poster

Černá vdova

 • Libanon

  L´Attentat

 • Francie

  L´Attentat

 • anglický

  The Attack

 • Slovensko

  Čierna vdova

Drama

Libanon / Francie / Katar / Belgie, 2012, 102 min

Režie:

Ziad Doueiri

Předloha:

Yasmina Khadra (kniha)

Hudba:

Éric Neveux
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • italka63
  ****

  Velmi zajívé téma o špičkovém chirurgovi z Tel Avivu, jehož krásná žena spáchala ve jménu Palestiny sebevražedný atentát, po němž zůstalo 17 mrtvých, včetně dětí. Pohled na to, jak pochopit čin svého milovaného partnera a současná problematika na Východě. Taktéž doporučuji.(28.7.2016)

 • salalala
  ****

  Hodně silné drama, které by se mělo dostat k co nejvíce divákům, protože odkrývá, jak propastný rozdíl je mezi východní a a západní kulturou. Doueiri velmi citlivě znázorňuje, jak to chodí v arabském světě, kde je nepřátelství mezi kulturami vskutku velmi silné a brutální. Navíc nabízí i zajímavý přesah o tom, že nikdy nevíme, kdo žije vedle nás a že se jen těžko vysvětluje ostatním, že o určitých věcech nemáme tušení. Režisér volí ruční kameru, která perfektně funguje a dostává se tak hlavnímu hrdinovi pod kůži a zachycuje všechny jeho emoce. Emocionálních momentů je tu nepočítaně a všechny jsou dost působivé a někdy až "nepříjemné". Výkony u nás neznámých herců naprosto perfektní a jen dokreslují pocit autentičnosti. Jen škoda, že někdy není jasné, co je flashback a co představy, protože hranice tady není úplně daná. Jinak ale jde o výtečný kousek, který má co nabídnout a mnohým možná osvětlí, proč nikdy nelze porazit islám a jakkoli se s jeho přívrženci domluvit. 85%(11.7.2013)

 • sniper18
  ****

  Vydarený film na túto citlivú tématiku z oblasti samovražedných atentátnikov. Zobraziť film z pohľadu manžela atentátničky a ešte k tomu Araba žijúceho v Izraeli bol veľmi dobrý nápad, hlavný hrdina tu kvôli tomu musí čeliť mnohým nepríjemnostiam a tak je tu dostatočné množstvo zaujímavých prvkov, ktoré mi aj prišli kvalitne zvládnuté. A tak zatiaľ čo prvá polovica je skôr emotívnejšia a napríklad tie scény, kde sa hlavný hrdina snaží vyrovnať so smrťou milovanej manželky za zvukov príjemnej hudby sa mi dosť páčili, druhá je zase o niečo dejovo zaujímavejšia, pretože sa hľadajú dôvody zmeny povahy manželky a všetko s tým súvisiace. Veľkým plusom je aj ten kontrast v pohľade na samovražedné atentáty, keďže polovica filmu sa odohráva na druhej strane barikády a chválim aj to, že tvorcom sa podarilo udržať dosť nestranný pohľad na túto tému, čo nie je až tak bežné. A sadol mi aj úplný záver. Takže som skutočne rád, že som si to pozrel, filmov na túto tému moc nepoznám a tento je kvalitný po všetkých stránkach. 77%(18.8.2015)

 • Wacoslav1
  *

  Náboženský žvásty a nuda. Nic víc v tom opravdu netřeba hledat. Po pravdě moc nerozumím tomu hodnocení tady, ale co už určitě to není poprvé ani naposledy co se tak děje řekl bych.15%(3.3.2014)

 • Dzeyna
  ***

  Popravdě, hodně zajímavé podání snímku s tímto tématem. Je tady spousta emocí, zápletek a náboženství. Ovšem, brala bych to kratší a trochu akčnější s větším zapojením teroristů apod. Hlavní aktér i přes to předvedl výborný výkon a dobře se na něj dívalo. Rozhodně stojí za to strávit chvilku u tohoto filmu a vzít si z něj i nějakou myšlenku.(15.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace