|| Scenár: Simon Kinberg / Predloha: Chris Claremont, John Byrne - Days of Future Past | Hudba: John Ottman | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 20th Century Fox, Marvel Entertainment, Bad Hat Productions, The Donners Company, TSG Entertainment | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 746 miliónov $ || Projekt s tak obrovským potenciálom, že len ťažko mohol naplniť očakávania. Days of Future Past je vynikajúci film, s obrazovou vyšperkovanosťou a filozoficky plnohodnotným obsahom. Niečo mu i napriek tomu chýba. 80% | CineStar Anděl Praha, 21.5.2014 | Čo je chýbajúcim článkom k dokonalosti, neodhalila ani druhá projekcia. Je to jednoducho skvelý film, ktorý ale nikdy nebude výnimočný. Nie tak, ako jeho trailer. Ten je dychberúcejší, než celý film. A možno práve to je ten problém. Ukážka obsahuje najstrhujúcejšie momenty filmu, a najlepší hudobný motív celku. Každopádne, napodruhé bol zážitok ešte lepší. 85% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(21.5.2014)

Musím říct, že první hodinu jsem byl úplně v prdeli a vůbec jsem nevěděl, o čem je ve filmu řeč. To až do konce tohoto filmu, abych přesmyčkou z budoucnosti do minulosti se zastávkou v alternativní přítomnosti (o čemž tenhle díl vlastně je), pochopil, že tenhle film zrušil všechno, co X-Meni ve všech předešlých filmech zažili. Takže v tu ránu mrtví z minulých dílů ožili, hajzlové zlidštěli a Bryan Singer vytvořil naprosto nový svět, od kterého se určitě s radostí bude odrážet. Ale na fanoušky tímhle filmem vymyslel docela slušnej mindfuck.(24.5.2015)

Uvědomila jsem si, že jsem prošvihla díl, kdy vstal Charles z mrtvých. To mě celkem překvapilo, že jsem ho uviděla zdravím patrně nepřekypujícího, ale živého. X-menovky mám ráda, první tři díly byly fajn. Tady jsem se přistihla, že přemýšlím, jak je to všechno ve filmu zbytečně překombinováno ... jako proč chtějí měnit minulost a de facto smazat vše, co jsme doteď ve filmech viděli, zažili, filmy, které konkrétně mě bavily. Na druhou stranu, a to patrně ovlivnilo i mou nerozhodnost zda tři nebo čtyři hvězdy, jsem i cítila, že nás možná v roce 2016 čeká další, nový příběh třeba i se starými známými jako byla Jean nebo Scott, po kterých se mi ve filmu stýská.(11.8.2014)

Vďaka kreslenému seriálu Days of the Future Past som si vlastne X-menov zamiloval a tak ma veľmi potešilo, že nakoniec dôjde aj na ich sfilmovanie. Bohužiaľ boj so Sentinelmi je poriadne odsunutý na vedľajšiu koľaj a ani ich spracovanie nie je nič úžasné, na druhú stranu je tu poriadne prekvapenie v podobe hlavného záporáka, ktorým je vlastne v tomto filme Magneto (myslím, že takto sa ešte nevyfarbil). To vyradenie Wolverina nemalo chybu a rovnako aj poľovačka na Mystique. Tiež potešilo väčšie rozvinutie jej postavy. Na druhej strane zamrzejú dosluhujúce staré kádre ktoré už viditeľne melú z posledného (Patrick Stewart a Ian McKellen).(25.8.2014)

Nepamatuju si, kdy jsem si u hollywoodského bijáku naposled takhle protáhl šedé buněčky - nebudeme-li počítat Nolanův Inception, samozřejmě. Všechno to propojování sérií, sledování motivace postav v různých časových (a časoprostorových) rovinách, nehledě na promýšlení paradoxů, spjatých s cestování v čase mi dávalo pořádně zabrat a malinko odvádělo pozornost od té krásy, kterou se větší část projekce dalo na plátně kochat. Akci má Singer v malíku pořád a umí ji se vším všudy - přehledně, originálně, působivě. Stejně tak bravurně zvládá vložky humorné (sem patří i vůbec nejzábavnější scéna filmu s "Quicksilverovým baletem mezi skleněnými projektily"). Většina postav je v daném žánru nadstandardně dobře napsaná a hlavně ztvárněná ansáblem, vedle jehož hvězdnosti blednou i konkurenční Avengers. Celkově se jedná o skvělou podívanou, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít, která však pro mě osobně postrádala vygradovanější či vtipnější konec. 80% P.S.: Silně doporučuji před projekcí nakoukat co nejvíce xmeních snímků - já to neudělal a trochu plaval. Co se domácích úloh týče, tahle by měla být docela příjemná .)(22.5.2014)