poster

Rio 2

 • anglický

  Rio 2

 • slovenský

  Rio 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ORIN
  **

  Nevtipný animák je asi to nejhorší. Kvalitní animace je dnes už v podstatě standard (u vysokorozpočtových filmů to platí dvojnásob) - takže tu nepočítám. Příběh je obvykle snadno pochopitelný a rozkódovatelný, s postavami se divák dokáže ztotožnit nebo mu alespoň zásadně nevadí. Rio 2 obojí má (zato ty dvě hvězdy), i když příběh je snad až příliš prostý. Bohužel filmu chybí humor, jakýkoli alespoň trochu promyšlený. Ten, co film produkuje, je pouze infantilní, prvoplánový a divák se solidně přepálenou stopáží (o 10-15 minut) probíjí jako lovec mačetou skrz džungli. Po konci nezbývá nic, co by si člověk dokázal zapamatovat, snad jen fyzickou bolest ze sledování...(12.9.2014)

 • viperDavid
  ***

  Byl jsem násilně donucen jít do kina na Rio2 svou malou roztomilou manipulátorkou a snad poprvé jsem nelitoval. Mluvící papoušci byli akční, lehce zábavní ale velmi koukatelní až do konce. Jak jinak hlavně díky častému zpěvu, které se dokonce i celkem dabovaně povedlo, což byl teda zázrak, na druhou stranu ale nevím, jak to znělo v originále, takže souboj je vyrovnaný. Každopádně z těch celovečerných animovaných podívaných celkem zajímavá maličko nadprůměrná podívaná.(20.4.2014)

 • DinoRaptor
  ****

  Zhruba na stejné úrovni jako první díl. Nigel byl pořád dobrý záporák, pobavil mě ten papouščí fotbal a zábavný byl také ten mravenečník. Jen lidské postavy (podobně jako v jedničce) nebyly moc sympatické.(6.2.2015)

 • rikitiki
  ***

  Pokračování osudů modrého papouška přináší na úvod hezkou sekvenci ploškové animace, ale pak se – jako to obvykle bývá v pokračování - snaží upoutat přehršlí nepřehledných motivů, které až utlučou divákovu pozornost (záchrana druhu, soutěž talentů, shledání se ztracenou rodinou, děti, žárlivost, pomsta a kácení amazonských pralesů). Druhý díl mě utvrdil, že tahle nebohá animovaná hrdinka dostala za partnera toho nejprotivnějšího animovaného chlapíka, jakého jí mohli stvořit. Nejenom, že je trapný, pitvořící se, ale hlavně všechno nechává na ní a jen se veze (ve scéně s pádlováním po Amazonce se dokonce veze doslova). ____ Do průměru pro mě tenhle snímek vtáhla láska jedovaté žabičky v krásně varovném fialovočerném maskování k obstarožnímu papouškovi kakadu. Jejich romance je nádherně krutá, protože ona se ho nemůže ani dotknout, aniž by ho zabila už pouhým dotekem své jedovaté pacičky. A i ten její konec, i když očekávatelný, potěšil. Prostě, otravná holka zůstane otravnou holkou za všech okolností.(22.2.2016)

 • gogos
  ***

  Neinovativní, nepřekvapující a méně vtipný odvar prvního dílu. Po hudební stránce stále skvělé, stále výborná animace s milým dětinským příběhem a sem tam úsměvným vtípkem, která napoprvé fungovala velmi dobře, tak na podruhé již ztrácí na dechu. Druhé Rio je další z řady sequelů, které sice neurazí, zato ničím nepřekvapí a jedno shlédnutí bohatě stačí. I tak se ale stále jedná o solidní zpříjemnění večera. Průměr... 3*(4.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace