Blízko od sebe

August: Osage County

• slovenský

Blízko od seba

USA, 2013, 116 min

Ahoj, jsem Meryl Streep a jsem závislá na Oscarech. Ahoj, jsem Julia Roberts a letos bych chtěla jednoho já. A už byly v sobě, jak můžete vidět na jednom z plakátů. Je to prostě celý Mistrovství světa v synchronizovaném herectví, nic víc. 70%(22.1.2014)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 5.4.2015, réžia slovenského znenia (RTVS 2015) = ŠTEFÁNIA GORDULIČOVÁ (6.4.2015)(6.4.2015)

• Katullka

Tohle je konverzační mor plný hvězd počínaje Streep konče McGregorem... Zas se lynčuji. ZASE!(8.2.2014)

Symbolické dílo zamýšlející se nad smyslem života a jeho nicotností. Nefunkční rodina plná agresorů a slabochů nabízí otázku, kdo je ve skutečnosti ten silnější? Potenciál filmu velký, ale očekávala jsem ho víc propracovaný, ne jen povrchní shrnutí.(23.2.2014)

Nelze upřít famózní výkon všech herců v tomto filmů, hlavně výkon úžasné Meryl Streep byl dechberoucí. Ale bohužel úžasné pocity z dobře zahraných rolí, nezachrání můj názor na celý průběh děje, který byl jakýmsi konverzačním karambolem mezi rodinou.(13.3.2014)

• - Tracy Letts napsal původní hru podle své vlastní zkušenosti. Rodina Westnových je velmi podobná té jeho. Například postava Violet Weston má zobrazovat jeho babičku, která byla na prášcích závislá 15 let. (jezurka42)

• - Roli Mattie Fae Aiken odmítla Kathy Bates. (jezurka42)

• - 23. septembra 2011 hru Tracyho Lettsa uviedlo aj SND (Slovenské národné divadlo) v Bratislave pod názvom "August: Stratení v Oklahome". V hlavných úlohách účinkovali Emília Vášáryová a Diana Mórová. (JančiBači)