poster

Dlouhá cesta dolů

 • anglický

  A Long Way Down

 • německý

  A Long Way Down

 • slovenský

  Dlhá cesta dole

Komedie / Drama

Velká Británie / Německo, 2014, 96 min

Režie:

Pascal Chaumeil

Předloha:

Nick Hornby (kniha)

Scénář:

Jack Thorne

Kamera:

Ben Davis

Producenti:

Finola Dwyer, Amanda Posey

Scénografie:

Chris Oddy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eraserhead666
  ***

  "Houknu na vás, cestou dolů." Tak zajímavý námět to byl a tak zábavná komedie z toho mohla být, kdyby se z nepochopitelného důvodu tvůrci nerozhodli z toho udělat melodrama a utopit to tak ke konci v až nezáživném ufňukaném kýči. Dvojnásobná škoda proto, že Imogen Poots v roli trhlé dcery politika byla výborná, stejně tak úžasná Toni Collette v roli matky postiženého syna. Ale to už je možná asi úděl mainstreamových pokusů o dramatické komedie, zpočátku zábavné ke konci pak už jen zvrací. Ale zase, Rosamunde Pike konečně v tak nesympatické a odpudivé roli, že jí ani kulervoucí šarm a krása nepomohla. To klobou dolů.(24.2.2016)

 • sochoking

  ''Čtyři neznámí lidé se o silvestrovské noci potkají na střeše věžáku...'' aby si to hodili, a miesto toho , behom pár minút, sa z nich stanú najlepší, humorom, aký vo svete nemá páru ovpývajúcim, priatelia! Moja pamäť nepamätá, že by som niekedy opustil kino po pol hodine. Vždy som nejako pretrpel, ostal, i ked' udelil odpad, ale dopozeral do konca. Avšak toto sa nedalo! Nebudem teda hodnotiť. Mal som poslúchnuť svoj vnútorný hlas, ktorý mi hovoril : ''Nechod' na to, hrá tam Pierce Brosnan! ''...(25.3.2014)

 • JohnCZ
  ***

  Dramedy o čtyřech sebevrazích, kteří se sejdou ne střeše věžáku, navzájem se poznají a díky sobě naleznou chuť do života. Zajímavý námět zabíjí nijak zvlášť zajímavý scénář a místy mi tam chybělo více nadhledu. Pár černohumorných momentů jsem se sice dočkal, ale výslednou atmosféru bych si dokázal představit mnohem pozitivnější. Obsazení je v pohodě, i když mi britský akcent nejspíše nikdy nebude tak sympatický, jako ten americký.(14.12.2014)

 • juta
  ***

  Čtyři rozdílné postavy, které mají jedno společné. Vyklubal se z toho klasický průměrný film, který nabízí trocha zamyšlení, trochu vtipnějších momentů a hodně pesimistické nálady, ale i naděje v lepší zítřky.(11.12.2015)

 • nineweh
  **

  Další film, co totálně zmrvil svoji knižní předlohu.(29.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace