Pušky, puky, pivo a psi

Česko, 2013, 77 min

Jan Novák

Adam Novák

Prima retro vzpomínky...(3.2.2014)

Výborný dokument o armádním hokeji za komunismu podaný zábavnou formou, kde ale nechybí i smutná éra té doby a její popsání z pohledu hokejistů. Potěšili hlavně kladeňáci balík a čavar (Milan Nový a Vladimír Kameš).(16.12.2013)

Dle třech povědomých slov v názvu jsem očekával sondu do nitra povahy české, dostal jsem ale popis (ne)jen hokejového režimu let padesátých až osmdesátých. Borci sypou z rukávů jednu historku za druhou, aťuž jde o příhody veselé nebo z pohledu životních osudů fatální, vzpomínají na ně s úsměvem na tváří a rázovitostí sobě vlastní. A generál? Tato potutelná a pitvorná postava tady vyčnívá jako Golonkova hůl zaražená v červené hlavě Ivanově... ale chvála bohu za něj.(12.10.2014)

O českém hokeji, pečených psech a politickém tlaku v době srpu a kladiva. 70 %(5.12.2013)

Někteří pamětníci, hlavně Suchý a Neveselý neměli chybu :) . Je tam od každého trochu (hokej, politika, armáda)...67%.(2.12.2013)