíruje zatraceně intenzivní akční nářez, který díky chytře postavenému scénáři uhání vpřed málem rychlostí světla, abyste nestihli prokouknout všechny finty odkoukané nebo rovnou ukradené z tuny podobných filmů. Oko dravce sbírá plusové body hlavně za to, že většinou nevíte, co se stane za pět minut, za hláškujícího Billyho Boba Thorntona (kdy měl naposledy tak dobrou roli?) a za eye-candy záběry se Shiou, které by určitě pochválil i sám Michael Bay. Poslední slovo ale zřejmě měl strýček Spielberg, jenž filmu lehce srazí vaz v závěrečné tečce. Styď se, Stevene! 8/10 P.S. Soundtrack fakt nehorázně vykrádá Armageddon a x dalších bayovek :-)(29.9.2008)

 • Psema
  ****

  Zběsilý mix Nepřítele státu, Terminátora, Minority Report a zhruba dalších dvou desítek známých či neznámých filmů, který uhání dopředu jako nabroušený Temný rytíř a zásadně nekouká do zpětného zrcátka, a to ani v případech, že okolo vybuchuje snad úplně všechno. D.J. Caruso si výrazně půjčuje od talentovanějších kolegů, Shia válí jako obvykle, Michelle Monaghan nikdy nevypadala (a nehrála) líp a Billy Bob Thornton si po čase vzpomněl na své světlejší chvilky. Jen ty rodinné hodnoty od strýčka Spielberga mohli tvůrci nechat za dveřmi. Ačkoliv... jestli tahle oběť zařídila ty parádní triky a vyvedenou vizuální stránku obecně, pak nemám námitky. P.S.: Ano, mozek v hibernaci doporučují čtyři z pěti diváků. ;)(29.9.2008)

 • Radek99
  **

  Zklamání po všech stránkách. Z hlediska námětového - vykradená Kubrickova Vesmírná odysea. Z hlediska žánrového - podprůměrný a stokrát viděný otřepaný žánrový rastr. Z hlediska marketingu - rafinovaně klamavá reklama, díky které se snímek honosí jménem Stevena Spielberga, přičemž Oko dravce jde přesně proti duchu Spielbergových filmů i tvůrčích postupů. Z hlediska hereckého - Billy Bob Thornton si patrně potřeboval vydělat na novou luxusní nemovitost, proto bere podobné filmy. Herecké výkony tu chybí. Z hlediska zábavnosti - nuda. A to je ona skutečná prohra... Film pouze o efektech a akci... :-((5.12.2008)

 • Segrestor
  **

  Oko kritika sledovalo Oko dravce. Oko dravce si u oka kritika oko neudělalo. Oko dravce okamžitě pohled kritický odklonilo, Oko dravce na oční oddělení kritika poslalo. Očař zíral, že prý po psychiatrii se poohlížet mám. Tož pohledem příštím zavadím o jiný film, než o Oko dravce, doufám. Až budu sjíždět divoké Orinoko.(19.10.2011)

 • Boss321
  ****

  Slušný thriller, který mne celkem uspokojil a naplnil mé očekávání. Podstatným faktem zůstává, že jsem šel na film do kina a vychutnal si ho tak v plné kráse. Jediné co nemohu opomenout jsou automobilové honičky, které Caruso nezvládal, neboť jsou nepřehledné a chvílemi vůbec nevíte kdo je kdo. Shia LaBeouf je skutečně obrovský talent a velmi charismatický herec, takže s přehledem zvládl celý film utáhnout. Jedná se o slušnou popcornovou zábavu, na kterou se rozhodně vyplatí zajít do kina......PS teďko jsem si všiml, že Oko dravce je můj jubilejní 1500 film ohodnocený na csfd :)......(8.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace