U snědeného krámu

Drama / Historický / Psychologický

Československo, 1933, 97 min

Vlasta Burian se ve své roli rytmistra Kylliana přímo vyžíval. Překvapilo mě, že jeho role není nijak bláznivá, ale patří mezi ty vážnější. Prsil se jako holub a chvílemi to vypadalo, že má místo páteře pravítko. Takové držení těla jsem dlouho neviděla. Pro mě bylo trošku nezvyklé vidět Františka Smolíka s černými ulízlými vlasy. Jeho postava Martin Žemla byla moc velký dobrák. Doplatil na to, že byl poctivý a že si myslel, že všichni lidi jsou stejní jako on. Nemám žádný problém udělit filmu plný počet hvězd.(23.2.2012)

Nepříliš veselý příběh podle námětu Ignáta Hermana. František Smolík skvěle zahrál postavu pracovitého dobráka Žemly, zničeného ženskou rafinovaností. Výborně mu sekundují jeho herecké partnerky i Vlasta Burian v poněkud netypické roli. Staří mládenci, třikrát si to rozmyslete, než se oženíte. Nebo se na to raději...(15.7.2007)

"Ale jsem já to hovado starý !! Co já se do toho pletu ?? Vždyť mi do toho nic není !!"(29.8.2014)

• Terva

Jeden s těch Českých snímků, který mě moc neoslovil. Scénář: Václav Wasserman(12.11.2012)

Prumer, ktery prekvapi jen Burianem v pomerne zaporne roli - to jsem opravdu necekal.(25.7.2002)