Hra na hraně

• slovenský

Vysoká hra

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 91 min

Celkom fajn oddychovka. Byť v scenári menej slovies (joke) a s trošku lepším castingom, by to bolo samozrejme o niečom inom, ale sledovať to nebolí a občas v afekte zvážite aj nejaký ten cíp ďalšej hviezdy navyše. A ak nie, aspoň sa môžete hlbšie zamyslieť nad významom scény, keď Affleck s Timberlakeom sedia na jachte, riešia pravdepodobnosť a čistou náhodou sa zhodnú na výsledku 4%(6.1.2014)

Ten film měl nakročeno ke čtyřce (tím myslím ****). Poměrně pěkně vypadal i zněl, dělo se v něm něco neobvyklého, ačkoliv ne nečekaného (a to nejen díky vševyžvaňujícím trailerům), odsýpalo to, a věřím, že Justin je lepší herec než zpěvák. Gemma tak nějak byla a Ben si sem zašel zahrát, protože ho asi prostě baví být "drezurován" a ne jen sám drezurovat. Navíc neměl moc složitou roli a peníze se na nějaký svůj projekt vždycky hodí a to i oscarovému režiséru nebo spoluscénáristovi, no ne? ~ Ten film by si fakt ty **** i zasloužil, nebýt toho, že to celé ve výsledku působí trochu jednodušem, např. jednoduchý vstup do hry z obou stran a takové zjednodušeně urychlené rozpředení a finále. Navíc jsem se moc nevcítil do světa "kde se gambling šíří jako lavina" (před snad tisíciletím jsem si naposledy vsadil asi Sportku) a nějaké Texasy, Pokery a rulety jsou mi zcela ukradené a mému chápání na hony vzdálené - narážky a výrazivo z karetních her tohoto typu jsem tak prostě nepobíral. ~ To podle mě ale nic nemění na tom, že tenhle film JE pro kina. Na DVD-only je ho škoda, není to nic, co by bylo nutné vidět v IMAXU (kdyby se to tam dávalo), ale prostě jednoduché podívání se na lehký nenáročný thriller je to prostě dobré. Nic víc, nic míň.(27.9.2013)

Pro mě naprosto nesmyslná dějová linie, skákala si jak se jí zachtělo a přitom byla předvídatelně nalajnovaná. Nejotřesnější byla ovšem kamera. Co ale chci pochválit, je hudba (Deadmau5 potěšil) a holy Batffleck, tomu jsem zobala z ruky. Dokonce měl i prostor na pár milejch a vtipnejch momentů. Zato Timberlakův um se nejspíš ještě neprodral pořádně na světlo světa, pro mě nuda. Gemma byla takový neurážející módní doplněk, se kterou jsem až do konce netušila, na čem jsem. Ale jako celek snímek působil dost zbytečně.(27.9.2013)

• Xmilden

Affleck - ano, Justin - ne. Když o tom tak přemýšlím, začínám si umět i Bena představit jako Batmana. Nej scény jsou ty, ve kterých se totiž vyskytuje. Bohužel film s blížícím se koncem již silně nudí a závěr je z kategorie Nuda v Brně. Taková jednohubka, která by nikomu nechyběla, kdyby nevznikla. 45%(3.1.2014)

Nebylo to bohviečo, ale díky příjemnému hereckému osazenstvu, kvalitní hudbě a nepředvídatelnému ději, jde o jasný nadprůměr. Ben trošičku pokulhával za zdatným multinadaným Justinem, ale nevadí, chci si říkat, že je to tou divnou rolí, co mu přišili.;-) Ne vážně, jak na Nový rok - je to jedna z těch propletenějších, složitějších záležitostí, kde je potřeba i pilně sledovat a myslet, což se ne každému daří, a mě to tak vyhovuje. Inteligentní ksichty i scénář jsou jedním slovem RESPEKT. A jedna věta souhrně mluví za vše, co se děje mezi námi človíčkami: "...my uviděli, kolik máme na účtu a došlo nám, že máme tolik peněz, že je naší MORÁLNÍ POVINNOSTÍ, koupit si něco..."(1.1.2014)

• - Na párty v úvodu filmu hraje skutečný DJ jménem deadmau5, který je znám tím, že při svých vystoupeních nosí masku připomínající hlavu myši. (pajik)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach univerzity Princeton v americkom štáte New Jersey a na Karibskom ostrove Portoriko. (MikaelSVK)

• - Keď hrá Richie Furst (Justin Timberlake) online poker, v niektorých záberoch je vidieť, že hrá cvičnú hru. (Chochi)