Tři barvy: Modrá

Tri farby: Modrá

Drama / Psychologický

Francie / Polsko / Švýcarsko / Velká Británie, 1993, 93 min

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.2.2009)

Některé tragédie zůstanou příliš tíživé na to, aby unesly víc než jen samy sebe.(16.5.2007)

Dokonalý film, který se zaryje do srdce a do duše hluboko a natrvalo. Navzdory "chladné" barvě neuvěřitelně emotivní, jemný a přece místy značně syrový. Velký podíl má naprosto neuvěřitelný výkon Juliet Binoche a nádherná hudba Zbigniewa Preisnera.(11.5.2008)

I přes nesporné kvality a herecký výkon Juliette Binoche mě film za srdce moc nevzal.(12.7.2006)

Všetky Kieslowského filmy majú dušu!!! A majú v sebe toľko skutočných emócií,vnútornej dynamiky a fantasticky vykreslenej psychológie postáv ako pät holywoodskych drám dokopy.Modrá nie je výnimkou...Fantastická Juliette Binoche,no a čo je úplne geniálne, je Kieslowskeho hra s detailami, kde na prvý pohľad nepodstatný záber kamery alebo rekvizita má určitú výpovednú hodnotu a núti k zamysleniu sa. Ale to divák okrem očí musí "otvoriť" aj mozog a srdce. "Modrá" je ešte o čosi lepšia ako "Červená"a už sa teším na "Bielu":)(28.3.2006)