poster

Z prezidentské kuchyně

 • Francie

  Les saveurs du Palais

 • Slovensko

  Z prezidentskej kuchyne

Životopisný / Komedie

Francie, 2012, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ajuska
  ****

  Především jedna neobvyklá rada: než začnete film sledovat, pořádně se najezte. Je to totiž neuvěřitelná přehlídka paštiček, koláčků, dortů, rybích polévek a lanýžů. Za tím vším se ale zároveň skrývá lehký příjemný příběh, který vůbec nenudí, i když se z devadesáti procent odehrává 
v bezprostřední blízkosti sporáku. Film je svižný, s dobře napsanými dialogy a postava Hortense patří svým přístupem k životu k nejsympatičtějším filmovým hrdinům. Hlavně scény jejích letmých setkání s prezidentem jsou skvělé.(29.11.2012)

 • LenkaAK
  ****

  Kouzelný film odehrávající se ve francouzském Elysejském paláci, kde se stárnoucí prezident Mitterrand snaží najít ztracenou chuť francouzské kuchyně. K tomu mu má pomoci šéfkuchařka Hortense, která povýšila vaření na umění a kamerové záběry na její výtvory nenechají chuťové buňky v klidu. Jako žena to ovšem nemá ve výhradně mužském prostředí lehké a její situaci stěžuje i narůstající byrokracie. Příběh trochu ze zákulisí politiky, více o vaření a chvále francouzské kuchyně, ale především podle skutečné události by bylo škoda nechat si ujít.(25.11.2012)

 • fyluta
  ****

  Překvapení. Jak někdo může vymyslet 100 minut a z toho 80minut v kuchyni :) Zábavné, ale pořád o jídle :) Výborná Catherine Frot.... celý film je na zvednutí nálady.(28.11.2012)

 • crackonosh
  *****

  Může mít film, ve kterém se pořád jenom vaří, nějaký děj? A potřebuje ho? Nádherná oslava vaření, jídla, Francie a jedné paní, která si jde za svým a podmaňuje si lidi ze svého okolí. Lanýže, omáčky, dorty a politikaření. Když jsem šel do kina, měl jsem jenom minimální očekávání, ale tenhle vizuálně-gastronomický zážitek mě naprosto uspokojil. Neuvěřitelně sympatická Catherine Frot. Pokud nejste foodie a nečte místo románů kuchařky, klidně si odečtěte jednu hvězdu. Do tašky si pro jistotu vemte svačinu, bude se vám hodit.(25.2.2013)

 • mac000
  ****

  Velice příjemný film, ve kterém nejen nahlédneme do zákulisí Elysejského paláce, ale i klasické francouzské kuchyně -a toho, co ji dělá jedinečnou pro každého gurmeta. Oslava kreativního kuchařského umění (nikoliv řemesla) !(2.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace