Příběh z periferie

Hudební / Drama

Česko, 2012, 93 min

• Kamiiik

Z tohohle filmu je hodně cítit amatérismus. Film plný otřesných herců neherců, divných dialogů. Jakmile jeden z motorkářů nabourá, nikde žádné známky po nárazu dvou vozidel, kolem si v klidu projede auto v době, kdy se záchranáři snaží zachránit motorkáři život. Řekla bych, že při srážce motorky s autem, někde v lese, asi nebude moc místa na okamžité projíždění, kort dokud jsou stále na místě oběti nehody. Též nevím, jestli to měl být záměr, že motorkáři stále nosí ty svoje motorkářské bundy, asi aby bylo rozeznat, kdo je kdo, nebo absolutně neřeší chlast a řízení. Naprosto nesmyslné detailní dlouhé záběry - na klíčovou dirku, na hrnek s čajem a podobně. Příběh nudný a i v amatérském filmu, by si filmaři měli dávat pozor, na silně nelogické momenty. Čeho se však musím zastat, je to, že nechápu, jak někdo může dát "odpad!", aniž by film vůbec viděl. Alespoň ta jedna hvězdička za snahu a odvahu.(27.4.2013)

Něco jako Fontána pro Radku. Přesné postřehy ze života, dobrá kapela, solidní amatérští herci. Není to akční, není to velkofilm, nemá to technickou dokonalost, je znát absence profesionálního zázemí, ale nenudil jsem se a s odpadem tenhle film nemá vůbec nic společného: 50% (zatím 153 hodnotících, 27%).(1.8.2015)

• Pavlík

31. 05. 2014 (164.); též filmový počin z okraje(1.6.2014)

• Mikli

Příběh z periferie není zase o tolik stupňů níže oproti profesionální filmové tvorbě, jak by se dalo čekat a hlavně jak by se slušelo. Na druhou stranu v sobě nese úplně všechny nešvary, které jsou amatérským filmařům a jejich produkci vlastní - rozhodně se těžko hledá důvod pro jeho uvedení do kin, byť v omezené míře.(13.6.2012)

• RonaMidu

za snahu,jinak ....(5.11.2014)

• - Za celou dobu tvorby se na projektu podílelo více než 300 lidí. (R´Hell)

• - Tvorba filmu od vzniku námětu až po finální distribuci trvala celých pět let. Samotné natáčení ve Zlínském kraji zabralo mladým filmařům tři roky. (R´Hell)