• slovenský

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 101 min

Jednička je hodně vtipná podívaná a ani u dvojky tomu není jinak. Příběh, teď už pětičlenné rodinky papouška Blua, nás zavede z Ria do Amazonie. Zde chce Perla najít další papoušky svého druhu. To se moc v domě vychovanému Bluovi moc nezamlouvá, ale nechá se překecat. S rodinkou vyráží i staří známí přátelé z prvního dílu, ale i jeden padouch, kterého cestou nevědomky potkají....... Pohádka má opět krásnou animaci, ve které je spousta detailů. Další hodně povedenou stránkou je soundtrack, kterej sednul perfektně. Příběh je taky pěknej, bez větších zvratů. Pro mě pěkná animovaná pohádka, které dávám 85% :)(22.6.2014)

O kus lepšie ako suchá jednotka, niekoľko gagov luxusných, prostredie amazonských pralesov využité dokonale. Ale stále je to medzi animákmi (hlavne tohtoročnými) čistý priemer.(13.4.2014)

• Tuax

Nakonec pro mě horší než první díl. Zklamalo mě, že se to jmenuje Rio a první díl souvisel s Riem, tak teď už vůbec, pokud se pomine kousek úvodu. Jenže taky jsem víc jak hodinu koukal na čas, jelikož mě to moc nebralo. To alá přírodní dobrodružství Ara rodinky bylo ještě horší než příběh prvního dobrodružství. Zachraňovala to aspoň částečně přehrávající žabka. Jinak nové zvířecí postavy nezaujaly a staré se nikam neposunuly. Animace zůstala taky stejná, za ty tři roky to mohli trochu vylepšit, hlavně co se lidí týče. Zachovali i hudba, tanec a karneval. Vizuálně nakonec v některých momentech fakt působivé. Jenže celkově spíše nezáživná podívaná bez nečeho zapamatovatelného. Teda až na tu žabku :)(31.12.2015)

(80/2014) / Milá rozprávka, ktorá utečie ako voda. Nič výraznejšie sa za celý film ani neudeje, ale na nedelné poobedie podľa mňa dobrá voľba. (6/10)(30.6.2014)

Na můj vkus strašně moc zpívání, pak ta žaba byla pěkně trapná, jinak takový střed, nic moc, ale pro děcka dobry.(7.11.2014)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 12 000 pracovných miest. (Laslo)

• - Stejně jako u prvního filmu Rio (2011) vznikly i u pokračování speciální úrovně pro hru "Angry Birds". (R.K.)

• - Rio 2 je posledním filmem Dona Rhymera, filmového producenta, který nedlouho po premiéře ve věku 51 let zemřel na rakovinu. (R.K.)