• Slasher

Po zklamání z jedničky přichází definitivní NE. Tahle týmovka je hezky všeho všudy prázdná, zmatená, přeplácaná, nekonzistentní sázka na jistotu, na kterou prostě ovce půjdou a nechají se opít tou falešnou "epic" aurou, nablýskanou partou starých známých hrdinů (obohacenou o pár směšných nových) a dějem ze zadku co se tváří jak když vážně dává smysl. Po FURIOUS7 jen další bezpohlavní mega$$$ brak, v jehož závěru už jsem úplně ztrácel pozornost. FUJ :)(30.4.2015)

Avengers Age of Ultron překvapivě předčilo má očekávání z pro mě né příliš přesvědčivé jedničky. Kingsman i Fast and Furious 7 nepřekonáno, ale prozatimní třetí místo je na místě. Načančaní hrdinové jsou zpátky v cool vizuálu, skvělými gagy a dynamicky strhující akcí, při které jsem místy nedýchal. Ultron jako záporák fajn, ale nejedná se o nic převratného, Quicksilver boží, Scarlet Witch otravná, Vison férový, ke zbytku není potřeba nic dodávat. nejvíce pobavil Thor se svým kladivem a Hulk svou agresivitou. Svěží zábava, která je kinu hodná. 95%(3.5.2015)

Ha ha ha, tihle procentuelně slabší Avengeři byli IMHO LEPŠÍ než akční, akční a zase akční jednička. Tady se šlo trochu více do hloubky a podle mě to bylo jenom ku prospěchu. Ale asi jsem v menšině. :-P(21.10.2015)

Velkolepé, s jasným přesahem, charaktery naplněné až po okraj - a přesto chci víc. Tím spíš, že to s tímhle režisérským dohledem bylo pravděpodobně naposledy. Kdo Jossův nejkomplexnější počin, tedy Buffy the Vampire Slayer, sledoval i jindy než po návratu ze školy ve věku třinácti let, ten ví, že některé vyprávěcí archetypy sypal král geeků z rukávu téměř o dvě dekády dříve. A přestože má tentokrát na příběh o tom, kterak Kráska musela zachraňovat Zvíře (Black Widow a Hulk) i na ten o člověku, který nemá žádné nadpřirozené nebo technikou vyhnané schopnosti a přesto místním bohům zkrátka musí stačit (Hawkeye) jen takhle omezený prostor, nevypráví je o nic hůře. Jen rychleji. V tom také tkví jediný zádrhel vrcholu celé Phase Two. Musí pomrkávat na události všech sólovek i kypřit půdu pro Infinity War, takže se není co divit, že není dost času pro všechny zúčastněné. U Iron Mana, Thora nebo Capa to nevadí, protože i když je zbožňujeme, brzy je uvidíme v samostatných dobrodružstvích a jejich role, okrojené na chybujícího génia, odvážného válečníka a čestného vůdce, bohatě postačí. Větší problém to je u dvojčat se spoustou potenciálu, který ale Ultroniáda - fungující jako jejich origin - nemá žádnou šanci naplnit. Proto nemá cenu si nic nalhávat, ony dvě hodinky dvacet je pro hromadu linek a dvě hromady postav zoufale krátká doba. Jestli je pravda, že původní Whedonův sestřih sahal přes tři hodiny, tak se za prvé vůbec nedivím a za druhé tímto žádám o nějakou soukromou projekci, protože lepší komiksárnu by svět neviděl. Na první zhlédnutí tudíž za 90%.(4.5.2015)

Obrovský film, který je mnohem zajímavější v civilnějších momentech, kdy postavy bojují sami se sebou, se svými vnitřními démony, komplexy a traumaty, než v okamžicích, kdy se bezhlavě a skoro do roztrhání těla bijí s umělou inteligencí.(1.5.2015)