Colony, The

Aidan Leroux

Kostýmy:

Lea Carlson
  • Xmilden

Levné béčko, kterému se celkem daří zpříjemnit pondělní večer, zvláště jestli divák před tím koukal na nějakou utahanou konverzačku. U Colony si nejde nevšimnout do očí mlátící digitální krajiny. Nicméně, film dokázal v pohodě zabavit a zaujmout. Zápletka typu "nevíme co se s nima stalo" není nikdy k zahození.(3.9.2013)

• predators

Tak tady něco smrdí...a jo, to bude tou spálenou rybou! Od toho ruce pryč! 10%(8.9.2013)

Nebýt toho konce šel bych s hodnocením výše, takhle to ale nejde, když to vlastně nemá žádný vrchol, ani gradaci a je to jen jako upoutávka na něco většího. Jinak forma se mi líbila i přes ty nevysvětlené věci, které tam normálně fungovaly, ale tak nějak jsem nepobral jak by to bylo možné, zvláště s tím, co měli k dispozici. Pozor si mohli dát i na nějaké fráze typu, jednou začalo sněžit a už nepřestalo, což bylo očividně před desítkami let, ale za tu dobu by nasněžilo opravdu moc, kdyby nonstop sněžilo a nebyl žádný úbytek. Svět je v tomto ohledu hodně nevychytaný, pozadí bídné, scénář tedy chabý. Přesto režie, kamera, hudba to se mi líbilo a herci byli taky v pohodě. Celé to vyznívá jako povídka, kterou autor nestihl dopsat. Filmy v zasněženém prostředí mám hodně rád, zde to mohlo mít pěkné věci oku lahodící, jenže ani v tom se tvůrci zrovna nepředvedli, málo odvahy asi i peněz. Laurence Fishburne jednoznačně marketingovým tahákem, bez něj by o tom filmu asi nikdo ani nevěděl. Bill Paxton perfektní nepříjemná postava. Kevin zegers slušný klaďas a Charlotte Sulivan příjemná holka do nepohody. Film, který se mi v rámci možností líbil do chvíle, než naskočily závěrečné titulky, 6/10(14.10.2013)

Postapokalyptických filmů jsem viděl co by na prstech dvou rukou a jedné nohy spočítal, jinak řečeno něco mezi tuctem a kopou, přesně 14. Tenhle patnáctý se liší zejména tím, že je stejný jako všechny ostatní. Navíc oplývá slušnou dávkou klasického klišé, záporákem, který by jako z oka vypadl nabušenější a ukecanější verzi upíra z Nosferatu ( řekne totiž vlastními slovy more, volně přeloženo více, což by netvor z roku 1922 dokázal jen pomocí textové tabulky) , zmrzlým vrtulníkem, mostem a strojem na počasí, rovněž zmrzlým. Postrádal jsem jen zmrzlou pochodeň Sochy Svobody, škoda, snad v druhém díle. Bohužel jsem se však celou dobu bavil, za což se neskonale nestydím a pálím čtyři hvězdy.(10.10.2013)

• Chrustyn

Filmu nechybí slušná postapokalyptická atmosféra, ale to je asi tak vše, co film v daném žánru nabízí. Vše ostatní co film naznačí, nikdy nedotáhne do konce a všechny akční nebo hororové scény jsou absolutně nevýrazné a film z podprůměru rozhodně nevytáhnou.(19.11.2013)

• - Natáčení probíhalo v North Bay v Ontariu v Kanadě. (Terva)

• - Když se vrátí Sam (Kevin Zegers) ke kolonii 7, padne vyčerpáním na levý bok, avšak další záběr z jeho vlastního pohledu naznačuje, že je na boku pravém. (Ficik)