Kolonie

• Kanada The Colony (více)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

misterz

Postapokalyptický svet, ponuré, beznádejné a depresívne prostredie, v ktorom sa nejaká malá skupinka ľudí snaží prežiť. To je presne to, čo mám rád. V tomto prípade žiaľ ostalo hlavne pri tomto. Dejová linka už tak neoslnila, moc jednoduché, moc priamočiare a bez nápadu, ktorý by dokázal zaujať. Po chvíľke som preto upadol do miernej nudy, pri ktorej som sa zmohol akurát tak na mechanické sledovanie obrázkov, ale o nejakom pocite pri filme nemôže byť ani reči. Technická stránka tiež mohla byť lepšia, hlavne kamera. Celkovo, veľmi slabá, priemerná postapo jednohubka. 55/100 ()

MA.KI

Souhlasím s názorem, že tohle thrillerové béčko mělo na víc než na akční scény na úkor nějakého intelektuálnějšího vyústění. Ale nestěžuju si, v rámci postapokalyptických kousků doporučuji. ~ Tentokrát se děj v dystopické budoucnosti odehrává v krajině pod ledem, na rozdíl například od vyprahlého (a lepšího) Hell. ()

ricci.s

Takže opäť raz - postapokalyptický svet, podzemné kolónie / tunely, skupinka "tých dobrých", skupinka vraždiacich kanibalov a navzájom sa likvidujú. Obyčajná akčná jednohubka bez nejakých väčších ambícií, navyše klišé ako hrom. To už sa mi omnoho viac páčil podobný Tooth & Nail z horrorfestu, ktorý bol omnoho brutálnejší a disponoval cca. štvrtinou rozpočtu tohto tu. Nakrútené to bolo v poriadku, nudiť ma to nenudilo, akcie je dosť, a uraziť ma to taktiež nemohlo, pretože tento typ filmu ani nemá čím. Čiže - šedý priemer, ide sa ďalej. ()

PetrPan

Postapokalyptických filmů jsem viděl co by na prstech dvou rukou a jedné nohy spočítal, jinak řečeno něco mezi tuctem a kopou, přesně 14. Tenhle patnáctý se liší zejména tím, že je stejný jako všechny ostatní. Navíc oplývá slušnou dávkou klasického klišé, záporákem, který by jako z oka vypadl nabušenější a ukecanější verzi upíra z Nosferatu ( řekne totiž vlastními slovy more, volně přeloženo více, což by netvor z roku 1922 dokázal jen pomocí textové tabulky) , zmrzlým vrtulníkem, mostem a strojem na počasí, rovněž zmrzlým. Postrádal jsem jen zmrzlou pochodeň Sochy Svobody, škoda, snad v druhém díle. Bohužel jsem se však celou dobu bavil, za což se neskonale nestydím a pálím čtyři hvězdy. ()

JASON_X

Dementní sračka. Tento odborný kinematograficko-kritický termín charakterizuje tuto kanadskou ultrazhovadilost asi nejlépe. Ale přitom já mám přiblblá béčka moc rád a jejich hloupost si často vychutnávám a nechávám se jí obveselovat, tak proč jsem tedy nyní tak zhnusený až nasraný? Protože The Colony se po trochu klišovitém středněproudém začátku počíná jevit jako nadprůměrně zdařilé postapo se skvělou výpravou a zajímavým dějem a já byl plný naivního očekávání nadprůměrného filmu. To, že děj pomalu sklouzne do lobotomizované krávoviny, začalo být jasné už při návštěvě "kolonie č.5". Trochu mě to sice sesmutnilo, nicméně přijal jsem tento fakt srdnatě a rozhodl se bavit se tedy aspoň akčním béčkem s áčkovou výpravou. Ovšem na tak otřesnou demenci v jednání postav (hlavně oněch skřeky vydávajících kanibalů s vypilovanými zuby) jsem nebyl připravený a nevěřícně jsem zíral, kterak se původně zajímavý film hroutí v něco tak nekonečně blbého, co by si zasloužilo ležet v regálech zaplivaných trafik spolu s "veledíly" z edice levných DVD v papírových obalech. Posledních deset minut je už ale opravdu mozkorvoucích a zdraví nebezpečných, zvlášť pro jedince s psýchou alergickou na blbost. Opakuju - kdyby si to z počátku nehrálo na áčko a netvářilo se to tak vážně a seriózně, takový druh blbosti by mě bavil. Ale že slibně začínající film nabere tak neuvěřitelný zpětný chod k retardované debilitě mě zcela konsternuje a jeho blbost mě bezmezně uráží. ()

• Když se vrátí Sam (Kevin Zegers) ke kolonii 7, padne vyčerpáním na levý bok, avšak další záběr z jeho vlastního pohledu naznačuje, že je na boku pravém. (Ficik)
  • Natáčení probíhalo v North Bay v Ontariu v Kanadě. (Terva)