Nejlepší komiksový film? Ne, myslím to vážně. Charakterově hnaný trikový snímek, který odráží strach z budoucnosti, pohrává si s historickými reáliemi na neuvěřitelné úrovni a přitom neztrácí na zábavnosti, osudovosti a především napětí. Tohle se nevidí jen tak. Dlouho jsem se o postavy takhle nebál a každé vychýlení od původní časové linie zvedalo obočí. Cestování časem je vysvětlené přímo ukázkově, mutace nabízí krásný způsob jak na to. Herecké obsazení táhnou Fassbender s McAvoyem (jejich scény nemají chybu), Jackman taky, i když je jeho Wolverine trošku v pozadí. Perfektní scénář, jistá režie a hlavně ryzí, inteligentní blockbuster. Nejlepší scéna: Pietro vs. ochranka.(25.5.2014)

Jasne, je to super, to kazdej cekal, ale stejne mam dojem, ze to mohla bejt jeste vetsi jizda. Po spickovym uvodu, kterej ale trochu vypada jak budoucnost z Terminatora s robotama z Thora, se totiz dej presune do minulosti, coz by rozhodne nevadilo, problem je, ze to zacne bejt tak trochu moc ukecany. Jasne, furt se neco deje, kdyz dojde na akci, tak je skvela, ale proste to mohlo bejt akcnejsi. Navic Wolverine, kterej tu je v podstate za hlavni postavu, nedostane moc prostoru a co si budem povidat, ty jeho kosteny drapy jsou o nicem. Co se tyce samotnyho pribehu, aby se nam tu potkala mlada a stara sestava, tak to asi jinak neslo, ale moc se nad tim cestovani v case nebo dalsima vecma nesmi premyslet, obcas to zacne pusobit skoro az usmevne. Nastesti nechybi spousta hlasek a narazek, ktery to trochu odlehci. Jinak neni moc co dodat, herci jsou skvely, triky taky, hudba taky, takze za me spokojenost, ale doufam, ze priste to Singer rozjede jeste o fous vic.(4.10.2014)

Na Singerův návrat ke ztraceným dětem se těšil snad celý filmový svět a onomu pocitu, kdy se na plátně prolnou vesmíry První třídy a klasických dobrodružství, se co se týče mrazení v zádech může rovnat jen máloco. Netřeba zastírat, že tohle sousto bylo opravdu obří a díky účasti prakticky všech přeživších mutantů se Budoucí minulost rozrostla na událost vpravdě epickou. Proto je stopáž sahající jen něco málo přes dvě hodiny pro tak osudovou kombinaci vlastně zoufale málo. Důležitých okamžiků, srdcervoucích proslovů i momentů, které v celé sáze budou mít skálopevné místo, je tu hromada, ale právě kvůli tomu, co všechno se musí stát, není místo na pořádný oddech. Chce to buď další projekce nebo pokud možno rozvláčnější režisérskou verzi, která by měla reálnou šanci stát se nejlepší mutantní podívanou. Takhle zatím za váhavých 90%, u kterých mě mrzí hlavně to, že mladý Magneto má poněkud rozporuplnou roli a zlomy v chování (nikoli neodpovídající jeho charakteru například v X-Men 2) a že doteď nevím, zda byl vůbec Trask záporákem. Oproti tomu důraz na vývoj Mystique příjemně překvapí, stejně jako fakt, že životní dno Charlese Xaviera působí dokonale přirozeně. A důvod, proč to nakonec stejně musí být za pět hvězd? Konec. Pro člověka, který většinu dílů viděl několikrát a první X-Men dodnes uctívá jako jednu z nejlepších komiksáren všech dob, je pocit (polo)uzavření jedné kapitoly něčím tak dojemným, že bych odpustil mnohem víc než jen pár nedořečeností.(2.6.2014)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 4,001 // Otvárací Víkend v USA: $90,823,660 //(11.7.2014)

Uvědomila jsem si, že jsem prošvihla díl, kdy vstal Charles z mrtvých. To mě celkem překvapilo, že jsem ho uviděla zdravím patrně nepřekypujícího, ale živého. X-menovky mám ráda, první tři díly byly fajn. Tady jsem se přistihla, že přemýšlím, jak je to všechno ve filmu zbytečně překombinováno ... jako proč chtějí měnit minulost a de facto smazat vše, co jsme doteď ve filmech viděli, zažili, filmy, které konkrétně mě bavily. Na druhou stranu, a to patrně ovlivnilo i mou nerozhodnost zda tři nebo čtyři hvězdy, jsem i cítila, že nás možná v roce 2016 čeká další, nový příběh třeba i se starými známými jako byla Jean nebo Scott, po kterých se mi ve filmu stýská.(11.8.2014)