Continuum (TV seriál)

Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2012, 36x43 min

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger R. Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon, Tony Amendola, Magda Apanowicz, Ian Tracey, Ryan Robbins, Terry Chen, Nicholas Lea, Hugh Dillon, William B. Davis, Mike Dopud, Adrian Holmes, John Reardon, Zak Santiago, Laci J Mailey, Adam Greydon Reid, Hiro Kanagawa, David Nykl, Katie Findlay, Jesse Moss, Colin Lawrence, Curtis Lum, Michael Rogers, Casey Dubois, Scott Vickaryous, Derek Hamilton, Diana Bang, Crystal Balint, Douglas Chapman, Brittney Wilson, Tanaya Beatty, Peter Benson, John Cassini, Catherine Lough Haggquist, Tahmoh Penikett, Bruce Ramsay, Keith Dallas, Jordana Largy, Leanne Lapp, Peter Bryant, Tasya Teles, Momona Komagata, Rachael Crawford, Kimberly Sustad, Sarah Edmondson, Anjali Jay, Monique Ganderton, Alison Araya, Anne Openshaw, Jim Thorburn, Aliyah O´Brien, Reese Alexander, Jill Teed, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Warren Belle, Jason Diablo, Garfield Wilson, Omari Newton, Carolyn Adair, Larry Hoe, Jenn Bird, Cameron McDonald, Jesse Reid, Shaun Omaid, Mark Gibbon, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kate Bateman, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Bill Dow, Rick Dobran, Ryan Hesp, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Chad Riley, Paul Lazenby, Andre Tricoteux, Michael Teigen, Alex Barima, Natasha Wilson, Josh Kalender, Julian Christopher, J.C. Williams, Sharon Taylor, Marcus Rosner, Raf Rogers, John Innes, Paralee Cook, Giacomo Baessato, Donna Yamamoto, John Specogna, Nicole Hombrebueno, Lori Triolo, Sean Tyson, Lisa Berry, Aaron Craven, Lane Edwards, Danny Dworkis, James Pizzinato, Janet Kidder, Ron Selmour, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Marilyn Norry, Max Chadburn, Cameron Barnett, Johnny Cuthbert, Manoj Sood

Haven meets FlashForward. Ovšem ani jednomu nesahá po paty.(22.7.2012)

1. série - 4,5* | 2. série - 4* | 3. série - 3,75* | 4. série - 3,5* | Výsledné hodnocení - 3,9*(4.7.2013)

1. série Podle traileru jsem se na tenhle seriál dost těšil a na rozdíl od mnohých mi bylo jasné, že cestování časem nebude na denním pořádku. Hlavní kladná dvojice Kiera & Alec na mě působila velice dobře. Pár vychytávek z budoucnosti se mi taky moc líbilo, i když bych jich samozřejmě uvítal i víc a kousky skládačky do sebe na konci perfektně zapadaly. Začátek super, konec super, jen ten prostředek občas nebyl úplně ono. *** 2. série Druhá série si udržela příjemné a zajímavé tempo a vážně jsem se nemohl dočkat, co se bude dít ve finále. A když finále přišlo, tak jsem byl překvapenej, protože tohle jsem vážně nečekal a jsem vážně zvědavej na to, jak se bude pokračovat. Určitě si to nenechám ujít, chci zjistit jak Keira dopadne. *** 3. série Třetí série mě nedokázala tolik vtáhnout jako ty předešlé v úvodních dílech jsem se musel přemlouvat, abych to vůbec vydržel a byl jsem vcelku zmatený tím, co se tam děje. Jenže jak přibýval čas, vše do sebe zapadalo a přiblížilo se velmi napínavé a zajímavé finále, které mě přinutilo nad Continuum nezlomit hůl a těšit se na to, jak se vyvine případná čtvrtá řada. *** 4. série Závěrečná čtvrtá řada působí jako jedna velká tečka, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být větší a zajímavější. Já od finále odešel trochu zklamaný a to i přesto, že se všechno uzavřelo. I tak však budu na Continuum vzpomínat v dobrém a každému doporučím se podívat. Protože Keira a její vychytaný obleček za shlédnutí určitě stojí...(8.8.2012)

Povedený sci-fi seriál s menším množství technologií. Policistka Kiera Cameron se spolu se 7 vězni dostane z roku 2077 do roku 2012. Je to z toho dost zmatená. V roce 2077 svět ovládají velké vládní korporace a lidé se bouří. Proto vzniká teroristické hnutí Liber 8. Po zabití 30 00 lidí jsou odsouzeni k smrti. Jenže poprava se moc nepovede a oni se ocitnou v minulosti. V současnosti se snaží zničit tyto korporace už od jejich vzniku. A Kiera se jim v tom snaží zabránit. Naštěstí na to není sama. Spolupracuje s mladým Alecem Sadlerem, který v budoucnu vymyslí spoustu převratných technologií. Kiera má na sobě multifunkční oblek, který toho mí opravdu hodně. Přidává se k místní policii a bojuje proti teroristům. Ale nemá to jednoduché. Mají sympatizanty už v této době. Nakonec se spojí s jedním z nich. Ve 2. sérii se objeví nové postavy a děj se hodně prohloubí. Také přibudou nové souvislosti. 3. série posouvá seriál na úplně jiný level. Spoiler: Vzniká paralelní realita a s ní nové problémy. Ve hře se objevují hned dva Aleci Sadlerové. Budoucnost je čím dál víc nejistá. Kiera to nemá jednoduché. Nakonec se i s Liber 8 usmíří. 4. a poslední série měla jenom 6 dílů. Nakonec se všechno hezky uzavřelo a skončilo to trochu dojemně... "Kdybychom byli ve Star Treku, tak bychom se začali prát." :D(20.2.2013)

Za kameru, hudbu a některé triky nedávám jen 2 *, ale 3. Jinak mne ale seriál moc nezaujal. Resp. měl jistý zajímavý námět, kdyby se časové linie interaktivně prolínaly. Ale už po pár dílech bylo vidět, že autoři vaří z vody, neustálé srdceryvné záběry na syna, na brečící policajtku, dementní chování současných policajtů, nelogičnosti v ději, který je přitom hodně řídký, to vše dělá ze seriálu ufňukanou agitku za práva korporací a monopolních podniků. Námět skutečně vykrádá Life on Mars, jen s jistým posunem, jen nenabízí jasné mantinely - její oblek chvílemi funguje, jindy ne, její hacker na telefonu si jen seběhne do ledničky, pozdraví nevlastního tátu a bráchu, a zas šupajdí radit, a i celé to propojení a rychle nalezená funkce mentora na telefonu mne štvaly. Jaké schopnosti z budoucnosti si přinesli ti údajní zločinci? Proč ta všeho schopná koule najednou nefungovala, a dokonce z ní kus odpadl? Přijde mi to zkrátka divné, že bez problémů se z budoucnosti přenesou do současné doby, ale se svými znalostmi furt tahají za kratší konec pilky. Navíc policajtku všichni pokládají za schopnou, ale teroristy ne a ne chytit, to by ji po několikátém pokusu už vyrazili. Mám ze seriálu zkrátka divné pocity.(12.11.2014)

• - Seriál mal premiéru 27. mája 2012 na stanici Showcase. (Greenpeacak)

• - Všechny epizody první série mají v názvu dílu hrátku se slovem "Time", čímž se seriál odkazuje na téma cestování časem. Všechny epizody druhé série mají v názvu hrátku se slovem "Second", čímž se odkazuje na to, že jde o druhou řadu seriálu. Všechny epizody třetí řady mají v názvu hrátku se slovem "Minute". (Pajky3)

• - Simon Barry pôvodne napísal scenár, kde bol hlavný hrdina muž menom "Kyle", a nie Kiera (Rachel Nichols). (Martin12500)