Z prezidentské kuchyně

Z prezidentskej kuchyne

Životopisný / Komedie

Francie, 2012, 95 min

• banguy

Nudný příběh a ještě nudnější herecké výkony, hlavní ženská postava mně byla naprosto odporná, celé to nějak drhlo *(30.12.2016)

Kouzelný film odehrávající se ve francouzském Elysejském paláci, kde se stárnoucí prezident Mitterrand snaží najít ztracenou chuť francouzské kuchyně. K tomu mu má pomoci šéfkuchařka Hortense, která povýšila vaření na umění a kamerové záběry na její výtvory nenechají chuťové buňky v klidu. Jako žena to ovšem nemá ve výhradně mužském prostředí lehké a její situaci stěžuje i narůstající byrokracie. Příběh trochu ze zákulisí politiky, více o vaření a chvále francouzské kuchyně, ale především podle skutečné události by bylo škoda nechat si ujít.(25.11.2012)

Překvapení. Jak někdo může vymyslet 100 minut a z toho 80minut v kuchyni :) Zábavné, ale pořád o jídle :) Výborná Catherine Frot.... celý film je na zvednutí nálady.(28.11.2012)

Mňamka. Ještě, že jsem měl popkorn.(7.4.2013)

• Honziss

Oddechovka bez nutnosti publika se nějak zapojit. Jídlo, kuchyň, jídlo, jídlo... Řekl jsem oddechovka? Myslel jsem příšerná nuda! //FFF, Světozor(28.11.2012)

• - Založeno na výjimečném skutečném příběhu osobní kuchařky prezidenta Francoise Mitteranda. [Zdroj: Film Europe] (Jeremy.jk)