Hra na hraně

Vysoká hra

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 91 min

• Allien.9

Ano, stane se, že se u filmu nudím, ale v tomto případě se jednalo o extrém. Když opomenu 100x viděnou zápletku a unylé herce, kteří kolikrát ani nemají, co hrát, stejně musím žasnout nad až neuvěřitelně nekonzistentním scénářem, jenž působí, jako by si pan Koppelman a Levien zaznamenali všechny knižní/filmové scény týkající se daného tématu a složili z nich "zbrusu nový" film. Polovina scén je pro děj naprosto nepodstatná a tedy zbytečná, zvraty se nekonají a celé slavné finále mi bylo úplně ukradené. Co se hereckých výkonů týče (lze-li to tak vůbec nazvat), vede na celé čáře Ben Affleck, bohužel ani jeho bych neohodnotila vyšší známkou než trojkou (s mínusem). Doufám, že to už pro představu stačí... 1,5*.(14.10.2013)

Líbí se mi přirozené herectví Justina Timberlaka, ale kdo mě bavil ještě víc, byl Ben Affleck, který si tu svini doslova užíval a v jeho případě platí, že čím starší, tím lepší. O Batmana strach nemám, je v dobrých rukou.(2.1.2014)

Ani sebelepší koláž sebekrásnějších tvářiček nezamaskuje fakt, že přihlásit se do střelby v lukostřelbě do filmového průměru, trefil by Brad Furman touhle kočkovanou čistou desítku. Skóre mohla vylepšit buď větší přítomnost akce anebo taneček Gemmy na pokerovém stole. Bohužel. Co je pro mě nejpřekvapivější a čím riskuju ukamenování na pranýři nepsaných zákonů ČSFD; Flek nejenže nevadil, ale naopak dodával filmu šmrnc.(12.10.2013)

Normální thriller, který má ale hodně bonusových bodů, díky kterému se posouvá o úroveň výš. Je to především netypicky záporná role Bena Afflecka, jíž se zhostil na výbornou. Já si o Affleckovi totiž narozdíl od mnoha lidí myslím, že není jen výborný režisér, ale i kvalitní herec. Další plusové body představují hláška o Napoleonovi a Elbě, svižných devadesát minut, kdy se divák nenudí a Gemma v roli zrádné "femme fatale".(27.9.2013)

Ten film měl nakročeno ke čtyřce (tím myslím ****). Poměrně pěkně vypadal i zněl, dělo se v něm něco neobvyklého, ačkoliv ne nečekaného (a to nejen díky vševyžvaňujícím trailerům), odsýpalo to, a věřím, že Justin je lepší herec než zpěvák. Gemma tak nějak byla a Ben si sem zašel zahrát, protože ho asi prostě baví být "drezurován" a ne jen sám drezurovat. Navíc neměl moc složitou roli a peníze se na nějaký svůj projekt vždycky hodí a to i oscarovému režiséru nebo spoluscénáristovi, no ne? ~ Ten film by si fakt ty **** i zasloužil, nebýt toho, že to celé ve výsledku působí trochu jednodušem, např. jednoduchý vstup do hry z obou stran a takové zjednodušeně urychlené rozpředení a finále. Navíc jsem se moc nevcítil do světa "kde se gambling šíří jako lavina" (před snad tisíciletím jsem si naposledy vsadil asi Sportku) a nějaké Texasy, Pokery a rulety jsou mi zcela ukradené a mému chápání na hony vzdálené - narážky a výrazivo z karetních her tohoto typu jsem tak prostě nepobíral. ~ To podle mě ale nic nemění na tom, že tenhle film JE pro kina. Na DVD-only je ho škoda, není to nic, co by bylo nutné vidět v IMAXU (kdyby se to tam dávalo), ale prostě jednoduché podívání se na lehký nenáročný thriller je to prostě dobré. Nic víc, nic míň.(27.9.2013)