poster

Tři barvy: Červená

  • Francie

    Trois couleurs: Rouge

  • SK název

    Tri farby: Červená

  • EN název

    Three Colours: Red

Drama

Francie / Polsko / Švýcarsko, 1994, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (112)

  • fantomas19
    ****

    * sudca * Irene Jacob * Jean-Louis Trintignant * Švajčiarsko *(24.1.2012)

  • Pokustón
    ***

    Skutečně velmi psychologická nuda s místy zajímavou kamerou.(27.7.2006)

  • JK77
    *****

    genialne dielo, nechapem ako som nan zabudol a nehodnotil. Cela trilogia je super. Filmy sa zaobidu aj bez seba, teda po kvalitativnej stranke, ale ta duchovna sila sa vytraca ak Vam nejaky diel ujde.(13.5.2008)

  • Skunkiee
    **

    Nuda, nehorázná nuda. Můžete jásat nad uměním psychologie, ale já jakožto obyčejný divák dívající se především na film jako na zdroj zábavy, nemůžu napsat nic jiného. Čekal jsem alespoň dechberoucí vizuálnou stránku snímku, ale i po této stránce jsem byl zklamán. A abych dával 5 hvězdiček za předvídatelné klišé s červenou barvou, které tam najednou působilo tak nepřirozeně a násilně (sice krásný pokus o metaforu, ale tak vykřičený, že s ním nemohu souhlasit). Vyzdvihl bych herectví Iréne Jacob a chvílemi i pěknou hudbu, ale jaksi mi ušla hlavní myšlenka díla a to by se asi stát nemělo.(8.2.2009)

  • Sangíta
    ***

    Hlavní hrdinka bohužel nemohla být stěžejním lákadlem filmu, chybělo v tom jakési zaujetí, které by mě přimělo s ní soucítít... Ach proč jen proč tam ale byl Samuel Le Bihan v tak maličké roli :-( ? Pro pokochání : byl to ten fotograf. PS Rita rulez :-))(23.2.2009)

  • JoudaCZ
    *****

    Nádherné završení trilogie.(2.1.2012)

  • mr.filo
    ****

    Nominace na 3 Oskary, 14 dalších ocenění a 14 nominací.(28.1.2012)

  • PAVLIS
    ***

    70% Bohužel, Kieslowskiho vypravěčský styl s důrazem na obraz s minimem slov, symboliku, víceznačnost a pomalé plynutí děje mi moc nesedí. Přesto pro mě nejzajímavější díl trilogie.(1.4.2012)

  • Umělec
    *****

    Jsem rád, že takovéto filmy existují. Tenhle film mně dostal, má v sobě spoustu citu a poselství. Nejlepší z trilogie. Dojmavé setkání mládí a stáří... Mrzí mně jen, že Krzysztof Kieslowski nestihnul natočil víc takových filmů. 95%(7.10.2009)

  • snufec

    BAFTA 4 nominace: Cizojazyčný film, Režie, Herečka HR: Irene Jacob, Původní scénář(11.4.2011)

  • Trepak
    ****

    Červená je podstatne prijateľnejšia farba z Kieslowskeho trilógie, než bola chladná modrá. Nie je to spôsobené len zaujímavejším príbehom, ale hlavne srdcovkou - Iréne Jacob. Škoda, že Kieslowski nespravil len dve farby podľa poľskej zástavy. Biela a červená by bohate stačila :P(24.7.2011)

  • JK.89
    *****

    Zakončení trilogie, která není jen na jedno shlédnutí.(19.11.2011)

1 2 3 4 5 6 následující >>