Dlouhá cesta dolů

Ben Davis

Finola Dwyer, Amanda Posey

Scénografie:

Chris Oddy

CITÁT - Abych to vyprávění zkrátil - rozhodl jsem se, že se zabiju................. DIALOG. MAUREEN - Pardon, bude vám to trvat dlouho. (skákání ze střechy) MARTIN - Houknu, až poletím dolu. JESS - Uhněte, já skočím. J.J. Ahoj, dá si někdo pizzu?........... Je to na počátku smutné a zároveň je to sranda. Já se bavil. Nový rok, jedna střecha a čtyři sebevrazi. CITÁT - Svezu vás domu.......... Líbí se mi, jak si během filmu své příběhy všichni čtyři vyprávějí, tedy komentují. Je to ironické, pravdivé, smutné i vtipné. CITÁT - Dobře, tak jaký je další datum sebevrahů po Novém roce?............... (Valentýn) Půl hodinový rozjezd nasadil trochu vysokou laťku a pak začal příběh trochu upadat (ze střechy), ale jen trochu. CITÁT - A pak jsem viděla anděla a vypadal jak Matt Damon (met dejmn).............. To původní vtipkování, ironii a černý humor vystřídalo utrpení, důvody a vysvětlování. Ale je to o smrti, tak co se dá dělat. CITÁT - Stejně umíráš na rakovinu............ Nejsmutnější příběh, dle mého, měla Maureen. Tu nikdo netroufne. Tedy, ty emoce mnou celkem cloumaly. Nejdříve jsem brečel smíchy, pak jsem chvilku nevěřícně kroutil hlavou, pak jsem brečel a na konci jsem tleskal. A to všechno v jednou filmu, proto těch pět hvězd. CITÁT - Jsme tým.......... Když pak skočíš, máš pět vteřin na to, aby sis uvědomil, že už to nejde vrátit. Velmi sympatické herecké obsazení, krásný hudební doprovod, povedená kamera a slušný scénář. CITÁT - Jdem tančit Hula hula.........(9.4.2015)

• Politik

Imogen Poots se teď ukázala v Need for Speedech i v (Ne)zadaní. Miluju ten její britskej přízvuk a jsem rád, že je i tady. Ale jinak udělal jsem jen dobře, že jsem na tohle nešel do kina. Bohužel velmi průměrná záležitost ačkoliv s hezkým námětem.(6.6.2014)

Tak jak je Dlouhá cesta dolů asi nejslabším Hornbyho románem, je i jeho filmová podoba nejslabším filmem natočeným podle Nickových knížek (vedou Všechny moje lásky těsně následovány Jak na věc). V obou případech se však pořád jedná o skvělá dílka, kvalitní, které, budete-li chtít, vás strhnou od začátku do konce. Mínusem tohoto snímku je pro mě absence humoru, resp, v porovnání s knížkou tu docela fest citelně chybí a jelikož je film o čtyřech sebevrazích a dalších neradostných věcech, je to věc poněkud zásadní (a překvapivá, když na scénáři spolupracoval i sám Maestro), naopak knížka dokázala tyto situace trefně odlehčit. Naopak kvituju trefný soundtrack (jako vždy u filmů britské produkce) a skvělou Toni Collette, která nechává zbytek osazenstva daleko za sebou. Jako další bych si prosil zfilmovat román Jak být dobrý, eventuálně Julie, demoverze, vďaka :-)(24.7.2014)

• playboxguest

Ptákovina o ničem, kterou ani roztomilost Imogen Poots, kvůli níž jsem film sledovala, nezachránila. Celou stopáž mi hlavou jela známá písnička od Čokovoko. A refrénem 'Já si to asi hodím, odnikud nikam chodím' by se postavy tohohle majstrštyku měly hned na začátku řídit. Protože tady se devadesát minut doslova chodí odnikud nikam. 40%(24.11.2014)

"Houknu na vás, cestou dolů." Tak zajímavý námět to byl a tak zábavná komedie z toho mohla být, kdyby se z nepochopitelného důvodu tvůrci nerozhodli z toho udělat melodrama a utopit to tak ke konci v až nezáživném ufňukaném kýči. Dvojnásobná škoda proto, že Imogen Poots v roli trhlé dcery politika byla výborná, stejně tak úžasná Toni Collette v roli matky postiženého syna. Ale to už je možná asi úděl mainstreamových pokusů o dramatické komedie, zpočátku zábavné ke konci pak už jen zvrací. Ale zase, Rosamunde Pike konečně v tak nesympatické a odpudivé roli, že jí ani kulervoucí šarm a krása nepomohla. To klobou dolů.(24.2.2016)

• - Spoiler: Když Jess (Imogen Poots) a JJ (Aaron Paul) přijdou na místo, kde byla naposled viděna Jennifer, sestra Jesse, je to místo zvané Bílý Králík. Ten je postavou z knížky "Alenka v říši divů", kde dívka spadne za králíkem do nory. Tam zmizela i Jennifer. (Terva)

• - Film vychádza z rovnomennej knihy britského autora Nicka Hornbyho. Herec a producent Johnny Depp kúpil práva na jej sfilmovanie ešte skôr ako bola vydaná. (m.a.t.o.)

• - Do úlohy J.J.-a bol obsadený Emile Hirsch, no kvôli nabitému programu ho nakoniec musel nahradiť Aaron Paul. (m.a.t.o.)