• oje

Filmová látka o zrodu megakorporace, která vznikala kdesi v garáži na stole mezi letními a zimními pneumatikami, navíc vedená excentrickým magorem, mohla svými vzestupy a pády nabídnout mnoho. Nakonec ale nebylo řečeno nic konkrétního a zásadního o jejím tvůrci, přestože by se na choleriku Jobsovi něco určitě našlo, a fascinující vzestup firmy od garáže na mezinárodní kolos byl vyřešen jedním střihem. Promrhaný pokus mě svou neschopností čímkoliv upoutat a ohromit ve výsledku přímo naštval, a ať byl filmový Zuckerberg s FB vtipný nebo dramatický, byl lepší.(26.1.2014)

Steve Jobs je jeden z mála skutečných vizionářů, který změnil moderní, a nejen Americký, trh. Alespoň je tak už dlouhou dobu prezentován. Proto bylo jen otázkou času, než někdo po jeho smrti uzme práva a natočí o něm životopisný film. jOBS rozhodně je idealistický film a to do takové míry, že o něm není zmíněno byť jen sebemenší křivé slovo, což zřejmě bude hodně vadit Jobsovým kritikům. Jistě, jsou zde vyobrazeny jeho problémy s rodinou, nošením bot a takový ten smysl pro dokonalost, ale takový on prostě byl a ví se to o něm. O samotném Jobsovo představiteli, Ashtonovi Kutcherovi, se ze začátku hodně pochybovalo, ale sakrafix, ten chlap se hodně snažil a řekl bych, že byl jako "Da Man" velice výstižný. Film je nakonec až moc rázně utnut a do moderní znovuzrozené politiky Applu se nepouští, ale to bych řekl, že je zkrátka pochopitelné...90%...[27.08.2013_Cinema City IMAX_Flora](27.8.2013)

Prvních dvacet minut mě film nechával chladnou, když patřím jen k běžným PC uživatelům, tudíž mě technická stránka až tak moc nebere. Film brzy slušně nastartoval jak se sluší na pořádného vizionáře a inovátora, především geniálního dříče, jakým Steve Jobs bezesporu byl. Nejsem příznivec nakousnutého jablka, ale přesto mě způsob režijního vyprávění a hereckého podání Ashtonem Kutcherem natolik zaujal, že jsem si hned poté pár info o tvůrci vyguglila. To, že většina pokrokových lidí, kteří se podíleli na převratech v technice podobného kalibru jsou asociálové a sociopati, je mi známo již delší čas, ale že tento alternativec v otázce života, práce, stravování a odpočinku, pokud nějaký vůbec měl, odmítl téměř jistou šanci na vyléčení, a skončil jak skončil velmi předčasně a zbytečně, to už mi můj průměrný mozeček nepobere. Asi osud, který se s ním ani předtím nijak nemazlil. Škoda ho a vzdávám mu tímto psaním hold za jeho osobní vklad do vzniku převratného vynálezu, který dnes řídí kompletně celý svět.(11.1.2015)

Nevím, co na tomto skvělém zpracování všem tolik vadí?! Je to snad Ashton Kutcher, který zvládl svou roli více než skvěle a předvedl pravou tvář Steva Jobse? Nebo je to moc velká zaujatost a závist? Vážně nevím. Mě to hodně zaujalo, má to v sobě velký smysl pro obyčejného člověka žijícího průměrným životem. Dalo by se říci, že je to téměř inspirující.(12.10.2013)

Vubec ne tak spatny, jak jsem se obaval. Uprimne receno, klidne bych si dal jeste treba pulhodinku navic, takhle film konci v momente Jobsova navratu a urcite by se dalo jeste se spoustou zajimavejch udalosti pokracovat. Ale i tak se clovek neco dozvi, par scen je hodne zajimavejch a trosku az vyvolavajicich nostalgii, ale sem tam se najde neco zbytecnyho, pripadne misty drobet stereotypniho. Jinak kameraman se snazi a tak sem misty seka naprosto zbesilej strih, skoro az zbytecne. Herci jsou v pohode, nikdo vylozene nevycniva a Kutcher podava hodne slusnej vykon. Jenom to starsi liceni je dost mimo, ale to je nastesti tak 5 minut filmu. Takze celkove jsem se bavil, zaroven to dokaze zaujmout, takze za me spokojenost.(27.1.2014)

• - Sám Ashton Kutcher patří mezi významné technologické investory. Skrze svůj investiční fond vstoupil v minulosti např. do firem Skype, Foursquare, Airbnb či FAB. (Degreet)

• - Na začátku 80. let, kdy Steve Jobs (Ashton Kutcher) přebírá projekt Macintosh, přijede na parkoviště s autem Chevy Cavalier sedan druhé generace. Druhá generace tohoto auta však přišla na trh až v roce 1988. (Cheeker)

• - Film vznikl bez jakéhokoli zásahu nebo podílu firmy Apple. (Kritiq)