Vlasta Burian hned třikrát najednou? No neberte to. Navíc ve filmu, který vyniká trošku honosnější výpravou, krimi zápletkou a nějakou tou akční scénou. Oproti jiným Burianovkám je to prostě trošku netypické, lehce napínavé a ve finále velmi zábavné.(10.4.2016)

Jó, Vlasta nikdy nezklame. Tenhle film sice nepatří k jeho nejlepším, ale za to obsahuje několik legendárních vtipů, chcete-li gagů, které zaručeně pobaví. Vlastně se mi to jeví (snad to tak bylo původně zamýšleno), jako parodie na kriminální "gangsterky". Ono vlastně, kdyby tam nebyl Vlasta Burian, byl by film úplně o hovně:) (7/10) Tyto filmy samozřejmě nemohou býti technicky dokonalé, to bychom chtěli moc, nicméně v jednu chvíli je tam dost krkolomný střih. Ti kdo viděli, možná tuší (objeví se Burianův ksicht, kterak koulí očima).(30.3.2009)

• Hejtmy

Neslaná nemastná zdlouhavá česká komedie, u které jsem se ani nesmál ani nebavil, nýbrž naopak nudil. Dějově opravdu velmi slabé, trochu to zachraňují herecké výkony v čele s jako vždy dobrým Burianem, ale na více jak 2* to není.(1.5.2008)

komedie s Burianem nejsou úplně můj šálek čaje, ale tahle je, především díky zajímavě spletitému konci, celkem koukatelná... 60%(1.5.2008)

Od dubna 1935, po nepříliš vstřícném přijetí komedie Hrdina jedné noci, se Vlasta Burian uzavřel do soukromí a vytrvale odmítal další filmové scénáře. Čas strávený mimo barrandovský ateliér věnoval pravidelnému jevištnímu vystupování ve svém divadle a samozřejmě také osobním aktivitám. K návratu před kameru jej nakonec přiměl režisér Mac Frič, o kterého mezitím projevila zájem největší německá filmová společnost UFA. Ta za určitých podmínek nabízela oběma umělcům exkluzivní podmínky a možnost případné další spolupráce, na což slyšel především Burian. V komplikovaném příběhu loupeže vzácných diamantů se s Burianem diváci shledali v oblíbené záměně identit, kdy se na plátně ve stejnou chvíli pohybuje pražský detektiv Babočka, mezinárodně pronásledovaný gangster Weber a také ruský kníže Nariškin. Film, ubíhající v příjemném svižném tempu, nabízí mmj. unikátní pohled na nejznámnější místa Karlových Varů v dobách před jejich násilným připojením k Třetí říši o rok později. Marvan, Šlégl a Pištěk zůstali výjimečně mimo centrum veškerého dění a do popředí se dere jednak Burianův figurální triptych, poslední svého druhu, a také svůdná silueta Míly Reymonové, profesionální houslistky a příležitostné herečky. Trefou do černého jsou jako obvykle melodie a písničky, z nichž nejedna pobaví jejich posluchače i po letech od svého vzniku. "Pozvala mě jedna kněžna do kiosku, říkala mi golubčiku, graj mi graj, bylo-li by libo papirosku, nebo bylo-li by libo radši čaj."(3.10.2008)

• - Filmovalo se v Karlových Varech. Exteriéry se točily v hostivařských ateliérech. (M.B)

• - Na skutočnú prípravu troch vajec do skla potrebujeme: 3 vajcia, soľ, korenie, maslo, petržlenovú vňať, ocot a vodu. Všetko sa podávalo v špeciálnych sklenených pohároch, takzvaných "duritkách". (Raccoon.city)

• - Lietadlo, v ktorom sa na konci filmu všetci zlodeji stretnú a detektív Babočka (Vlasta Burian) z neho vyskočí padákom, je talianske trojmotorové dopravné lietadlo "Savoia-Marchetti SM.73" s označením OK-BAB. (Raccoon.city)