Sexuální kroniky současné francouzské rodiny (festivalový název)

• Francie

Chroniques sexuelles d'une famille d'aujourd'hui

• slovenský

Sexuálne kroniky súčasnej francúzskej rodiny

(festivalový název)

Sexual Chronicles of a French Family

Drama / Komedie / Erotický

Francie, 2012, 79 min (Director's cut: 85 min)

Pascal Arnold

Jean-Marc Barr

Kostýmy:

Mimi Lempicka
  • dr.horrible

Donedávna som si myslel, že keď si to dvaja rozdávajú pred kamerou, že majú skutočne spolu sex a nie je to nijak zakryté, že je to porno. Mám ale asi diery vo vzdelaní a ona je to iba erotika. A tu si to skutočne rozdávajú - skutočne všetci - dokonca aj ten dedko. Erotika natvrdo .. Ale čo my s tým? Príbeh okolo (okolo súloží, tie prevažujú) je chabý, jednotlivým členom rodiny je venovaného minimum priestoru a vo výsledku, sa o tej rodine nedozvieme vlastne vôbec nič. Len umenie pre umenie, porno pre porno(18.3.2014)

• DaviD3141

[IFF 2012, Bratislava – Director's cut – 50%](13.11.2012)

Blonďatá MCBP nasedne na svýho plešatýho pašáka, který by měl být jejím otcem, je ale kupodivu manželem. Včera si rozebrali své dva syny na oddělené večeře v restauraci, aby je poučili o sexuálním chování. Zatímco jeden je novodobý panic (nedělal to, ale se spolužáky se baví natáčením vlastní tláskačky během vyučování), druhý se účastní trojek jak na běžícím pásu. Děda vdovec zatím šetří centíky do prasátka, aby mohl obtýden obtáhnout svoji eskortku. Nic by na tom nebylo divného, prostě film, který jde trochu víc do hloubky. Jenomže tohle je takové gumové neumělé porno, herci jsou nazí a sexuální vzrušení a nepřišlo mi, že by scény jen simulovali. Podivný kousek, v němž zase o tak moc nejde. Adeline Rebeillard docela pěkná.(23.8.2014)

Na LFŠ byl tento film představen jako velmi špatný. Tak možná to je jen známým psychologickým efektem, ale mně se to vlastně vcelku líbilo. Jde o otevřený pohled na sexuální život středostavovské rodiny, pohled odkrývající určitá tabu (sex seniorů, bisexualita, sex vs. moderní technologie - natáčení se na mobil) a přitom podaný s nadhledem a několika zábavnými momenty. Není to převrat v dějinách kinematografie, porno scén mohlo být méně, ale čekal jsem film horší a byl příjemně překvapen. Když už nic jiného, aspoň se na to hezky kouká a uteče to. Porno pro náročné.(30.8.2014)

• humanbeing

Otřesné po všech stránkách. V kině bylo docela narváno...(3.8.2014)