Oblíbená divácká klasika, komedie plná převleků a omylů. Vlasta Burian v trojroli (!) a opět v uniformě. Není to sice úplně to nejlepší od Buriana a Friče, ale i tento film nám nabídne plno pamětihodných čísel, improvizací a kouzelných scének a slovního humoru. Nejlepší okamžiky jednoznačně do příjezdu v Karlových Varech, nepřekonatelný byl i jako falešný kníže Nariškin s jeho oblíbeným číslem (ruský kozáček), poté od druhé půle, kdy se ve Varech objeví skutečný Weber to už všechno nějak sláblo a začínalo to bejt celé čím dál tím víc zmatenejší, chaotičtější a čas od času i únavné. ps: Nakonec jsem Vlastovi strašně moc záviděl ten seskok padákem. Filmu zcela určitě škodí jeho časté reprísování, jinak good. Tři vece do skla 8 kč.:-)))(10.5.2006)

Zajímavá, ale v druhé půli dosti zmatená komedie. Ze začátku všechno klape tak jak má, spousta vtipu a komických situací, v druhé polovině to jaksi zevšední. A je to škoda. Vlasta Burian i Martin Frič mají lepší filmy. Ale i tento stojí za shlédnutí a pokaždé se na něj rád podívám. Tři a půl.(28.10.2006)

Zpivajici a tancujici knize Naryskin je jednou z nejlepsich scen naseho prvorepublikoveho filmu.(7.9.2003)

Klasická "Buriánová" komedie, takže 4* :-)(12.2.2007)

komedie s Burianem nejsou úplně můj šálek čaje, ale tahle je, především díky zajímavě spletitému konci, celkem koukatelná... 60%(1.5.2008)