Hra na hraně

• slovenský

Vysoká hra

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 91 min

Nebylo to bohviečo, ale díky příjemnému hereckému osazenstvu, kvalitní hudbě a nepředvídatelnému ději, jde o jasný nadprůměr. Ben trošičku pokulhával za zdatným multinadaným Justinem, ale nevadí, chci si říkat, že je to tou divnou rolí, co mu přišili.;-) Ne vážně, jak na Nový rok - je to jedna z těch propletenějších, složitějších záležitostí, kde je potřeba i pilně sledovat a myslet, což se ne každému daří, a mě to tak vyhovuje. Inteligentní ksichty i scénář jsou jedním slovem RESPEKT. A jedna věta souhrně mluví za vše, co se děje mezi námi človíčkami: "...my uviděli, kolik máme na účtu a došlo nám, že máme tolik peněz, že je naší MORÁLNÍ POVINNOSTÍ, koupit si něco..."(1.1.2014)

Nenáročná, šmrncovní podívaná, jako stvořená pro podobně nudný podzimní dny. Cool v sympaťákovi Timberlakeovi, cool v precizní režii, cool v drsňáckých hláškách, který jdou překvapivě cool Affleckovi nečekaně hladce přes pysky. Přes (kachní) pysky Gemmy Arterton, chtělo by se navázat, ale ne, budu hodnej (čti cool). Jedinou slabinou - když pominu tu vtíravou ošklivku v roli vrchní koketky - se nakonec jeví bejt skutečnost, že se film na rozdíl od Richieho po žádný šikmý ploše ani zdaleka nepohybuje. Plyne si dost v rovině, bez highlightů i lowlightů. Snad jen ti temnější krokodýli a jeden Affleckův proslov (kterej jsme si ale užili už v traileru) by se dali vypíchnout. Jinak zkrátka taková jednohubka, co se rychle a ráda stráví, blah blah fuckin' blah, však to znáte ... --- "Look at the smile on his face."(27.9.2013)

Ani sebelepší koláž sebekrásnějších tvářiček nezamaskuje fakt, že přihlásit se do střelby v lukostřelbě do filmového průměru, trefil by Brad Furman touhle kočkovanou čistou desítku. Skóre mohla vylepšit buď větší přítomnost akce anebo taneček Gemmy na pokerovém stole. Bohužel. Co je pro mě nejpřekvapivější a čím riskuju ukamenování na pranýři nepsaných zákonů ČSFD; Flek nejenže nevadil, ale naopak dodával filmu šmrnc.(12.10.2013)

Tak pro mě je to trošku nadprůměrný filmek, kterému vévodí Affleck, který zahrál záporáka fakt uvěřitelně. Gemma je zde spíš na okrasu a prostor tu moc nemá. Timberlake takový průměr. Co se týče příběhu, tak je vše jako v podobných žánrovkách a ani žádné překvápko na konci. Film to není špatný, jen mu chybí víc šťávy a svižnosti. Za mě 65% :)(24.9.2014)

Ten film měl nakročeno ke čtyřce (tím myslím ****). Poměrně pěkně vypadal i zněl, dělo se v něm něco neobvyklého, ačkoliv ne nečekaného (a to nejen díky vševyžvaňujícím trailerům), odsýpalo to, a věřím, že Justin je lepší herec než zpěvák. Gemma tak nějak byla a Ben si sem zašel zahrát, protože ho asi prostě baví být "drezurován" a ne jen sám drezurovat. Navíc neměl moc složitou roli a peníze se na nějaký svůj projekt vždycky hodí a to i oscarovému režiséru nebo spoluscénáristovi, no ne? ~ Ten film by si fakt ty **** i zasloužil, nebýt toho, že to celé ve výsledku působí trochu jednodušem, např. jednoduchý vstup do hry z obou stran a takové zjednodušeně urychlené rozpředení a finále. Navíc jsem se moc nevcítil do světa "kde se gambling šíří jako lavina" (před snad tisíciletím jsem si naposledy vsadil asi Sportku) a nějaké Texasy, Pokery a rulety jsou mi zcela ukradené a mému chápání na hony vzdálené - narážky a výrazivo z karetních her tohoto typu jsem tak prostě nepobíral. ~ To podle mě ale nic nemění na tom, že tenhle film JE pro kina. Na DVD-only je ho škoda, není to nic, co by bylo nutné vidět v IMAXU (kdyby se to tam dávalo), ale prostě jednoduché podívání se na lehký nenáročný thriller je to prostě dobré. Nic víc, nic míň.(27.9.2013)