Především jedna neobvyklá rada: než začnete film sledovat, pořádně se najezte. Je to totiž neuvěřitelná přehlídka paštiček, koláčků, dortů, rybích polévek a lanýžů. Za tím vším se ale zároveň skrývá lehký příjemný příběh, který vůbec nenudí, i když se z devadesáti procent odehrává
v bezprostřední blízkosti sporáku. Film je svižný, s dobře napsanými dialogy a postava Hortense patří svým přístupem k životu k nejsympatičtějším filmovým hrdinům. Hlavně scény jejích letmých setkání s prezidentem jsou skvělé.(29.11.2012)

Mňamka. Ještě, že jsem měl popkorn.(7.4.2013)

• Honziss

Oddechovka bez nutnosti publika se nějak zapojit. Jídlo, kuchyň, jídlo, jídlo... Řekl jsem oddechovka? Myslel jsem příšerná nuda! //FFF, Světozor(28.11.2012)

Velice příjemný film, ve kterém nejen nahlédneme do zákulisí Elysejského paláce, ale i klasické francouzské kuchyně -a toho, co ji dělá jedinečnou pro každého gurmeta. Oslava kreativního kuchařského umění (nikoliv řemesla) !(2.1.2016)

Kouzelný film odehrávající se ve francouzském Elysejském paláci, kde se stárnoucí prezident Mitterrand snaží najít ztracenou chuť francouzské kuchyně. K tomu mu má pomoci šéfkuchařka Hortense, která povýšila vaření na umění a kamerové záběry na její výtvory nenechají chuťové buňky v klidu. Jako žena to ovšem nemá ve výhradně mužském prostředí lehké a její situaci stěžuje i narůstající byrokracie. Příběh trochu ze zákulisí politiky, více o vaření a chvále francouzské kuchyně, ale především podle skutečné události by bylo škoda nechat si ujít.(25.11.2012)

• - Založeno na výjimečném skutečném příběhu osobní kuchařky prezidenta Francoise Mitteranda. [Zdroj: Film Europe] (Jeremy.jk)