Grafika a animace jsou na stejně vysoké úrovni jako v prvním dílu, tady bych žádnou vadu nehledal. Dějově je to však už slabší. Příběh by mohl být jistě zajímavější a vtipu bych uvítal také větší porci. Hezky se na všechny ty papoušky dívá, je to všechno krásně barevné, ale že tempo kácení brazilských pralesů by se mělo výrazně omezit, to ví snad každý. Jako hlavní motiv je to pro film trochu málo.(4.11.2014)

• Jigy

Animáky jsou do kopru. Příběh je stokrát ohraný snad už od antiky, humor nemá švih, postavy jsou vlažné. Tohle se vážně může zalíbit jen někomu kdo nedosáhl deseti let a ještě toho moc neviděl.(25.8.2014)

Výjimky občas potvrzují pravidlo a i v tomhle případě se to potvrdilo. Dvojka předčila jedničku jak nádhernou vizuální stránkou, častými vtipnými momenty tak i akcí. Už v kině jsem si řekla, že si tenhle kousek pětihvězdu zaslouží a když jsem se ptala potomka jak se mu to líbilo a kolik bodů by mu od jedničky do pětky dal, tak jen jednoznačně potvrdil má slova. Jako každý animák, tak i Rio 2 byl kromě zábavy i krapet výchovný, což se dá pochopit. Znázorněné prostředí Amazonie bylo perfektní, super rychlé želvy, spousta dalších tvorů a ptáků, kteří všichni dohromady tvořily velmi zábavný mix barev a srandy. Ale abych jen nechválila. Bylo tam na můj vkus moc písniček. U jedovaté, růžové žáby si kupříkladu tvůrci mohli odpustit operní žalozpěvy nad marnou láskou ke kakadu, u nichž jsem se netrpělivě vrtěla v sedačce a říkala jsem si "ať už konečně dokváká!". Ne všechny písničky ale byly takové, zazněly i originální s chytlavým hudebním námětem. Takže za sebe, doporučuji!(17.5.2014)

O kus lepšie ako suchá jednotka, niekoľko gagov luxusných, prostredie amazonských pralesov využité dokonale. Ale stále je to medzi animákmi (hlavne tohtoročnými) čistý priemer.(13.4.2014)

• stration

Jedna hvězda za kung-fu želvy a druhá za lenochoda. Jinak děs a běs.(24.7.2014)