Tři barvy: Modrá

Three Colors: Blue

Tri farby: Modrá

Drama / Psychologický

Francie / Polsko / Švýcarsko / Velká Británie, 1993, 93 min

takmer plne hodnotenie. juliette podala jeden plnohodnotny a presvedcivy vykon. nebohy kieslowski na druhej strane dokazal akym talentovanym reziserom bol...vyborne som sa bavil.(30.12.2006)

I přes nesporné kvality a herecký výkon Juliette Binoche mě film za srdce moc nevzal.(12.7.2006)

Dokonalý film, který se zaryje do srdce a do duše hluboko a natrvalo. Navzdory "chladné" barvě neuvěřitelně emotivní, jemný a přece místy značně syrový. Velký podíl má naprosto neuvěřitelný výkon Juliet Binoche a nádherná hudba Zbigniewa Preisnera.(11.5.2008)

"Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem" - Filmová Velepíseň lásky - ano tímto je tento film. Modrá jako prohra smutku, modrá jako resignace údajného rozumu. Modrá jako Juliette Binoche.(4.8.2005)

• Houdini

Zlatý Lev(21.12.2005)

• - Pro evropské televizní vysílání byla vystřižena scéna s kočkou žeroucí myšky. (džanik)

• - Ve scéně, kdy je hlavní postava nucena usnout na schodech, před čímž pozoruje svou sousedku, která si vede do svého bytu svého souseda, jemuž poskytuje placený sex, je možné si povšimnout obrazu Édith Piaf, který se objeví za sousedčinými pootevřenými dveřmi. (Panfilmex)

• - Děti, které v červených a bílých plavkách skáčou do vody, nás odkazují na druhý a třetí film Kieślowského trilogie. (džanik)