Tři barvy: Modrá

Three Colors: Blue

Tri farby: Modrá

Drama / Psychologický

Francie / Polsko / Švýcarsko / Velká Británie, 1993, 93 min

Citlivý film který se nese ve velmi pomalém tempu, což dává lépe vyniknout emocím hlavních hrdinů, kteří jsou bez vyjímky skvěle obsazeni. Ale asi na tento film stejně brzy zapomenu.(12.7.2006)

Někdy se strašně rád kouknu na film, který má atmosféru a především ty "artové" dialogy, u kterých od prvního okamžiku víte, že tak by to v opravdovém životě nefungovalo, ale do uměleckého díla patří. A že se jedná o umělecké dílo, o tom přece nemůže být sporu. Ach ta kamera. 7/10(26.8.2014)

"Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem" - Filmová Velepíseň lásky - ano tímto je tento film. Modrá jako prohra smutku, modrá jako resignace údajného rozumu. Modrá jako Juliette Binoche.(4.8.2005)

Nádherné, hluboké, citlivé, smutné, modré..........opravdu silný zážitek. Dokonalá atmosféra s dokonalou Juliette Binoche. A pro mě navíc úžasný záběr kamery na lžičku s hrníčkem kávy.(16.9.2012)

• Houdini

Zlatý Lev(21.12.2005)