Obchodníci

(festivalový název)

Komedie / Romantický / Hudební

Česko, 2013, 85 min

• troufalka

V závěru jsem postřehla pokus přejít do vážnější roviny, který se bohužel rovněž nevydařil. Ne vždy je dobré vsadit na neherce. A když dostane film průměrný režisér s průměreným scénářem, vznikne podprůměrný film, který nezachrání ani pár dobrých hereckých výkonů ani pokus o kritiku současné společnosti.(10.3.2015)

• civalII

Ještě větší sračka než Kameňák.(5.9.2013)

• 2mig1

patrik ulrich - skladatel podprůměrnej, herec amatérskej, scenárista školáček. sandra nováková opět předvedla, že se dokáže zúčastnit jakýkoli zrůdnosti magnusfilmu. richarde, proč? jedna hvězda ani nevim za co(30.11.2013)

• Big Bear

Ševče, drž se svého kopyta! Nad Šíchou lámu hůl, ale tento výkřik je adresován hlavně R. Nedvědovi. Coby iluzionista je skvělý. Je vtipný, originální a jeho občasné přežblebtnutí k jeho číslům nezbytně patří. Bohužel co funguje na kouzelnických show nebo v Na stojáka!, nemusí nutně fungovat před kamerou a to o to více, že jsou triky vypuštěny a zůstává jen to přežblebtnutí... Na film holt každý nemá, byť je jinde sebepopulárnější. Dále se ve filmu mihnou všeliké ty zvolna vyhasínající hvězdy - serebrity, ba i ty co nikdy ještě nezazářily a ani už nezazazáří. Čím film zaujme zcela jistě, je obrovské množství neherců, kteří se sice hrát snaží, ale nejde jim to. Zápletka je o dvou podvodníčcích z Pardubic, kteří místo aby dělali to co jim jde, dělají různé podvody, což jim rozbije jejich vztahy... (No hrůza) Na konec však vše dobře dopadne a všichni jdou na kolotoč. Já osobně mám z filmu dojem, že si to ta parta točila tak nějak sama pro sebe z lásky k perníku (možná i na perníku). Myšlenku, či poselství, které měl film sdělit vědí jen oni a tak tedy pokud jste v této hrůze nehráli, ani na to nekoukejte. Toť mé doporučení. Z dnešní odpolední nabídky kanálu CS Film, kterou jsem žel využil jsem opravdu otřesen. Snad to bude i tím, že se zde naposledy mihl Petr Hapka... ODPAD!(26.7.2015)

• Pavlík

20. 02. 2014 (89.); zdravý člověk by měl pracovat(21.3.2014)

• - Děj se odehrává hlavně v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě, tedy v místech, které scenárista Patrik Ulrich podle svých slov velmi dobře zná. První klapka padla 8. 8. dopoledne v Sakařově ulici při natáčení scény s pošťákem. Štáb rovněž zavítal na zámek Choltice, do Chrudimi nebo Heřmanova Městce. [Zdroj: denik.cz, ceskenoviny.cz] (hippyman)

• - Autor scénáře Patrik Ulrich si napsal hlavní roli na míru. (jenik71)