Colony, The

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

Kanada, 2013, 95 min

• Korbitch

Mno, na začátku tam nějaký dva lidi honil kameraman, potom nastoupila počítačová grafika z počátku minulé dekády následovaná hloupým scénářem a několika naprostými nesmysly typu - zima jak na večírku feministického spolku, ale od huby jim téměř nic nejde nebo stopy ve sněhu jsou při stálém sněžení a větru viditelné i po několika hodinách atd. Film nepřinese žádný zajímavý moment a už vůbec ne něco nového, co byste už někde neviděli. Prakticky naprosto zbytečný film, který se ale dal tak nějak dokoukat bez narušení nervové soustavy.(13.8.2013)

• Chrustyn

Filmu nechybí slušná postapokalyptická atmosféra, ale to je asi tak vše, co film v daném žánru nabízí. Vše ostatní co film naznačí, nikdy nedotáhne do konce a všechny akční nebo hororové scény jsou absolutně nevýrazné a film z podprůměru rozhodně nevytáhnou.(19.11.2013)

• Xmilden

Levné béčko, kterému se celkem daří zpříjemnit pondělní večer, zvláště jestli divák před tím koukal na nějakou utahanou konverzačku. U Colony si nejde nevšimnout do očí mlátící digitální krajiny. Nicméně, film dokázal v pohodě zabavit a zaujmout. Zápletka typu "nevíme co se s nima stalo" není nikdy k zahození.(3.9.2013)

CITÁT - Žijeme tu ve strachu i z obyčejného nachlazení.......... Zajímavý příběh, ale není pořádně dodělaný. Jakási zombie jsou spíš klišé než aby nahnaly nějaký strach. Zvláště mě zaujala věta, která zněla: Všichni tu mluvili o globálním oteplování a pak jednoho dne začalo sněžit a už nepřestalo. Okolo 64 minuty mě to přestalo bavit. Už jsem tušil jak to dopadne. Není to nic složitého. Příběh neukázal něco nového a vše co tu je použito už jsme někdy prostě viděli. CITÁT - Vím, kde maj slunce........(20.4.2014)

Líbivé téma k prvotřídní zábavě nestačí, ale je sympatické, s jakým nadšením tvůrci sází jedno stokrát viděné klišé za druhým, a přitom udržují svižné tempo i ucházející zábavu. I když se tak trochu tváří, bohudík se Kolonie totiž nesnaží být hororem, a ta devadesátiminutová survival akce díky tomu uběhne cobydup, takže člověku ani pořádně nestihnou lézt na mozek logické lapsy ani posedlí kanibalové. Vcelku prostě ucházející jednohubka.(1.12.2013)