poster

Malý princ (TV seriál)

 • Francie

  Petit Prince, Le

 • Německo

  Kleine Prinz, Der

  (Německo)

Animovaný / Dobrodružný

Francie / Německo, 2010, 26x23 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (30)

 • Gemini
  ****

  Konečně Malý Princ, který není melancholickým záznamem autorova bad tripu, maskovaného za historky o imaginaci. Drobný háček je, že jde o seriál, který pouze používá postavu Malého Prince (a Růže a Lišáka a Hada - kterého mimochodem výborně dabuje Miroslav Táborský), jehož posílá po všemožně fantastických světech, a nechává ho řešit tamní problémy, vyvolané téměř biblickým Hadem, toužícím po navrácení vesmíru do ticha, které tu bylo před příchodem lidí. Nepochytil jsem nějaký vnitřní filozofický rozměr Princovy postavy, celý seriál je "jen" o jeho boji s Hadem, s jím rozsévanou beznadějí a "černými myšlenkami" (které vypadají trochu jako duchové z PacMana, když zrovna nezmorfují do gigantického monstra;)), které rozsévá po oněch světech, na nichž se Princ setkává s vcelku standardními zápletkami o křivdách, nekomunikaci, zradě a tak všelijak podobně. Ale faktem je, že je to na televizní poměry víc než slušně animované, a hlavně ty světy jsou co do vizuální podoby i svého fungování opravdu každý jiný. Takže ano, distributor lže, pokud vzbuzuje dojem, že tohle je seriál podle knihy Malý Princ - nic to ale nemění na tom, že to vůbec není seriál špatný. 80%(14.9.2014)

 • Tom_Lachtan
  *

  možná by to nebylo tak špatné, kdyby se to nejmenovalo Malý princ, jenže ono se to tak jmenuje a snaží se to navázat a rozvíjet některé věci které se v knížce zjevili, ale dělá to tím nejblbějším způsobem jakým může, atmosféra knihy se proměnila ve špatně animované, nedobré dobrodružství s nechutnoplnými dialogy, nechutné (11.2.2013)

 • Allien.9
  *

  S předlohou to má opravdu jen pramálo společného, mnohem více však zamrzí promrhaný potenciál.(7.11.2012)

 • honajz
  odpad!

  Nic vzdálenějšího duchu Exupéryho předlohy jsem dlouho neviděl. Malý princ jako akční hrdina, který zachraňuje planety a bojuje proti válkám, no to pardon. Kde je poetika, kde nějaké nadčasové myšlenky, kam zmizela hravost? Plus navíc ta strašná počítačová animace jako z her 90. let...(2.6.2012)

 • prkalil
  *****

  Cože - 18 %? To nechápu. A jsem ráda, že svýma pěti hvězdama jsem to zvedla na 19, odpadkoví blbečkové.(28.7.2013)

 • mr.filo
  **

  Drobný hrdina bojující za dobro na různých planetkách čirou náhodou kamarádí s liškou a sem tam se dovolává své růže. To, že přitom trochu vypadá jako Malý princ, berme jako malý bonus, neb pětiletým dětem je to zatím jedno. // the 2011 Export Award in France(1.11.2012)

 • annihilation
  odpad!

  Jedna věc je mít talent a zfilmovat knihu, druhá nemít inspiraci a vzít z něčeho jen povrch a ten předat dál. Tento seriál pro děti totiž nemá s Malým princem vůbec nic společného, ba snad ho přímo popírá svým ubohým přístupem. Něco takového mohli vytvořit snad jen dospělí. :((16.6.2013)

 • civrss
  odpad!

  Odporná vizualizace a celkově nechutné zpracování Malého prince. Naprostá neúcta k Exupéryho dílu. Kdyby to chudák viděl, bylo by mu z toho zle.(5.3.2013)

 • dav110

  Komentuji sice na bázi jediného zhlédnutého dílu, dokonce přiznávám, že neúplného, přesto si za svým názorem budu hrdě stát. Jak by také ne, vždyť když se kouknu na hodnocení a komentáře ostatních uživatelů, vidím, že jsme v téměř dokonalé shodě. ___ Pokud existuje nějaká adaptace, která dokonalé kalí předlohu, jež je pro literární svět stejně tak důležitá jako je pro svět filmový kupříkladu Wellesův Občan Kane, tak je to tohle animované zpracování Malého prince, seriál, který si drze přivlastnil jméno a charaktery (vyjma Malého prince byla zneužitá i jeho růže) Exupéryho filozofické pohádky, a který nemá s Exupéryho pohledem ani zbla společného. Pohádka, která se nestydí otevřeně parazitovat na možná nejdůležitější zastánci svého žánru si tudíž nezaslouží, aby byla sledována, a to ani tím nejmenším (respektive nejmladším, kdyby si to chtěl pan Krytinář brát osobně) divákem. Kromě toho o extratřídní vizuální stránce také nemůže být řeč.(11.7.2013)

 • sator
  odpad!

  Na některé autory by mělo platit embargo...(12.10.2014)

 • Proglasak
  **

  Bídná animace, celkově je to bídně zpracované. Mohlo to být lepší! A s pravým Malým princem se to taky celkem liší. Přečtěte si knížku, na tohle se raději vykašlete.(22.3.2013)

 • Asmodin
  odpad!

  Kdyby byl seriál postavený na knižní předloze, možný by to nemuselo být špatný, ale protože si k tomu museli přidat vlastní fantasmagorie je to jen odpad a nic víc.(19.1.2014)

 • miawallacova
  odpad!

  Antoine de Saint-Exupéry se musí obracet ve svém leteckém hrobě! Díky bohu, že se toho nedožil... nebo snad dožil?(10.9.2012)

 • honajz2
  odpad!

  Hrozný.(1.6.2012)

 • Koprska
  odpad!

  Tohle mému oblíbenci neměli dělat...(26.5.2013)

 • jakoby
  *

  Divna animace, divne nezname pribehy a priserny dabing. Nechce maleho prince spat....(12.9.2012)

 • lubospoti
  **

  Nejsem žádný staromilec, ale tohle zpracování klasické knihy Malý princ mi přišlo na můj vkus až moc "moderní". Po technické stránce nepříliš povedený seriál. A poetika celé knížky se v něm neodráží ani trochu.(19.5.2013)

 • Namaste
  ****

  Po BIBLI a Marxově KAPITÁLU věčný bestseller MALÝ PRINC je veledílem srozumitelným málokterým dětem. Většinou v něm objevíme ten půvab a kouzlo mnohem později. Tato série je určena především dětem mezi 6-ti až 10-ti lety a právě proto v tomto případě knihu a film až tak nesrovnávám. Téměř 700 osob se podílelo více než 4 roky na realizaci těchto příběhů, které začínají tam, kde vyprávění Antoinea de Saint Exupéryho končí. Přestože se tvůrci od knihy někdy i odklánějí, například tím, že příběhy provádí sám malý princ a růže dostala obličej ženy, to nejdůležitější zůstalo. Při návštěvách 24 planet v nebezpečí vítězí přátelství, odvaha, tolerance a charakter. Zůstala i romantika a spousta fantazie. Myslím, že se touto sérií podařilo představit malého prince dětem 21.století. Například i to, že mu záleží na osudu planety a má odvahu za ni bojovat, je aktuálnější než kdykoliv předtím. Znám 5-ti letého klučinu, který se vždy na nové díly těšil a dokonce si i častěji prozpěvoval úvodní melodii. Co víc si přát? Namaste malý princi...(26.11.2013)

 • Domas88
  odpad!

  Četl jsem knížku, a líp jsem si to dokázal přestavit než tohle :)(28.7.2013)

 • Cvachetka
  odpad!

  To snad ani nemohli myslet vážně, tak tragická adaptace se hned tak nevidí. I když to se ani nedá nazvat adaptací, protože tohle nemá s Malým princem nic společného...0%.(10.9.2012)

<< předchozí 1 2