poster

Dvojí život Veroniky

 • Francie

  Double vie de Véronique, La

 • slovenský

  Dvojaký život Veroniky

 • anglický

  Double Life of Veronique, The

Drama / Fantasy / Hudební / Romantický

Francie / Polsko / Norsko, 1991, 98 min

 • Rover
  *****

  Přiznávám, že mě Dvojí život Veroniky zprvu i trochu nudil, ale vše dohnal závěr, kde člověku zcela přirozeně a nevědomně vytrysknou slzy...HUDBA: Zbigniew Preisner - krásná, nadpozemská, dává filmu hodně navíc...(7.8.2007)

 • 5150
  ***

  Příběh polské Veroniky byl nejen zajímavý, ale především svižně natočený, ale ke škodě zabral pouhou první třetinu filmu. Příběh francouzské Veroniky byl hlavně o pocitech, ale na mě působil dost chladně a nevěrohodně.(27.7.2006)

 • ORIN
  *****

  Fascinován snovým příběhem, obrazem-zvukem-hudbou, Iréne Jacob a především mistrovskou režií jsem si Krzysztofa Kieslowského a Dvojí život Veroniky okamžitě zamiloval. [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](4.1.2007)

 • Terva
  ****

  Tento příběh pojí Varšavu a Paříž v nichž žijí Veroniky (Irene Jacob). Mají rády stejné věci, ale přesto jsou rozdílné. Dvě osoby, dva osudy.(15.7.2012)

 • Aidan
  ****

  Rád rozumím viděnému. Krzysztof Kieslowski však svým divákům zřetelná poselství nedopřává. Proč jen mi to v jeho případě tolik nevadí? Snad, že ukazuje svět, jako místo nevšední a záhadné, jako tajemný propletenec souvislostí, v němž lze najít mnoho dokladů o tom, že náhody nejsou tak docela náhodné. Je však přetěžké z událostí jejich vyčíst jejich skutečný význam. A to platí nejen v Kieslowského filmech. Pan režisér mi tedy nedopřává rozumět, ale právě takovým užaslým způsobem jako někdy sám nerozumím podivným setkáním a podivným shodám okolností ve vlastním životě. Vždy když se nějaká taková zvláštní synchronicita přihodí, usmívám se pak zeširoka, že nejsem ponechán soukolí mechanické nutnosti, nýbrž že jsou tam nahoře i mé vlasy jistě spočítány. Ale v tom, co se přihází, přece číst nedokážu...(24.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace