Dlouhá cesta dolů

Ben Davis

Finola Dwyer, Amanda Posey

Scénografie:

Chris Oddy

Od Nicka Hornbyho som nečítala ani trt, takže budem škaredučká a poviem, že je mi proste ukradnuté, či táto z viacerých (ako som sa dozvedela) predlôh bola natočená fajne, alebo na ric, nezáujem. Záujem vo mne vzbudila Imogen PooPs (aaahaha) a Aaron Paul, ktorým to spolu veľmo pristane. A taktiež tagy. Dosť ma prekvapil záver, bol zrejme predvídateľný, ale na Angličanov, trošiľinku netypický. Ale nie zlý zase, z tých otvorených koncov sa mi pomaly začínal otvárať aj (David) bowie knife vo vrecku.(22.3.2015)

• Xmilden

Přemýšlím co se na tom lidem vlastně může líbit. Mizerně zahrané nesympatické postavy. Příběh tak akorát na nasrání a krajně nevěrohodný. Ruku na srdce koho by dokázal Aaron Paul přesvědčit že doopravdy skočí. Dále se k tomu nebudu vyjadřovat. 35%(27.8.2014)

• kleopatra

Předlohu Nicka Hornbyho považuju za jeho nejslabší kousek, dokonce se mi víc líbila i Fotbalová horečka a to mě fotbal nebere. Těžko říct, proč jsem pak šla na filmové zpracování. Možná jsem doufala, že tady příjdu klubu sebevrahů, co se skamarádí, na chuť ... a určitě kvůli Toni Collette. Prd! Toni hrála nadarmo za dva a já při sebevražedných pokusech hledala v londýnském pozadí Střep a Vokurku ....(30.4.2014)

Dobře využitý scénář těžící z kvalitní knižní předlohy. Nikoliv výborně, ale dobře a v každém ohledu lépe, než jsem po prvních rozpačitých ohlasech čekal. S výjimkou Pierce Brosnana hodně chválím obsazení. Potěšila Rosamund Pike v malé roličce, Aaron Paul, Toni Collette i Sam Neill bez problémů zvládají určené úlohy a k tomu jako nečekaná nadstavba válí Imogen Poots. Všiml jsem si jí už ve Sviňákovi, ale až tady mě svým výkonem naprosto zbourala. Filmu doslova vdechla život a hlavně díky ní mě tenhle mix komedie a tragédie bavil od začátku do konce. Ta ženská je živel. :-)(26.5.2014)

Já vím, moc sympatií tenhle film nebudí, ale to je mi celkem fuk, MNĚ se prostě líbí, některé dialogy jsou naprosto úžasné, asi si přečtu i knihu.(12.4.2015)