poster

Poslední dny na Marsu (festivalový název)

 • Velká Británie

  Last Days on Mars, The

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2013, 98 min

Režie:

Ruairi Robinson

Kamera:

Robbie Ryan

Hudba:

Max Richter

Produkce:

Michael Kuhn

Střih:

Peter Lambert
(další profese)
 • bestlama
  ****

  Mars meets lidi meets "příšery" meets raketoplán meets vesmírné vozítko meets orbitální stanici. To je teď jako IN používat u každého filmu meets? To není jen u tohoto filmu, ale někteří to cpou i k jiným filmům jako by se nechumelilo. Co si vzpomínám, tak to * * * začal používat jako první a tudiž má právo to používat, ale aby to podle něj teď kopíroval každý hororový analfabet? No nic, skoro každý chce být jako on. A teď něco k filmu: Film krásně na plné čáře převálcuje stupidního Promethea, Europa report a dává pocit naprosto klaustrofobického mrazivého hororu, kde není nikam úniku, protože .... jste jaksi na Marsu. Hoďte nohy na stůl, budeme se červenat. Kvalitní sci-fi horor, který neurazí, ale zároveň jsem rád, že takové nejsou vyráběný jak na běžícím páse. Jednou za čas se vyplatí na něco takového podívat. A já jdu k dalším novým hororům číst další MEETS, ať zůstanu v obraze.(3.11.2013)

 • Bloody13
  ****

  I přes to prostředí Marsu je tohle pořád komorní scífko. Efektů používá střídmě, postav je ještě méně a monstra aby pohledal... Jenže film chytne lehce a do závěru nepustí, a to je v mém náročném období asi nejdůležitější faktor. Překvapující budiž fakt, že se nejedná o další odlehčenou Misi na Mars, nýbrž o těžký survival z "předaleké exotiky". Za těch sedm milionů dolarů je to rozhodně fajn podívaná. 7/10(9.11.2013)

 • Dever
  ****

  // Distribútor: Magnolia // Počet premietajúcich kín v USA: 13 // Otvárací Víkend v USA: $4,608 //(25.12.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Romola Garai, Liev Schreiber a Sally Hawkins byli první tři herci, kteří podepsali účast na filmu. (Cheeker)

 • - Natáčení snímku probíhalo převážně v oblastech Jordánska, státu v oblasti Blízkého východu. (Conspi)

 • - Romola Garai je velká milovnice sci-fi žánru, avšak průběh natáčení okomentovala: "Nošení skafandru je stejné jako nosit korzet. Je to stejně nepříjemné." (Dr Lizal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace