Zhlédnuty 3 díly a určitě budu pokračovat dál. Zatím moc příjemný sitcom.(24.9.2012)

The New Normal mě jako seriál po prvních pár dílech velmi zaujal, ale v průběhu první série místy ztrácel dech, na povrch se dostávaly až příliš okatě poučné a sentimentální (v tom špatném slova smyslu) scény, nicméně zakončení první série se povedlo, takže se těším na další řadu. Nejvýraznějšími a vlastně i nejvtipnějšími postavami jsou (pra)babička Jane a Rocky Rhoades. Bakelitová Ellen Barkin si mě hodně získala svým hereckým výstupem a na NeNe Leakes jsem zvyklý už z Glee, kde mě též velmi bavila. Spousta vtipů sice přichází v důsledku jiného kulturního života vniveč, ale i tak jsem si mnohé horlivé diskuze a slovní přestřelky náležitě užíval. Asi nejméně sympatická postava je pro mě Clay, který mluví ještě hůř než malé dítě, a vedle toho někdy Shania, která by chvílemi potřebovala trochu uzemnit. Jinak k ústřednímu páru a jejich náhradní matce lze říct, že neurazí, ale nejsou nijak výrazní. Zkrátka příjemná oddychovka se sympatickou stopáží, u které se musí občas přivírat oči, ale i tak hodně pobaví.(20.5.2013)

Ryan Murphy si za svojí seriálovou kariéru stačil střihnout teen komedii, jedno z nejkontroverznějších televizních dramat, odlehčený muzikál i hrůzostrašný horor, všechno s velkým diváckým úspěchem. Proto je paradox, že seriál, který je jeho srdci údajně nejbližší, byl zrušený už po první sezóně. The New Normal, ultragay výchovná taškařice plná stereotypních postav (extrémně zženštilý gay, sassy černoška, naivní blondýna se zlatým srdcem i zlatým jménem, babička typická republikánka) v nestereotypních situacích. Bryan a David jsou dva úspěšní šťastní chlapi ve společném dlouhodobém vztahu, a už jsou oba připravení stát se rodiči. K tomu jim dopomůže dobrosrdečná Goldie, která se nabídne stát se náhradní matkou pro jejich dítě. To se ovšem vůbec nelíbí její babičce Jane (výtečná Ellen Barkin). Upřímně přiznávám, že začátek seriálu mě nijak nenadchnul. Pokud jde o výchovnost, obzvlášť ze začátku se tlačí na pilu vážně hodně, což je problém především proto, že Andrew Rannells, představitel Bryana, onoho extrémně zženštilého gaye, je vážně poměrně iritující. Naštěstí během pár dílů zmírní jak jeho charakter, tak výchovný tón, a ve výsledku přinese seriál několik skutečně zajímavých myšlenek a dokonalých epizod. Z těch bych vypíchnul kupříkladu díl o volbách, díl o víře, nebo třeba skvělý díl o skautech. Navrch potěší Murphyho sebezesměšňování, kdy Bryan má být očividně on sám (je to televizní producent teen seriálového muzikálu jménem Sing!, ve kterém hlavní hrdinka nezdravě obdivuje Barbru Streisand), a do toho všechny ty popkulturní a gay odkazy (kde jinde narazíte na zmínku o Leontyne Price? kdo nezná, youtube "Leontyne Price "Ritorna vincitor" 1980", stačí část 1:30 až 1:50, a ještě řekněte, že vám z toho nelezly oči z důlků). Pravda, ze spojení s Ali Adlerovou (mimochodem expartnerkou Sary Gilbert, představitelky Leslie Finkle z Big Bangu) nevzniklo tak nablýskané děcko, jaké se Murphymu narodilo s Falchukem, ale po celé první sérii mě nakonec vážně mrzí, že nedostalo větší šanci. Škoda přeškoda. 70%(9.7.2013)

• MoiJe

Priemerný, ale príjemný seriálik, Paradoxne už po E4 najzaujímavejšou postavou rasistická, homofóbna, manipulátorská babička, jednoducho pretože je aspoň výrazná a nerozcitňuje sa každých 5 minút. :)(26.9.2012)

Po dvou epizodách můžu říct, že mě New Normal docela baví, a malá Edie z Grey Gardens v druhém díle byla přímo famózní...:)_Po třech epizodách jdu na 4, Murphy mě i jako v Glee chytil za srdce a velmi se těším na další epizody (má se objevit Leisha Hailey a spektrum postav se rozšíří)._Finále bylo tak dojemné, jak jen to Murphy&spol. umí. Těším se na druhou sérii!__Novotenův komentář mi mluví z duše, a moje zklamání z toho, že seriál po první řadě skončil, lehce vykompenzoval.(17.9.2012)

• - Justinu Barthovi a Andrewovi Rannellsovi, kteří ztvárnili homosexuální pár Davia a Bryana, propůjčili v českém znění svůj hlas sourozenci Matěj a Kryštof Hádkovi. (funhouse)

• - Seriál je inspirován osobním životem režiséra a scenáristy Ryana Murphyho. (jakear)

• - Herec Matt Bomer, který v jednom díle ztvárnil bývalého gay přítele Bryana (Andrew Rannells), je gay i v reálném životě, k čemuž se přiznal v únoru 2012, čímž šokoval mnoho jeho fanynek po celém světě. S přítelem dokonce vychovávají 3 děti. (funhouse)