Continuum (TV seriál)

Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2012, 36x43 min

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger R. Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon, Tony Amendola, Magda Apanowicz, Ian Tracey, Ryan Robbins, Terry Chen, Nicholas Lea, Hugh Dillon, William B. Davis, Mike Dopud, Adrian Holmes, John Reardon, Zak Santiago, Laci J Mailey, Adam Greydon Reid, Hiro Kanagawa, David Nykl, Katie Findlay, Jesse Moss, Colin Lawrence, Curtis Lum, Michael Rogers, Casey Dubois, Scott Vickaryous, Derek Hamilton, Diana Bang, Crystal Balint, Douglas Chapman, Brittney Wilson, Tanaya Beatty, Peter Benson, John Cassini, Catherine Lough Haggquist, Tahmoh Penikett, Bruce Ramsay, Keith Dallas, Jordana Largy, Leanne Lapp, Peter Bryant, Tasya Teles, Momona Komagata, Rachael Crawford, Kimberly Sustad, Sarah Edmondson, Anjali Jay, Monique Ganderton, Alison Araya, Anne Openshaw, Jim Thorburn, Aliyah O´Brien, Reese Alexander, Jill Teed, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Warren Belle, Jason Diablo, Garfield Wilson, Omari Newton, Carolyn Adair, Larry Hoe, Jenn Bird, Cameron McDonald, Jesse Reid, Shaun Omaid, Mark Gibbon, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kate Bateman, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Bill Dow, Rick Dobran, Ryan Hesp, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Chad Riley, Paul Lazenby, Andre Tricoteux, Michael Teigen, Alex Barima, Natasha Wilson, Josh Kalender, Julian Christopher, J.C. Williams, Sharon Taylor, Marcus Rosner, Raf Rogers, John Innes, Paralee Cook, Giacomo Baessato, Donna Yamamoto, John Specogna, Nicole Hombrebueno, Lori Triolo, Sean Tyson, Lisa Berry, Aaron Craven, Lane Edwards, Danny Dworkis, James Pizzinato, Janet Kidder, Ron Selmour, Nickolas Baric, Seth Whittaker
  • KevSpa

Pilot: Po lehce rozpačitém začátku se úvodní díl slušně rozjede. Zatím to vypadá na příjemnou oddechovou sci-fi, uvidíme, zda nasazené tempo seriálu vydrží. 80%(29.5.2012)

Povedený sci-fi seriál s menším množství technologií. Policistka Kiera Cameron se spolu se 7 vězni dostane z roku 2077 do roku 2012. Je to z toho dost zmatená. V roce 2077 svět ovládají velké vládní korporace a lidé se bouří. Proto vzniká teroristické hnutí Liber 8. Po zabití 30 00 lidí jsou odsouzeni k smrti. Jenže poprava se moc nepovede a oni se ocitnou v minulosti. V současnosti se snaží zničit tyto korporace už od jejich vzniku. A Kiera se jim v tom snaží zabránit. Naštěstí na to není sama. Spolupracuje s mladým Alecem Sadlerem, který v budoucnu vymyslí spoustu převratných technologií. Kiera má na sobě multifunkční oblek, který toho mí opravdu hodně. Přidává se k místní policii a bojuje proti teroristům. Ale nemá to jednoduché. Mají sympatizanty už v této době. Nakonec se spojí s jedním z nich. Ve 2. sérii se objeví nové postavy a děj se hodně prohloubí. Také přibudou nové souvislosti. 3. série posouvá seriál na úplně jiný level. Spoiler: Vzniká paralelní realita a s ní nové problémy. Ve hře se objevují hned dva Aleci Sadlerové. Budoucnost je čím dál víc nejistá. Kiera to nemá jednoduché. Nakonec se i s Liber 8 usmíří. 4. a poslední série měla jenom 6 dílů. Nakonec se všechno hezky uzavřelo a skončilo to trochu dojemně... "Kdybychom byli ve Star Treku, tak bychom se začali prát." :D(20.2.2013)

Musím se přiznat, že si mě tento sci-fi kousek získal hned prvním dílem. Dalších děvět epizod jsem proto doslova zhlt a jediné co mě mrzí je, že na další serii se nějákou tu chvíli načekám. Mimochodem Rachel Nichols je v roli Kiery naprosto perfektní, to nemůže popřít nikdo...(16.8.2012)

• M.i.k.e

pro mě osobně nic,co by mě zaujalo natolik,abych musel sledovat dále.Vcelku tuctová sci-fi,která není nikterak inovativní a v dnešní době existuje mnoho lepších kousků...40%(21.6.2012)

Těžko se hodnotí, sotva se seriál rozjel. Každopádně se jedná o kriminálku ve sci-fi hábitu, která zaujme příběhem a sympatickou hrdinkou-i když musím přiznat, že její postava je vcelku šablonovitá. Zkrátka na pohled tvrdá holka, která vždycky ví co říct, není moc vtipná a je pořád o krok napřed. Teroristé jsou vcelku dost neuvěřitelní, což mi docela vadí, ale jinak vcelku příjemné překvapení, uvidíme, co z toho ještě vyleze..(17.6.2012)