Tak fajn

Komedie / Muzikál / Romantický

Slovensko, 2012, 92 min

Paľo Janík ml.
  • Vakomlok

Tři předabovaný slováci jedou na dovolenou. Nic se tam neděje, postavy si vyprávěj trapný historky, dělaj rádoby kůl věci na skůtrech a člunech, v podkresu hraje stupidní hudba a upřímně pochybuju, že k tomuto filmu někdy existoval scénář. Leda něco ve smyslu: "No tak budem dělat príma věci na plážích a vono to nějak dopadne." Šel jsem do kina s tím, že to bude hrozný, ale že to na celé čáře předčí moje očekávání. to už je moc. Už dlouho jsem v kině necítil tak silnou potřebu odejít a vyškrábat si oči, v libovolném pořadí.(9.8.2012)

Původně měli jet na letní dovolenou do Chorvatska ve čtyřech, ale těsně před odjezdem se jeden z milostných párů rozpadl kvůli afektované polovičce, která si postavila hlavu a vyvolala zbytečnou scénu o letní obuv. Milan, Beáta a Miki tedy vyrážejí k moři jen ve třech ve vypůjčené a hlavně drahé fotříkově káře, který vyžaduje s vozem striktní zacházení, jinak bude zle. Dobrácký Milan se svojí atraktivní přítelkyní Beátou a s jejich živelným kamarádem Mikim zažijí u moře ty pravé letní radovánky mimo jiné přiskřípnutý prst, zabodnutého mořského ježka v noze nebo jak neztratit apetit k místním specialitám vypadající na talíři nanejvýš podezřele. Zpozorní zejména příznivci u mě zaběhaného a oblíbeného termínu "leading hot actress" kdy herečka v hlavní roli svým atraktivním vzhledem vysoce převýší kvality filmu. Nádherná slovenka Barbora Žilecká tyhle parametry plní s maximálním nasazením a dá se říct na 120%. Mohl jsem ještě porovnávat její zadek v bikinách se zadkem Zuzany Norisové, ale ta je ke vší smůle k mání pouze ve dvou scénách a byla to ta kterou nechali doma. Horší už je to se scénářem, který sice měl být údajně sepsán současně režisérem filmu Palo Janíkem, ale převládal neodbytný pocit, že žádný pevný scénář snad ani neexistoval, a režisér nabádal herce k improvizaci. Odtud by mohlo pramenit vysvětení proč se většina hereckých výkonů pohybuje na hranici "naturščiků". Snad jen Marián Labuda senior v roli přísného otce, kterého hrál svému skutečnému synovi Majo Labudovi, dal do své role vtipnost. Scéna, kdy žádá svého syna o ujištění, že jeho auto je v pořádku prostřednictvím mms, je asi nejvtipnější z celého filmu. Film byl právě dost nemohoucí ohledně gagů, které i přesto, že jich bylo relativně dost, nedokázal, prisahám Vačku, vtipně podat. Terčem vtipnosti se pro tento případ stal hlavně Labuda junior a i když ho trefil kámen do hlavy nebo se do auta načerpal nesprávný benzín, tak to se mnou nic neudělalo. Vtipy se zkrátka v drtivé většině minuly účinkem. A pokud se ptáte na děj je lepší na tento aspekt rovnou zapomenout. Děj se zde nevyskytuje. Filmu to nejlépe vyšlo s letní atmosférou a s hudební složkou sestávající z kvalitní slovenské muziky. Obojí bylo přesně ve vývaženém poměru a divákovi to navodilo dokonalou letní iluzi i když je venku sychravo. Ano, léto zde bylo skutečně "Tak fajn". Po skončení ale u mě až tolik nerezonoval pocit, že to bylo "Tak fajn" jako celek. Film mě připomínal ze všeho nejvíc reklamu na cestovní kancelář, které díky méně náročným turistům, krach hned tak nehrozí. Příště bych zvolil atraktivnější destinaci než je průměrné Chorvatsko a také schopnější a hlavně tvořivější režii. Mé hodnocení: 60%(21.11.2013)

• Havenohome

Váhal som. Ale je to odpad. Je to nehorázna nuda. Keby ma tam aspoň niečo urážalo. Aspoň k nejakému vzrušeniu by prišlo. Ale je to len nuda. Ochotníctvo a amatérstvo na všetkých úrovniach. Tvorca patrí k skupine obyvateľstva SR, ktorá si myslí, že natočiť ľahký žánrový film je jednoduché. Je to rovnako ťažké ako natočiť umelecký film. Všetky gagy sú primitívne ako v námetovej polohe, tak aj v prevedení. Jediná skupina, ktorej sa to môže páčiť je asi len Poledňákovej komédiami a Elánom zdecimované publikum.(12.7.2012)

• toi-toi

Potom čo som videl trailer som čakal rôzne typy zla, ktoré by mohli iba sršať z tohto filmu. Potvrdila sa hnusná kamera a ešte horší strih, taktiež i herecké výkony na úrovni detského divadelného súboru, kde vrchol hrania je afekt a odreptanie textu. Moja predpoveď o lacnej kópií filmu You, Mvne and Dupree sa však nepotvrdila. Film je dlhotrvajúci videoklip s pohľadom na zakryté poprsie hlavnej herečky, ktorá na môj podiv sa asi jediná ako tak snaží. Napriek tomu je film dopozerateľný aj bez vážnejšieho utrpenia, i keď časť mozgových buniek spácha harakiri. Film je jednoduchý a stupídny, no svojim spôsobom milý.(22.5.2013)

Letná komédia, s fajn teplou atmosférou, srandovným scenárom ( vyhodiť emocionálne scény ), peknou výpravou, zo začiatku amatérskou kamerou a so samozrejme kolotočárskym soundrackom. Herci nemali čo hrať, len sa zabávali. Najvác však bola Barborka Žilecká, kvôli ktorej som ochotný tento film vidieť aj niekoľko krát. Treba to brať ako Kameňák. Vtipné situácie natočené na krásnom, Slnkom zaliatom pozadí ktoré sú navliekané na dejovú nitku. Preto, kto sa chce zasmiať, uvoľniť sa a pripomenúť si leto, nech neváha. Tak fajn. 3 z 5(27.12.2013)

• - Marián Labudu st. a Marián Labuda ml. sú, rovnako ako vo filme, otec a syn. (tommy187)

• - Na začiatku dostane Milan (Marián Labuda ml.) kameňom do hlavy a má tam ranu. V ďalšom priebehu filmu po nej však nie je ani stopy. (toi-toi)

• - V scéne, keď Beáta (Barbora Žilecká) spadne z lode, má na sebe iba plavky. Keď však vylieza na loď, má na seba sieťkované šaty. (toi-toi)