Colony, The

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

Kanada, 2013, 95 min

Líbivé téma k prvotřídní zábavě nestačí, ale je sympatické, s jakým nadšením tvůrci sází jedno stokrát viděné klišé za druhým, a přitom udržují svižné tempo i ucházející zábavu. I když se tak trochu tváří, bohudík se Kolonie totiž nesnaží být hororem, a ta devadesátiminutová survival akce díky tomu uběhne cobydup, takže člověku ani pořádně nestihnou lézt na mozek logické lapsy ani posedlí kanibalové. Vcelku prostě ucházející jednohubka.(1.12.2013)

Béčkové překvapení, které svou napínavostí ve stísněných prostorech překvapí. Venkovní scény nejsou nijak extra, ale na to, že se se film nesnaží být něčím víc, než čím ve skutečnosti je, tak mu to odpouštím. Potěší známé tváře, pošahaní nepřátelé a celková postapokalyptická budoucnost. Závěr přišel poněkud rychle, ale věřím, že to případná dvojka napraví!(7.8.2013)

Když se dneska podívám z okna, tak si říkám, že by trochu sněhu neškodilo. Zatímco, tady kluci z kolonie mají úplně jinčí starosti. Za trochu tepla by nejspíš dali celou svojí úrodu kouzelných fazolí (mají totiž ještě rajčata). Dole pod sněhem si lebedí ve svém příbytku, pěstují zeleninu, chovají včelstvo, hotová pohádka, kterou jen občas narušuje hnidopich Mason. Rozený vůdce Briggs si nepochopitelně neváží toho co má a společně s dalšími dvěma nadšenci nasadí pohorky, obleče kulicha a vydá se vstříc zimním radovánkám. Na svojí zasněžené cestě narazí na lechtivý časopis a holohlavého magora s jeho smečkou hladových psů. Od té chvíle je veselo a horko, i když venku pořád sněží.(16.2.2015)

Mne to viac než čokoľvek pripomínalo takú snehovú variáciu na chytľavý "Doomsday". Má to síce hviezdy, rozpočet tiež nebol najmenší, ale celý ten béčkový prístup a častý minimalizmus na mňa pôsobili sympaticky, obzvlášť v kombinácii s príjemne gradovaným napätím, mrazivým prostredím a akčne-hororovou kulmináciou. Takže žiadny šedý priemer, ale parádna zábava!(24.7.2013)

Postapokalyptický svet, ponuré, beznádejné a depresívne prostredie, v ktorom sa nejaká malá skupinka ľudí snaží prežiť. To je presne to, čo mám rád. V tomto prípade žiaľ ostalo hlavne pri tomto. Dejová linka už tak neoslnila, moc jednoduché, moc priamočiare a bez nápadu, ktorý by dokázal zaujať. Po chvíľke som preto upadol do miernej nudy, pri ktorej som sa zmohol akurát tak na mechanické sledovanie obrázkov, ale o nejakom pocite pri filme nemôže byť ani reči. Technická stránka tiež mohla byť lepšia, hlavne kamera. Celkovo, veľmi slabá, priemerná postapo jednohubka. 55/100(31.7.2014)