• Wacoslav1

Ach jo fakt se potrebujou amici koukat na patos o tom jak si jeden typek splnil ten pravej emerickej sen? film plny neuveritelne cernobilych postav ktery by budto hlavnimu hrdinovi vylizali rit za sucha nebo by ho poslali do horoucich pekel jeste mohli pridat vic tleskani kycovitych dialogu a vzdat vice holdu pravemu genialnimu borci co nepracuje s idioty sorry ale takhle se objektivni zivotopisny film nedela fakt ne...(21.8.2013)

• Allien.9

Neosobní, dlouhé a nic neříkající. Nejsem sice expert, ale takhle by životopisné snímky na diváka působit neměly.(31.1.2015)

Musím uznať, že pán Steve Jobs mal bohatý a inšpiratívny život. Človek, ktorý zmenil svet, myslím že toto možno trochu klišé tvrdenie môžme o tomto technickom géniovi smelo povedať. Práve preto si zaslúži trocha lepšie dramaticky spracovanú životopisnú verziu. Ale uznávam, A. Kutcher ho zahral veľmi dobre, celkom sa na seba podobali, aspoň mne sa tak zdalo. 65/100(17.1.2016)

Steve Jobs je (bol) pre laikov len akousi známou osobnosťou, ktorá sa postarala o fenomén s názvom 'i'-Mac, Phone, Pad a tak ďalej. S týmto vedomím som do premietania v kine vstupoval a len o niečo múdrejší som z neho vychádzal. Nemôžem poprieť, áno, ozrejmil som si pár faktov, zoznámil som sa so Stevom ako osobnosťou, ale životopisné filmy by mali divákovi dať to, aby nadobudol pocit, že prezentovanú osobnosť a jeho životný príbeh pozná ako svojho dobrého známeho. V prvej polovici filmu sa zdá, že na to idú tvorcovia celkom dobre, začal som sa zžívať so Stevom ako osobnosťou, druhá polovica je však viac vecná, začína byť viac o firme Apple ako životopisom a Stevov charakter bol zrazu fuč. Ďalší problém vidím v tom, že film plynie dosť monotónne, nemá drive, spád alebo akokoľvek to nazvem, proste som sa miestami nudil. Myslím, že obdobie, ktoré film prezentuje, obdobie technologického rozmachu elektorniky by sa dalo natočiť oveľa razantnejšie a pútavejšie. Herecké výkony, chvalabohu, vytiahli tento film z priepasti. Samozrejme Ashton Kutcher bol pomerne sterilný, ale film nebol (možno práve preto) sústredený výslovne na jeho osobu a striedalo sa tu množstvo vedľajších postáv, ktoré dokázali jeho výkon zastrieť. Zhrunutím jednej vety: pomerne odfláknutá životopisná dráma, ktorá si zaslúžila viac- viac hereckého umu, režisérskej zainteresovanosti a scenáristického citu pre reprodukciu príbehu. 60%.(20.11.2013)

„Pokud nebudete v sobotu v práci, v neděli už nechoďte!“ To je mi vedoucí! Už se nedivím, že zaměstnanci tak nadšeně tleskali při jeho projevech, co kdyby pak s nimi jel ve výtahu.. Chronologické trhliny podivně přemosťující biografie, z jejíhož nakousnutého jablka vytéká šťáva servility. Jeden by si po ní myslel, že Jobs byl jen egocentrický manažer plný vizí, který sice nikdy nic osobně nevytvořil, ale dokázal druhé namotivovat a pak přesvědčivě okecat jejich práci. A nebo..? Zlaťoučkými malinami obrostlý iKutcher se sice snažil, ale nebyl to vzhledem k jeho reklamě na Lenovo střet zájmů..?(6.6.2016)

• - „Nesmierne si prácu Steva Jobsa vážim a mám veľa priateľov, ktorí ho poznali alebo pre neho pracovali," uviedol Ashton Kutcher. „Rozhodovanie, či túto rolu prijmem, však bolo ťažké. Stvárniť autenticky niekoho takého významného a známeho ma trochu desilo. Na druhej strane to bola životná výzva." (kacer4)

• - Do scény, která se odehrává v roce 1976, byla použita skladba "Life's Been Good" od Joe Walshe. Ta byla ale vydána až v roce 1978. (Cheeker)

• - Součástí závěrečných titulků jsou i autentické fotografie spoluzakladatelů společnosti Apple. (SniperG1)