Continuum (TV seriál)

Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2012, 36x43 min

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger R. Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon, Tony Amendola, Magda Apanowicz, Ian Tracey, Ryan Robbins, Terry Chen, Nicholas Lea, Hugh Dillon, William B. Davis, Mike Dopud, Adrian Holmes, John Reardon, Zak Santiago, Laci J Mailey, Adam Greydon Reid, Hiro Kanagawa, David Nykl, Katie Findlay, Jesse Moss, Colin Lawrence, Curtis Lum, Michael Rogers, Casey Dubois, Scott Vickaryous, Derek Hamilton, Diana Bang, Crystal Balint, Douglas Chapman, Brittney Wilson, Tanaya Beatty, Peter Benson, John Cassini, Catherine Lough Haggquist, Tahmoh Penikett, Bruce Ramsay, Keith Dallas, Jordana Largy, Leanne Lapp, Peter Bryant, Tasya Teles, Momona Komagata, Rachael Crawford, Kimberly Sustad, Sarah Edmondson, Anjali Jay, Monique Ganderton, Alison Araya, Anne Openshaw, Jim Thorburn, Aliyah O´Brien, Reese Alexander, Jill Teed, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Warren Belle, Jason Diablo, Garfield Wilson, Omari Newton, Carolyn Adair, Larry Hoe, Jenn Bird, Cameron McDonald, Jesse Reid, Shaun Omaid, Mark Gibbon, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kate Bateman, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Bill Dow, Rick Dobran, Ryan Hesp, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Chad Riley, Paul Lazenby, Andre Tricoteux, Michael Teigen, Alex Barima, Natasha Wilson, Josh Kalender, Julian Christopher, J.C. Williams, Sharon Taylor, Marcus Rosner, Raf Rogers, John Innes, Paralee Cook, Giacomo Baessato, Donna Yamamoto, John Specogna, Nicole Hombrebueno, Lori Triolo, Sean Tyson, Lisa Berry, Aaron Craven, Lane Edwards, Danny Dworkis, James Pizzinato, Janet Kidder, Ron Selmour, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Marilyn Norry, Max Chadburn, Cameron Barnett, Johnny Cuthbert, Manoj Sood, Stephen Huszar, Danny Wattley, Zahf Paroo, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Daniel Bacon, Frank Cassini, Lisa Bunting

Ideální letní seriál, pro milovníky syfy navíc nutnost! Uvidíme, jak se první sezóna rozjede - první díly však vypadají velmi nadějně..zatím 80 % ---------- 4 díly za mnou a to týdenní čekání je otřes. "Flashbacky" do budoucnosti dokonale zpestřují honičku "na pozadí". Pro velké rýpaly by se dalo namítnout, že jednotlivé díly na sebe bezprostředně nenavazují, ale to dost možná ani nemusí být na škodu. 90 % ---------- Pilot měl navíc v Kanadě na Showcase rekordní sledovanost, tak doufám, že to po první sérii nepotopí. [stejně jako seriály Flashforward / Caprica](18.6.2012)

Ačkoliv mě první díl až tak neokouzlil, ale posunutí se zpět v čase mi přišlo jako dobrá zápletka a i díky tomu jsem se dívala dál. A jsem za to ráda, protože poslední dva díly byly dokonalé.(7.8.2012)

Těžko se hodnotí, sotva se seriál rozjel. Každopádně se jedná o kriminálku ve sci-fi hábitu, která zaujme příběhem a sympatickou hrdinkou-i když musím přiznat, že její postava je vcelku šablonovitá. Zkrátka na pohled tvrdá holka, která vždycky ví co říct, není moc vtipná a je pořád o krok napřed. Teroristé jsou vcelku dost neuvěřitelní, což mi docela vadí, ale jinak vcelku příjemné překvapení, uvidíme, co z toho ještě vyleze..(17.6.2012)

(1. sezóna - 75 %, 2. sezóna - 65 %, 3. sezóna - 60 %). Dám lepší 3 hvězdy. Je to dobrý sci-fi seriál, který má několik geniálních dílů, ale bohužel i dost zbytečné omáčky okolo. Po třetí sérii - týbrďó, to je zamotanější než sluchátka volně pohozená v batohu. Takže moc. Update - ono už to skončilo, no hurá. 3* akorát.(25.3.2014)

• KevSpa

Pilot: Po lehce rozpačitém začátku se úvodní díl slušně rozjede. Zatím to vypadá na příjemnou oddechovou sci-fi, uvidíme, zda nasazené tempo seriálu vydrží. 80%(29.5.2012)

• - Všechny epizody první série mají v názvu dílu hrátku se slovem "Time", čímž se seriál odkazuje na téma cestování časem. Všechny epizody druhé série mají v názvu hrátku se slovem "Second", čímž se odkazuje na to, že jde o druhou řadu seriálu. Všechny epizody třetí řady mají v názvu hrátku se slovem "Minute". (Pajky3)

• - Seriál mal premiéru 27. mája 2012 na stanici Showcase. (Greenpeacak)

• - V 6. díle 2. série s názvem "Second Truths" cituje Carlos (Victor Webster) na konci epizody větu Sherlocka Holmese "If you eliminate the impossible, whatever is left over, however improbable, has got to be truth," tedy v překladu "Když vyloučíte nemožné, pak to, co zbývá, musí být pravda, byť je sebenepravděpodobnější." (Shadowspark)