Petr a Richard patří k těm, pro které je pevná pracovní doba noční můrou. Chtějí být pány svého času a nikomu se nepodřizovat. Petr si navíc chce splnit svůj sen a stát se velkým hudebním skladatelem. Okovy běžného zaměstnání je oba děsí. Jenže peníze jsou nutnost a nějak se vydělávat musí. Co třeba obchod se lží? Problémy nastanou, když se lží přestanou jen obchodovat a začnou s ní žít i v soukromí. Oba si uvědomují, že se jim situace vymyká z rukou a že je potřeba něco udělat. Snad je láska silnější než lež... Ale není nakonec láska tou největší lží v jejich životě? Kdo nakonec vystoupí z bludného kruhu? Petr, nebo Richard (oficiální text distributora)

troufalka

V závěru jsem postřehla pokus přejít do vážnější roviny, který se bohužel rovněž nevydařil. Ne vždy je dobré vsadit na neherce. A když dostane film průměrný režisér s průměreným scénářem, vznikne podprůměrný film, který nezachrání ani pár dobrých hereckých výkonů ani pokus o kritiku současné společnosti. ()

PinokKio odpad!

U Obchodníků zaujala jen ta nejhorší a nejzbytečnější filmová soulož mezi Richardem Nedvědem a Sandrou Novákovou .. ()

Hunt odpad!

Řemeslně zcela nezvladnute, špatný zvuk, amatérská kamera i ostatni profese, celé to působí jak studentský film- špatný studentský film ()

Big Bear odpad!

Ševče, drž se svého kopyta! Nad Šíchou lámu hůl, ale tento výkřik je adresován hlavně R. Nedvědovi. Coby iluzionista je skvělý. Je vtipný, originální a jeho občasné přežblebtnutí k jeho číslům nezbytně patří. Bohužel co funguje na kouzelnických show nebo v Na stojáka!, nemusí nutně fungovat před kamerou a to o to více, že jsou triky vypuštěny a zůstává jen to přežblebtnutí... Na film holt každý nemá, byť je jinde sebepopulárnější. Dále se ve filmu mihnou všeliké ty zvolna vyhasínající hvězdy - serebrity, ba i ty co nikdy ještě nezazářily a ani už nezazazáří. Čím film zaujme zcela jistě, je obrovské množství neherců, kteří se sice hrát snaží, ale nejde jim to. Zápletka je o dvou podvodníčcích z Pardubic, kteří místo aby dělali to co jim jde, dělají různé podvody, což jim rozbije jejich vztahy... (No hrůza) Na konec však vše dobře dopadne a všichni jdou na kolotoč. Já osobně mám z filmu dojem, že si to ta parta točila tak nějak sama pro sebe z lásky k perníku (možná i na perníku). Myšlenku, či poselství, které měl film sdělit vědí jen oni a tak tedy pokud jste v této hrůze nehráli, ani na to nekoukejte. Toť mé doporučení. Z dnešní odpolední nabídky kanálu CS Film, kterou jsem žel využil jsem opravdu otřesen. Snad to bude i tím, že se zde naposledy mihl Petr Hapka... ODPAD! ()

dopitak

Ono to není zase tak amatérsky natočené, jak by tu mnozí rádi prezentovali. Vzpomínám si na kampaň, v níž byl tento projekt představován jako áčkový trhák (šel do kin, jeho premiéra byla několikrát odložena). Jenomže film nemá žádný děj, scénky jsou jen papírem šustící dialogy bez ladu a skladu, vývoj postrádá jakkýkoliv smysl. Patriku Ulrichovi bych doporučil, aby se odpříště u filmu věnoval jen hudbě, a v osobním životě začal pořádně cvičit, utuží si zdraví a hlavně nepraskne. ()

Tommassi3

"Říkala jsem ti, že je u mě maminka přece.. Kdybys mi to nepoložil, věděl bys, že tu bude až do konce týdne !!" - "Ale miláčku, to maminka ani na chvilku neodejde ?? Vždyť by nám stačila i půlhodinka !!" - "Tak tobě by stačilo i deset minut, miláčku.." ;) Jeden se nestačí divit, jak moc Petr Šícha znovu dokázal překonat sám sebe, když tentokrát přišel s něčím až tak monstrózně po řemeslné stránce ubohým, že nazývat to filmem by se snad rovnalo stejné bezbřehé odvaze jako se přidat do režisérova fanklubu !! ;) Ovšem on to Šícha rozhodně neměl vůbec jednoduché, to ho rozhodně nechci omlouvat, dobytka jednoho, když dostal do rukou tragicky sebevražedný scénář hrdého Pardubičáka a diletanta, jo, to zase naopak oceňuji, že se k tomu veřejně hlásí, Patrika Ulricha, který si zahrál jednu z hlavních rolí, Petra, zmateného nadrženého křiváckého otyloně s hudebním nadáním, který se ve finální pseudokatarzi mění v dobračisko, až se jeden neubrání explozi smíchu !! Ačkoliv zahrál, no, on se spíš silně nesympatický Ulrich, s kterým však z těžko definovatelných příčin nemám problém soucítit, filmem tak nějak propotácel, stejně jako naprostá většina ostatních aktérů této nebetyčné šmíry, do které se Tomáši Magnuskovi znovu podařilo nalákal velké množství známých ksichtů, vedle třeba takové telenovelové princezny Sandry Novákové, která si střihla pelešivou vypočítavou Dášenku, údajně, samu sebe, se tu objeví i Arnošt Goldflam, toho mi bylo až líto, či Petr Hapka v etudě tak trapné, až mi bylo pro změnu skutečně těžko u srdce !! S několika prvními replikami už divák s jistotou tuší, že ani vlastně nebude co hrát, byť některé dialogy si naopak s realitou překvapivě podávají ruce, sleduje zoufalé umorousané nic, které se i přes těch krotkých 85 minut neskutečně vleče jako čekání před ordinací u zubaře, a ačkoliv alespoň obsahově docela tuším, že mělo jít o kritiku dnešních mladých, či přinejmenším satirickou taškařici, v konečném zúčtování se nakonec stejně nejedná o nic jiného než naivní řezání si větve pod vlastní prdelí a to dokonce několikanásobné, protože zde vlastně nefunguje ani jedna z těch vícero už v úvodu načrtnutých rovin, o té umělecké hudební ani nemluvě, vlastně zhola nic !! Když se na scéně objeví Tomáš Magnusek jako bratr Ulrichova Petra, co si odpykává svůj roček v kriminále, zjevně odkaz k posledním Bastardům, jeden si vlastně uvědomuje, jak moc mu křivdil, když nakonec jeho přítomnost i vítá, protože téhle amatérštině zcela zásadně schází i ten jeho infantilní zápal, s nímž se vrhá do dalších a dalších marných pokusů natočit regulérní film !! Richard Nedvěd působí ještě bezradněji s tím svým neměnným výrazem než v těch jeho reklamách, Filip Tomsa jako jeden z nejhorších herců u nás taky "nezklame" a Pavel Trávníček už ani nezasluhuje komentář, a jeden si tak říká, jak vlastně vše do sebe krásně zapadá, když v Obchodnících vlastně každý člen štábu jen znovu a znovu dokazuje své neumětelství.. Z téhle tupé bitvy slepců jako jednooký vítěz vychází jednoznačně Tomáš Magnusek, ta hvězda patří jemu, protože jen obchodník století dokáže podobnou zrůdnost prodat do televize, Barrandov, jak jinak, a ještě si u toho jen tak mimochodem prostřednictvím castingu udělat reklamu na svůj další film Jedlíci aneb Sto kilo hrůzy, teda vlastně lásky !! () (méně) (více)

rt12

Samotný fakt, že je u filmu napsáno Magnusfilm, mě automatiky varovalo a ani mě nenapadlo tuto věc shlédnou. Ovšem lákání v TV na poslední roli Petra Hapky, bylo nakonec rozhodující. Kupodivu to nebylo takové utrpení. Film jsem dokoukala a ani nijak netrpěla. Myšlenka slušná, zpracování ,,ani ryba , ani rak". Velmi přesně moje pocity z filmu popsal ve svém komentáři lekr. ()

lekr

Osobně si nemyslím, že by to byla taková katastrofa, za jakou je zde film mnohými uživateli vydáván. Jedná se sice o film tvrdě nekoncepční, slabě zrežírovaný a nevhodně obsazený, přesto se mu ale nedá upřít jakási elementární snaha o vkusnou sociální kritiku, která bohužel podlehla Magnuskovým produkčním tendencím. Výsledek je sice slabý a podprůměrný, přesto se ale filmu nedá upřít potenciál. Nakolik je ovšem jeho zmaření vinou autora a nakolik produkce a režie samotné, to si musí každý divák posoudit sám. Přesto se ale jednoznačně jedná o to lepší, ne-li vůbec nejlepší, co z výrobny tvrdé konkurence Zdeňka Trošky vzešlo. S trochou profesionality, rozpočtem a uvědomělým zázemím to mohla být i celkem zábavná satira. ()

honajz2

Zajímavější herecké obsazení už má snad jenom Magnusek (a ten tenhle film i produkoval. Co se ale Obchodníků týče, poněkud mu ublížila TV Barrandov - více zde, ale ani tak to moc dobré není. Amatérští herci, amatérská kamera, špatně udělaný zvuk (ale tam je ta vina i na straně TV Barrandov), zápletka nezajímavá a maličko připomíná Věznici v Shawshank, ale jenom tím, že tam vězni chtějí nějakou tu kulturu, tady teda koncerty. A vlastně se tam ani nic moc nedělo a ti dva hlavní hrdinové nejenom, že se z nich během filmu nestanou nějací přátelé nebo že by se nějak dali dohromady, ne, oni se sotva potkají. Vtipné to taky není, občas se to o to sice snaží, ale zoufale to nefunguje. Takhle je z toho další film, co "zmizel" a vlastně to ani není moc velká škoda. 1* za Chrudim, Pardubice a Pavla Trávníčka. ()

zette

Jednu hvezdicku za ten nahled na dnesni dobu, ktera vede spousta lidi do ruznych podvodu, dealovani kokotin, aby se nejakym zpusobem uzivila. Jinak to je hodne spatny film. Z hereckych vykonu nemohu nikoho pochvalit, dej filmu moc nedrzi pohromade. Bohuzel, nebo snad dikybohu je kazdy druhy TV film na vyssi urovni nez tento celovecerak. ()

Mylouch

Odvážná šance pro neherce, nerežiséra, amatérského kameramana (světlo je nepřítel), neproducenta z VOŠ, neskladatele a nezvukaře (prý pracovní zvuk je tu občas nasazen komplikovaněji než by mohla být finální verze). Hoši, hoši, vy nás taháte za nohu, budiž vám granty přístupné a televize štědré i shovívavé ()

2mig1

patrik ulrich - skladatel podprůměrnej, herec amatérskej, scenárista školáček. sandra nováková opět předvedla, že se dokáže zúčastnit jakýkoli zrůdnosti magnusfilmu. richarde, proč? jedna hvězda ani nevim za co ()

Stegman

Hodnotím tu "pracovní verzi" TV Barrandov, o které tu píše patrikus aneb Patrik Ulrich (hlavní role, hudba a scénář). Druhou šanci tomuhle kousku už ale nedám, to ať se na mě nikdo nezlobí (zvuk nebyl zdaleka jediná věc, která tu vázla). Vlastně bych se moc divil, kdybych si někdy v budoucnu pustil od režiséra Šíchy cokoli dalšího. ()

pytlik...

Pak že mimozemšťani neexistují. Existují a dokonce už navštívili Zemi a natočili tady film, jak si představují mezilidské vztahy. Upřímně, po jeho zhlédnutí se mi dostavuje pocit, že invaze už začala, že k nám určitě nepřicházejí s dobrými úmysly, že tenhle film má být jen malou ochutnávkou toho, jaká nezměrná utrpení nás ještě čekají. Jinak abych byl spravedlivý, pár věcí člověka v díle potěší: Klaus pověšený na zdi za mřížemi, Goldflamův malíř, který místo krajinek začíná malovat akty, a to podle pěkného živého vzoru. ()

Čtec

Jsem rád, že hodnotím TV premiéru až po přečtení patrikusova příspěvku. Myslím, že film není vůbec špatný a se zúčastněnými a zejména pak s Patrikem Ulrichem, který je evidentně duší filmu, docela soucítím... Jen tedy moc nechápu (nevím, jak se to normálně dělá), to ten film nikdo v té televizi nezkoukne a nezkontroluje předtím, než jej pustí "naostro"? Přijde mi to i jako šlendrián TV Barrandov. ()