Na začátku léta je Macuoka Aoi ve třetím ročníku vysoké školy. Že by ji studium nějak více těšilo, se říci nedá, protože srdce ji táhlo na úplně jinou školu, ale nechtěla odporovat rodičům, a tak se podvolila jejich přání. Aoi miluje moře a když jednoho dne potkává partu studentů, jejichž oborem je studium mořského života, rozhodne se jim začít vypomáhat s jejich projektem. A tím to všechno začne. (Zíza)

Zíza

Nejvíc mě na tom bavilo to, že se tu setkali herci, kteří ten samý rok ztvárnili L a Lighta v Death Notu – asi se nejdřív museli očuchat, aby se jim spolu dobře hrálo. Nemluvě o tom, že tu byl i Higašide, který si taky zahrál v Death Notu, ale v jeho pokračování... ano, tohle mě na to bavilo. Pak také ty anglické písničky. No a pak... asi nic moc. Je to všechno takové polovičaté, načaté a nedokončené, charaktery nejsou pořádně vykreslené, divák vlastně jen tak nějak tápá a dohaduje se, proč se kdo jak chová a kam vlastně běží. Chápu, že film je o hledání sebe sama a nakonec končí sluníčkově, doslova, a já taková díla mám většinou ráda, ale tohle je opravdu ne moc vydařené. Pokud máte rádi Arimuru, Jamazakiho nebo Kubotu, tak je to ok. Jinak to asi nemá moc smysl. Titulky. ()