poster

Blízko od sebe

 • USA

  August: Osage County

 • slovenský

  Blízko od seba

Drama

USA, 2013, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Botič
  ***

  Není lepší příležitosti pro praní špinavého prádla, než poslední rozloučení s milovanou (?) osobou. Zabijácky obsazené drama, které si svou upoceností a zabedněností nepustí diváka k sobě. Tvrdohlavá hra bez uspokojivého konce, zlá a zákeřná. Podívaná, v které na sebe dvě hodiny křičí několik hereckých es téměř do zemdlení a láska tu figuruje pouze jako slovo o pěti písmenech.(11.1.2014)

 • kacenkah01
  ***

  Symbolické dílo zamýšlející se nad smyslem života a jeho nicotností. Nefunkční rodina plná agresorů a slabochů nabízí otázku, kdo je ve skutečnosti ten silnější? Potenciál filmu velký, ale očekávala jsem ho víc propracovaný, ne jen povrchní shrnutí.(23.2.2014)

 • Sofia
  ****

  Skoro všechny rodinné vztahy jsou přinejmenším složité, ale tady už to hraničilo se zvráceností. Divadlo na velkém plátně, které mě svými dialogy a hereckými výkony naprosto zmrazilo v jedné poloze a nedalo mi vydechnout až do závěrečných titulků. Všech mi bylo strašně líto a charaktery Meryl Streep a Julie Roberts by si zasloužily "dovolenou" v nějakém psychiatrickém zařízení. Co mi brání dát plný počet je ale nedostatek naděje nebo čehokoliv pozitivního - u všech podobných filmů se mezitím dočkáme výdechu, náznaku radosti a lásky, což tady opravdu nehrozilo. Typické americké "You are not nasty and mean. You are our mother and we love you" nepočítám. Taky mě mírně naštvalo, že v závěrečných titulcích byli všichni herci představeni momentkou z filmu, kde se usmívali a vypadali šťastně a to bylo jen jedno velké pokrytectví, protože v téhle rodině nemohl být sťastný opravdu nikdo.(23.4.2015)

 • kiddo
  ****

  A právě proto, milé děti, matriarchát nefunguje a koule nepatřej do kabelky.(15.5.2015)

 • MrCreosote
  **

  Horká Oklahoma plná stohů slámy, pasoucích se krav a amerických křupanů. K mé smůle ale tahle sebranka vyšinutých cvoků nesloužila k pobavení cynického diváka, ale řešila mezi sebou rodinné tragédie, křivdy a traumata ukrytá pod hektolitry alkoholu a tunami prášků na spaní. Nikdo se zde ani nepokusil dát divadelní hře pořádný odpich, takže si můžete odškrtávat jednotlivé scény a herecké výstupy, které volají po cenách. Meryl Streep se vzdala jakékoli drobnokresby charakteru a její provedení Violet je více karikaturou postavy než jejím plnokrevným ztvárněním. Samozřejmě dojde i na pokus o znásilnění nebo odhalení šokující rodinné pravdy. Já ale doufal, že se závěr ponese ve stylu jiného Lettsova majstrštyku, takže by se na plátně objevil Matthew McConaughey alias Zabiják Joe a zacpal by těm vystresovaným balíkům huby pořádným kusem smaženého stehýnka z KFC. To by ale k režii musel být připuštěn William Friedkin. Z toho by Harvey Weinstein asi nebyl moc nadšený.(10.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace