• Morien

Ó můj bože, dramaturgie tohohle kusu mě zabije. Film je totiž poskládaný technikou, kterou s oblibou hejtuji, a totiž vhozením všech obrazů do mixéru a náhodným poslepováním scének za sebe. Za jedno to znamená, že film nefunguje sám jako samostatná jednotka a pokud chce divák všemu rozumět, tak by měl držet v paměti události všech předchozích Marvel filmů, a já si třeba z Kapitána Ameriky 2 nepamatuji ani fň a to to není tak dávno, co jsem to viděla. Za druhé to znamená, že film úplně ignoruje budování nějakého světa s pravidly nebo atmosférou. A za třetí úplně zvysoka kašle na dramatický oblouk, napětí, dávkování nebo stupňování intenzity všeho, jede to prostě na random a nedává to smysl. A taky, a to jsem od sebe nečekala, mi docela hodně vadí, že se všichni čím dál víc chovají jako puberťáci a nikoliv jako dospělí lidé. A nedostatek krvavosti ve světě, kde se trhají končetiny je taky směšný. Další body, kterým se mi ani nechce věnovat, neboť ten film mi za to nestojí, pěkně popsala kiddo, a dovolím si skončit z kontextu vytrženým citátem Matěje Senfta: "Je však třeba umět rozlišovat mezi realitou, komiksovou realitou a nesmyslem." Ve svém článku popisuje asi ten nejzásadnější průser, a totiž že v tomto filmu se vše řeší silou a nic pomocí intelektu. Sice po večerech doma posiluji a mým snem je mít vyrýsovaná záda jako Hilary Swank na plakátu k Million Dollar Baby, ale schvalovat film, kde ani umělá inteligence nepřemýšlí, tak to tedy ne.(30.8.2015)

Avengers: Age of Ultron mě tak trochu zklamalo. Hned ze začátku se setkáme s mužem jménem Strucker v podání úžasného Thomase Kretschmana. Jeho charisma i samotná postava by si zasloužily o mnohem více prostoru, než jim Joss Whedon věnoval. Takto si ho užijeme snad ani ne deset minut a zdareec:) Nově se na scéně objevuje sourozenecké duo Scarlet Witch a Quicksilver. Jenže tento Pietro Maximoff a jeho ztvárnění Aaronem Taylorem-Johnsonem nemá ani zdaleka takovou dynamiku a charisma jako Evan Peters. Elizabeth Olsen je coby Scarlet výborná. Obsahově mi však toto pokračování přišlo o dost slabší, než první díl. Jasně, vizuál je vymazlený a CGI a zelené plátno se na nás kření snad z každého záběru a parta Avengerů funguje pořád stejně skvěle. Trochu jsem si ale připadala mimo obraz, když se ukázalo, že Hawkeye má rodinný dům, ženu a děti:) A Tony Stark mi zde přišel jako vyměněný. Říkala jsem si, kam se poděl ten egomaniak s tím svým cynismem, ironickým smyslem pro humor a drsnými hláškami. Jakoby zde trochu zvážněl. Nějak jsem ho nepoznávala:) A scéna, kdy seká dřevo s Kapitánem America, stojí vážně za to:) Tito Avengeři mi přišli jaksi umírněnější. Možná tu jen chyběl perfektní (britský) záporák, jakým je Loki:)(1.8.2016)

|| Scenár: Joss Whedon / Komiksové predlohy: Stan Lee, Jack Kirby | Hudba: Brian Tyler, Danny Elfman | Distribúcia: Walt Disney Studios Motion Pictures | Štúdio: Marvel Studios | Rozpočet: 279,9 miliónov $ | Tržby: 1,398 miliárd $ | Ocenenia: - || Je veľmi ťažké objektívne ohodnotiť film, kde je z fleku niekoľko vašich obľúbených postáv, ale ich charaktery fungujú menej, než obvykle. Môže za to scenár, ktorý sa oproti predchádzajúcim Marvelovkám tvári o dosť vážnejšie, no onú osudovodť samostný príbeh neobhajuje. Tak sa z toho v kombinácií s Whedonovou réžiou stáva krčovitá, nasilu nové postavy pretláčajúca motanica, kde vzhľadom k počtu oných postáv sa nemá šancu poriadne predsdiť ani jedna z nich. Tie staré sú pribrzdené, a tie nové nerozvinuté. Vek Ultrona neni zlý film: má plno vydarených vtipov (hlavne párty u Starka nemá chybu), dobrú základnú myšlienku (boj proti umelej inteligencií) a skvelých hercov, ktorý ten bordel krvopotne nesú na pleciach. Nie je to však film, ktorý to mohol byť, a hlavne, nie je to Avengers 1, ktorý mal Lokiho - premysleného, dopredu vystavaného a geniálne zahraného záporáka. Do doby, kým bude vo filmoch rásť počet digitálnych postáv, bude ekvivalentne klesať i kvalita filmov - stratia totiž faktor ľuďskosti - a to je predsa to, čo máme radi najviac... Ps: prvá potitulková scéna je, na tú druhú nečakajte, nedočkáte sa ;) 75% | CineStar Černý Most, Praha, 28.4.2015 |(30.4.2015)

Jakoby to celé měl Whedon z povinnosti. Přeplácané. Megapřeplácané. Líbila se snaha o charakternosti, nelíbil výsledek. Ultron a Protiultron byly bohužel nejzajímavější postavy, i když Hulkovi a Vdově bych to přál. :)(27.12.2015)

Datadisk prvního dílu, ochuzený o moment překvapení a obohacený o schopnějšího záporáka. Akce míň nabubřelá, lépe zaplouvající do děje, stejně tak jako rozšiřování univerza o nové postavy. Každopádně ta předvídatelnost ubíjí ještě víc, než u zbytku Marvelovek. Jestli v Civil War nedojde k zásadnímu posunu, nemá smysl na to koukat jinak, než v režimu Stand by.(21.8.2015)