Poslední dny na Marsu (festivalový název)

Last Days on Mars, The

Michael Kuhn

Peter Lambert

Scénografie:

Jon Henson

Ale jo, dalo se na to koukat :-)(3.11.2013)

Velmi slušné vesmírné sci-fi křížící se s hororem typu Vetřelce. Čistý žánrový film a jelikož mám tenhle žánr rád, byl jsem celkem spokojen. Jediná škoda, že jsem se nebyl schopen identifikovat s jediným z hrdinů, trochu mi tu chyběl nějaký charismatický tahoun. Ovšem silný je vjem zkoumání cizích planet na pozadí studeného nelítostného vesmíru. Walking Dead on Mars...(18.3.2014)

Dávám tři z objektivity, ale dal bych 4 z nadšení. Sice jednoduchý a dost ohraný scénář, ale převedený do příjemně nostalgického tónu se vším, co taková sci-fi o boji člověka s vesmírnou temnotou potřebuje. A ten soundtrack tomu dává opravdu hodně!(16.11.2013)

• Xmilden

Ano, je to pitomé a dost. Nejlepší byl dialog dvou lidí, kde Liev řekl že něco nedokáže opravit, načež mu krásná paní odpověděla, že jej viděla stavět komunikační systém ze zatracených věcí na holení.... Jedinou výhodou bylo, že to uteklo jako voda. Hodnocení silně neodpovídá, takže se nenechte napálit jako já. Filmu by slušelo tak nějakých 30%.(27.12.2013)

• mcb

Ruairi Robinson by měl raději zůstat u svých výborných a atmosferických kraťasů. Na ploše celovečerního filmu totiž nezvládá pracovat s vyprávěním a postavami, tudíž se celé The Last Days on Mars mění v nezáživný hororový příběh s plochými hrdiny, o něž není zájem. Realizace si vzhledem k nízkému rozpočtu sice zaslouží obdiv, ale i tak je film nikterak objevným příspěvkem k subžánru, kterým se dá doslova pronudit až do konce. Europa Report nebo i takový Prometheus (jimž se Mars náležitě podobá) jsou na úplně jiné úrovni.(10.11.2013)