Hra na hraně

Vysoká hra

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 91 min

• Enšpígl

Opravdu byla potřeba, aby se kamera při akčních scénách houpala jak kdyby vypila kýbl vodky ? Nebylo, ale je spousta hollywoodskejch oslů co si myslí, že jo. Stejně tak, jako když při první scéně udělá kamera kolem Justina asi deset koleček, nesnáším tyhle uchýlný kamerový praktiky, bolí mě z toho kebule a tudíž nemám jinou volbu než vyhrábnout odpad. Pokud by byl kameran normální člověk, tak bych filmu přiznal tři hvězdy. Snaha ukázat luxusní prostředí zabíjela atmosféru a předfinálová fáze taky mohla ještě více vygradovat finále. Pochvalu si zaslouží skěvelej Beník, protože právě díky jeho hereckýmu výkonu mně film bavil. Jeho postava byla jediná zajímává, opravdu jsem netušil jak dopadne scéna s krokodýlama, když začínala, prostě nebyl tak čitelnej na rozdíl od ostatních. Pokud jde o Gemičku, tak můj typ holky to není, takže tady jsem měl smolíčka, navíc si myslím že její postava byla dost povrchně napsaná, takže neměla ani čím zaujmout. pokud jde o Justina, tak k němu si asi nikdy nenajdu cestu. Takže prostě Ben, Ben a zase jen Ben, uměl pobavit, uměl zaujmout, uměl vyvolat emoce a o to jde v podobným bijáku především. Tak nakonec se slituju a tu jednu hvězdu filmu dám i když trvám na tom, že Mauro Fiore je obrazový devastátor.(28.9.2013)

Ani sebelepší koláž sebekrásnějších tvářiček nezamaskuje fakt, že přihlásit se do střelby v lukostřelbě do filmového průměru, trefil by Brad Furman touhle kočkovanou čistou desítku. Skóre mohla vylepšit buď větší přítomnost akce anebo taneček Gemmy na pokerovém stole. Bohužel. Co je pro mě nejpřekvapivější a čím riskuju ukamenování na pranýři nepsaných zákonů ČSFD; Flek nejenže nevadil, ale naopak dodával filmu šmrnc.(12.10.2013)

• CANNIBAL

Příběh mizerný, vtipy průhledný a laciný. Navíc málo pokeru. Přehnaně šustí bankovky.(27.9.2013)

Ben Affleck si rolu Ivana Blocka znamenite vychutnal. Ale ani Justin Timberlake nesklamal. Mám rád podobné nápadité filmové zápletky, ktoré sú v podstate postavené na skutočných situáciách, a ktoré sú inšpirované príbehmi existujúcich postáv. A podobné veci sa bohužiaľ naozaj stávajú. Pekný film, prepracovaný tak, že udrží pozornosť diváka až do samotného konca. Toto ja môžem. Pohodová záležitosť s nekompromisným Benom Affleckom a zvodnou Gemmou Arterton, i keď toho veľa neukázala.(12.2.2015)

• POMO

Bez šťavy. Podobných žánroviek, ale strhujúcejších a nápaditejších sú húfy a väčšinou im dávam 3 hviezdy, pretože bez vyšších ambícií aspoň na tie dve hoďky dostatočne pobavia. Hra na hrane ma nepobavila. Slabý scenár a mdlá chémia medzi hercami, ktorí ani nie sú vhodne obsadení.(4.10.2013)

• - Keď hrá Richie Furst (Justin Timberlake) online poker, v niektorých záberoch je vidieť, že hrá cvičnú hru. (Chochi)

• - Přestože nikde ve filmu není zmíněno, kolik je hlavnímu hrdinovi let, v cestovním pase hlavní postavy Fursta Richieho (Justin Timberlake) si lze všimnout jeho datumu narození 27.12.1987. Na párty konference Midnight Black je v česky dabované verzi filmu řečeno, že se tato párty odehrává v roce 2003, tdíž by hlavnímu hrdinovi bylo pouhých 16 let. (Pavlínka9)

• - Na párty v úvodu filmu hraje skutečný DJ jménem deadmau5, který je znám tím, že při svých vystoupeních nosí masku připomínající hlavu myši. (pajik)