Dlouhá cesta dolů

Ben Davis

Finola Dwyer, Amanda Posey

Scénografie:

Chris Oddy

Svižně plynoucí snímek, který mi přišel originální mírně výstřední a zajímavý nejen svým námětem, ale i jeho zpracováním. Rozčlenění do podkapitol, dle hlavního vypravěče jen přidává na poutavosti už tak vydařeného příběhu. Filmařsky mi taky vše přišlo povedené a navíc hudba byla skvělá. Atmosféra se několikrát změní, ale i to celkem fungovalo i když někdy byla ta hranice mezi dramatem a komedií lehce vrtkavá a přiznávám, že místy mi přišlo že chybí jen trochu od toho aby se z toho všeho stala umělohmotná fraška. Vždycky se to ale nakonec nějak povedlo zachránit, alespoň tedy dle mého názoru. A v neposlední řadě- herci byli super. Docela jsem po shlédnutí dostala chuť si přečíst knižní předlohu, což se mi zas tak často nestává. Celkově je to takové lehčí drama, ale pořád spíš to drama, než komedie to je jisté.----"I don't mind the pain. It's the hope what kills me."----(8.8.2014)

Správný mix tragédie a komedie v britském hávu? Jednoznačně podle Nicka Hornbyho. Přiznám se, že tuto konkrétní předlohu jsem ještě nečetla, teprve to napravím, ale i tak jsem se po přečtení obsahu těšila, co mi bude předloženo, aniž by mě zajímalo herecké složení a další věci. Hned na začátku jsem musela akceptovat to, že humorné a vážné prvky se prolínají tak rychle, že ještě než jsem se dosmála, už to bylo vzhledem k situaci na plátně málem nevhodné. Obzvlášť první třetina snímku, kdy se na střeše jednoho domu setkají čtyři ztroskotanci, je hodně vydařená. Co se týče obsazení, Imogen Poots sice pod těmi nánosy líčidla málem nebyla vidět, ale odehrála skvěle, úchvatné tetování Aarona Paula odvádělo mou pozornost kdykoli se mihlo na plátně, Toni Collette byla jedním slovem báječná a Pierce... ale dejme tomu že jo :-).(16.4.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $13,347Tržby Celosvetovo $7,176,347▐ určite to má zaujímavé obsadenie a nápad na slušnú haluz ale má to svoje rezervy /55%/(23.8.2015)

Dobře využitý scénář těžící z kvalitní knižní předlohy. Nikoliv výborně, ale dobře a v každém ohledu lépe, než jsem po prvních rozpačitých ohlasech čekal. S výjimkou Pierce Brosnana hodně chválím obsazení. Potěšila Rosamund Pike v malé roličce, Aaron Paul, Toni Collette i Sam Neill bez problémů zvládají určené úlohy a k tomu jako nečekaná nadstavba válí Imogen Poots. Všiml jsem si jí už ve Sviňákovi, ale až tady mě svým výkonem naprosto zbourala. Filmu doslova vdechla život a hlavně díky ní mě tenhle mix komedie a tragédie bavil od začátku do konce. Ta ženská je živel. :-)(26.5.2014)

• sochoking

''Čtyři neznámí lidé se o silvestrovské noci potkají na střeše věžáku...'' aby si to hodili, a miesto toho , behom pár minút, sa z nich stanú najlepší, humorom, aký vo svete nemá páru ovpývajúcim, priatelia! Moja pamäť nepamätá, že by som niekedy opustil kino po pol hodine. Vždy som nejako pretrpel, ostal, i ked' udelil odpad, ale dopozeral do konca. Avšak toto sa nedalo! Nebudem teda hodnotiť. Mal som poslúchnuť svoj vnútorný hlas, ktorý mi hovoril : ''Nechod' na to, hrá tam Pierce Brosnan! ''...(25.3.2014)