Po remeslne strance je to prumer, po strance popisujici udalosti je to chvalitebne (jsou tam nepresnosti a taky me zamrzelo, ze to skoncilo rokem 1996..i kdyz ma druhou stranu to, co se delo po navratu Jobse v tom roce, tak uz vsichni vlastne zname, protoze to je takovy Apple, jaky je dnes). Musim vyzdvihnout Kutchera...vzal to tak vazne, ze mi v mnoha scenach padla brada, jak neuveritelne podobny Jobsovi byl..at uz to byla houpava chuze, pohyby rukou, dokonala mimika tvare az po praci s hlasem, frazovani atd. Taky me potesila minivsuvka s Jonym Ivem - zde rovnez velka poklona jeho predstavteli, skvele zvladnul Jonuv prizvuk a jeho styl reci, pomaly, rozvazny, vypravejici.. Tleskam ve stoje. Pro fanouska Applu povinnost, pro cloveka, co chce o Applu vedet neco vic sice fajn, ale doporucuji doplnit si vzdelani pomoci jednotlivych Keynote, filmu Pirati se Silicon Valley a hlavne Jobsovy biografie. Pro filmove nadsence/kritika je to tezce Bckova podivana, spise nudna.. Za me 85%(15.8.2013)

|| Scenár: Matt Whiteley | Hudba: John Debney | Produkcia: Mark Hulme | Distribúcia: Open Road Films (US), Entertainment One (CA) | Štúdio: Endgame Entertainment, Five Star Feature Films | Rozpočet: 12 miliónov $ | Tržby: 35,931,410 $ || Malý film o veľkom vizionárovi. Schválne som použil iné slovo, než človek, pretože ľuďskosť nebola práve najsilnejšiou stránkou Stevea. Takýto komorný počin sme tu už vlastne mali z 99., v Pirates of Silicon Valley. Teraz, po Steveovej smrti a vo vrcholnej dobe Applu je materiál pojatý z iného uhlu pohľadu, a zase veľmi príjemne. Zatialčo piráti sa sústredili na súboj Jobs/Gates, jOBS sa sústredí viac na Stevea samotného. Určite väčšina divákov čakala zakomponovanie najúspešnejšieho obdobia 2001-2011, ako som čakal aj ja sám, ale to by už príbeh skĺznul do samochváli firmy, a zanechala koncept ľudskej biografie a dramatu. Preto štvrtá naviac, že sa tak nestalo. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(24.11.2013)

• SLOTH

Steve v poli s roztaženýma rukama jako novodobý Jesus.(21.2.2014)

A. Kutcher zďaleka nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale táto rola mu celkom sadla. Hneď v úvode vidíme už postaršieho Jobsa ako predstavuje úplnú novinku -iPhone. Po chvíli sa vraciame časom do jeho študentských čias a jeho začiatkoch v garáži. Film slušne odsýpa, nenudil som sa, ale veľmi ma prekvapilo, že sa už k postaršiemu Jobsovi nevrátime. Ani k jeho chorobe, jeho vzťahu s dcérou, ktorá podľa neho nebola jeho a už vôbec nie k jeho smrti. Režisér nám ponúkol iba výsek z jeho najúspešnejšieho obdobia života, aj keď s menšími pádmi či podrazmi od jeho blízkych. Chýbal mi komplexnejší a ucelenejší pohľad na jeho život. Je to trochu škoda, pretože film celkom dobre funguje, Kutcher ma svojou prítomnosťou nerozčuľoval a úplnej spokojnosti stačilo pridať iba pár minút navyše. Vraj niečo chystá D. Fincher, tak snáď nabudúce kompletne. 70%.(2.3.2014)

• Pontius

Skoda, ze je Jobsovi podobny zrovna Kutcher. Horsi volba pro tenhle zanr snad ani neexistuje. IT filmy umi asi jen Fincher. Tohle nemelo zadny naboj, jen par ostrych slov od borce z reklamy na Lenovo.(10.1.2015)