Černá vdova

Ziad Doueiri

Předloha:

Yasmina Khadra (kniha)

Éric Neveux

Velmi zajívé téma o špičkovém chirurgovi z Tel Avivu, jehož krásná žena spáchala ve jménu Palestiny sebevražedný atentát, po němž zůstalo 17 mrtvých, včetně dětí. Pohled na to, jak pochopit čin svého milovaného partnera a současná problematika na Východě. Taktéž doporučuji.(28.7.2016)

"Mohli bychom o tom debatovat měsíce a roky. Nikdy by jsme nedospěli ke stejnému závěru. Vy máte svůj život, my náš. Vy máte svůj úhel pohledu, my náš. Nikdy se v ničem neshodneme." Deprimující, ale pravdivá jsou tahle slova, která tam zazněla a je škoda, že tenhle docela zajímavě zpracovaný film zapadnul mezi tím obrovským množstvím jiných s podobnou tématikou. Pár menších námitek bych měla - Spoiler: Co to bylo za vztah, když o tak zásadních názorech své manželky neměl ani ponětí? A to s těmi plakáty bylo taky už moc na hraně. Konec spoileru. - Ale určitě je to jeden z filmů, které ráda doporučím dál, myslím, že Attentat, L' si to zaslouží.(12.1.2015)

Z tohoto filmu jsem mel trochu obavy, ze sklouzne do marasmu. Ocenuji, ze film ukazuje obe strany mince, na jejimz konci neni viteze. Pro me neskutecne zajimavy namet s vybornym scenarem. Po technicke strance neni co vytknout, stejne tak herecke vykony na vysoke urovni. Videno v ostravskem Minikine, 21 divaku (16 zen, ctyri muzi a jeden pes).(28.8.2013)

Když máte doma krásnou, chytrou arabskou kost, tak nějak od ní nečekáte, že bude ochotna své luxusní ženské křivky nechat viset na stěnách jedné izraelské restaurace. Hold teroristky nemusí nutně být blbý, hnusný a neoholený, aspoň ne ve filmu, kdo by se pak na to díval, žejo. Ale i tak, dost dobrej a zajímavej film, kterej vzhledem k tématu neni tolik černobílej, jak bych čekala, což je fajn.(15.2.2014)

Popravdě, hodně zajímavé podání snímku s tímto tématem. Je tady spousta emocí, zápletek a náboženství. Ovšem, brala bych to kratší a trochu akčnější s větším zapojením teroristů apod. Hlavní aktér i přes to předvedl výborný výkon a dobře se na něj dívalo. Rozhodně stojí za to strávit chvilku u tohoto filmu a vzít si z něj i nějakou myšlenku.(15.5.2014)