Muž, který se směje

• Francie

L'Homme qui rit

Man Who Laughs, The

Francie, 2012, 95 min

[FFF 2013, Sydney] Typicky poklonkujúca adaptácia priemerného vyhotovenia. Výprave, ku prospechu vyhnanej do niekedy až burtonovského extrému uberáju na údernosti hollywodske kurdlinky až príliš doslovného scenára a pozornosť od prkenných prednesov (s výnimkou Gérarda) je odvádzaná skrz teatrálnu naliehavosť dialógov. Stane sa to, čo sa má stať, limity sa neprekračujú a šablonovitý dej neponúka skoro žiadnu pamätnú odbočku. Améris ovláda priestor, predlohe hanbu nerobí a verím, že svojich stúpencov si nájde, ale pri všetkej úcte, ódické tamtamy by som nevyhlasoval.(22.3.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,091,000▐ netradične pojatý film, herci v divadelnom ponímaní zaujmú, vizuál a opulentnost berie, film ktorému nejde odoprieť Jokerovská štýlová vizáž /60%/(11.11.2013)

Keby to ide viac do hĺbky, a nie je to dabované, možno by bolo moje hodnotenie vyššie. Kostýmy a výprava boli ale výborné. Jedným slovom dostala som menej ako som čakala. Škoda.(11.4.2014)

• - Natáčení filmu probíhalo především v České republice. (JoranProvenzano)

• - K znetvoření nechtěných dětí docházelo proto, aby v budoucnu nehledaly své rodiče. Často se mělo jednat o nemanželské děti šlechticů. (lllkkk)