Poslední dny na Marsu

Peter Lambert

Scénografie:

Jon Henson
  • SLOTH

Škoda, Zombie scifi se jen tak nevidí ale tolik nelogičností, tolik klišé se jen tak nevidí. Na filmu, kde je nejvíce reálné nakažení zombie bakteriemi to nejvíce pravděpodobné, je něco špatně.(9.11.2013)

• Davies182

Výsměch sci-fi, výsměch hororu. Chytrý vesmírný zombíci zkrátka neválej, ani když je kosí nejzajímavější seriálová postava roku 2013.(8.12.2013)

• mcb

Ruairi Robinson by měl raději zůstat u svých výborných a atmosferických kraťasů. Na ploše celovečerního filmu totiž nezvládá pracovat s vyprávěním a postavami, tudíž se celé The Last Days on Mars mění v nezáživný hororový příběh s plochými hrdiny, o něž není zájem. Realizace si vzhledem k nízkému rozpočtu sice zaslouží obdiv, ale i tak je film nikterak objevným příspěvkem k subžánru, kterým se dá doslova pronudit až do konce. Europa Report nebo i takový Prometheus (jimž se Mars náležitě podobá) jsou na úplně jiné úrovni.(10.11.2013)

Já u těchto filmů mívám problém s tím, že to, co by měli být jedni z psychicky nejodolnějších a nejtrénovanějších lidí planety, jsou v podobných filmech většinou třesoucí se konstituce hrozící sesypáním. Ani k tomu nepotřebují mimozemské organismy. Zde v tomto podání aspoň co do vybavení základny a některých postupů to působí celkem věrohodně, dokonce ani tolik není dáván důraz na hororovou stránku, spíš se to pokouší být thrillerem o lidech v neobvyklých situacích. Problém je v tom, že se to celé seběhne vlastně docela rychle a celkem bez napětí a sympatií pro postavy, až na Schreibera a Romolu Garai. Takový ucházející průměr. Ovšem, po naprosto všech stránkách lepší než Prometheus :)(6.11.2013)

Jakákoliv příčina zezombiování... zombisismu.... zombizace lidí je stejně uvěřitelná, jako jiná, takže si nechte kecy na koledu, že. Skvěle sehrané, dobře obsazené, drásavě konečníkovitě otevřené. No - to je asi blbost... drásavě otevřený konec. S výbojně povystrčenou bradičkou doporučuji.(17.5.2014)

• - Romola Garai je velká milovnice sci-fi žánru, avšak průběh natáčení okomentovala: "Nošení skafandru je stejné jako nosit korzet. Je to stejně nepříjemné." (Dr Lizal)

• - Scenárista Clive Dawson se snažil zůstat věrný původní povídce "The Animators" Sydneyho J. Boundse. V původní předloze však figurovala posádka o 6 mužích, zatímco ve filmu se objevily navíc dvě ženy. (Dr Lizal)

• - Romola Garai, Liev Schreiber a Sally Hawkins byli první tři herci, kteří podepsali účast na filmu. (Cheeker)