Jak prosté (TV seriál)

Elementary

Sherlock a Watsonová

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2012, 96x45 min

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, Natalie Dormer, Dallas Roberts, Michael Nathanson, Jennifer Ferrin, Casey Siemaszko, Johnny Simmons, Yancey Arias, Christopher Evan Welch, Craig Bierko, Molly Price, Luke Kirby, David Costabile, David Harbour, Ben Rappaport, Anika Noni Rose, Reiko Aylesworth, Matthew Humphreys, Brian Kerwin, Roger Rees, Bobb'e J. Thompson, Scott Jaeck, Vinnie Jones, Arnold Vosloo, Lisa Edelstein, Dan Bittner, Rosemary Howard, William Sadler, Shiri Appleby, Gene Gabriel, Whitney Kimball Long, Annika Boras, Dominic Fumusa, Jordan Gelber, Dillan Arrick, Matt McGorry, Ward Horton, Larisa Polonsky, Donnie Keshawarz, Lynn Collins, Chris Sullivan, Wayne Duvall, Michael Aronov, Michael Medeiros, Joseph Siravo, Cara Buono, Rebecca Dayan, Geneva Carr, Armand Schultz, Noelle Beck, Andrea Lynn Green, Gabrielle Senn, Stephen Kunken, Mamie Gummer, Robert C. Kirk, Joe Forbrich, Michael Bakkensen, David A. Gregory, Francie Swift, Ato Essandoh, Olivia Nikkanen, Andy Murray, Patrick Devaney, Melissa Farman, Angel Desai, Vanessa Aspillaga, Robert Stanton, Elizabeth Marvel, Jay Klaitz, Mauricio Ovalle, Glenn Fleshler, James Martinez, Candis Cayne, Jeremy Rishe, Richard D. Busser, Perri Lauren, Doris McCarthy, Jennifer Kim, Brennan Brown, Susan Pourfar, Portia Reiners, Terry Serpico, Jim Norton, Aaron Berg, Ophelia Lovibond, Gabriel Hansen, Stephen Tyrone Williams, Dj Nino Carta, Keesha Sharp, Tom Riis Farrell, Roger Aaron Brown, Erin Dilly, Carra Patterson, Michael Irby, Robert Eli, David Harris, Henri Lubatti, Michael Countryman, Nasser Faris, Michael Gladis, Murphy Guyer, Roger Rathburn, Freda Foh Shen, David Zayas, Eric Bogosian, Mark Underwood, Eisa Davis, Heidi Armbruster, Kelly AuCoin, Nadia Dajani, McKinley Belcher III, Carolyn McCormick, Jon DeVries, Selenis Leyva, Michael Izquierdo, Tom Guiry, Robert Capron, Enid Graham

Carol Cuddy

Victor Du Bois

Mám-li si vybrat vybrat mezi nerdem a rebelem, beru rebela.(5.4.2013)

Nemám s tím seriálem - coby remakem - sebemenší problém. Vlastně se mi líbí díl od dílu více. V prvé řadě proto, že se zde tvůrci (rozumně) vzdali té maximální Sherlockovi distance od "všeho lidského", takže zdejší postava je v pozitivním slova smyslu jiná (=lidštější), než u britského originálu a přitom pořád "ne úplně normální". Podobné je to i s volbou Watsona coby ženy. Díky rovnici žena/muž je tu výrazně odlišná chemie (navíc zdejší důvod, proč je Watson nucena zůstat po boku Sherlocka, mi přijde o něco uvěřitelnější, než u originálu). Případy nejsou z nejchytřejších, ale celé to má švih, tempo, je to dobře natočené a rozhodně Jak prosté (ještě si nejsem jistý, zda to je či není blbý český název) patří k současné nadprůměrné seriálové produkci. A úvodní znělku jsem si hodil do mobilu jako vyzvánění. Zaryla se hluboko pod kůži. 70%(7.9.2013)

Videla som len pár častí, ale zdá sa mi, že seriál Elementary sa chce hrať na lepší seriál ako je, pre mňa priemer a všetci sú tam bohovsky premúdrelí.(17.7.2014)

• McClane

Hodnocení pilotu: Zbytečné, to samé již bylo mnohokrát natočeno a mnohem lépe. 40%.(4.1.2013)

• LiVentura

Další přeplácaná debilovina...(2.10.2013)