Dlouhá cesta dolů

Ben Davis

Finola Dwyer, Amanda Posey

Scénografie:

Chris Oddy

Od Nicka Hornbyho som nečítala ani trt, takže budem škaredučká a poviem, že je mi proste ukradnuté, či táto z viacerých (ako som sa dozvedela) predlôh bola natočená fajne, alebo na ric, nezáujem. Záujem vo mne vzbudila Imogen PooPs (aaahaha) a Aaron Paul, ktorým to spolu veľmo pristane. A taktiež tagy. Dosť ma prekvapil záver, bol zrejme predvídateľný, ale na Angličanov, trošiľinku netypický. Ale nie zlý zase, z tých otvorených koncov sa mi pomaly začínal otvárať aj (David) bowie knife vo vrecku.(22.3.2015)

Nemastné - neslané. Pochváliť, dokonca vychváliť musím muziku, tá bola fantastická, celý soundtrack ... Brosnan jedna veľká katastrofa, Collette tieto role sedia, Poots trošku urobila rozruch a mala super štýl, Paul výborný hlas, ale nejako extra ma nepresvedčil. Verím tomu, že kniha mohla byť super, ale ako film to miestami bolo nezáživné.(30.4.2014)

• rikitiki

Slibný nápad o setkání čtveřice sebevrahů na jedné střeše se zoufale rozplizne. Výbušnost úvodu vyšumí a nemá už žádnou roli, je pak vcelku jedno, kde a za jakých okolností se potkali, klidně by to mohlo být při zavíračce v baru a nikoliv při osudovém rozhodnutí. Není už vlastně co hrát, protože scénář nic nenabízí. Konec je průhledně očekávatelný.(18.5.2016)

Ked kamarat skoci do studne, skocis aj ty? Ked traja neznami skokani neskocia z mrakodrapu, neskocis aj ty? a skamaratis sa?(20.4.2015)

• Zeck

Prvotní myšlenka by půdu pro zajímavou černou komedii možná i nabízela, ale nějakým záhadným způsobem ten potenciál není využit. Největší problém této komedie spočívá v tom, že není absolutně v ničem vtipná a zápletky, které musí extrémně nesympatické a místy až trapně přehrávající (paradoxně ve vážné poloze, ne v komediální) postavy řešit, jsou jednoduše debilní a nerealistické. Bohužel mezi hlavními postavami nefunguje ani žádná pomyslná chemie a jejich narychlo uplácanému přátelství se díky tomu nedá věřit. Místo aby se to soustředilo na zkrachovalce, kteří díky poznání jiných zkrachovalců zažívají netradiční vtipné momenty, pohled na svět a renesanci v podobě nové chuti do života, věnuje se to spíše vážnému zachycení důvodů jejich chuti se zabít. Nudil jsem se natolik, že jsem u toho usnul a neviděl úplný závěr. Bohužel mě většina viděného filmu ani nedonutila, abych si to druhý den pustil a dokoukal. 20%(3.9.2014)

• - Aaron Paul a Imogen Poots si ve stejný rok (2014) zahráli spolu také ve filmu Need for Speed (2014). (Politik)

• - Spoiler: Když Jess (Imogen Poots) a JJ (Aaron Paul) přijdou na místo, kde byla naposled viděna Jennifer, sestra Jesse, je to místo zvané Bílý Králík. Ten je postavou z knížky "Alenka v říši divů", kde dívka spadne za králíkem do nory. Tam zmizela i Jennifer. (Terva)

• - Film vychádza z rovnomennej knihy britského autora Nicka Hornbyho. Herec a producent Johnny Depp kúpil práva na jej sfilmovanie ešte skôr ako bola vydaná. (m.a.t.o.)