• slovenský

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 101 min

55-60% ... Ako celok to nefunguje, ale niektoré z jednotlivých postavičiek excelujú - žabička Gabi či kakadu Nigel a iné vedľajšie postavy. Žiaľ tie hlavné sú stále otravné ako v jednotke. Hudba je však ešte o stupeň lepšia. Takže asi o maličký kúsok viac sa mi páčila dvojka.(27.6.2015)

• predators

Animacím snad už v dnešní době není co vytknout a tak se tvůrci zaměřují hlavně na příběh a vtipné hlášky...a zde toho moc nenajdete. 30%(5.7.2014)

Opeřený Avatar potkává Fotra, co je lotr. Je to pestrobarevné, je to karnevalově roztančené, je to tuctové. 20th Century Fox by už mělo, co se modrého ptáka z Minnesoty týká, uzavřít kloaku..(14.4.2014)

• TeeAge

|| Scenár: Don Rhymer, Carlos Kotkin, Jenny Bicks, Yoni Brenner | Hudba: John Powell | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Blue Sky Studios, 20th Century Fox Animation | Rozpočet: 103 miliónov $ | Tržby: 493,196,122 $ || Abstrakt jedničky. Klasické prísady vo forme pridaných rodičov a alfasamca vykreslujú schemtaický príbeh, ktorý je "oživený" talentovými súťažami v džungli, ktoré sú síce nápadité, ale i otravné zároveň. Spievané pesníčky sú slabšie než v prvom diely, stali sa príliž popvými odrhovačkami. Je to škoda, ale ako u pokračovaniach býva zvykom, je Rio 2 neprekvapivou rutinou. 50% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(7.8.2014)

Rozpočet $103miliónovTržby USA $131,538,435Tržby Celosvetovo $498,781,117Tržby za predaj Blu-ray v USA $24,700,239 //počet predaných kusov 1,061,035Tržby za predaj DVD v USA $23,800,093 //počet predaných kusov 1,324,255║ dosť odbitá záležitosť, čo sa týka banálnej tuctovosti príbehu, ktorý ma v danej oklieštenej príbehovej šablónke otravoval až uspával, graficky pekné a taktiež Slovenský dabing opäť dosahuje patričnej kvality ale dojem z povrchného príbehu a suchých gagov(zasmial som asi tak 3x čo je sakramentsky málo u mňa) dojem nenapraví, pre mňa až nečakaná zbytočnosť a podľa ukážok pred týmto počinom nebude osamotená /videl v kine: 40%/(17.4.2014)

• - Stejně jako u prvního filmu Rio (2011) vznikly i u pokračování speciální úrovně pro hru "Angry Birds". (R.K.)

• - Rio 2 je posledním filmem Dona Rhymera, filmového producenta, který nedlouho po premiéře ve věku 51 let zemřel na rakovinu. (R.K.)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 12 000 pracovných miest. (Laslo)