Vlastu Buriana je prostě radost sledovat. Jeho grimasy, gesta a celkový herecký projev nemají chybu. Některé scény s Hadimrškovým úřadováním jsou neskutečně zábavné, stejně jako jeho záchvaty, zejména ten ve sprše. :)(15.3.2016)

Tenhle Hadimrška by měl hlídat statní pokladnu!! Burianovi se zase povedl krásný humorný kousek .(15.7.2006)

Vlasta Burian opět zaperlil. Jako pedantský úředník byl perfektní. Ale na každého jednou dojde, takže i on dostal svůj díl. Ovšem po těch všech peripetiích vše dopadlo dobře. Stejně jako Kleopatra i já miluju tu scénu, kdy se Hadimrška úžasně kácí k zemi. Takhle jsem ještě neviděla nikoho, že by se takovým způsobem kácel do vývrtky a ještě u toho mluvil jako Hurvínek. Vypadal přitom jako hadrový paňáca. Rozřazování gramodesek taky nemělo chybu. I když už jsem tenhle film viděla snad stokrát a možná i ještě vícekrát, tak si ho vždycky užiju.(30.1.2012)

• špaček421

Buriana mám rád, spoustu vtipů má geniálních, ale jak se v každém jeho filmu najdou skvělé scény a dialogy, mám problém u většiny sledovat je celé od začátku do konce. Vinu na tom má i většina obsazení, protože kromě Marvana, Šlégla a Trégla (z těch častých spoluherců, v tomhle případě i Plachty) bývají všichni příšerní. Takže byť je Popelec Hadimrška legenda, celému filmu nemůžu dát víc než dvě hvězdičky.(15.3.2016)

Jeden z nejlepsich filmu s Burianem se spoustou nezapomenutelnejch scenek, vynikajicim flashbackem a naprosto bezchybnym Vlastou Burianem. Navic ma Hadimrska uzasny hlasky a scenky a prakticky porad dela nakou kokotinu. Skvele jsem se bavil.(5.6.2006)

• - Předválečnému kabrioletu Tatra T57a se přezdívá hadimrška. Proslavila se totiž právě v tomto filmu. Jezdí v něm revident Popelec Hadimrška (Vlasta Burian). (Stegman)

• - Poprvé na filmovém plátně herečka Světla Svozilová. (M.B)