Dlouhá cesta dolů

Nick Hornby (kniha)

Jack Thorne

Ben Davis
  • playboxguest

Ptákovina o ničem, kterou ani roztomilost Imogen Poots, kvůli níž jsem film sledovala, nezachránila. Celou stopáž mi hlavou jela známá písnička od Čokovoko. A refrénem 'Já si to asi hodím, odnikud nikam chodím' by se postavy tohohle majstrštyku měly hned na začátku řídit. Protože tady se devadesát minut doslova chodí odnikud nikam. 40%(24.11.2014)

Určitě se najdou mnozí, kteří tomuto filmu dají podprůměr. Toto hodnocení zcela chápu. Ve filmu se toho příliš neudálo, mnoze jinak zaměřeným divákům se to mohlo zdát nudné a zbytečné. Ovšem já tomuto filmu uděluji 5* protože snímek splnil přesně to co splnit měl. U filmu jsem se náramně pobavil. Lehká komedie s nádechem dramatu zcela excelentně zaobalená do jednoho pohodového snímku, nad kterým se člověk pousměje, udělá se mu dobrá nálada, a jde dál. :-) Skvělý námět k tomu navíc doprovázelo po celý film velmi příjemné herecké obsazení v hlavních rolí již druhé spolupráce Aarona Paula a úžasné, mé oblíbené Imogen Poots. K filmu nemám co dodat. Na hledání chyb jsou zde jiní uživatelé. Já osobně po zhlédnutí tohoto filmu nemám ani při nejmenším chuť hledat této příjemné oddychovce jakékoliv výtky. 100%(14.8.2014)

• Zeck

Prvotní myšlenka by půdu pro zajímavou černou komedii možná i nabízela, ale nějakým záhadným způsobem ten potenciál není využit. Největší problém této komedie spočívá v tom, že není absolutně v ničem vtipná a zápletky, které musí extrémně nesympatické a místy až trapně přehrávající (paradoxně ve vážné poloze, ne v komediální) postavy řešit, jsou jednoduše debilní a nerealistické. Bohužel mezi hlavními postavami nefunguje ani žádná pomyslná chemie a jejich narychlo uplácanému přátelství se díky tomu nedá věřit. Místo aby se to soustředilo na zkrachovalce, kteří díky poznání jiných zkrachovalců zažívají netradiční vtipné momenty, pohled na svět a renesanci v podobě nové chuti do života, věnuje se to spíše vážnému zachycení důvodů jejich chuti se zabít. Nudil jsem se natolik, že jsem u toho usnul a neviděl úplný závěr. Bohužel mě většina viděného filmu ani nedonutila, abych si to druhý den pustil a dokoukal. 20%(3.9.2014)

Neurazí, ale ani nenadchne. Obsazení je, až na moje menší výhrady, dobré. Příběh by taky byl zajímavý, jen by se to dle mě dalo zpracovat lépe, vtipněji. Tahle 'komedie' má obrovský, ale bohužel nevyužitý, potenciál. Škoda. 3*(16.5.2014)

• sochoking

''Čtyři neznámí lidé se o silvestrovské noci potkají na střeše věžáku...'' aby si to hodili, a miesto toho , behom pár minút, sa z nich stanú najlepší, humorom, aký vo svete nemá páru ovpývajúcim, priatelia! Moja pamäť nepamätá, že by som niekedy opustil kino po pol hodine. Vždy som nejako pretrpel, ostal, i ked' udelil odpad, ale dopozeral do konca. Avšak toto sa nedalo! Nebudem teda hodnotiť. Mal som poslúchnuť svoj vnútorný hlas, ktorý mi hovoril : ''Nechod' na to, hrá tam Pierce Brosnan! ''...(25.3.2014)