• slovenský

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 101 min

• predators

Animacím snad už v dnešní době není co vytknout a tak se tvůrci zaměřují hlavně na příběh a vtipné hlášky...a zde toho moc nenajdete. 30%(5.7.2014)

Předem říkám, že první díl se mi skoro vůbec nelíbil. Rio 2 mě ale už na začátku přesvědčil, že tohle bude o něco lepší než jednička. Děj nejdříve vypadal, že oproti prvnímu dílu bude lepší a to taky je. Od začátku filmu jsem viděl kvalitu děje, ale před prostředkem filmu se stoupající kvalita zastavila a začala prudce klesat. Celý film jsem měl pocit, že se schyluje k něčemu velkému. Nic extra jsem nečekal, ale myslel jsem si, že by se mi to mohlo alespon líbit. Ale ne. To, k čemu se od začátku filmu schylovalo na konci filmu opravdu bylo, bohužel to bylo horší, než kdyby k tomu nedošlo. Lidská zápletka mi přišla nezajímavá. A to je docela problém, protože se věnuje vážnému tématu. O to je ale horší, že ve mě to neprobudilo ani zvědavost jak se bude děj vyvíjet. "Ptačí" zápletka už byla o něco lepší. Zajímalo mě, jak to nakonec všechno dopadne a jak z toho hlavní hrdinové vyváznou (kdo by v tomhle filmu nečekal happy end?). Záporák a jeho partička byly fajn a právě od nich jsem toho čekal nejvíc. Záporáka už jsme viděli v první díle a jeho motiv je jasný. Pomsta! Bohužel s tou pomstou to skončilo vážně strašně. Samozřejmě jsem nečekal, že zlo vyhraje, ale že podá až tak slabý výkon?! V té scéně kdy mělo dojít k zůčtování jsem měl pocit, že film už si dělá srandu sám ze sebe. Zápletka s lidmi dopadla podobně, ale nebylo to tak zlé. Veselá písnička na konci nesměla chybět, ale ta mě už teda dodělala. Vizuálně je to skvělé, ale děj je v tomhle ohledu ještě horší než v Transformers 3 (bože, srovnávám Rio s Transformers. Filme, k čemu jsi mě to donutil?). Po shlédnutí pochopíte sami. Jako film pro děti je to skvělé, ale když tady mám vyjádřit svoje pocity z filmu, tak je vyjádřím co nejupřímněji. Oproti jedničce je to ale pořád lepší a kmen ptáků v pralese byl rozhodně originálí nápad. Zpracování celkově nění špatné, ale mě prostě nesedlo. Navíc tu není nic, co už nebylo v jiných animácích a takový pocit jsem měl po celý film. Rio 2 pro mě je ale i přesto všechno pořád svým způsobem příjemným překvapením, protože po prvním díle jsem čekal, že druhému dílu dám mnohem horší hodnocení. Naštěstí to tak není a proto dávám tři hvězdičky.(22.8.2014)

• SaNcHeZ_cz

Rio 2 je křečovitý animák, který kopíruje kde se dá, nicméně zapomíná na to hlavní, bavit celou rodinu. Ti nejmenší možná nepohrdnou, avšak v momentě kdy začnete nad tím co se děje na plátně trochu přemýšlet, zjistíte jaká neskutečná a neoriginální nuda to vlastně je. A hromada barviček a exotických ptáků to vážně nezachrání. [30%](11.4.2014)

Pokračování osudů modrého papouška přináší na úvod hezkou sekvenci ploškové animace, ale pak se – jako to obvykle bývá v pokračování - snaží upoutat přehršlí nepřehledných motivů, které až utlučou divákovu pozornost (záchrana druhu, soutěž talentů, shledání se ztracenou rodinou, děti, žárlivost, pomsta a kácení amazonských pralesů). Druhý díl mě utvrdil, že tahle nebohá animovaná hrdinka dostala za partnera toho nejprotivnějšího animovaného chlapíka, jakého jí mohli stvořit. Nejenom, že je trapný, pitvořící se, ale hlavně všechno nechává na ní a jen se veze (ve scéně s pádlováním po Amazonce se dokonce veze doslova). ____ Do průměru pro mě tenhle snímek vtáhla láska jedovaté žabičky v krásně varovném fialovočerném maskování k obstarožnímu papouškovi kakadu. Jejich romance je nádherně krutá, protože ona se ho nemůže ani dotknout, aniž by ho zabila už pouhým dotekem své jedovaté pacičky. A i ten její konec, i když očekávatelný, potěšil. Prostě, otravná holka zůstane otravnou holkou za všech okolností.(22.2.2016)

Jak už zde pár lidí psalo, některé gagy jsou opravdu povedené, tak povedené, že se i vážně dobře zasmějete, ale jako celek je to slabší průměr. .. Film dost sází na příběh, který se většinu doby může dělit na Kácení lesů těmi špatnými, opětovné rodinné setkání našich modrých opeřenců a pomsta Nigela, jenže vše je seskládané z už známých věcí, které byly použity jinde, což je místy vtipné, ale také trochu nudné .... HODNOCENÍ: 55% (3*)(18.7.2014)

• - Rio 2 je posledním filmem Dona Rhymera, filmového producenta, který nedlouho po premiéře ve věku 51 let zemřel na rakovinu. (R.K.)

• - Stejně jako u prvního filmu Rio (2011) vznikly i u pokračování speciální úrovně pro hru "Angry Birds". (R.K.)

• - Brazílie použila film jako reklamu na oslavu nového roku v Copacabana Beach. (R.K.)