P.K. (festivalový název)

Peekay

(neoficiální název)

Komedie / Drama / Fantasy

Indie, 2014, 153 min

75-80% ... Mimozemšťan uviazol na Zemi (v Indii) a spoznáva náš svet, predovšetkým prostredníctvom jednotlivých náboženstiev. Síce ma to miestami rozčulovalo, ale v skutočnosti to bolo pekné, milé, emotívne a zábavné. A konfrontácia náboženských myslení prevedená na jedničku.(26.7.2015)

Nepamätám sa, kedy naposledy som v nejakom filme videl tak nesympatickú hlavnú postavu. Buď to Aamir Khan tak skvelo zahral, alebo je naozaj ideálnym ksichtom na facku. Skutočne veľmi ťažko sa mi vžívalo do rôznych situácii, ktoré najmä vďaka nemu vyzneli akosi trápne. Skrátka, nie že by bola táto komédia úplnou tragédiou, no uznajte (!), keď Vás film nebaví, aký bude Váš celkový dojem po 153 minútach???(6.8.2016)

Úplně mi nesedlo ústřední téma, které bylo v pozadí většiny děje, což bylo náboženství, ačkoliv to bylo silně odlehčeno a až parodické. I když jsem nevěřécí, tak se mi toto zrovna nelíbilo. Jinak je v tom naprosto úžasná hudba a poprvé se mi opravdu hodně líbila Anushka Sharma. Byl jsem rád za veterány Sanjaye Dutta a Bomana Iraniho. Mrzelo mě a to velmi hodně, že je v tom velké množství písní, které nejsou přeloženy a tak jako divák jsem byl o mnohé ochuzen... Už jsem si je dopřeložil, iz konec tohoto komentáře. Aamir Khan naprosto neuvěřitelný, když si vybavím jak jsem ho viděl ve filmu z devadesátých let a nyní, tak jakoby opravdu omládl. Nemohu říci, že bych se vyloženě bavil komediálností, já si u toho užíval výpravu a hudbu a některé herce a jejich výkony, ale dějově mě to nezasáhlo, snad krom té romantické linky a trochy dramatu, ale ty byly jen okrajovou součástí. Tak písně jsem si nakonec dopřeložil, zdroj nebyl sice úplně super, ale lepší jak nic. Pokud bude někdo chtít titulky i s přeloženými písněmi tak ať mi napíše do pošty a pošlu mu je na email. Dodatek. Tentokrát viděno už i v kině v rámci Bollywood festivalu. Dle očekávání kino narvané, zřejmě vyprodané. Zahajovačka už typicky klasická, asi jako každý poslední rok. České titulky podle mě horší, než ty co jsou volně dostupné, na druhou stranu v nich byly přeložené písně, což je jejich hlavní plus. Na konci když vše bylo cílené na dojetí, tak se někteří jedinci dost smáli... nevím no.(30.7.2015)

Paráda! Sice jsem chvíli uvažoval jestli dát plnou palbu, ale takhle suprově zpracovaný téma problematiky náboženství, to je prostě nádhera. Dalo by se tomu dát pár výtek, ale nemůžu se nabažit geniality nápadů tohoto snímku. Vyslat do světa takovou zprávu a udělat to tak, aby to po celé 2 a půl hodiny bylo zajímavý a člověk se u toho i dobře pobavil. Super! 90%(9.3.2016)

Aamir Khan má prý 49 let a vypadá na 30 let. Sakra ti Indové snad mají nějaký omlazovací lék? Že by to kari tak působilo? Jdu si hned udělat k jídlu Kabáb a Čápátí :-)(2.2.2015)