• slovenský

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 101 min

O kus lepšie ako suchá jednotka, niekoľko gagov luxusných, prostredie amazonských pralesov využité dokonale. Ale stále je to medzi animákmi (hlavne tohtoročnými) čistý priemer.(13.4.2014)

• URBAN

Rio není zrovna animák co by potřeboval pokračování a taky to tak dopadlo . Bez nápadu a celé to vypadalo jako bych to už jednou viděl a kromě toho mě nedokázal udržet sledovat , možná tak první polovinu své délky , v té druhé jsem takřka nevnímal . Mrzí mě že to tak dopadlo . Chěl jsem jednu hvězdičku přidat , kvůli vztahu k prvnímu dílu , ale toto pokračování si to nezaslouží . ( 17.7.14/MAC )(18.7.2014)

Slabší než jednička. Celá ta linka se snahou zavděčit se kmeni a taťkovi byla docela iritující. A taky výrazně chyběly zlodějský opice.(18.11.2014)

Přes trapný scénář musím říct, že dvojka se nakonec povedla skoro stejně, jako jednička. Děj byl strašný, scénář klišoidně pitomý, ale prostředí a vtípky se povedly, nové postavy jsou super, takže s odstupem hodnotím jako solidní průměr. Jemaine Clement je boží!(25.8.2014)

To bylo naprosté utrpení! Opravdu jsem to měl chuť vypnout, za zmínku stojí pouze posledních 30 minut, které taky budu hodnotit, protože bych tomuto krásně animovanému hororu nerad dával 1*. Nevtipné, a na poslední chvíli zachráněné "dobrodružství"(21.9.2014)