poster

Tři barvy: Bílá

 • Francie

  Trzy kolory: Bialy

 • slovenský

  Tri farby: Biela

 • anglický

  Three Colours: White

Komedie / Drama

Francie / Polsko / Švýcarsko, 1994, 91 min

 • genetique
  ****

  Bol som natoľko obrnený pred pochmúrnou atmosférou Kieslowskeho filmov, že mi ani len vo sne nenapadlo, že môj úsmev ma bude doprevádzať pri sledovaní druhej časti tejto trilógie. A asi preto bol svieži dojem z filmu u mňa dvojnásobný. Kieslowskeho chcem mať v pamäti (zatiaľ) presne takéhoto. Deprimujúce pocity obalené ľahkým inteligentným humorom. Navyše natočiť za dva roky tri takmer absolútne filmy o niečom tiež svedčí. 80%.(29.6.2008)

 • D.Moore
  ****

  Holub, který Poláku Karlovi Karlovi v úvodu označí jeho kabát, jakoby také naznačoval, kudy se bude druhý díl Kieślowského Tří barev ubírat. Karel se fascinovaně dívá na ptáka, který vzlétl ze schodů vedoucích k soudu, holub se mu očividně líbí, ovšem když se na Polákovo rameno vykálí, je po úžasu. Karel se ale nenaštve – je zklamaný, že mu něco tak krásného provedlo něco tak hnusného. Dost možná přemýšlí, proč to ten pitomý krásný pták udělal a jak by se mu mohl pomstít, ale nakonec stejně vytáhne kapesník, utře se a jde k soudu. Nechat se rozvést s krásnou Francouzkou, jejíž chování nechápe stejně tak, neboť on ji miluje a je si jistý, že ona jeho taky. Bílá je hořká (skoro)komedie, která rýpe do poměrů panujících v Polsku (kde se děj po Karlovu návratu do rodné země odehrává) i do lidských vztahů a citů. Na mušku si bere především lásku, zklamání, pomstu a odpuštění, které přijít sice může, ale taky nemusí. Opět skvěle zahráno, zrežírováno o ohudebněno, ovšem místy (stejně jako Modrá) poněkud zbytečně rozvláčné.(20.11.2011)

 • bassator
  ****

  85%(15.3.2009)

 • poz3n
  ****

  Druhá barva je, podobně jako ta první, Modrá, stejně skvěle režijně zvládnutá a na diváka opět působí zvláštní, těžko popsatelnou, tíživou atmosférou. Naprosto skvělé je cameo Juliette Binoche. To jsou takové ty detaily, které vám film posunou o úroveň výš. A ano. Julie Delpy byla neskutečná kočka. 7/10(2.9.2014)

 • Morien
  *****

  V bílý je tvá síla, chichichi.(19.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace