Revoluce (TV seriál)

Revolution

Revolúcia

Sci-Fi

USA, 2012, 42x45 min

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Elizabeth Mitchell, Zak Orth, Giancarlo Esposito, David Lyons, JD Pardo, Daniella Alonso, Tim Guinee, Anna Lise Phillips, Kim Raver, Mark Pellegrino, Colm Feore, Reiko Aylesworth, Jeff Fahey, Michael Bowen, C. Thomas Howell, Željko Ivanek, Jaz Sinclair, Brandon Molale, David Andrews, Graham Rogers, Burgess Jenkins, Michael Mosley, Derek Webster, Ric Reitz, Phillip DeVona, Michael Harding, Robert Pralgo, Matthew Lintz, Josh Coxx, Dane Northcutt, Colin Ford, Scott Poythress, Kate Burton, Christopher Matthew Cook, Christian Stokes, Tim Soergel, Cody Sullivan, Blake Hood, Katherine Willis, Shane Callahan, Adam Poole, Shelby Townsend, Bryan Friday, Todd Stashwick, Grant Merritt, Alyssa Diaz, Katie Aselton, Molly Moynihan, Trenton Rostedt, Rett Terrell, Roger Floyd, Tim Gunn, Daniel Thomas May, Brannigan Carter, Joshua Brady, Leland Orser, Maria Howell, Olivia Grace Applegate, Andrew Sensenig, Elizabeth Lestina, Jorge A. Jimenez, Mark Jeffrey Miller, Gail Cronauer, Lassiter Holmes, Victoria Staley, Omid Abtahi, Conor O'Farrell, Major Dodson, Richard T. Jones, Michael Gladis, Michael Howard, Keith Flippen, Solomon Brende, Nishi Munshi, Crystal Martinez, Edward A. Duran, Michael Roark, Nadej Kyla Bailey, Edrick Browne, Hunter Burke, Terry Dale Parks, Maureen Sebastian, Brian Oerly, Ramon Fernandez, Patrick Johnson, Erin Áine Smith, Allan Graf, Patrick St. Esprit, Ricky Wayne, Beau Harris, Judd Lormand, Adam Dietrich

Slibný námět, prostor post-apokalyptického světa a tajemno kolem ztracené energie a jméno J.J. Abrams. Jenže opět se tradičně jde někam, protože tam někdo či něco je. Otázek vypluje více a více a ty flashbacky jsou nezajímavé. Hlavně, když člověka, který o tom vše ví ihned zabijou. Klidně to odhalím, protože to odstřelí většinu kouzla seriálu. Abrams už začíná tvrdě narážet. ALCATRAZ šel ke dnu, protože nedokázal předvést nic, akorát průměrnou kriminálku bez odpovědí. To se děje i zde. Po několika dílech se pořád někam jde, řeší se vztahy a rodina (ach jo!), občas se vytáhne nůž nebo meč a je z toho post-apo ZORRO. Místo podkládání světa po výpadku, místo předvedení více "proč a kdo" se více dostává rodinná taškařice na téma "jsem náctiletá rebelka ve světě dospělých". Upřímně začínám seriál odepisovat, protože se opět dostává další zklamání v podobě Terra Nova. Výborné prostředí a po celou dobu se řeší "má mě rád, nemá mě rád". Táhněte už s citama do háje!(5.11.2012)

Veril sem tomu stejne jako sem vloni veril Terra Nove. Po par dilech nudy sem nucenej to vzdat stejne jako Terra Novu(2.10.2012)

• zbyshek

Nad hereckými výkony, až na hlavní dvě postavy, brečím. Nevěřím ostatním nos mezi očima. Celkově dobrý nápad, ale realizace vázne na bodu mrazu, kamera, střih, dialogy hrůza, děs! Trochu se bojím, aby se to nezvrtlo v nespočet stále se zamotávajících zápletek jako třeba v seriálu Ztraceni. Snad se "Abramsův syndrom" neprojeví, bohužel to vypadá na přesný opak.(25.11.2012)

• LTeez

dobře natočená ale trošku mi přijde že to je taková věc inspired by HEROES.....(28.1.2014)

• Kaluž

Bohužel ani poslední a v jisté míře navnazující díl první sezóny mě nepřesvědčil o tom, že bych měl tuhle televizní naivitku sledovat dále. Základní premisa světa po trvalém výpadku elektrické energie zní celkem dobře, ale hned v úvodních dílech je odsunuta do pozadí a namísto hardcore přežívání moderními vymoženostmi zhýčkaného člověka ve středověké pustině sledujeme skupiny vyšamponovaných modelů, kterým život neandrtálců bez elektřiny nevěříte ani co se za nehet vejde. Tvůrci si měli vzít příklad z protagonistů The Walking Dead, kteří potem, špínou a vůbec strádáním základních hygienických potřeb v postapokalyptickém světě doslova čpí z obrazovky. Jak si kupříkladu ten hezounek (syn kapitána Nevilla) bez elektrického strojku zastřihává ty své úhledné kadeře mi je stále záhadou. Všechny postavy, vyjma toho zarostlého IT geeka, jsou mi krajně nesympatické a v případě Mathesonovic ratolestí dokonce velmi odpudivé. Je smutné, že se dnes k herectví dostane kdejaké kopyto bez talentu. Lokální bojůvky dvou znepřátelených kolonií (Monroe Republic vs Georgia) jsou celkem nezáživné a občas i směšné (fanatičnost generála Monroa je absurdní), mnohem zajímavější by bylo sledovat dění po celých rozkládajících se Spojených státech a geopolitické intriky těch "pravých vůdců". Cliffhanger v závěru finální epizody trošku nastínil směr, který by tomu snad mohl odpovídat. Kouzelné tlačítko ve věži už ale byla taková scenáristická haluz, že jsem to dokoukal vyloženě z nutnosti (a malou mírou zvědavosti, zda jeho stisknutím neexploduje vesmír). Předpokládal jsem, že Revolution bude typický seriál, koledující si o nízkou sledovanost a okamžité zrušení. K mému překvapení se tak nestalo. Na druhou stranu, schematicky velmi podobné Ztracené jsme také přenášeli dlouhých šest sezón, že?(14.6.2013)

• - Jeff Fahey a Elizabeth Mitchell si společně zahráli také v seriálu Ztraceni (od r. 2005). (Studioworks)

• - V roku 2012 prebehlo na Facebooku hlasovanie, v ktorom mohli ľudia rozhodnúť, v ktorom meste by mal mať premiéru. Vybralo sa desať miest - Atlanta, Boston, Chicago, Denver, Los Angeles, Mineapolis, New York, Philadelphia, Salt Lake City a Seattle. (Greenpeacak)

• - Premietanie pilotnej časti v New Yorku prebiehalo tak, že 80 návštevníkov z 1000 si sadlo na stacionárne bicykle a vyrábali tak elektrický prúd potrebný na premietanie. (Greenpeacak)