Colony, The

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

Kanada, 2013, 95 min

Katastrofy a postapo tématika je jedna z nejlepších, pokud se to teda povede. V tomhle případě tomu k dokonalosti chybělo trochu. Scénář nebyl úplně dokonale vymyšlenej, v podstatě jenom cesta z bodu A do B a zpátky, jednoduchý jak facka. I když rozjetý to nebylo nejhůř, to tajemno si to drželo nějakou dobu, bylo to zajímavý. Kanibalové taky neurazili. Ale spousta věcí tam bylo nafutrovanejch navíc, bezvýznamně. A největší událost, na kterou jsme čekali, tak v tom to utnou.(24.1.2015)

• Fr

,,JE TO UŽ DÁVNO, CO SVĚT ZAMRZL. TAK DLOUHO, ŽE UŽ SI NEPAMATUJU HŘEJIVOST SLUNCE. JAKO MALÝ JSEM SLÝCHÁVAL…“ /// Svět, ve kterým se rýmičky a kašílku bojej jak čert kříže. Ohromit (?) nemá podzemí, ale ten zamrzlej postapokalyptickej svět nahoře. Soubor do očí bijících CGI, o kterým nevím, co napsat. Fishburne v záři zelený barvy je sázka na jistotu a příběh jen zapadá toho všeho – video béčko, vařící ze zvuků, ostrejch krve chtivejch zubů, magora uvnitř malý komunity a napětí ze zdrhání. V tom nejdůležitějším okamžiku nakonec selhává necharismatickej hlavní hrdina. Určitě víc, než nedostatek peněz. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě, když se řeznická vejbava používá na člověka. 2.) Bungr už mám, jen nevím, co do něj dát. 3.) Thx za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(11.9.2013)

CITÁT - Žijeme tu ve strachu i z obyčejného nachlazení.......... Zajímavý příběh, ale není pořádně dodělaný. Jakási zombie jsou spíš klišé než aby nahnaly nějaký strach. Zvláště mě zaujala věta, která zněla: Všichni tu mluvili o globálním oteplování a pak jednoho dne začalo sněžit a už nepřestalo. Okolo 64 minuty mě to přestalo bavit. Už jsem tušil jak to dopadne. Není to nic složitého. Příběh neukázal něco nového a vše co tu je použito už jsme někdy prostě viděli. CITÁT - Vím, kde maj slunce........(20.4.2014)

Naprosto průměrný postapokalypťák, který, na to že má poflakujícího se Fishburna a sadistickýho Paxtona, mohl být aspoň trochu originální. Všecko jsme to už viděli, příběh je velké nic vytřžené z kontextu, ale na druhou stranu pro příznivce tematiky je to pohodová devadesátiminutovka v horkým letním dni. 65%(31.7.2013)

• JASON_X

Dementní sračka. Tento odborný kinematograficko-kritický termín charakterizuje tuto kanadskou ultrazhovadilost asi nejlépe. Ale přitom já mám přiblblá béčka moc rád a jejich hloupost si často vychutnávám a nechávám se jí obveselovat, tak proč jsem tedy nyní tak zhnusený až nasraný? Protože The Colony se po trochu klišovitém středněproudém začátku počíná jevit jako nadprůměrně zdařilé postapo se skvělou výpravou a zajímavým dějem a já byl plný naivního očekávání nadprůměrného filmu. To, že děj pomalu sklouzne do lobotomizované krávoviny, začalo být jasné už při návštěvě "kolonie č.5". Trochu mě to sice sesmutnilo, nicméně přijal jsem tento fakt srdnatě a rozhodl se bavit se tedy aspoň akčním béčkem s áčkovou výpravou. Ovšem na tak otřesnou demenci v jednání postav (hlavně oněch skřeky vydávajících kanibalů s vypilovanými zuby) jsem nebyl připravený a nevěřícně jsem zíral, kterak se původně zajímavý film hroutí v něco tak nekonečně blbého, co by si zasloužilo ležet v regálech zaplivaných trafik spolu s "veledíly" z edice levných DVD v papírových obalech. Posledních deset minut je už ale opravdu mozkorvoucích a zdraví nebezpečných, zvlášť pro jedince s psýchou alergickou na blbost. Opakuju - kdyby si to z počátku nehrálo na áčko a netvářilo se to tak vážně a seriózně, takový druh blbosti by mě bavil. Ale že slibně začínající film nabere tak neuvěřitelný zpětný chod k retardované debilitě mě zcela konsternuje a jeho blbost mě bezmezně uráží.(18.10.2013)