poster

Poslední dny na Marsu (festivalový název)

 • Velká Británie

  Last Days on Mars, The

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2013, 98 min

Režie:

Ruairi Robinson

Kamera:

Robbie Ryan

Hudba:

Max Richter
 • Wacoslav1
  **

  Místama celkem solidní atmosféra, ale jinak nic převratnýho co by mě dostalo. To už tu bylo několikrát. Radši si pustím Duchy Marsu od Carpentera než tohle. Prostě nic extra na tomto filmu nevidím.40%(24.11.2013)

 • Zeck
  ***

  Film, u kterého si zpočátku fanoušci vesmírných survival thrillerů odškrtnou všechny předpoklady, které správná žánrová pecka musí splňovat, a na konci zjistí, že u toho odškrtnutí vlastně jen zůstalo. Celý film potápí směšný scénář, který před diváka klade naprosto nestrašidelnou variaci na "pozemské" zombies, které jsou ještě pomalejší, debilnější a méně nebezpečné než ty ze seriálu WD, a hlavně, obdobně prázdné postavy, které si člověk se zombíky nesplete jen díky tomu, že nemají zmrzlé ksichty. Prostředí Marsu je navíc navozeno nepřesvědčivě a když se celý finálový děj smrskne do nudného šourání se ve vozíku po povrchu planety kamsi na přistávací dráhu a většina stopáže se prokecá nudnými dialogy, které diváka okatě vedou za ručičku jen k té jediné skromné myšlence celého filmu, že lidé pod tlakem jednají úplně jinak než v "klidovém stavu". No, to dokázala i průměrná Rudá planeta a přidala i trochu té zábavy. Horší hodnocení nedávám jen proto, že se film vydával za můj oblíbený žánr. 55%(20.11.2013)

 • anais
  ***

  Dávám tři z objektivity, ale dal bych 4 z nadšení. Sice jednoduchý a dost ohraný scénář, ale převedený do příjemně nostalgického tónu se vším, co taková sci-fi o boji člověka s vesmírnou temnotou potřebuje. A ten soundtrack tomu dává opravdu hodně!(16.11.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V květnu 2012 nahradila Olivia Williams již obsazenou Sally Hawkings, která musela odejít z osobních důvodů. (Dr Lizal)

 • - Spoiler: Ve scéně, kdy umírá kapitán a říká: "You never see home," na klíční kosti jsou jen krvavé obvazy. V další scéně jsou však čisté a jinak poskládané. (bugfoot)

 • - Romola Garai je velká milovnice sci-fi žánru, avšak průběh natáčení okomentovala: "Nošení skafandru je stejné jako nosit korzet. Je to stejně nepříjemné." (Dr Lizal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace