Muž, který se směje

• Francie

L'homme qui rit

The Man Who Laughs

Francie / Česko, 2012, 95 min

,,UDĚLEJ CO MUSÍŠ, JAK TI RADÍ SRDCE. NAŠE NÁKLONNOST, NAŠE DŮVĚRA A NAŠE LÁSKA JSOU BOHATSTVÍM, KTERÉ ZŮSTANE NAVŽDY TVÝM VLASTNICTVÍM…“ /// Myslím, že i režiséra napadlo, jak by tomu seklo Burtonovo vidění světa. Těžko říct, jestli myslel i na hereckej ansábl…, každopádně v týhle učebnicový tragédii si užijete divadelní polohy G.Depardieu do sytosti. Příběh o tom, že chudoba není to nejhorší, co se dá v životě zažít a že pravou tvář nenajdete na ksichtě, ale uvnitř je sice dramatickej, ale myslím, že vejš by ho nedostal ani ten Burton (s Deppem či Helenou). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej román, kterej napsal v roce 1869 Victor Hugo, jsem nečetl. 2.) Toužím plivnout do ksichtu aristokratovi. (Ahoj Miloši!) /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(11.11.2013)

Velmi temné, baladické zpracování Huga.. proč ne.?!(21.7.2014)

Muž, který se musí smát připomíná tím stálým úsměvem Pratchettova Smrtě. Ursus by byl člověku sympatičtější, kdyby ho neznal jako mladého charismatického Cyrana, při pohledu na jeho tukem obalenou tvář, o zbytku nemluvě, si člověk vzpomene na ledajaké jiné zvíře, prasetem a hrochem počínaje a vorvaněm konče, ale medvěda při těch asociacích úplně mine. Stejně tak Homo není vlk. Gwynplaine a Dea jsou dvojicí, které člověk její lásku věří a jako děti byli neobyčejně roztomilí, za což je ta pátá hvězda.(22.2.2014)

• mat.ilda

Chvílemi Pitofův Vidocq, jen vizuálně ošizený, chvílemi naše nedělní studiovka, mnohem depresivnější, bez sexu a s potrestaným zlem, ta studiovka, přirozeně :-) ... Takže nebýt Grondinových uhrančivých očí, nevím, jak bych se těch 95 minut zabavila.(9.11.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,091,000▐ netradične pojatý film, herci v divadelnom ponímaní zaujmú, vizuál a opulentnost berie, film ktorému nejde odoprieť Jokerovská štýlová vizáž /60%/(11.11.2013)