Dvojí život Veroniky

Dvojaký život Veroniky

Double Life of Veronique, The

Drama / Fantasy / Hudební / Romantický

Francie / Polsko / Norsko, 1991, 98 min

Kieslowski to proste vie...Vie sa pohrať s divákom tak, aby mu dôkladne po častiach odhalil celý vnútorný svet hlavného hrdinu, aby ho celých 98 minút nenudil ani chvíľu.....všetky jeho skvosty ako Krátky film o zabíjaní, Krátky film o láske, slávna "Trikolóra" majú svoju charakteristickú hustú a tajomnú atmosféru. takisto vie pracovať s tichom, hudbou a obrazom, až sú z toho zimomriavky..a to isté platí aj pre "Dvojitý život Veroniky". Znova len výborné..(22.3.2006)

Krásné, ale krátké pohlazení na duši s prvky Amélie z Montmartru. Škoda jen, že Polská epizoda netrvala o něco déle.(10.7.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,999,955Tržby Celosvetovo $-(1.3.2009)

Nevšedný film, ktorý vo mne zanechal veľa rozporuplných pocitov. Krzysztof Kieslowski je trochu na inej frekvencii, môj svet je iný....(6.5.2011)

Fascinován snovým příběhem, obrazem-zvukem-hudbou, Iréne Jacob a především mistrovskou režií jsem si Krzysztofa Kieslowského a Dvojí život Veroniky okamžitě zamiloval. [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](4.1.2007)