Balerína

Ballerina

Leap!

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Francie / Kanada, 2016, 89 min

Mě vzal tenhle animák znovu za srdce, stejně jako v předchozích dvou měsících Zpívej a Pes rocku. Opět (pokolikáté už vlastně?) na téma "Jdi si za svým snem". Zase se opakovala situace, že námět i děj, který už tu byl mnohokrát (nejvíc mi to připomnělo Flashdance a Billyho Elliota), mě dokázal zaujmout a strhnout. Ač jde o francouzsko-kanadskou koprodukci, působí "hollywoodštěji" (v dobrém slova smyslu) než polovina animáků z Hollywoodu. Vše přesně namícháno, včetně kamery, střihu, hudby i samotného zvuku. Vychytaný soundtrack, nic z toho naštěstí nezpívají samotné postavy. Jen to thrillerové finále mi přišlo přehnané a zbytečné. Hodnocení mi vychází někde uprostřed mezi výše uvedenými. Lepší než Rock Dog, slabší než Sing, ale každopádně hodně dobrý nadprůměr.(4.3.2017)

• julyberda

Film o sobecké oportunistce, která dostane všechno, co chce, protože si omotá ostatní postavy kolem prstu, a já bych jí ještě měla fandit? To raděj ne!(4.3.2017)

• zipS

Fakt animak z druhej ligy. Taketo nieco vydat pred 15 rokmi tak to ma uspech. Samozrejme scenar celkom nahluply cize vacsina postav su detto nahluple tiez :) Hlavna postava silno inspirovana hlavnou postavou z Tangled. Slabsie 2*(14.3.2017)

Další z řad povedených animáku z druhé ligy. Trošku mi postavičky připomínaly hity na Vlásku, Ledové království, když si odmyslím horší vizuál, který se nemůže rovnat těm největším hitům. Děj kolem baletky, historické Paříže hýří pestrostí, vtipnými dialogy a dokonce v mnoha situacích mile dojímá. Trošičku chybí odvaha přiblížit pohádku i dospělým, ale překvapivě jsem se výborně bavil......7/10(2.3.2017)