Sexuální kroniky současné francouzské rodiny (festivalový název)

• Francie

Chroniques sexuelles d'une famille d'aujourd'hui

• slovenský

Sexuálne kroniky súčasnej francúzskej rodiny

(festivalový název)

Sexual Chronicles of a French Family

Drama / Komedie / Erotický

Francie, 2012, 79 min (Director's cut: 85 min)

Pascal Arnold

Jean-Marc Barr

Kostýmy:

Mimi Lempicka
  • Omnibus

Sexual ChroChroChronicles of a Stupid French Family. Zhruba stejně tak erotické, jako by se naši poslanci v parlamentu za řecnickým pultíkem svlékali, u toho krafali ty svoje pitomosti a pak uspořádali v parlamentních lavicích koaliční swingers párty. A přitom furt kecali, o sexu, o životě, o nesmrtelnosti chrousta a tak. Sexuální Kronika Otravné Francouzské Famílie je zkrátka film pro kočku. Respektive pro bobra (těch je tam dost). Ale je to samozřejmě velké „umění“. Jako guma od trenýrek natahované záběry kamery na několik šuktamšuksem akcí jsou tudíž měkčí než v tvrdém pornu, ovšem dějově je to podobná nuda jako u klasického Péčka. Dvě hvězdy za sympatický amatérismu a nešikovné polohy při erotických předehrách k souložím, to bylo ze života a tudíž jakoby art. Mimochodem, jeho autobiografické art-Péčko To je mé tělo vypadalo, že má aspoň nějakou myšlenku, ale v Sexual Chronicles už mě o tom Jean-Marc Barr nepřesvědčil ani náhodou.(8.4.2014)

• DaviD3141

[IFF 2012, Bratislava – Director's cut – 50%](13.11.2012)

• ecceHOMMO

Všetko je to postavené na sexuálnych scénach, pretože ostatné nestojí za nič.(11.9.2013)

Na LFŠ byl tento film představen jako velmi špatný. Tak možná to je jen známým psychologickým efektem, ale mně se to vlastně vcelku líbilo. Jde o otevřený pohled na sexuální život středostavovské rodiny, pohled odkrývající určitá tabu (sex seniorů, bisexualita, sex vs. moderní technologie - natáčení se na mobil) a přitom podaný s nadhledem a několika zábavnými momenty. Není to převrat v dějinách kinematografie, porno scén mohlo být méně, ale čekal jsem film horší a byl příjemně překvapen. Když už nic jiného, aspoň se na to hezky kouká a uteče to. Porno pro náročné.(30.8.2014)

• hous.enka

Snaha nacpat břicha intelektuálů je silně patrná, ale jako celek se film rozpadá do jednotlivých segmentů. No, spíš jednotlivých sexuálních scén, které vlastně neukazují nic jiného než sex. Tím chci říct, že kdyby film žil jen z náznaku sexu, mohl být o dost lepší. Zamyšlení o současné rodině, kde sex hraje jednu z hlavních (jedinou) rolí, je poněkud úzkoprsé a nedotažené. Za mě tedy silné zklamání.(25.12.2012)