Dlouhá cesta dolů

Finola Dwyer, Amanda Posey

Scénografie:

Chris Oddy
  • Politik

Imogen Poots se teď ukázala v Need for Speedech i v (Ne)zadaní. Miluju ten její britskej přízvuk a jsem rád, že je i tady. Ale jinak udělal jsem jen dobře, že jsem na tohle nešel do kina. Bohužel velmi průměrná záležitost ačkoliv s hezkým námětem.(6.6.2014)

Čtyři rozdílné postavy, které mají jedno společné. Vyklubal se z toho klasický průměrný film, který nabízí trocha zamyšlení, trochu vtipnějších momentů a hodně pesimistické nálady, ale i naděje v lepší zítřky.(11.12.2015)

Já vím, moc sympatií tenhle film nebudí, ale to je mi celkem fuk, MNĚ se prostě líbí, některé dialogy jsou naprosto úžasné, asi si přečtu i knihu.(12.4.2015)

• kleopatra

Předlohu Nicka Hornbyho považuju za jeho nejslabší kousek, dokonce se mi víc líbila i Fotbalová horečka a to mě fotbal nebere. Těžko říct, proč jsem pak šla na filmové zpracování. Možná jsem doufala, že tady příjdu klubu sebevrahů, co se skamarádí, na chuť ... a určitě kvůli Toni Collette. Prd! Toni hrála nadarmo za dva a já při sebevražedných pokusech hledala v londýnském pozadí Střep a Vokurku ....(30.4.2014)

Dramedy o čtyřech sebevrazích, kteří se sejdou ne střeše věžáku, navzájem se poznají a díky sobě naleznou chuť do života. Zajímavý námět zabíjí nijak zvlášť zajímavý scénář a místy mi tam chybělo více nadhledu. Pár černohumorných momentů jsem se sice dočkal, ale výslednou atmosféru bych si dokázal představit mnohem pozitivnější. Obsazení je v pohodě, i když mi britský akcent nejspíše nikdy nebude tak sympatický, jako ten americký.(14.12.2014)

• - Natáčelo se v Londýně, New Yorku a na Malorce. (Terva)

• - Film vychádza z rovnomennej knihy britského autora Nicka Hornbyho. Herec a producent Johnny Depp kúpil práva na jej sfilmovanie ešte skôr ako bola vydaná. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Když Jess (Imogen Poots) a JJ (Aaron Paul) přijdou na místo, kde byla naposled viděna Jennifer, sestra Jesse, je to místo zvané Bílý Králík. Ten je postavou z knížky "Alenka v říši divů", kde dívka spadne za králíkem do nory. Tam zmizela i Jennifer. (Terva)