,,ANO ŠÉFE! VÝBORNÝ ŠÉFE! FANTASTICKÝ ŠÉFE!“ ... ,,ZAČÍNÁTE MI LÍZT NA NERVY“....“ /// Já tak rád jím… (jasně i vařím. To vezmeš ten pytlík vod Maggi – a kurva, zatáh jsem ,,Product placement“ na Csfd… ne POMO, pokutu néééé…)… Jacky je člověk, kterej šeptá zelenině do ouška. Žádná molekulární kuchyně (neser se do mýho pytlíku! (Vod Maggi.)), ale poctivý ,,Sole meunière“ nebo ,,Chateaubriand steak“ … (takový ty vobyčejný jídla k večeři..), a protože má ze začátku trochu prekérku, film baví nejen optimistickou kuchařskou vlnou. Jo,celkem dlouho je to pohodová podívaná. Ke konci si to sice vobčas šáhne do trapnějšího soudku, ale všechno záleží jen a jen na úhlu pohledu. Vzpomínáte na Křidýlko nebo stehýnko? (jo to byly časy…) Tak tady není Funés, ale na jedno použití v pohodě doporučím. Prostě jsou věci, který už ani Francouzi neuměj dotáhnout k dokonalosti. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Při krájení baklažánu se mu vždycky dívám se mu do očí (abych slyšel, jestli neřve! To dá rozum…). 2.) Chcu natočit film s Pohlreichem, Babicou a tím Italem. 3.) Thx za titule ,,mmaaja“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(25.9.2012)

Nenáročná francouzská komedie plná typického francouzského humoru z prostředí restaurací, kde jsem se poprvé v životě setkal s pojmem molekulární kuchyně. Vřele doporučuji pokud nehledáte nic náročného na chápání :))))(4.5.2012)

Francouzský levoboček Steva Martina si plní své kulinářské ambice a byť tato hřejivá komedie zachutná, tak ve výsledku z toho žádné výraznější dojmy, které by nutily dávat si jí pravidelně, nezanechává. A když jsou ty tři hvězdičky takovým Lagardeovým snem, tak nemám to srdce mu je nedopřát... I proto, že Ratatouille zvládl nemlich to samé lépe a s větší grácií.(19.11.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $8,680,000▐ taká oddychovka, ktorá neotrávi, neponúkne zbytočné otravnosti ale nedá ani nič na vrch /50%/(10.5.2013)

milá příjemná komedie. Jeden z těch filmů, který má ono magické kouzlo a člověk si ho rád pustí znovu... už jen kvůli tomu jídlu(1.3.2013)