poster

Blízko od sebe

 • USA

  August: Osage County

 • slovenský

  Blízko od seba

Drama

USA, 2013, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  odpad!

  Proč já se pořád týrám. Jak já nenávidím tyhle charakterní herce, jak si hrají svoje charaktery. Jedná se o jeden z těch filmů, kde si stačí přečíst děj na Wikipedii a jinak se vůbec není třeba na samotné dílo dívat, protože z filmařského hlediska nedochází k žádné přidané hodnotě v žádném ohledu. Adaptace divadelní hry do filmového prostředí taky stojí za starou belu. Střídání pomalých, citlivých pasáží s těmi dynamickými a extrémně řvacími selhává v kýženém efektu, protože filmaři to všechno snímají stejným způsobem, nedlí na detailech charakteristických pro které dané postavy, nevyniká výjimečnost žádných situací ani vztahů. Já jsem se na film dívala, protože tajná láska jediných dvou nevinných charakterů na půdorysu rodinné dysfunčknosti zní eňo ňůňo a těšila jsem se na melancholii z toho pramenící, ale ve výsledku se jednalo asi o dvě scény s minimem prostoru oproti nekonečnému řvaní všech ostatních na sebe při každé příležitosti. Jakákoliv potenciální chemie postav tak zanikla v "oscarových výkonech", přesto mám nulový dojem, že by se jednalo o živoucí postavy. A ještě člověk musí celou dobu poslouchat ten příšerný přízvuk.(25.1.2014)

 • Malarkey
  ***

  Už když jsem zjistil, oč v tomto filmu jde, jsem si říkal, že tady mě můžou uhranout maximálně tak herecké výkony. Nakonec byl jeden a zajistila mi ho právě Meryl Streep, která rok, co rok předvádí, že je na hereckém vrcholu. Jenže ona na tom vrcholu už je několik let, ne li desítek let. Fakt klobouk dolů. Film jako takový nicméně nemá nic, čím by mě výrazněji zaujal. Nápad dobrý, ale zpracování takové, že nebýt Meryl, budu tenhle film považovat za další rodinné existenciální drama o ničem, kterých je tuny. Přiznám se, že nevím, čím by mě samotná hra, podle které je natočen tento film, mohla zaujmout. Každopádně chápu, že je to pastva pro dobré herecké výkony. To je ale podle mě od tvůrců dost egoistický. Dvě hodiny jsou totiž dost úporná doba na takový film.(11.2.2014)

 • playboxguest
  ***

  Já tak nesnáším rodinný sleziny, ať už jde o pohřeb, narozky, nebo jenom tak domluvené setkání, vždycky to dopadá stejně. Přesně jako v tomhle filmu. Tady se to dalo přežít, vzhledem k tomu, že člověk nemusí přemýšlet, kam se hned po příjezdu zašije a ke všemu je za dvě hodiny po všem. Ale že bych to vyhledávala... Hlava mě ze všech těch výčitek a hádek rozbolela zrovna tak, jako bych u toho seděla. Na čemž je ovšem vidět, že herci odvedli dobrou práci, u Meryl už se s tím tak nějak počítá, ale i Julia mile překvapila a ostatní umně předvedli svůj standard. A teď chci mít zase chvilku jen pro sebe. 60%(20.5.2014)

 • Hild
  ****

  Mám slabost pro podobné konverzačky, od Blízko od sebe jsem přece jen ale čekala o něco více, hlavně jsem měla problém se ve filmu najít, možná to je tím, že mám absolutně jiný pohled na život a na rodinné vztahy než všechny postavy v tomto filmu, po většinu času jsem si říkala, že by postavy zasloužily pořádně proplesknout, skutečně jsem se ani na minutu nemohla s žádnou postavou ztotožnit, je otázka, jestli je to dobře, nebo špatně. Závěrečná asi čtvrthodinka už na můj vkus byla pak až příliš přitažená za vlasy. Nicméně o kvalitách filmu není pochyb, na tu čtvrtou hvězdu to u mě dotáhlo herecké obsazení, i když se film vlastně u mě dost míjel účinkem, tak díky hereckým výkonům jsem po celou dobu na filmu viděla cosi zajímavého. Meryl Streep opět předvádí hereckou první třídu a Julia Roberts podává svůj životní výkon.(14.1.2014)

 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Herečka HR - Meryl Streep, Herečka VR - Julia Roberts(20.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace