Tak fajn

Komedie / Muzikál / Romantický

Slovensko, 2012, 92 min

Pavol Janík ml.
  • TeeAge

Na slovenské pomery celkom svižný a herecky nápaditý film bez veľkých ambícií. Mohlo to dopadnúť minimálne o kategóriu lepšie, keby film mal zvlášť kameramana a zvukára. Spôsob one-man-stuff je síce najednoduchší čo sa týka predstavy režiséra do realizácie, no jednoducho každý by mal robiť to, čomu najlepšie rozumie, a veru jeden človek nemôže obsiahnuť také široké spektrum filmárských dovedností. To je najväčšiou slabinou filmu taktiež vedľa ženských hereckých výkonov. Labuda ml. a Palonder sú zo začiatku tiež otravný, ale po pár minútach som si na to zvykol, a začal som sa dobre baviť - v niektorých častiach síce ironicky, ale bavil. Skvelé je, že film využíva z veľkej časti slovenskú hudbu, to ho robí imunným voči amerikanizačnému kopírovaniu, ktorou trpí väčšina malých filmových trhov. Scenár neobsahuje nič výnimočné, stavia na humor a hereckú hravosť hrstky predstaviťeľov. Globálne slabý priemer, lokálne silný nadpriemer. Odvážny počin, ktorý nás má pripraviť na to, že slovenských filmov by sa divák nemal báť. Film SOKOLIAR TOMÁŠ a MUZIKA nás už o tom jednoznačne presvedčili. 40% | SD, SK DD |(5.7.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Tak fajn. Nemám ani nejmenší filmařský či scénáristický talent, ale osedlejte mi pohodlný kabriolet, zaplaťte mi benzín na cestu a hotel v Chorvatsku, strčte mi do ruky kameru a já vám za dva týdny přivezu film, který bude srovnatelný s tímto veledílem. Tohle je prostě obyčejné domácí video, ve kterém stojí za pozornost snad jen Milanovy telefonické rozhovory s podezřívavým otcem a poměrně atraktivní obal jedné budoucí mladé paní. Jinak nuda, nuda, modř, modř.(14.11.2015)

• Vakomlok

Tři předabovaný slováci jedou na dovolenou. Nic se tam neděje, postavy si vyprávěj trapný historky, dělaj rádoby kůl věci na skůtrech a člunech, v podkresu hraje stupidní hudba a upřímně pochybuju, že k tomuto filmu někdy existoval scénář. Leda něco ve smyslu: "No tak budem dělat príma věci na plážích a vono to nějak dopadne." Šel jsem do kina s tím, že to bude hrozný, ale že to na celé čáře předčí moje očekávání. to už je moc. Už dlouho jsem v kině necítil tak silnou potřebu odejít a vyškrábat si oči, v libovolném pořadí.(9.8.2012)

Původně měli jet na letní dovolenou do Chorvatska ve čtyřech, ale těsně před odjezdem se jeden z milostných párů rozpadl kvůli afektované polovičce, která si postavila hlavu a vyvolala zbytečnou scénu o letní obuv. Milan, Beáta a Miki tedy vyrážejí k moři jen ve třech ve vypůjčené a hlavně drahé fotříkově káře, který vyžaduje s vozem striktní zacházení, jinak bude zle. Dobrácký Milan se svojí atraktivní přítelkyní Beátou a s jejich živelným kamarádem Mikim zažijí u moře ty pravé letní radovánky mimo jiné přiskřípnutý prst, zabodnutého mořského ježka v noze nebo jak neztratit apetit k místním specialitám vypadající na talíři nanejvýš podezřele. Zpozorní zejména příznivci u mě zaběhaného a oblíbeného termínu "leading hot actress" kdy herečka v hlavní roli svým atraktivním vzhledem vysoce převýší kvality filmu. Nádherná slovenka Barbora Žilecká tyhle parametry plní s maximálním nasazením a dá se říct na 120%. Mohl jsem ještě porovnávat její zadek v bikinách se zadkem Zuzany Norisové, ale ta je ke vší smůle k mání pouze ve dvou scénách a byla to ta kterou nechali doma. Horší už je to se scénářem, který sice měl být údajně sepsán současně režisérem filmu Palo Janíkem, ale převládal neodbytný pocit, že žádný pevný scénář snad ani neexistoval, a režisér nabádal herce k improvizaci. Odtud by mohlo pramenit vysvětení proč se většina hereckých výkonů pohybuje na hranici "naturščiků". Snad jen Marián Labuda senior v roli přísného otce, kterého hrál svému skutečnému synovi Majo Labudovi, dal do své role vtipnost. Scéna, kdy žádá svého syna o ujištění, že jeho auto je v pořádku prostřednictvím mms, je asi nejvtipnější z celého filmu. Film byl právě dost nemohoucí ohledně gagů, které i přesto, že jich bylo relativně dost, nedokázal, prisahám Vačku, vtipně podat. Terčem vtipnosti se pro tento případ stal hlavně Labuda junior a i když ho trefil kámen do hlavy nebo se do auta načerpal nesprávný benzín, tak to se mnou nic neudělalo. Vtipy se zkrátka v drtivé většině minuly účinkem. A pokud se ptáte na děj je lepší na tento aspekt rovnou zapomenout. Děj se zde nevyskytuje. Filmu to nejlépe vyšlo s letní atmosférou a s hudební složkou sestávající z kvalitní slovenské muziky. Obojí bylo přesně ve vývaženém poměru a divákovi to navodilo dokonalou letní iluzi i když je venku sychravo. Ano, léto zde bylo skutečně "Tak fajn". Po skončení ale u mě až tolik nerezonoval pocit, že to bylo "Tak fajn" jako celek. Film mě připomínal ze všeho nejvíc reklamu na cestovní kancelář, které díky méně náročným turistům, krach hned tak nehrozí. Příště bych zvolil atraktivnější destinaci než je průměrné Chorvatsko a také schopnější a hlavně tvořivější režii. Mé hodnocení: 60%(21.11.2013)

• blackrain

Letní dovolenková atmosféra byla docela fajn. Ale to je tak bohužel to jediné, co může tenhle příběh nabídnout a taky hudbu. Ta taky nebyla marná. Děj je úplně o ničem. Herci se ani nesažili něco hrát, což je docela škoda, protože je tu spousta ingrediencí, které by k tomu přímo posloužily, kdyby je někdo dokázal použít a nenechal je jenom rozplynout ve zbytečnost.(16.11.2012)