Jak prosté (TV seriál)

Elementary

Sherlock a Watsonová

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2012, 96x45 min

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, Natalie Dormer, Dallas Roberts, Michael Nathanson, Jennifer Ferrin, Casey Siemaszko, Johnny Simmons, Yancey Arias, Christopher Evan Welch, Craig Bierko, Molly Price, Luke Kirby, David Costabile, David Harbour, Ben Rappaport, Anika Noni Rose, Reiko Aylesworth, Matthew Humphreys, Brian Kerwin, Roger Rees, Bobb'e J. Thompson, Scott Jaeck, Vinnie Jones, Arnold Vosloo, Lisa Edelstein, Dan Bittner, Rosemary Howard, William Sadler, Shiri Appleby, Gene Gabriel, Whitney Kimball Long, Annika Boras, Dominic Fumusa, Jordan Gelber, Dillan Arrick, Matt McGorry, Ward Horton, Larisa Polonsky, Donnie Keshawarz, Lynn Collins, Chris Sullivan, Wayne Duvall, Michael Aronov, Michael Medeiros, Joseph Siravo, Cara Buono, Rebecca Dayan, Geneva Carr, Armand Schultz, Noelle Beck, Andrea Lynn Green, Gabrielle Senn, Stephen Kunken, Mamie Gummer, Robert C. Kirk, Joe Forbrich, Michael Bakkensen, David A. Gregory, Francie Swift, Ato Essandoh, Olivia Nikkanen, Andy Murray, Patrick Devaney, Melissa Farman, Angel Desai, Vanessa Aspillaga, Robert Stanton, Elizabeth Marvel, Jay Klaitz, Mauricio Ovalle, Glenn Fleshler, James Martinez, Candis Cayne, Jeremy Rishe, Richard D. Busser, Perri Lauren, Doris McCarthy, Jennifer Kim, Brennan Brown, Susan Pourfar, Portia Reiners, Terry Serpico, Jim Norton, Aaron Berg, Ophelia Lovibond, Gabriel Hansen, Stephen Tyrone Williams, Dj Nino Carta, Keesha Sharp, Tom Riis Farrell, Roger Aaron Brown, Erin Dilly, Carra Patterson, Michael Irby, Robert Eli, David Harris, Henri Lubatti, Michael Countryman, Nasser Faris, Michael Gladis, Murphy Guyer, Roger Rathburn, Freda Foh Shen, David Zayas, Eric Bogosian, Mark Underwood, Eisa Davis, Heidi Armbruster, Kelly AuCoin, Nadia Dajani, McKinley Belcher III, Carolyn McCormick, Jon DeVries, Selenis Leyva, Michael Izquierdo, Tom Guiry, Robert Capron, Enid Graham, Sean Cullen, Amy Hargreaves, Frank Wood, Michael O'Keefe, Josh Salatin, Ramon Fernandez

Carol Cuddy

Victor Du Bois

Kostýmy:

Rebecca Hofherr
  • July

První epizoda nepotěšila. Zápletka nic moc, hrdinové neuvěřitelní a dedukce působící chabě. Dám šanci ještě druhé, ale pokud bude stejně slabá, na další už se asi nepodívám. Vyloženě špatné to sice nebylo, půjde zřejmě o normální průměrný krimiseriál, na druhou stranu, u průměrného krimiseriálu není moc o co stát... Byla bych dala 3*, ale jelikož je to o mnoho horší než veškerá zpracování Holmese, co jsem kdy viděla (no dobrá, lepší než verze studia Asylum s dinosaury v Londýně), Elementary si ode mne vyslouží 2*.(1.10.2012)

Pokud odhlédnu od toho, že toto nemá nic společného s geniálním seriálem bbc, krom jmen hlavních představitelů, tak to není zase až špatné. Podívala jsem se na to opravdu ze zvědavosti a také proto, že čekat, až natočí další sérii Sherlocka, je dost těžké... Takže znovu: neočekávala jsem od Američanů nic zvláštního, když se hrdinové náhodou oslovili jmény, tak jsem prostě neposlouchala a dalo se to. Sice pořád nechápu, proč se Amíci musí vrtat do všeho, co se natočí jinde, ale budiž, pokud by to byla jejich jediná úchylka, brala bych to :-).(17.11.2012)

Pilot : Napriek tomu, že som mal z tohto seriálu od začiatku úplne rozdielne pocity, ako z britského Sherlocka som sa fantasticky bavil v podstate od prvých minút. Pilot síce neponúkol nejaký obrovský prípad, ktorý by vás nejak ohúril, no na druhej strane splnil všetko čo má prvá časť splniť. Určite si nenechám ujsť ani ďalšie časti. Pilot : 70% EDIT (PRVÉ TRI ČASTI) Elementary prináša výnimočný pohľad detektívky, skvelé retrospektívy, sympatické dve hlavné postavy, čiže seriál budem určite aj naďalej sledovať. Hodnotenie po prvej sérii : 85% Druhá séria: 80%(3.7.2014)

• Idaho

Sherlock co?(25.12.2015)

• Madsbender

Čo povedať k pilotnému dielu nového amerického Sherlocka? Priemerná zápletka sa rozkošne dopĺňa s umelými pokusmi o vyvolanie dojmu geniality rovnajúcej sa Cumberbatchovej postave (na ktorého sa Jonny Lee Miller, odrážajúci sa od slabého základu s nemožnosťou rozviť potenciál, nechytá - vtipné je, že si po jeho boku zahral v Boyleovom Frankensteinovi). Nefunkčná chémia s Lucy a plytké psychologické hry medzi rádoby psychiatrom a pacientom spolu so suchým "humorom" ho už zrážajú do podpriemeru. Pilot: 40%(2.7.2014)