Revoluce (TV seriál)

Revolution

Revolúcia

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2012, 42x45 min

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Elizabeth Mitchell, Zak Orth, Giancarlo Esposito, David Lyons, JD Pardo, Daniella Alonso, Tim Guinee, Anna Lise Phillips, Kim Raver, Mark Pellegrino, Colm Feore, Reiko Aylesworth, Jeff Fahey, Michael Bowen, C. Thomas Howell, Željko Ivanek, Jaz Sinclair, Brandon Molale, David Andrews, Graham Rogers, Burgess Jenkins, Michael Mosley, Derek Webster, Ric Reitz, Phillip DeVona, Michael Harding, Robert Pralgo, Matthew Lintz, Josh Coxx, Dane Northcutt, Colin Ford, Scott Poythress, Kate Burton, Christopher Matthew Cook, Christian Stokes, Tim Soergel, Cody Sullivan, Blake Hood, Katherine Willis, Shane Callahan, Adam Poole, Shelby Townsend, Bryan Friday, Todd Stashwick, Grant Merritt, Alyssa Diaz, Katie Aselton, Molly Moynihan, Trenton Rostedt, Rett Terrell, Roger Floyd, Tim Gunn, Daniel Thomas May, Brannigan Carter, Joshua Brady, Leland Orser, Maria Howell, Olivia Grace Applegate, Andrew Sensenig, Elizabeth Lestina, Jorge A. Jimenez, Mark Jeffrey Miller, Gail Cronauer, Lassiter Holmes, Victoria Staley, Omid Abtahi, Conor O'Farrell, Major Dodson, Richard T. Jones, Michael Gladis, Michael Howard, Keith Flippen, Solomon Brende, Nishi Munshi, Crystal Martinez, Edward A. Duran, Michael Roark, Nadej Kyla Bailey, Edrick Browne, Hunter Burke, Terry Dale Parks, Maureen Sebastian, Brian Oerly, Ramon Fernandez, Patrick Johnson, Erin Áine Smith, Allan Graf, Patrick St. Esprit, Ricky Wayne, Beau Harris, Judd Lormand, Adam Dietrich, Gonzalo Menendez, Greg Sproles, James Shanklin
  • Prometheus69

Pilot až na bitky o ničem.... čekal jsem aspoň něco. Ztráta času sledovat to dál.... nic co by mě navnadilo. Nechce se mi to ani hodnotit. Prostě zklamaní, vzhledem k tomu hunbuku buh ví jaká pecka to zase bude se okolo toho strhla.... dost děsnej pruuudus. Někdo se tu možná až příliš inspiroval Last Ass... který mě taktéž moc nechytil. Nemám rád survive záležitosti... nemám rád že to pořád někdo musí cpát do her a filmů.... prostě nemám:(17.2.2014)

Svět bez elektřiny, samozřejmě ve finále není tak úplně bez elektřiny. Otázkou je kdo jí má a kdo jí bude kontrolovat. Moc zajímavý nápad, s příjemnou vizuální stránkou, který však zůstane nevyužit. Problém tkví v tom, že se z toho vyklubalo další rodinné drama jako Terra Nova a Falling Skies. Rodina je opět na prvním místě, což už se mi prostě zajídá. A to postava Milese ze začátku vypadala tak nadějně nekompromisně, stejně jako kapitán Tom Neville. Ostatně právě tyhle dva patří k tomu nejlepšímu co obsazení nabízí. Největší problém mám s rádoby hlavní hrdinkou Charlie, která je prostě divná. Navíc mi přišlo hlavně v druhé polovině řádně přetwistovano, nestíhal jsem ani kdo se koho zrovna snaží zabít. Ty záměry se měnily tak rychle. Sice se na to díky podařenému vizuálu dobře kouká, ale očekávání byla jiná a zůstanu tedy zklamaný z nevyužitého potenciálu. *** Ve druhé sérii jsme přešli od elektřiny k nanotechnologii a také plynule od nenávidění Charlie k nenávidění Rachel. Nepamatuji si, že by mě nějaká postava iritovala tolik jako ona. O první sérii jsem neměl valné mínění, ale o té druhé je to snad ještě horší. Po prvních dvou dílech jsem vážně uvažoval o tom, že to nedokoukám. Nakonec jsem to však přeci jen dokázal, i když jediné pozitivum je právě to, že už další díly nebudou. Škoda, že to nebylo alespoň lépe zakončené. Revolution si rozhodně neposadím vysoko mezi oblíbené seriály. Bude patřit mezi ty zhlédnuté, ke kterým vlastně nevím co říct, protože nechci být jen negativní.(6.8.2013)

Slibný námět, pochybný scénář, přihlouplé dialogy a celkově spíš zklamání. Přesto lituji, že výrobu další řady producenti stopli._____ 1) Neobratná (až tupá) první řada s 10,5 milióny diváků odradila mnohé z nich. Přestože druhou řadu považuji za výrazně lepší po všech stránkách, zklamaní diváci se nevrátili. 7 miliónů diváků už pro produkci další řady zřejmě nepostačovalo._____ 2) Spoiler. Zatímco první řada představuje jeden ze šesti postapokalyptických států na území Severní Ameriky, Monroeovu republiku a odboj vůči ní, druhá řada jde dál. Poukazuje i na příčiny kolapsu, a spolu s novými bezohlednými nepřáteli, Vlastenci, postupně předehrává další, tentokrát ne-lidské protivníky, uměle vzniklou inteligenci nanobotů. Třetí řada byla zamýšlena podle autora scénáře jako jakási dobrodružná výprava za pokladem, která/ý všechno vyřeší. Mně připadají nové stále nebezpečnější a globálnější síly býti velmi zajímavým a povzbuzujícím počinem._____ 3) Zajímavě propracovaným postavám kladných hrdinů se zápornými rysy a naopak a jejich vzájemným vztahům však, bohužel, neodpovídá škobrtavý a místy velmi nerealistický děj, připomínající puberťácké filmové fantasie více než solidní scénáristickou práci. Ostatně množství režisérů a scénáristů mluví samo za sebe._____ 4) Zaujal mě 36letý Australan David Lyons (Sebastian Monroe) s výrazným dabingem 43letého Jakuba Saice.(1.10.2015)

To pravidlo se potvrzuje každý rok: LOSTy už nic nepřekoná. Ještě pár takových, a už to snad bude i chtít zvolat ono "Nesnažte se, prosím!" Největší fail je v samotném závěru - rádoby napínavé scéně, která měla navnadit na další díl, jsem se vysmál. Je to ubohé a když si dnes vzpomenu na šest sérií trosečníků na mysteriózním ostrově, hlava mi nebere, jak mohlo něco tak povedeného vzniknout...(20.9.2012)

Hodnotím po pilotním dílu. Po obsahu, který jsem si před několika měsíci jsem očekával trochu něco jiného než pomalé, nudné a nic neříkající vyprávění. Počítal jsem s akčním scifi seriálem ve kterém se budou řešit problémy a přežití v post apokalyptickém světě. A co jsem místo toho dostal? Další rodinný seriál ve kterém se bude hrát hlavně na city a nějaké ty milostné zápletky. Tři hvězdy dávám za kvalitní zpracování okolní světa a za myšlenku. Jen doufám, že to zase neskončí po první sérii, protože většina diváků čekala něco jiného. Jinak určitě tomu šanci dám a na další díl nebo dva se ještě podívám. Přece jen není takových scifi seriálů nadbytek, takže prakticky nepohrdnu ničím.(5.9.2012)

• - Premietanie pilotnej časti v New Yorku prebiehalo tak, že 80 návštevníkov z 1000 si sadlo na stacionárne bicykle a vyrábali tak elektrický prúd potrebný na premietanie. (Greenpeacak)

• - Jeff Fahey a Elizabeth Mitchell si společně zahráli také v seriálu Ztraceni (od r. 2005). (Studioworks)

• - Roli Rachel Matheson měla původně hrát Andrea Roth, ale byla později nahrazena Elizabeth Mitchell. (..Lucas..)