poster

Poslední dny na Marsu (festivalový název)

 • Velká Británie

  Last Days on Mars, The

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2013, 98 min

Režie:

Ruairi Robinson

Kamera:

Robbie Ryan

Hudba:

Max Richter
 • flanker.27
  ***

  Já u těchto filmů mívám problém s tím, že to, co by měli být jedni z psychicky nejodolnějších a nejtrénovanějších lidí planety, jsou v podobných filmech většinou třesoucí se konstituce hrozící sesypáním. Ani k tomu nepotřebují mimozemské organismy. Zde v tomto podání aspoň co do vybavení základny a některých postupů to působí celkem věrohodně, dokonce ani tolik není dáván důraz na hororovou stránku, spíš se to pokouší být thrillerem o lidech v neobvyklých situacích. Problém je v tom, že se to celé seběhne vlastně docela rychle a celkem bez napětí a sympatií pro postavy, až na Schreibera a Romolu Garai. Takový ucházející průměr. Ovšem, po naprosto všech stránkách lepší než Prometheus :)(6.11.2013)

 • bestlama
  ****

  Mars meets lidi meets "příšery" meets raketoplán meets vesmírné vozítko meets orbitální stanici. To je teď jako IN používat u každého filmu meets? To není jen u tohoto filmu, ale někteří to cpou i k jiným filmům jako by se nechumelilo. Co si vzpomínám, tak to * * * začal používat jako první a tudiž má právo to používat, ale aby to podle něj teď kopíroval každý hororový analfabet? No nic, skoro každý chce být jako on. A teď něco k filmu: Film krásně na plné čáře převálcuje stupidního Promethea, Europa report a dává pocit naprosto klaustrofobického mrazivého hororu, kde není nikam úniku, protože .... jste jaksi na Marsu. Hoďte nohy na stůl, budeme se červenat. Kvalitní sci-fi horor, který neurazí, ale zároveň jsem rád, že takové nejsou vyráběný jak na běžícím páse. Jednou za čas se vyplatí na něco takového podívat. A já jdu k dalším novým hororům číst další MEETS, ať zůstanu v obraze.(3.11.2013)

 • honajz
  **

  V prvních zhruba dvaceti minutách úžasná atmosféra, nálada, že by se napětí dalo krájet. A pak SPOILERY se to zvrhne v klon The Thing od Carpentera, jen na Marsu, a ne na sněžných pláních, navíc v naprosto nezajímavou kopii ve stylu tradiční zombie vyvražďovačky. (A to mimochodem natočil taky už dávno Carpenter, zombíky na Marsu). Protože tak od 35. minuty už nepřijde jediný lepší nápad ani zvrat, nemám důvod to nadhodnocovat, i když vcelku to je dobře natočené i zahrané. Btw, vůbec jsem nepřišel na to, jak se virus či co to bylo, přenáší, když stačí oběť třeba jen jemně píchnout špendlíčkem nebo jindy mírně přiškrtit. Scenáristická práce s postavou Kim je do nebe volající fušeřina - nejdřív je nám představena jako velmi výrazná osobnost, aby ji pak tvůrci nechali jen tak napospas, aniž by ukázali její bojovnost a možnost přežití? (A to nemluvím o logických nesmyslech, jako vzdálenosti mezi rovery a stanicí, kdy někdy to trvá strašně dlouho, jindy to odběhnou za minutku.)(17.3.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Scenárista Clive Dawson se snažil zůstat věrný původní povídce "The Animators" Sydneyho J. Boundse. V původní předloze však figurovala posádka o 6 mužích, zatímco ve filmu se objevily navíc dvě ženy. (Dr Lizal)

 • - V květnu 2012 nahradila Olivia Williams již obsazenou Sally Hawkings, která musela odejít z osobních důvodů. (Dr Lizal)

 • - Romola Garai, Liev Schreiber a Sally Hawkins byli první tři herci, kteří podepsali účast na filmu. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace