Jessabelle

• Česko Jessabelle: V tváři démona (více)

Jessie po tragické nehodě přijde o snoubence a sama zůstane ochrnutá. Aby našla klid, nastěhuje se do starobylého domu v Louisianě, který kdysi patřil jejímu otci. Brzy se tam však začnou dít podivné věci a Jessie najde záhadný vzkaz od své matky, která zemřela před mnoha lety. Brzy pochopí, že tento dům je už dávno obýván i nějakou jinou bytostí. (Forum Film CZ)

Han22

Klasická duchařina z odporného baráku s handikapovanou holčinou. Jak už to tak bývá, tempo filmu je doslova mrtvolné a straší tu standartní černovlasá obluda. Nicméně těch pár hororových scén je opravdu povedených a celá ta příběhová linie kolem je dostatečně zajímavá a v rámci možností i slušně vypointovaná, aby to udrželo moji pozornost. Na jedno shlédnutí slušné, při druhém a zapojení mozku bych asi šel o hvězdičku níž. ()

kingik

Spojení ochrnutá dívka-démon-woodoo je poměrně netradiční a v tomto případě docela funkční. Jessabelle po automobilové nehodě, při níž o život přijde její přítel, potratí a ochrne. Ani moc netruchlí a zdá se, že je se svým osudem smířená. Odjíždí bydlet na samotu uprostřed lesů ke svému tátovi. Místo, kam se nastěhovala však zrovna není idylické a nevzhledný dům i se starým nábytkem uvnitř, spíše nahání hrůzu. Zanedlouho barabizna vydá své tajemství, když v ní dívka nalezne videokazety s varovnými vzkazy do budoucna, které pro ní před svou smrtí pořídila její matka. Vzkaz ze záhrobí, jak se později ukáže, bude mít spojitost s démonem, který nebohou Jessabelle začne pronásledovat. Od pasu dolů paralyzovaná dívka bude čelit praktikám woodoo i zákeřnosti zla neznámého původu. Je dobře, že režisér Kevin Greutert dal po čase zase o sobě vědět. Tvůrce, který se proslavil torture porn fláky série Saw, tentokrát znatelně zmírnil a ubral na brutalitě a do kin vrhl horor plný lekaček a strašidelných scén. Bylo by asi divné, kdyby si vystačil jen s tím, ale v podstatě jeho nejnovější počin na těchto atributech staví a nijak se mu od nich nechce dát ruce pryč. Zatímco se démon neznámého původu sápe po Jessabelle, je vtip v tom, že ho vidí jenom ona a přisuzuje tyto vidiny halucinacím, potažmo nočním můrám. V pátrání po původu zla či jeho vzniku spojí síly se svým starým dobrým přítelem ze střední školy a divák se přes množství lekaček a nějaké to úmrtí, zvolna dopracuje k závěrečnému rozuzlení, chcete-li pointě, která spočívá v tom, že...Ne, rozhodně potencionální diváky nehodlám připravit o závěrečné překvápko, tím že vyzradím, jak se věci mají. Závěrečná pointa totiž podstatně vylepšuje trochu při zdi se držící snímek. Ten asi nepotěší příznivce brutalitek, bez kterých se to tentokrát obešlo. Snímek sází více na invenční pojetí a neokoukané herce. Australanka Sarah Snook je z našich kin prakticky neznámá. Je dostatečně sympatická, ve svém hereckém projevu umírněná, žádný koncert afektovaného herectví se nekonal. Koncert by mohl mít čurák, který ztopoří při pohledu na její solidně napěchovaný dekolt. Herci ve vedlejších rolích také nepředstavují záruku příliš známých tváří. Trio Mark Webber (kamarád ze střední), David Andrews (táta) a Joelle Carter (zesnulá máma) "nekopou" za první hereckou ligu, ale překvapivě i oni, spolu s hlavní představitelkou, zaujmou. O něco méně vyrovnaná je Greutertova režie. Občas je fádní, nepřinášející nic nového. Má však i své silnější stránky, a to když film rozpohybuje a ten z občasného mžouravého tempa nabere spád i dynamiku. Občas se však nemile objeví i vykrádačka jiných hororů a to film má svou originalitu. Přesto nešlo přehlédnout inspiraci horory "Kruh", "Pod povrchem", "Sinister" nebo "Nenávist". Početné a ne úplně ohrané lekačky, zvědavost, co přijde dál, dobré herecké obsazení, neotřelá práce s atmosférou, originální pointa a technicky zručná režie, pro mě zajišťovaly příjemné divácké hledisko, u kterého se tolik na chyby nehledí. 70% () (méně) (více)

panMartin

Řekl bych, že rok 2014 je jedním z nejslabších roků pro hororový žánr a tahle ''úžasná'' Jessabelle to celé podtrhuje. Nuda, nuda a ještě jednou nuda .... strach žádný, jenom děj si plyne jako voda. Nesmyslná pointa. Film, který ničím nepřekvapí (solidní je tak max scéna ve vaně - jenže ta už byla ukázána v traileru ). Je mi smutno ..... jak se může tahle nudná hovadina dostat do kina. A finální rozuzlení není tak uspokojivé. ()

Pat.Ko

Aj napriek tomu, že sa veľkých ľakačiek som sa nedočkal, no film ub mňa vyvoval zvedavosť, divák si musí počkať na objasnenie príbehu, až na samotný koniec, a to je jeden z mínusov filmu, ďalšie mínus filmu je že koniec nedopadol podľa mojich predstáv, som si istý, že nie som jediný koho to trápi, aspoň koniec keby sa skončil inak, tak by som bol aj za tretiu hviezdičku, po pozretí filmu u diváka vyvoláva pocit sklamania, a preto som za 2 hviezdičky ()

Kienast

Stokrát viděno.... a oni to do nás budou cpát pořád !!!! Nudný film, který ničím nepřekvapí (solidní je tak max scéna ve vaně - jenže ta už byla ukázána v traileru ).Herečka v hlavní roli je nesympatická (a krasavice to taky není). Je mi smutno ..... jak se může tahle nudná báchorka dostat do kina (a horory co za něco stojí si musím obstarat jinde ). Scénárista ať se vrátí zpět k debilním komediím (Noc v muzeu, Můj auťák Brouk,..) 15% ()

• Dne 17. září 2013 studio Lions Gate Enternaiment oznámilo datum premiéry 10. leden 2014. Poté však bylo datum uvedení přesunuto na listopad 2014. (ČSFD)
  • V jednej chvíli povie šerif Jessabelle, že DNA vyšetrenie kostry dieťatka nájdeného v hrobe poukazuje na to, že bolo čiernej pleti. Avšak v DNA nie sú zaznamenané žiadne údaje o rase svojho nositeľa. (beso74)
  • Jessabellin náhrobek byl vyroben z masivního betonu, vážil 40 liber a po natočení filmu ho odkoupil sběratel v severozápadním Pacifiku. (Johnny.ARN)