Continuum (TV seriál)

Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2012, 36x43 min

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger R. Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon, Tony Amendola, Magda Apanowicz, Ian Tracey, Ryan Robbins, Terry Chen, Nicholas Lea, Hugh Dillon, William B. Davis, Mike Dopud, Adrian Holmes, John Reardon, Zak Santiago, Laci J Mailey, Adam Greydon Reid, Hiro Kanagawa, David Nykl, Katie Findlay, Jesse Moss, Colin Lawrence, Curtis Lum, Michael Rogers, Casey Dubois, Scott Vickaryous, Derek Hamilton, Diana Bang, Crystal Balint, Douglas Chapman, Brittney Wilson, Tanaya Beatty, Peter Benson, John Cassini, Catherine Lough Haggquist, Tahmoh Penikett, Bruce Ramsay, Keith Dallas, Jordana Largy, Leanne Lapp, Peter Bryant, Tasya Teles, Momona Komagata, Rachael Crawford, Kimberly Sustad, Sarah Edmondson, Anjali Jay, Monique Ganderton, Alison Araya, Anne Openshaw, Jim Thorburn, Aliyah O´Brien, Reese Alexander, Jill Teed, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Warren Belle, Jason Diablo, Garfield Wilson, Omari Newton, Carolyn Adair, Larry Hoe, Jenn Bird, Cameron McDonald, Jesse Reid, Shaun Omaid, Mark Gibbon, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kate Bateman, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Bill Dow, Rick Dobran, Ryan Hesp, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Chad Riley, Paul Lazenby, Andre Tricoteux, Michael Teigen, Alex Barima, Natasha Wilson, Josh Kalender, Julian Christopher, J.C. Williams, Sharon Taylor, Marcus Rosner, Raf Rogers, John Innes, Paralee Cook, Giacomo Baessato, Donna Yamamoto, John Specogna, Nicole Hombrebueno, Lori Triolo, Sean Tyson, Lisa Berry, Aaron Craven, Lane Edwards, Danny Dworkis, James Pizzinato, Janet Kidder, Ron Selmour

Začátek pilotu pakárna, ale pak přijde změna. Nevesmírné ne-nadpřirozené "sci-fi" tu chybělo, navíc se sympatickou hrdinkou. # Po 4 dílech pokojenost. Snad nesklouzne k něčemu mysterióznímu. # po 1. řadě: Sice se ke konci dotýkal trochu mysteriózna, ale celou dobu mě bavil, nechyběla akce, napětí. Pravda, že nebýt Kiera sexy sympaťačka, možná to za 4* není. Jen si stále nedokážu tak docela představit cestování v čase se všemi jeho důsledky, ale snad mi víc napoví 2. řada, na kterou se těším.(2.6.2012)

1. série Podle traileru jsem se na tenhle seriál dost těšil a na rozdíl od mnohých mi bylo jasné, že cestování časem nebude na denním pořádku. Hlavní kladná dvojice Kiera & Alec na mě působila velice dobře. Pár vychytávek z budoucnosti se mi taky moc líbilo, i když bych jich samozřejmě uvítal i víc a kousky skládačky do sebe na konci perfektně zapadaly. Začátek super, konec super, jen ten prostředek občas nebyl úplně ono. *** 2. série Druhá série si udržela příjemné a zajímavé tempo a vážně jsem se nemohl dočkat, co se bude dít ve finále. A když finále přišlo, tak jsem byl překvapenej, protože tohle jsem vážně nečekal a jsem vážně zvědavej na to, jak se bude pokračovat. Určitě si to nenechám ujít, chci zjistit jak Keira dopadne. *** 3. série Třetí série mě nedokázala tolik vtáhnout jako ty předešlé v úvodních dílech jsem se musel přemlouvat, abych to vůbec vydržel a byl jsem vcelku zmatený tím, co se tam děje. Jenže jak přibýval čas, vše do sebe zapadalo a přiblížilo se velmi napínavé a zajímavé finále, které mě přinutilo nad Continuum nezlomit hůl a těšit se na to, jak se vyvine případná čtvrtá řada. *** 4. série Závěrečná čtvrtá řada působí jako jedna velká tečka, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být větší a zajímavější. Já od finále odešel trochu zklamaný a to i přesto, že se všechno uzavřelo. I tak však budu na Continuum vzpomínat v dobrém a každému doporučím se podívat. Protože Keira a její vychytaný obleček za shlédnutí určitě stojí...(8.8.2012)

Hodně škodolibý vtip na účet historie nebo budoucnosti … aneb jak reagovat, když se nikoliv vlastním přičiněním ocitnete o desítky let zpátky v minulosti, v době, která je morálním, institucionálním, společenským a politickým opakem světa, ze kterého pocházíte. Autoři čerpají inspiraci ze současné neutěšené a silně explozivní sociální situace v západním světě. Můj zájem budí především zajímavý, pro dobro všech, doufám, že čistě fiktivní náčrt vývoje budoucnosti konce 21. století. S očekáváním vyhlížím druhou sezónu s vědomým toho, že tvůrci budou mít plné ruce práce, aby tento příběhový a scénáristický kolos, plný potencionálních paradoxů udrželi v provazech fyzikální logiky a zároveň neopomněli působit věrohodně. Držím palce. 1. série 80 %, 2. série: 85%, 3. série: 85%, 4. série: 80%, Nejoblíbenější postavy: Kiera Cameron, Edouard Kagame(3.9.2012)

V polovině série jsem se musel dlouho dokopávat, ať se dodívám na další díly, ale zvlášť pár posledních dílů mě potěšily a zvedám na 4* :)(8.10.2012)

Haven meets FlashForward. Ovšem ani jednomu nesahá po paty.(22.7.2012)