Jessabelle

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Carol Cutshall

Jedná se o průměrný horor který jsem upřímě čekal horší. Nakonec Greutert je režisér nejhorších Saw filmů, tak co od toho čekat, že? Nicméně film ve hře proti Annabele vyhrál. Díky sem tam atmosféře, a lépe podaným lekaččkám, jinak se jedné o průměrnou duchařinu která nemá co dělat v našem kině a film by měl vyjít jen na DVD. Líbil se mi styl jakým je film natočen a líbí se mi pár scén, ale jinak se jedné o nezapamatování hodný film s neuvěřitelně otravnou hlavní herečkou.(9.5.2015)

• Bloody13

Obrovská drzost nastrčit tohle do kin! Jessabelle je typickou ukázkou toho nejodpornějšího mainstreamového "horroru", který diváka vyloženě uráží. Jako pro TV Hallmark působící kravina bez atmosféry a napětí, za to s téměř smrtící dávkou nejotřepanějšího klišé, co v posledních letech (skoro nebo úplně?) zahubila duchařský subžánr. (20%)(9.11.2014)

Hodně jsem se těšil na tento horor, přestože má očekávání nebyla veliká. Začátek se vyvíjel slibně. Příjemná atmosféra, tajemno a taky strach, jenže odkrývání záhady nebylo úplně to pravé a taky Sarah Snook mi trochu připomínala zlou ségru ze Snowboarďáků. :D(30.12.2014)

• JASON_X

Doufal jsem, že Sarah Snook, jejíž zjev je sice... diplomaticky řečeno "zvláštní", ale která těžce zaválela v Predestination, pozdvihne svou účastí i potenciálně průměrnou a hloupou duchařinu do nadprůměru. Ale nakonec tomu bylo úplně jinak - příběh se mi (aspoň v první půli) docela líbil a bavil mě (taková příjemně relaxační záležitost), ale S.S. ho svou rolí nesvéprávné hloupé husy, navíc příšerně afektovaně přehrávanou, celý poslala do kopru. Doufám, že tuhle ženskou zase hned tak dlouho v ničem neuvidím. Připočtu-li k tomu navíc trapného trubce ze střední, otřesnou matku-neherečku a strašnou ruční kameru, nemůžu dát víc než dvě. A (SPOILER) závěrečné převtělení sexy negroidní zombice do šeredné zrzavé kačeny považuju za vrchol scénáristicko-režisérského nevkusu a zvrhlosti.(4.2.2015)

Ochrnutá holčina nájde videokazety svojej matky, v ktorých ju varuje pred smrťou, navyše v dome má očividne nejakého ducha, začne trpieť nočnými morami a tradične jej neostáva nič iné, len pátrať po minulosti svojej rodiny. Koľkokrát to tu už bolo? Nechce sa mi to rátať. Takže scenár nestojí za nič, lebo to bolo tak obrovské klišé, že som rád, že som na to nešiel do kina. Robert Ben Garant by sa mal vrátiť ku komédiám a horory nechať na svojprávnych. Síce sa dočkáme nejakého malého zvratu, ale či to ten horor zachraňuje... neviem, neviem. Film je námetom porovnateľný s Beneath, prípadne s The Uninvited, voodoo tématiku zase vykráda z The Skeleton Key, takže keď si tieto 3 horory skombinujeme, vyjde z toho práve Jessabelle. Ináč, zlé to nebolo, pár pekných výjavov sa tu našlo (aj keď som sa nezľakol ani raz), vzhľad ducha znesiteľný, nakrútené je to pekne (aj keď od komerčného hororu ani amatérizmus nečakám) a hlavná hrdinka sympatická. Ináč až príliš obyčajné a pre modernú duchársku tvorbu absolútne žiadny prínos.(7.11.2014)

• - Film se natáčel ve Wilmingtonu v Severní Karolíně. (rafix)

• - V jednej chvíli povie šerif Jessabelle, že DNA vyšetrenie kostry dieťatka nájdeného v hrobe poukazuje na to, že bolo čiernej pleti. Avšak v DNA nie sú zaznamenané žiadne údaje o rase svojho nositeľa. (beso74)

• - Dne 17. září 2013 studio Lions Gate Enternaiment oznámilo datum premiéry 10. leden 2014. Poté však bylo datum uvedení přesunuto na listopad 2014. (Stoka)