Protože to bylo o mym povolání,tak film spíš chválim.60%.(19.5.2013)

Na tuto kuchařskou lehkou komedii jsem se podíval jen kvůli jménu Jean Reno. Neudělal jsem špatně, protože celkově jde o lehkou letní komedii (v zimě nehodící) jakou Francouzi umí. Příběh je jednoduchý. Je tu francouzský Pohlreich, který točí svojí show a má i vlastní restauraci. Pod hrozbou sebrání hvězdy a práce započne hledat nejen nový recept, ale i spolupracovníky a chuť do vaření. Samozřejmě je to plné klišé. Najde se po krátkém době mladý náhradník, který vaření miluje ještě více než Reno. Každopádně film uteče jako pára nad hrncem a po konci nebudete naštvaní, ale vcelku potěšení. Přiznám se, že jsme dostal i na něco chuť. Možná si jednou do Francie zajedu na gurmánský výlet. Hodnocení OST: Stejně jako pokrmy byla hudba lehká, stravitelná a neudělala bolest v břiše. 6,5/10(23.1.2013)

• MartinezZ

Sorry, nedokoukáno, to nešlo. Jednak je mi šoufl z tohohle kuchtění ála "kápnu na talíř něco, přidám k tomu větvičku trávy a vydávám to za majstrštyk", a pak to byla navíc ještě esence nudy a trapnosti. Upřímně je mi líto Rena, jestli tohle musel vzít, a nechápu ho, pokud to chtěl vzít. Chcete příjemný filmek z profikuchyně? Pusťte si Ratatouille.(26.1.2013)

Průměrná komedie, která mě ani nenadchla, ani nezklamala.(28.10.2014)

Celkem milá jednohubková komedie made in France, která sice nenabízí nijak odzbrojující vtipné momenty. Na jeden příjemný večer to s těmi několika fajn scénami bohatě stačí. Jeden z těch filmů, který bych se kdykoliv nebál pustit rodičům, i když z něj budeme mít všichni hlad. Jenom je škoda, že Jean Reno už pomalu vypadá, jak kdyby vyžral všechny zásoby tamní kuchyně.(12.5.2013)

• - V Polsku je snímek uváděn pod názvem Faceci od kuchni, což lze přeložit jako „Kluci z kuchyně“. Španělští diváci zase do kin půjdou na El chef, la receta de la felicidad, tedy „Šéfkuchař, recept na štěstí“. (Beer Ceps)

• - Daniel Cohen psal scénář, aniž by počítal předem s účastí Jeana Rena. Poté, co se ukázalo, že roli Alexandra hrát bude, bylo nutné některé repliky přepsat, aby byl Reno spokojený. [Zdroj: Deník Metro] (hippyman)

• - Michaël Youn musel kvůli natáčení absolvovat kurzy vaření. Jeanu Renovi naopak stačila jen návštěva kuchařské školy Alaina Ducasseho, aby se naučil, jak se kuchaři pohybují, jaká mají gesta a jak se k vaření staví. [Zdroj: Deník Metro] (hippyman)