Continuum (TV seriál)

Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2012, 36x43 min

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger R. Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon, Tony Amendola, Magda Apanowicz, Ian Tracey, Ryan Robbins, Terry Chen, Nicholas Lea, Hugh Dillon, William B. Davis, Mike Dopud, Adrian Holmes, John Reardon, Zak Santiago, Laci J Mailey, Adam Greydon Reid, Hiro Kanagawa, David Nykl, Katie Findlay, Jesse Moss, Colin Lawrence, Curtis Lum, Michael Rogers, Casey Dubois, Scott Vickaryous, Derek Hamilton, Diana Bang, Crystal Balint, Douglas Chapman, Brittney Wilson, Tanaya Beatty, Peter Benson, John Cassini, Catherine Lough Haggquist, Tahmoh Penikett, Bruce Ramsay, Keith Dallas, Jordana Largy, Leanne Lapp, Peter Bryant, Tasya Teles, Momona Komagata, Rachael Crawford, Kimberly Sustad, Sarah Edmondson, Anjali Jay, Monique Ganderton, Alison Araya, Anne Openshaw, Jim Thorburn, Aliyah O´Brien, Reese Alexander, Jill Teed, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Warren Belle, Jason Diablo, Garfield Wilson, Omari Newton, Carolyn Adair, Larry Hoe, Jenn Bird, Cameron McDonald, Jesse Reid, Shaun Omaid, Mark Gibbon, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kate Bateman, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Bill Dow, Rick Dobran, Ryan Hesp, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Chad Riley, Paul Lazenby, Andre Tricoteux, Michael Teigen, Alex Barima, Natasha Wilson, Josh Kalender, Julian Christopher, J.C. Williams, Sharon Taylor, Marcus Rosner, Raf Rogers, John Innes, Paralee Cook, Giacomo Baessato, Donna Yamamoto, John Specogna, Nicole Hombrebueno, Lori Triolo, Sean Tyson, Lisa Berry, Aaron Craven, Lane Edwards, Danny Dworkis, James Pizzinato, Janet Kidder, Ron Selmour, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Marilyn Norry, Max Chadburn, Cameron Barnett, Johnny Cuthbert, Manoj Sood, Stephen Huszar, Danny Wattley, Zahf Paroo, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Daniel Bacon, Frank Cassini, Lisa Bunting, Craig Veroni

Z počátku další hra s časem, která nabízela nejen atraktivní postavy a jejich vývoj, ale také konspirační podtext už od prvního dílu, který během série narůstal a vrcholil v poslední epizodě.Ta podtrhuje odvahu tvůrců o originální a zamotané pojetí vývoje historie ovládané a plánované v překvapujícím měřítku. Díky tomu je seriál odlišný od ostatních, navíc smazává přehled a jednoznačnost o tom, kdo je hodný a kdo zlý. Otázkou pro druhou sezonu zůstává, jestli tenhle spletenec půjde zvládnout a logicky vyústit do soudržného celku, protože stále tu je mnoho otazníků a očekávání ve vývoj některých postav, kterým s přehledem vládne Kiera Cameron a Alec Sadler. Druhá sezona velmi zajímavá, rozvádí hlavní linie, nebojí se riskovat (cliffhanger jak blázen, letos nejlepší) a Rachel Nichols prostě chci vidět zase a více! první díl třetí sezony... nevím, kam se mám dřív dívat. Zásadní, ale opravdu zásadní twist/restart/new vision z konce druhé sezony završen. Tahle sezona bude buď totální paskvil nebo nejodvážnější počin od doby, kdy Sydney Bristow "zaspala" dva roky života... Viděno: S02 PS: např. díl 206 je krásná reklama na značku Burberry (on vlastně celý seriál), od deštníku po trenchcoat! Chci taky!.(19.8.2012)

Zakladni nastineny temata jako boj proti korporacionalismu, hledani legitimity terorismu anebo samotnej sci-fi podtext jsou vlastne hrozne fajn. Ale zpracovani, po milionty zamereny hlavne rodinnym smerem, je proste pritroubly a trapne americky. Navic Rachel Nichols je sice rostenka, ale herecky mirne bez pelu - dokud se mraci, jeste dobry, ale cokoli navic je... navic. Koukam dal, ale je ve spolecnosti The Newsroom a Silk je to spis slabsi kus. O neustale pritomnejch logickejch lapsech ani nemluve...(15.7.2012)

Po pilote a nasledujucej casti musim uznat ze ak zmiesate technologiu Alcatrazu s konspiraciou Jericha, da sa na co divat. Vyzera to slubne, urzuje v napati, herci velmi prijemni na pohlad a i sci-fi prostredie a technologia uveritelna. Takto si to zatial predstavujem, je tu velmi slubne, a dufam ze to nepokazia.(6.6.2012)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Začátek je vskutku rozpačitý. Úvod v budoucnosti fajn, cesta do minulosti taktéž, ale od té doby jako kdyby seriál zamrznul a celou sérii se řeší jen nahánění několika teroristů, kteří se snaží o bůhvíco, zanechávají za sebou akorát bordel a hlavní hrdinka po nich pátrá skoro klasickým case-of-the-week stylem. Divák o teroristech pořádně nic neví a je to trochu nuda. Ony celkově hlavní postavy jsou takové dost nerozvedené včetně hlavní hrdinky, kterou osvětlí alespoň těch několik flashbacků (resp. flashforwardů) do osobního života před cestou do minulosti/současnosti. Naštěstí děj se pomalu vyvíjí a v závěru série slušně vygraduje. Poslední dvojice epizod je přesně to, co jsem od seriálu od začátku očekával a hlavně vysvětlí motivace, které byly po celou dobu kdoví proč skryty. Hodnocení série: 3/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Už od začátku mnohem cílevědomější a propracovanější řada budující si linky dlouho dopředu a divák má pocit, že mají tvůrci všechno promyšlené na několik sérií. Tempo by ovšem mohlo být o něco rychlejší, některé momenty působí trochu natahovaně, ale závěrečná hrstka epizod je zase vysoko nad průměrem a připravuje na pěknej maglajz, který pravděpodobně v nové sérii nastane. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Potěšující je především to, že třetí série nejenže drží laťku, ale má i nadále vzestupnou tendenci. Situace se začíná měnit, spojenectví rozpadat. Konečně přichází dlouho očekávané hrátky s časem a seriál je o pořádný kus zábavnější. Občas je to až moc Liber8 sem, Liber8 tam a seriálu by nezaškodil větší rozlet co se týče ústřední zápletky, ale závěr série i tak ukazuje, že nás pravděpodobně čeká parádní závěrečná jízda. Našlápnuto k tomu totiž mají tvůrci solidně a kanadský Vancouver jakožto hlavní místo dění pořád působí velmi svěže. Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Do konce zbývá 6 epizod, potenciál s koncem minulé řady narostl. A ač mám neustále pocit, že z toho všeho šlo vytřískat mnohem víc, poslední série se povedla. První tři díly jsou spíše pomalejší rázu, ale druhá trojice epizod je jedna velká akční honička. Co mě ale nejvíce potěšilo je závěr. Jasně, ten je už tradičně trochu uspěchaný, ale je emotivní, dává smysl a hlavně: JE TAM, čehož si nesmírně cením. Continuum byl od začátku trochu rozpačitý seriálový počin, ale má své osobní kouzlo, které se na povrch dere až o něco později. Do TOPky se v mém případě nezařadí a pravděpodobně si ho ani znova nepustím, ale podíval jsem se na něj rád. Především díky postavám ta cesta za to stála! Hodnocení série: 4/5(28.1.2017)

První série byla očividně jen rozjezdem, který zvolna připracoval terén pro to, co přinese řada druhá. Ta je sice místy zbytečně překombinovaná a vyžaduje to, aby si divák pamatoval spoustu detailů, jinak se v příběhu rychle ztratí, ale jinak jde o zajímavě prezentovanou sci-fi podívanou plnou filozoficky laděných otázek, zajímavých zvratů, ale také velmi slušných akční momentů a lacině nepůsobících triků. Velmi příjemné překvapení.(6.8.2013)

• - Všechny epizody první série mají v názvu dílu hrátku se slovem "Time", čímž se seriál odkazuje na téma cestování časem. Všechny epizody druhé série mají v názvu hrátku se slovem "Second", čímž se odkazuje na to, že jde o druhou řadu seriálu. Všechny epizody třetí řady mají v názvu hrátku se slovem "Minute". (Pajky3)

• - V 6. díle 2. série s názvem "Second Truths" cituje Carlos (Victor Webster) na konci epizody větu Sherlocka Holmese "If you eliminate the impossible, whatever is left over, however improbable, has got to be truth," tedy v překladu "Když vyloučíte nemožné, pak to, co zbývá, musí být pravda, byť je sebenepravděpodobnější." (Shadowspark)

• - Simon Barry pôvodne napísal scenár, kde bol hlavný hrdina muž menom "Kyle", a nie Kiera (Rachel Nichols). (Martin12500)