• NinonL
  ****

  Oldřich Nový se mi s klotovými rukávy, umaštěnými vlasy a jednou žárovkou doma líbil. Komedie plná zvratů o vlivu peněz na vztahy a přátelství. Maloměšťácká rodinka strýce Kudrny je také velmi výživná.(21.8.2012)

 • gouryella
  ****

  Dalsi z typickych postavicek Oldricha Noveho - uslapnuty urednicek - jako by se pro ne narodil.(25.7.2002)

 • kinderman
  ****

  Zábavná, i když nepravděpodobná moralita o lidských charakterech a penězích v úvodní sekvenci nádherně ilustruje, jak funguje tzv. systém padajícího ho...a.(19.8.2008)

 • dr.fish
  *****

  Jedna z nejlepších komediíí předúnorového Československa.(3.5.2011)

 • Slartibarkfast
  ****

  Řekl bych že je to velmi poučný a věčný film, neboť nadarmo se neříká, že peníze otevírají všude dveře. To bylo, je a bude. Existuje spousta filmů na toto téma a tenhle je jeden z nejlepších :) Velmi pěkné ztvárnění lidské povahy pod tlakem peněz. 85%(4.12.2009)

 • - Jedna scéna filmu je natočena v Roztokách u Prahy v hotelu Sakura z 20. let 20. století, který byl postaven v japanizujícím stylu. Jeho někdejší krásu a eleganci můžeme obdivovat už jen v tomto filmu, pozdějšími necitlivými zásahy byla stavba znehodnocena (byla zde nemocnice). (consuela1)

 • - K natáčení Valentina Dobrotivého se váže jedna tragikomická zajímavost. Souběžně se točil film Přijdu hned, v jehož průběhu byla gestapem zatčena (a později popravena) herečka Anna Letenská. Její tragický osud zasáhl do práce všech ostatních filmařů, následující den po zatčení Anny Letenské pracoval Martin Frič na scéně odchodu Valentina Plavce do úřadu. Oldřich Nový byl stejně jako všichni členové štábu rozrušen zprávami o Letenské a při snímání scény se sice převlékl, ale zapomněl se přezout a do úřadu odešel v bačkorách. Na tuto chybu se přišlo až později ve střižně a z provozních důvodů nešla již přetočit. I když scéna v podstatě logicky do děje zapadá (a pozorní diváci si jí jistě všimnou), její vznik měl zcela jiný podtext. (argenson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace