• Pavlík

20. 02. 2014 (89.); zdravý člověk by měl pracovat(21.3.2014)

• Stegman

Hodnotím tu "pracovní verzi" TV Barrandov, o které tu píše patrikus aneb Patrik Ulrich (hlavní role, hudba a scénář). Druhou šanci tomuhle kousku už ale nedám, to ať se na mě nikdo nezlobí (zvuk nebyl zdaleka jediná věc, která tu vázla). Vlastně bych se moc divil, kdybych si někdy v budoucnu pustil od režiséra Šíchy cokoli dalšího.(4.2.2014)

• Mylouch

Odvážná šance pro neherce, nerežiséra, amatérského kameramana (světlo je nepřítel), neproducenta z VOŠ, neskladatele a nezvukaře (prý pracovní zvuk je tu občas nasazen komplikovaněji než by mohla být finální verze). Hoši, hoši, vy nás taháte za nohu, budiž vám granty přístupné a televize štědré i shovívavé(2.1.2014)

• lekr

Osobně si nemyslím, že by to byla taková katastrofa, za jakou je zde film mnohými uživateli vydáván. Jedná se sice o film tvrdě nekoncepční, slabě zrežírovaný a nevhodně obsazený, přesto se mu ale nedá upřít jakási elementární snaha o vkusnou sociální kritiku, která bohužel podlehla Magnuskovým produkčním tendencím. Výsledek je sice slabý a podprůměrný, přesto se ale filmu nedá upřít potenciál. Nakolik je ovšem jeho zmaření vinou autora a nakolik produkce a režie samotné, to si musí každý divák posoudit sám. Přesto se ale jednoznačně jedná o to lepší, ne-li vůbec nejlepší, co z výrobny tvrdé konkurence Zdeňka Trošky vzešlo. S trochou profesionality, rozpočtem a uvědomělým zázemím to mohla být i celkem zábavná satira.(5.11.2014)

• PinokKio

U Obchodníků zaujala jen ta nejhorší a nejzbytečnější filmová soulož mezi Richardem Nedvědem a Sandrou Novákovou ..(30.5.2014)

• - Autor scénáře Patrik Ulrich si napsal hlavní roli na míru. (jenik71)

• - Děj se odehrává hlavně v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě, tedy v místech, které scenárista Patrik Ulrich podle svých slov velmi dobře zná. První klapka padla 8. 8. dopoledne v Sakařově ulici při natáčení scény s pošťákem. Štáb rovněž zavítal na zámek Choltice, do Chrudimi nebo Heřmanova Městce. [Zdroj: denik.cz, ceskenoviny.cz] (hippyman)