Průměrný film o výjimečném člověku a poselství.(4.11.2015)

Film mi kazí zbytečný patos a vadilo mi i to, že se tolik nevěnuje Jobsovu soukromému životu, ten totiž obsahuje mnoho zajímavých epizod, které o lecčems vypovídají. Víc jsem si užil podobně zaměřené Piráty ze Silicon Valley. 6/10 PS: hodně mi chyběla epizoda s kradením UI z Xeroxu(17.1.2014)

Social Network fungoval i proto, že Facebook a Zuckerberg ještě neprožili vrchol a následný pád. Jobs jich ale zažil několik, takže adaptovat jeho první krůčky v byznysu je svým způsobem sebevražda stereotypem. A Stern, ani jeho scenárista nepřišli na způsob, jak do něj nezabřednout. Steveova hvězda tedy stoupá, padá, stoupá, padá, až "vystoupá co nejvýš", což je prokládané jen velmi povrchním nastíněním jeho oddanosti inovacím, určitou asociálností a byznysovou vychcaností. Nechci na ten film vyloženě kálet, protože je mi sympatické, že se někdo vůbec rozhodl takhle rozsáhlý životopis adaptovat (plus se domnívám, že je Kutcher v té roli snaživý a místy i velmi dobrý). V téhle podobě jde ale jen o povrchní životopis, který toho vlastně moc neřekne a nechá za sebou spoustu otázek, kvůli jejichž zodpovězení si pravděpodobně půjdete obratem koupit literární "předlohu".(15.8.2013)

O Stevovi Jobsovi toho veľa neviem a tak som oprávnene očakával, že uvidím film na úrovni Sociálnej siete, ktorý mi túto rozporuplnú osobnosť priblíži. Asi sa to príliš nepodarilo, pretože výsledkom je proporčne nevyvážené dielo so silnou garážovou pasážou a klasickým je stret vizionára s počítačmi dolárikov, ktorí vo svojej obmedzenosti vylievajú s vaničkou aj dieťa. Nie celkom sa stotožňujem s chválami na Asthona Kutchera, ktorého jedinou prednosťou bola istá fyzická podoba s originálom. Mojim celkovým dojmom teda je, že je to film, ktorý nešikovne využil príležitosť, ktorú mal pred prvou klapkou.(11.6.2016)

70%(11.1.2015)

• - Do scény, která se odehrává v roce 1976, byla použita skladba "Life's Been Good" od Joe Walshe. Ta byla ale vydána až v roce 1978. (Cheeker)

• - Když Jobs (Ashton Kutcher) navštěvuje hodiny kaligrafie, vidíme, že kreslí jen jedničky a nuly, tedy základ binárního kódu. (jajush)

• - Součástí závěrečných titulků jsou i autentické fotografie spoluzakladatelů společnosti Apple. (SniperG1)