Tak fajn

Komedie / Muzikál / Romantický

Slovensko, 2012, 92 min

Pavol Janík ml.
  • tommy187

Svojim spôsobom je to príšerné. Otrasní herci, otrasné spracovanie, zbytočne napchané hviezdy, príšerný scenár. No dá sa nad tým zasmiať, a uvoľniť sa :) - a to je hlavným cieľom. No umeleckú hodnotu to nemá prakticky žiadnu, takže nemôžem dať nič iné ako * - odpad je trochu prehnaný.(23.1.2013)

Letná komédia, s fajn teplou atmosférou, srandovným scenárom ( vyhodiť emocionálne scény ), peknou výpravou, zo začiatku amatérskou kamerou a so samozrejme kolotočárskym soundrackom. Herci nemali čo hrať, len sa zabávali. Najvác však bola Barborka Žilecká, kvôli ktorej som ochotný tento film vidieť aj niekoľko krát. Treba to brať ako Kameňák. Vtipné situácie natočené na krásnom, Slnkom zaliatom pozadí ktoré sú navliekané na dejovú nitku. Preto, kto sa chce zasmiať, uvoľniť sa a pripomenúť si leto, nech neváha. Tak fajn. 3 z 5(27.12.2013)

• ivishka

Doplnila bych název Tak fajn na Tak fajn....jdu se zabít. Vidím, že nejen česká ale také slovenská filmová tvorba je na tom hodně špatně...Tohle bylo ale hrozné i na ten nejhorší český film. Jak jsem si přečetla v předchozích komentářích, že takové drogy nezná ani Daniel Nekonečný tak s tím souhlasím na sto procent. Pevně doufám, že si jen dělali p*del a chtěli tak natočit něco free v létě o užívání si života apod. Zatím ale natočili jenom Mariána Labudu jako nejstarostlivějšího otce na světě a navíc asi silně zakomplexovaného, podivného (zjevně sjetého) Tomáše Palondera se sklony k transsexualitě, neustále pištící a pořád si na něco stěžující Barbora Žilecká, divné herectví Labudy mladšího a přehlídku (s prominutím) nejhorších písniček roku a ještě mi tam chybělo celé cédéčko Rytmusa aby to bylo komplet...Zuzka Norisová by zlepšila nejhorší sadu odpadu alespoň jen na odpad ale bohužel se tam dohromady objevila tak maximálně tři minuty...Stejně jsem nečekala nic lepšího než odpad takže odpad odpadů se mi potvrdil přesně podle očekávání.(27.9.2012)

• dopitak

Jo, i u nás to známe. Někdo docela schopný lobbovat ale neschopný točit dostane chuť za cizí prachy se někde ohřát u moře, případně na rovníku. Vytáhne si proto pár herců, patrně z nedostatku jiných pracovních příležitostí ochotných k čemukoliv, a za peníze sponzorů a koproducentů vyrazí na jih s permanentně zapnutou kamerou, vždyť v časech digitálních snímání nic nestojí a něco z té improvizace určitě použít půjde. Pavola Janíka neznám, ale tipnul bych si, že zatím se živil maximálně tak jako režisér hudebních klipů disko skupin. Třeba část na motorových přibližovadlech na moři měla kvalitu klipu Verony. Kamenem úrazu je ale kromě scénáře a dialogů, při nichž člověk nemůže nevzpomínat na Účastníky zájezdu, Lov miliardáře, „Jezero hrochů“ (Troška je „přítomen“ hodně, vždyť i ten kohout tu kokrhá) a podobné skvosty, samozřejmě i výběr herců. Labuda starší kromě rolí nezapomenutelných má za sebou i ty, na které by hlavně divák rád zapomněl co nejdříve, ale v Tak fajn možná ještě laťku o něco „posunul“. Labuda mladší by se dobře hodil do filmu o na doživotí odsouzených vrazích, ale nezpochybnitelný je i jeho přínos pro oblast dokumentů o přírodě, málokomu se totiž podaří zachytit vorvaně takhle pěkně zblízka. U Barbory Žilecké se jen čeká, jestli ty kozy ukáže nebo ne (chtěl bych tuhle slečnu vidět někdy po ránu, ještě než se zmaluje, stačilo by v televizi). Jedině snad Tomáš Palonder hraje postavu, která může v někom existovat, problém ale je, že podobné typy „free happy lidí“ bytostně nesnáším. A někdejší idol česko-slovenských mužů a pak taky Davida Krause Zuzana N. se tam jen mihne, aby se její jméno mohlo dostat do titulků hned pěkně na začátek a přilákat k tomuhle megašmejdu aspoň někoho. Z nostalgie. A k tomu Peter Bič prodžekt! No potěš koště.(7.9.2013)

• blackrain

Letní dovolenková atmosféra byla docela fajn. Ale to je tak bohužel to jediné, co může tenhle příběh nabídnout a taky hudbu. Ta taky nebyla marná. Děj je úplně o ničem. Herci se ani nesažili něco hrát, což je docela škoda, protože je tu spousta ingrediencí, které by k tomu přímo posloužily, kdyby je někdo dokázal použít a nenechal je jenom rozplynout ve zbytečnost.(16.11.2012)