Crawlspace

Thriller / Sci-Fi

Austrálie, 2012, 86 min

Jamie Blanks

• Facerr

Dlouho jsem tenhle film odkládal a měl jsem ho odložit úplně. Začátek je docela slibnej, ale pak už jenom zbytečně nastavovaná stopáž, ve který se plácá pár vojáků sem a tam ventilovou šachtou. Hlavní myšlenka možná zajímavá, ale zpracování a hlavně scénář, jako po lobotomii:/(2.2.2014)

Peta Sergeant, respektive její výrazná a zajímavá tvářička, byla nejpádnějším důvodem, proč jsem si tohle pustil. Byl jsem zvědavý, jak bude hrát/vypadat v jiném filmu, než v Iron Sky, kde se mi hodně herecky (nejen) líbila. Mám taky ovšem rád sci-fi, horrory a byl jsem zvědavý na australské exteriéry i na australský film obecně. No, exteriérů jsem si příliš neužil, horroru a sci-fi jen o málo více, ale námět filmu nebyl vůbec špatný - maniakálně vraždící telepatka je fajn béčková postava. S lepším scénáristou, režisérem a vyšším rozpočtem z toho mohl být skvělý komorní thriller s hustou paranoidní atmosférou. Takže - dobrý nápad ale podprůměrné zpracování, slibný rozjezd ale slabý závěr, trocha akce, pár dobrých gore efektů, hezké ženské... tedy průměr.(18.10.2013)

Zápory v tomhle snímku vidím, už na začátku, kdy se údajná "speciální jednotka" chová jako parta buranů sebraná někde v zapadákově. A potom hlavně, že nám servírují "jenom" záběry třetího oddílu ze čtyř. Proč nemůžeme vidět i ty ostatní co se s nimi děje? Určitě by to mohlo bejt daleko zajímavější, než hodina trávená s psychicky narušenou blounckou a jejím "údajným" manželem se kterým vzpomíná na staré dobré časy. Leč jinak sem si film bezvadně užil, příběh super a atmosféra hutnější jak krupicová kaše k večeři! 75%(17.8.2014)

Akčný krváčik s prvkami sci-fi, avšak úplne priemerný. Nemám veľmi v láske filmy, v ktorých sa musím po celý časa dívať na skupinku blbečkov (v tomto prípade vojačikov), ako pobehujú v podzemných tuneloch, hysterčia a strieľajú všade naokolo. Sem tam sa za rohom objaví nejaká pekná príšerka, takže vojačikovia raz lovia a o chvíľu sú lovení, klasika. Veľa tam toho ale nebolo. Potom sa to otočí na ďalšiu klišé zápletku ako experimenty na ľuďoch či ovládanie mysle, do toho občasné otravné flashbacky, a ja som si vlastne uvedomil, že ma to prestáva baviť, a jediný dôvod, pre ktorý to pozerám, je dostatok gore, skrvavených mŕtvol, sem tam odseknutá končatina, upálenie či vybuchujúca hlavička. Zdalo sa mi to síce o niečo lepšie, ako podobné, nudné Underground či Stormhouse z minulého roka, takže mávnem rukou, dám slabú trojku a ide sa ďalej.(3.1.2013)

Rozhodně zajímavý Bčko. Tři je málo, čtyři je moc. Kdo má rád zajímavou zápletku, občas střelbu, špetku sci-fi, nějaké to gore a nejasné zlo, ať si klidně pustí tohle. Já se bavil. Možná proto, že je to kopírka Vetřelců (Vasquezova, Drake, detektor pohybu) a Horizontu události.(11.12.2014)