Neviditelná válka (festivalový název)

Invisible War, The

Dokumentární / Krimi / Drama / Historický

USA, 2012, 93 min

Kirby Dick

Dlouho jsem neviděla takhle precizně natočený a zároveň emotivní dokument. 85% !DOPORUČUJI!(6.11.2012)

• Piggsy

Tento dokument opravdu nestál za moc. Věnuje se jen jedné straně konfliktu a po hodině a půl začnou být pořád stejné výpovědi poněkud únavné. A oč vlastně jde? Jedná se o zpověď několika mužatek či babochlapů, které se pro záchranu Ameriky rozhodly jít do armády. A protože jsou tak šeredné, že by si o ně normální chlap ani kolo neopřel, zvyšují si sebevědomí báchorkami o tom, že byly znásilněny. No a jako bonus se z toho snaží vysoudit nějaké prachy, chytré. :)(28.1.2013)

Dokument, který vás dožene k slzám. Působivé a katarzivní, kdy se na konci dozvíte, že film nebyl k ničemu a přispěl k reálným změnám v posuzování případů znásilnění v americké armádě.(21.12.2012)

Dokument snažící se jít do hloubky problému znásilnění v americké armádě, která se po něm jeví vším, ale rozhodně ne idilickou vesnicí plnou mravně a sexuálně neporušených jedinců. V Americe dosahuje touha vlastnit zbraň nebo si jít zastřílet do války ve jménu vlasti pozoruhodně absurdních rozměrů. V určité chvíli převládne nad touhou dokončit své vzdělání a jít bojovat za stýčka Sama. Je dobře, že něco podobného bylo natočeno, protože to nahrává pacifistickým dialogům, které od teď nemusejí používat obrázky fyzicky zmrzačených veteránů, ale veteránek, které jsou zmrzačeny psychicky a to je něco mnohem víc sugestivnějšího. I přes autentické rozhovory a množství těžko ověřitelných dat se ale nelze zbavit dojmu, že celou věc sledujeme až příliš z povzdálí a nezúčastněně. Paradoxně tak víc než o znásilnění se dovídáme mnohé o americké povaze a sebelítosti pramenící z přespříliš dlouho vtloukáného způsobu uvažování. // Poslední zbraní dneška jsou bojové dovednosti amerického vojáka, připraveného bojovat kdekoliv na světě, bránit svou zemi a vás, americký lid, proti nepřátelské agresi.Pokud by někoho téma opravdu zajímalo, může se na něj podívat i z jinýho-dramatickýho a nutno přiznat, že celkem zajímavýho pohledu seriálu Last Resort, konkrétně dílu 1x08.(18.1.2013)

,,ZNÁSILNĚNÍ JE RIZIKO VAŠEHO POVOLÁNÍ“..... /// …. ,,nikdo mi nepřišel na pomoc a kdybych něco řekla, zabijou mě“… Je třeba si položit otázku: Co se chci dozvědět? Fakta, příklady z minulosti (současnosti), pohled do zákulisí americký armády, jasný závěry a optimistický konce? Bohužel. Jen tak trochu vod všeho, bez těch optimistickejch konců. Hodně se tu vypovídá o traumatech (bez nějakejch ironickejch poznámek – vono bejt přejetá rotou nadrženejch bigošů asi nějakou šmouhu na duši zanechá…), o složitý cestě k léčení následků a taky o systému, kterej tohle všechno toleruje. Bohužel dlouho a vlastně furt vo tom samým. DOPADENO JE MÉNĚ JAK 5% PACHATELŮ …tohle už asi nebude problém jen armády. A tak předpokládám, že smyslem dokumentu bylo upozornit na neúnosnej stav sexuálního obtěžování v armádě a dát do povědomí internetový stránky. Všichni (včetně Baracka) můžou jen doufat, že neznáborujou další sexuální devianty (páč to by pak mohla třeba i nejedna generálská prdel poznat středověk. Ale třeba právě tohle by jim ty holky přály…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hodně diskutuju na www.notinvisible.org. 2.) Když se řekne Tailhoock, chce se mi zvracet. 3.) Jsem tvůrce kampaně: ,,Počkej, až bude střízlivá“. 4.) Thx za titule ,,reqiuem“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(23.1.2013)