Pár skvělých momentů (například uklízení gramodesek), ale jinak celkem průměrný Burian.(5.8.2005)

Opět se nedá říci, že by tato komedie nesplnila to co autoři zamýšleli...Úkol - Rozesmát a pobavit. Jakmile se postaví před kameru Vlasta Burian, tento úkol se režisérům plní sám od sebe,ehm...tedy spíše sám od Vlasty :-D Někteří tu píší: průměrný Burian, průměrný Burian. Promintě, ale pro mě je průměrný Burian za pět hvězd bezdiskuze. V této komedii mě navíc pobavila píseň To neznáte Hadimršku, která se mi po zhlédnutí neodbytně přehrávala v hlavě pořád dokola. Jen mě mrzí, že takových komiků už dnes moc není a ty dnešní komedie opravdu za moc nestojí. :-( No co už, mezi filmy máme skvosty a budeme si je uchovávat, cenit a pouštět si je dál a dál. Toť vše.(3.1.2009)

To neznáte Hadimršku je z toho druhu filmů, jejichž divadelní podobu Burian nejprve s velkým úspěchem uváděl na prknech divadla a potom je také zfilmoval. Při natáčení Hadimršky režisérské duo Lamač – Frič ve srovnání s hrou notně přitvrdilo na humoru, aby film dostal větší říz. Počínaje už jménem samotného Burianova hrdiny, který se ve filmu jmenuje směšně – Popelec Hadimrška. Ten přijíždí coby revident vesnické filiálky velké banky do Prahy, aby tam vzkřísil zadlužený podnik vyrábějící gramodesky. Burian opět srší vtipem a energií jako vulkán. Stejně jako řada jiných komedií s Králem komiků v hlavní roli má i tahle poměrně banální zápletku, která se rozplétá velmi pomalu, protože hlavní jsou nejrůznější scénky a gagy, vtipné situace plné nedorozumění atd. Kdyby Hadimršku hrál kterýkoliv jiný komik, těžko by ho vytáhl do nadprůměru. Jenže Burianovo charisma je tak velké, že i z průměrnějších předloh dokázal vytěžit maximum.(13.4.2006)

• honajz

Spousta varietních scének bez pořádného jednotícího tmelu.(1.1.2010)

Legendární film s Vlastou Burianem. Jeden z mých nejmilejších. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=Jy8QK8g7UIo&feature=related(23.6.2010)