poster

P.K. (festivalový název)

 • Indie

  P.K.

 • Indie

  Peekay

  (neoficiální název)

Komedie / Drama / Fantasy

Indie, 2014, 153 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Imune
  *****

  Paráda! Sice jsem chvíli uvažoval jestli dát plnou palbu, ale takhle suprově zpracovaný téma problematiky náboženství, to je prostě nádhera. Dalo by se tomu dát pár výtek, ale nemůžu se nabažit geniality nápadů tohoto snímku. Vyslat do světa takovou zprávu a udělat to tak, aby to po celé 2 a půl hodiny bylo zajímavý a člověk se u toho i dobře pobavil. Super! 90%(9.3.2016)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Nepamätám sa, kedy naposledy som v nejakom filme videl tak nesympatickú hlavnú postavu. Buď to Aamir Khan tak skvelo zahral, alebo je naozaj ideálnym ksichtom na facku. Skutočne veľmi ťažko sa mi vžívalo do rôznych situácii, ktoré najmä vďaka nemu vyzneli akosi trápne. Skrátka, nie že by bola táto komédia úplnou tragédiou, no uznajte (!), keď Vás film nebaví, aký bude Váš celkový dojem po 153 minútach???(6.8.2016)

 • ScarPoul
  *****

  Taká osobnostná výpoveď o náboženstve ktorá je zaobalená do hávu sci-fi, ale pritom bez prehnaných akčných scén, alebo podobných hlúpostí. PK je kupodivu veľmi komorný, veľmi úsmevný a tiež podkladá zaujímavé otázky o viere, na ktoré síce neponúka odpoveď, ale verím, že prinúti niekoho rozmýšľať, alebo v tom lepšom prípade niekoho riadne naserie. Aamir Khan má čuch na dobré látky a znova dokazuje, že jeho malá svalnatá postava je veľmi spestrujúcim prvkom Bollywoodských filmov. Keby mal krajšiu partnerku ako bola Anushka bol by som vo vytržení. Po 3 idiotoch ďalší dôkaz režisérskej a scenáristickej vyzretosti Rajkumara Hiraniho, ktorého považujem za jedného z najsilnejších a najosobitejších tvorcov, ktorého témy - často zabŕdajúce do hlúposti systému - ukončuje veľmi pozitívne a optimisticky. Na konci bola aj slzička.(6.7.2015)

 • gegina31
  *****

  Stydím se!! Když jsem si pouštěla tenhle film, tak jsem měla vůči němu totální předsudek. Ne že bych si myslela, že země s tak odlišnou kulturou neumí točit filmy, ale že netočí filmy, které by se mohly líbit mě. První polovina byla taková slabší. Bylo to celkem vtipný, ale ne tak, abych se vyloženě chlámala. Představitel hlavní postavy mi byl už od začátku nesympatický. V podstatě jsem se těšila až to skončí. Ale po hodině se ten film začínal ubírat zajímavým směrem. A najednou jsem se přistihla, jak sedím přikovaná ke gauči a zažraně to sleduji. Na konci jsem si dokonce trochu poplakala. Je to film, který mě nutí nad ním přemýšlet i s odstupem času. Takže nakonec jsem musela uznat, že první polovina byla více než vtipná a že herec mi je nakonec celkem sympatický. A že všechno to proti, co jsem na začátku měla způsobil můj velký předsudek. Je to naprosto GENIÁLNÍ DÍLO a od teď jeden z mých nejoblíbenějších filmů.(2.9.2015)

 • Ketri
  *****

  Jo, je to tak. Naposledy jsem se takto pobavila u 3 idiotů. Závažné téma podané satirickou formou, byť někdy u toho lehce člověka zamrazí. Dalo by se říci, že je to taková snaha o osvětu přímo z dílny produkující masovou zábavu. Zatím jsem se s tak otevřenou kritikou setkala jen u D. Mehty. Ale, to může být jen moje neznalost. Že filmy kritizují zkorumpovanou policii a politiky, to už je celkem běžné, poslední dobou se už ve filmech objevuje i častěji tzv. "ženská otázka", ale kritika náboženství? No, to chce v Indii odvahu. Nicméně, když se nad tím člověk zamyslí, je fakt, že na co se dá při takové míře korupce spolehnout. Snad jen na to, že i ti mocní by se mohli teoreticky "někoho" bát a před "někým" mít úctu. A máte vyhodit peníze za to, že vás vyslechne guru nebo psycholog? Nemám pocit, že by se konkrétně v našem ateistickém státě k sobě chovali lidé lépe. Ale, to byl jen takový povzdech, film je to naprosto skvělý a ve všem s P.K. souhlasím.(26.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace