poster

Poslední dny na Marsu (festivalový název)

 • Velká Británie

  Last Days on Mars, The

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2013, 98 min

Režie:

Ruairi Robinson

Kamera:

Robbie Ryan

Hudba:

Max Richter

Producenti:

Michael Kuhn

Střih:

Peter Lambert

Scénografie:

Jon Henson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  ****

  Mám seriózní obavu, že v letošní sci-fi náloži se tento kousek spolehlivě ztratí, což mě ale vůbec netankuje, protože podobně na tom bude i třeba taková Europa Report, kterou mi to hodně připomnělo a která byť je podle mě trošku namakanější na vizuál, tak výsledná kvalita je s tímto celkem srovnatelná. On tohle je totiž míň filozofický film, který kloubí slušně zpracovaný minikoloniálně-výzkumnický život na Marsu s jednoduchou hororovou alien sajrat zápletkou. Jo, celkem klišé, ale co, já to mám rád, moc podobného se netočí, bavilo mě to, takže s lehoučkým nadhledem dávám bez výčitek slabší čtverec. 75%(4.11.2013)

 • SLOTH
  **

  Škoda, Zombie scifi se jen tak nevidí ale tolik nelogičností, tolik klišé se jen tak nevidí. Na filmu, kde je nejvíce reálné nakažení zombie bakteriemi to nejvíce pravděpodobné, je něco špatně.(9.11.2013)

 • Gemini
  ****

  Celovečerní debut od režiséra nejen mnou kladně hodnoceného Fifty Percent Gray (nominace na Oscara za animovaný kraťas) je adaptací povídky The Animators od Sydneyho Jamese Boundse - sci-fi autora, o kterém jsem až doteď neslyšel. Povídka pochází z roku 1975, a jestli byla adaptována věrně, tak nezbývá než říct, že už tenkrát moc originality nepobrala. Rozhodně to tedy platí pro The Last Days On Mars, a to ještě o to víc, že za těch cca čtyřicet let v mezidobí bylo napsáno a natočeno mnoho podobného. Není to špatné, Robinson umí navodit atmosféru, má k dispozici slušné herce, a rozpočet využil měrou vrchovatou. Ale jaksi není důvod dívat se na to víckrát, a pokud jste trochu žánru znalí, tak dost možná ani jednou, protože "něco" se začne dít až po dvaceti minutách a po hodině a půl nabíhají titulky. A to "něco" jede podle obvyklého scénáře, kdy se někdo zachová jako idiot - ale kupodivu je to relativně přijatelně vysvětleno (byť jednou větou o tom, že jsou všichni tak ve stresu, že prostě nejednají racionálně), a pak už se to veze po kolejích promáznutých nějakým tím krvavým stříkancem bez nějakých ozvláštnění až ke konci. Nutno přiznat, že přesně tuhle mixáž dějových zlomů jsem ještě neviděl - ale jednotlivě tu už každý rozhodně byl. Jsem na vážkách ohledně doporučení. Kdyby se mě někdo zeptal na slušně udělané sci-fi s dobrou atmosférou, jen tak na vypuštění po práci, ideálně ještě aby nebylo moc dlouhé, tak bych navrhl Pandorum nebo tohle. V zásadě nemůžu vytknout nic kromě té neoriginality - a kdyby každá žánrová tuctovka vypadala takhle, mohli bychom si gratulovat. Takže to nakonec dá na 70%, i když těsně.(29.6.2014)

 • Hrabka
  **

  Tak tohle je hodně slabý sci-fi horor a to jak obsahově, tak hlavně formou. A nejde vůbec o nějaký efekty, ale prostě o styl zpracování. Námět je sice ohraný, ale minimálně pro fandy subžánru lákavý, nicméně ta forma z toho udělala tak nezáživný počin s rádoby atmosférou a akcí, že jsem to fakt jen horko těžko dokoukával. Tohle bych vážně nedoporučoval, je celá řada lepších sci-fi hororů a všechny nejsou tak staré a zaprášené jako mistr Vetřelec... 45%(4.11.2013)

 • Shakers
  ***

  Sklamanie. Vizuál fajn a príbeh tiež vyzeral na dobrú záhadnú vesmírnu zabijačku, ale nakoniec to ostalo len pri fajn zabijačke s dobrými efektami a hercami, ktorá si bere od každého sci-fi filmu niečo a sama nič nové navrch neprihodí. Škoda, po Prometheusovi tu mohol byť ďalší slušný sci-fi horor, ktorých dnes už ubúda. 65% - 3*(25.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace