• Ivoshek

Jednička se mi - co se pamatuju - docela líbila, tak jsem čekal něco podobnýho. A co jsem dostal? Nablito. Strašná křeč, strašná... Žádnej nápad nebo gag, jenom pitvoření a strašně korektní snaha o nekorektnost. Vydržel jsem to asi 20 minut. Jediná dobrá věc je soundtrack, díky kterýmu jsem objevil skladbu Driver's Seat.(10.2.2015)

• Lacike

Zase az taka sracka to nie je, ale oproti jednotke to bolo ovela nudnejsie. Pripomina mi to pokracovanie Expendables. Tvorcovia sa zamerali na co najviac hviednych mien a na vsetko ostatne nejak pozabudli. 5/10.(6.8.2014)

Extrémní trapnost, kde je polovina filmu založená na vtipech, že někdo dělá debilní ksichty a zvuky pořád dokola, je občas proložena skvělými momenty...a ještě šílenější all stars závěrečnou bitvou než v jedničce. Hodně zklamané tři hvězdy.(5.7.2014)

Dobrý diváku, střež se humoru Willa Ferrella, sic je ti dobrý vkus milý a nenech se uvést v pokušení pomýšlet na třetí díl. Hned v úvodu domýšlivý zprávař Ron Burgundy dostává padáka (od Harrisona Forda), hroutí se mu manželství s moderátorkou Veronicou, nezřízeně pije a pomýšlí na sebevraždu. Po půlročním půstu od moderátorské židle, přichází nová pracovní výzva. Je přijat do nově rozbíhající se televize nesoucí název GNN, nikoliv však už jako někdejší moderátorské eso. Legendární zprávař je zdá se definitivně zpět na scéně v plné formě a pracovním nasazení a spolu s ním i bývalý zpravodajský tým sestávající ze starých dobrých kamarádů, které se po letech rozhodl vyhledat, aby s nimi oprášil vzpomínky na nehynoucí televizní slávu. Noční zpravodajství, do kterého Burgundy nastupuje, zažije revoluční převrat, jaký doposud nudné a upjaté televizní zprávy ve svých amerických dějinách ještě neabsolvovaly. Vysílání originálních kravin v přímém přenosu diváky baví a je to znát na rekordní sledovanosti, která záhy poráží i zprávy vysílané v prime time. Nebyl by to Will Ferrell, aby okamžitě po devíti letech, které uplynuly od natočení prvního dílu, nepřispěchal se směsicí toho nejnevkusnějšího a nejbizarnějšího humoru, jaký v "áčkové" komediální produkci je k mání. S přepálenou, bezmála dvouhodinovou stopáží se rve nelítostně a stihne do svého filmu zaštítěného vlastním scénářem i produkcí, nacpat nevídanou porci oplzlého, originálního i čistě originálně trapného humoru. Je mu v podstatě jedno, jestli to do filmu sedí, nebo to spíše škodí, ani mu zřejmě příliš nezáleží na reakci diváckého publika. Dost se tentokrát staví na detailech. Dobová výprava, kostýmy, účesy i zařízení studia zdatně plní diváckou představu o retro zpravodajském vysílání. Pro Ferrella už je jaksi vedlejší, že do toho míchá poměrně moderní prvky, nehlídá si ani, jestli v té době bylo vůbec něco takového možné. Ferrell si zkrátka dělá srandu, jak z té doby, tak také ze všech, co se v ní pohybují. Občas to zdatně vystihne, ale protože nezná dostatečnou míru, kdy gag správně vybalancovat, tak to dost často hodí opačný efekt. Z dobrého, v podstatě ve svém zárodku originálního gagu, se náhle stává gag natahovaný, málo vtipný, nepřizpůsobivý a nezřídka končící trapně vypointovaně. Do pokračování se evidentně nalily slušné finance. První díl působil dost skromně. To jeho následné pokračování je technicky mnohem kvalitněji vyvedené, disponuje lepší kamerou a dovolí si v závěru přijít se zástupem hereckých hvězd, které závěr učiní solidně bláznivým i akčním. Ve výsledku se jedná o pořádně vyblázněnou kravinku s tradičně nesympatickým Ferrellem, který svoji nesympatičnost dovedně umí přetavit v humor, nebo je o tom nějakým způsobem přesvědčený, že to zvládá. Film pro našince trochu obtížněji stravitelný. Některé gagy jsou dost specifické, jednoznačně z nich budou mít větší užitek převážně američtí diváci, nebo ten český divák, který dokonale zná dějiny a vývoj amerického televizního vysílání. Je tam totiž dost chytrých narážek, které s nízkou znalostí, zcela zaniknou. Will Ferrell u nás stále nemá takovou fanouškovskou základnu, jako v zemi svého působiště, a tak se film do našich kin nepodíval. Nevkusně vkusný humor v jeho osobitém podání má svého o dost razantnějšího následovníka, kterému právě nestřídmost ve zvolené humorné taktice, nedává prostor si ty "ferrellovské" eskapády lépe užít. 60%(15.12.2014)

Rozpačitý úvod, ale potom sa to rozbehne (autopilot v karavane, Brickov pohreb, neslušná večera u slušných Afroameričanov, zákonne zmenené meno). Zo zábavy ma paradoxne vytrhávalo prílišné lipnutie na jednotke (aj v dvojke sa musela objaviť hra na flautu, namiesto parfumov kolekcia kondómov, Baxter tentokrát Rona nezachráni pred medveďom, ale pred žralokom...).(16.1.2017)

• - Během prvního sportovního vysílání na GNN se v záběrech z baseballu objevuje moderní vybavení, které by se v době, do které je snímek zasazen, objevovat nemělo. (wohna)

• - Před premiérou se mluvilo o tom, že by se měly v cameo rolích objevit hvězdy Meryl Streep a Nicole Kidman, nakonec se tak však nestalo. (wohna)

• - V jedné ze scén Brick (Steve Carell) cituje ústřední melodii z filmu Krotitelé duchů (1984), přestože se snímek odehrává 4 roky před vznikem zminěného titulu. (wohna)