poster

Poslední dny na Marsu

 • Velká Británie

  The Last Days on Mars

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2013, 98 min

Režie:

Ruairi Robinson

Kamera:

Robbie Ryan

Hudba:

Max Richter

Producenti:

Michael Kuhn

Střih:

Peter Lambert

Scénografie:

Jon Henson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SLOTH
  **

  Škoda, Zombie scifi se jen tak nevidí ale tolik nelogičností, tolik klišé se jen tak nevidí. Na filmu, kde je nejvíce reálné nakažení zombie bakteriemi to nejvíce pravděpodobné, je něco špatně.(9.11.2013)

 • Davies182
  *

  Výsměch sci-fi, výsměch hororu. Chytrý vesmírný zombíci zkrátka neválej, ani když je kosí nejzajímavější seriálová postava roku 2013.(8.12.2013)

 • mcb
  *

  Ruairi Robinson by měl raději zůstat u svých výborných a atmosferických kraťasů. Na ploše celovečerního filmu totiž nezvládá pracovat s vyprávěním a postavami, tudíž se celé The Last Days on Mars mění v nezáživný hororový příběh s plochými hrdiny, o něž není zájem. Realizace si vzhledem k nízkému rozpočtu sice zaslouží obdiv, ale i tak je film nikterak objevným příspěvkem k subžánru, kterým se dá doslova pronudit až do konce. Europa Report nebo i takový Prometheus (jimž se Mars náležitě podobá) jsou na úplně jiné úrovni.(10.11.2013)

 • flanker.27
  ***

  Já u těchto filmů mívám problém s tím, že to, co by měli být jedni z psychicky nejodolnějších a nejtrénovanějších lidí planety, jsou v podobných filmech většinou třesoucí se konstituce hrozící sesypáním. Ani k tomu nepotřebují mimozemské organismy. Zde v tomto podání aspoň co do vybavení základny a některých postupů to působí celkem věrohodně, dokonce ani tolik není dáván důraz na hororovou stránku, spíš se to pokouší být thrillerem o lidech v neobvyklých situacích. Problém je v tom, že se to celé seběhne vlastně docela rychle a celkem bez napětí a sympatií pro postavy, až na Schreibera a Romolu Garai. Takový ucházející průměr. Ovšem, po naprosto všech stránkách lepší než Prometheus :)(6.11.2013)

 • kulyk
  ****

  Jakákoliv příčina zezombiování... zombisismu.... zombizace lidí je stejně uvěřitelná, jako jiná, takže si nechte kecy na koledu, že. Skvěle sehrané, dobře obsazené, drásavě konečníkovitě otevřené. No - to je asi blbost... drásavě otevřený konec. S výbojně povystrčenou bradičkou doporučuji.(17.5.2014)

 • - Romola Garai je velká milovnice sci-fi žánru, avšak průběh natáčení okomentovala: "Nošení skafandru je stejné jako nosit korzet. Je to stejně nepříjemné." (Dr Lizal)

 • - Scenárista Clive Dawson se snažil zůstat věrný původní povídce "The Animators" Sydneyho J. Boundse. V původní předloze však figurovala posádka o 6 mužích, zatímco ve filmu se objevily navíc dvě ženy. (Dr Lizal)

 • - Romola Garai, Liev Schreiber a Sally Hawkins byli první tři herci, kteří podepsali účast na filmu. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace