Nymfomanka, část II.

• slovenský

Nymfomanka II.

Nymph()maniac: Volume 2

Drama / Mysteriózní / Komedie / Erotický / Povídkový

Dánsko / Německo / Francie / Belgie / Velká Británie, 2013, 124 min (Director's cut: 180 min)

(Část I.) ...což se ve druhé polovině lehce ustálí, kdy ubyde nucených přesahů, a režisér se vrátí ke svému oblíbenému tématu „žena jako ztělesněné zlo“, což filmu ubere na rozvláčnosti, ale pak přijde Bond, 3+5 a zlatý déšť a rozpačité dojmy se zlomí ještě víc, než v Melancholii; Director’s cut prosím smrsknout na dvě hodiny a bez toho asexuálního sexu, byť o ten tady vlastně ani (nečekaně, že ano?) nejde.(4.4.2014)

Jednička mě bavila, dvojka vůbec. Asi to bylo tím, že u jedničky jsem nevěděl co čekat a s radostí jsem objevoval každou novou myšlenku filmu. Bohužel u dvojky nic nového nepřišlo a jen se stále opakovalo to, co jsem už znal z jedničky. Takže největší radost z filmu jsem měl, když se blížil ke konci.(27.1.2014)

Druhý díl si to jede na stejné vlně jako předešlý. Zcela určitě by mohly být díly spojeny v jeden film, ubrat na stopáži a pak by se jednalo o koukatelnější podívanou. Nechal bych z tohoto dílu určitě lžičkovou scénu. Na druhou strany reklamní řeči o opravdových orgasmech bych bral trošku s rezervou. Zase tolik šokující to není a hranice mezi filmem a pornem nadále zůstává poměrně zřetelná. Tenhle film ji určitě neprobořil, i když místy odvaha nechybí. Pro mě film na jedno podívání a je docela možné že se s Larsem budeme do budoucna spíše míjet než potkávat. 50%(18.5.2014)

Režisérova ()nanie, dějství druhé. Ani pokračování ničím zvlášť nepřekvapilo a nešokovalo. Na tohle jsou zkrátka příznivci Larse von Triera zvyklí. Druhý díl mi seděl o něco více - hlavně tím, že se dostalo větší slovo starší Joe, resp. Charlotte Gainsbourg, která je prostě skvělou herečkou.(15.4.2014)

[180-minútová „director's cut“ verzia – 95%](19.10.2014)