Hra na hraně

• slovenský

Vysoká hra

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 91 min

Mám ve zvyku při internetovém pokeru čumět svým virtuálním protihráčům do karet, ale přesto prohrávám, protože jsem líný naučit se pravidla. Takže já bych do Kostariky pro svých poctivě prohraných osm korun rozhodně neletěl. Richie se tam však vydal, mamonem se zaslepit nechal, obětním pitomcem se stal a pak rozehrál hru natolik originální, že kdybych ji už tolikrát neviděl, tak bych snad byl i spokojen. Takhle příběh pouze pomalu plynul tam, kam musel a já si, z pozice daňového poplatníka, nejsem zcela jist, jestli jsem viděl happy end nebo to dopadlo špatně. Jestli se do rána nerozhodnu, tak sám sebe hodím krokodýlům, ať má jejich smrt styl.(14.5.2014)

• Allien.9

Ano, stane se, že se u filmu nudím, ale v tomto případě se jednalo o extrém. Když opomenu 100x viděnou zápletku a unylé herce, kteří kolikrát ani nemají, co hrát, stejně musím žasnout nad až neuvěřitelně nekonzistentním scénářem, jenž působí, jako by si pan Koppelman a Levien zaznamenali všechny knižní/filmové scény týkající se daného tématu a složili z nich "zbrusu nový" film. Polovina scén je pro děj naprosto nepodstatná a tedy zbytečná, zvraty se nekonají a celé slavné finále mi bylo úplně ukradené. Co se hereckých výkonů týče (lze-li to tak vůbec nazvat), vede na celé čáře Ben Affleck, bohužel ani jeho bych neohodnotila vyšší známkou než trojkou (s mínusem). Doufám, že to už pro představu stačí... 1,5*.(14.10.2013)

Nebylo to zlé. Prostředí pokeru je mi naprosto cizí (pokeru nerozumím, nehraji ho), tak možná proto jsem s filmem neměl velký problém jako většina zdejších uživatelů. Důkazem je 57% na kontě, což je na film s Affleckem a Timberlakem proklatě málo. Mě se to poměrně líbilo, uteklo to jak nic (chválím tedy za délku) a závěrečná lest Justina na Bena také pozvedla rating. Tedy...70% (with J.) // (22.11.2014) HBO - Procenta nechávám. Film má příjemné svižné tempo, někdy až moc, takže se člověk musel víc soustředit. CZ dabing docela ušel, Brzobohatýho jsem ani nepoznal, ale nevadil, jenom trochu škoda za Afflecka a jeho nedvorního dabéra. 70%(19.1.2014)

Nebylo to špatné, bylo to průměrně dobré. Od tohoto filmu nebylo třeba očekávat, že to bude nějaký film s vizí nebo film z kterého se posadíte na zadek. Mělo to spád od začátku, což oceňuji. Po dlouhé době film, který byl i časově nenáročný a tak scény nebyli příliš dlouhé, takže se člověk nenudil. Během filmu žádná překvapení, ale to snad každý čekal. Barevné prostředí se mě celkem líbilo, jen bych nechal trošku více vyniknout charakter postavy, kterou hrála Gemma a která zde byla neobyčejně sexy. Justin to zvládl taky na jedničku i když jeho výrazy jsou téměř vždy stejné a Ben samozřejmě herecky kraloval celému filmu. Další role včetně FBI policajta, kterého hrál Anthony Mackie bylo prakticky křoví. Hazardu jsme si moc neužili, ale to mi vůbec nevadilo. Závěrečná scéna mohla být lepší, ale 3 hvězdy si film zaslouží.(28.9.2013)

Nezávadné, politicky korektné, šablónovité a predvídateľné jak sviňa...Film, akých je milión, len tento klame telom, resp. prostredím, v ktorom sa odohráva. Nič nevystihuje tento film lepšie ako DOBRÝ PRIEMER na zabitie hodiny a pol...Teraz len vec optiky - je to málo alebo to stačí?(3.6.2014)