Léto v únoru

Pippa Cross

Chris Gill

Kostýmy:

Nic Ede

Mám rada životopisné filmy a tento som si celkom užila, napriek tomu, že s hlavnými protagonistami niesom moc oboznámená a rovnako ako viacerí tu, som sa úplne nevedela stotožniť s konaním Florence. Každopádne mojou hlavnou motiváciou pre zhliadnutie bolo prostredie Cornwallu, ktorý z celého srdca milujem a aj keď by tento film vo mne inak zanechal len priemerné dojmy, jednoznačne som mu musela zdvihnúť hodnotenie :) Inak pomerne príjemný oddychový zážitok :)(12.7.2015)

• Nethar

To jsem zcela nějak tedy jak bych to řekl nepochopil. Nijaké, žádný velký děj, ty špetky, co tam jsou, jsou předvídatelné hned od začátku.(3.10.2014)

Mladá Florence Carter Woods přijíždí na krásné cornwallské pobřeží do umělecké komunity, utíkajíc z vlivu autoritářského otce přiučit se malbě. Píše se rok 1913, nikdo nepracuje, všichni žijí v krásných vilách z rent svých movitých otců :o) Exteriéry jsou nádherné, útesy, staré britské, kamenné domy, pláže, koně a kdo nemaluje jakoby nebyl. Děj je klasickým milostným trojúhelníkem. Do Florence se rychle zakouká jak dosti živelný, buranský "ženy, víno, zpěv" A.J. Munnings, talentovaný malíř i jeho naprostý protiklad - jemný, distingovaný, něžný gentleman Gilbert Evans. Křehká Florence se briskně, pro diváka zcela nepochopitelně, provdá za AJ a oddaně zamilovaný Gilbert ostrouhá. Hloupost své volby pochopí záhy a o sebevraždu se neúspěšně pokusí už o líbánkách .o/ Manželství nefunguje (žádný div) a předtím, než Gilbert odjede povolán coby voják do Afriky, sblíží se a prožijí kratičkou, intenzivní lásku. Florence otěhotní, AJ ji nazve kurvou a následuje další, tentokrát už úspěšná sebevražda (kyanidem). Tečka. Tolik děj, nutno dodat, že zmiňované postavy jsou autentické, existující osobnosti a jde o "true story". Film je vizuálně poetický (prostředí Lamorny je skutečně působivé) a po většinu času se neděje lautr nic. Divák, očekávající spád nebo pořádné drama bude asi řádně znuděn. Přesto jsem si těch 100 minut užíval. Z Emily Browning vyrostla od Lemony Snicket dospělá slečna a do své role se opírá s veškerou vervou. (A.J. Munnings se skutečně nakonec stal slavným a dožil se požehnaného věku 71 let - narozdíl od Florence)... Za mě palec jasně nahoru, komorní, klasicky britské milostné drama, s dokonale autentickou dobovou atmosférou.(5.11.2013)

Nejsem si jistá, jestli to bylo tím vínem, co jsem u toho pila, anebo jsem opravdu nebyla schopná se s protagonistkou ztotožnit. Nechápala jsem její myšlenkové pochody a vlastně mě i docela štvala. Myslím si, že téma je to zajímavé, ale bylo uchopeno špatně. Lokace nádherné, pobřeží Anglie má krásnou melancholii, ačkoliv film tolik ne, ač se o to snažil. Pakliže hledáte film typu Pýcha a předsudek s Keirou Knightley, nedoporučuji.(15.2.2015)

• M.i.k.e

Dobře obsazené,ale celkově nevýrazné,zapomenutelné a nudné.Vlastně už dlouho se mi nestalo,že by mě nějaký film tak moc nebavil.Nebýt Emily,ani bych nedokoukal...30%(5.9.2014)