Lips Tullian

Vít Karas

Diskuze

kriplozoik

kriplozoik (hodnocení, recenze)

Režisér Vít Karas už má ve filmografii další film, z roku 2022.  Toto silně indikuje, že tento projekt je mrtvý.

Ampi (hodnocení, recenze)

Tom_Lachtan

Možná je to jejich záměr. Máji údajně Příchod bohů, Válku s mloky, Vzpouru mozků, Lips Tulliana atd. Ale třeba nás jednou přijemně překvapí.

Ampi

pochybuju, že někoho napadne tyhle nápady jen tak zfilmovat,  snad krom války s mloky a pochybuju, že by byl problém ty práva vykoupit

Ampi (hodnocení, recenze)

Asi to půjde opět do ztracena - podobně jako Válka s mloky mnoho dalších. Neustále dotačí Děti z Apoveru.

na příspěvěk reagoval Tom_Lachtan

Alderan

Alderan (hodnocení, recenze)

Lips Tullian je podle mě nejlepší a dodnes nepřekonaný český komiks a jeho zfilmování by se měl ujmout jedině naprostý režisérský machr. Což se zjevně nestalo a mám silnou obavu - mimo jiné na základě "kvality" filmu Micimutr - že tohle vůbec nedopadne dobře a bude to jen umaštěnej trapas.

Uživatel Alderan smazal svůj příspěvek.

Ampi

ale pokud vím, nevyprávěl pak na zpravodajské stanici, že by si přál, aby se jeho film stal uznávanou klasikou. Ode mě ty antipatie pochází hlavně z jeho rozhovorů, v nich působí až moc nesoudně (přeci jen, žádný filmař si nemlže dovolit říct, že natočil hovadinu).

Ampi

jeho tvorba, tím myslím hlavně Micimutr, obzvlášť když ji sám považuje za naprostou pecku a je vůči ní dosti nekritický.

Možná bych změnil svůj názor, kdybych viděl jeho krátký scifi kraťas, ale bohužel je nedohledatelný.

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

dokud neuvidím ten scifi kraťas, co Karas natočil, tak se odmítám těšit, neb je to režisér nadmíru egoistický a neumětelský

lucascus

lucascus (hodnocení, recenze)

tak na to se sakra těším, předoha Káji Saudka je vynikající...tak snad to nezmrví...

E=mc2

E=mc2 (hodnocení, recenze)

Příběh nejobávanějšího náčelníka lupičů Lipse Tulliana vytvořil Kája Saudek společně s Jaroslavem Weigelem. Komiks vycházel v 70. letech na pokračování v časopise Mladý svět a dlouho byl jedním z mála kvalitních, ideologicky nezatížených komiksů u nás. Lips Tullian byl historickou postavou, která posloužila Friedrichu Schillerovi jako reálná předloha Karla Moora z jeho slavných Loupežníků (1781) a Kájovi Saudkovi zase jako námět 59 stran komiksu, jehož scénář vytvořil Jaroslav Weigel.

A teraz sa dočkáme filmovej adaptácie!