Smrtelná aliance

Enemies Closer

Enemies Closer

Thriller

Kanada / USA, 2013, 85 min

No, je to klasická blbůstka s přiblblou zápletkou o spadlém letadle do jezera a balíku heráku uvnitř po kterém jdou mafošové. Ty vede vskutku charismatický vůdce Xander. Maj ale tu smůlu, že zrovna spadlo do rezervace kde rangerem sbírajícím prázdné plechovky od piva a limonád je bejvalej člen SEALs, kterej si tu líže v lůně přírody rány z poslední zbabraný mise v Afghánu. To je ta blbounká kostra příběhu. Hlavní hrdina a posléze jeho kumpán mi nebyli zrovna sympatičtí. Ale fakt jsem nemohl z Jeana-Clouda-Van Vegana :-))). Fakt je to asi The best záporák roku 2013. Navíc to zrzavý páčo a červená kamizola kanadské jízdní a ta jeho anglina s nezaměnitelným francouským přízvukem:-))))). Tenhle důchodce si ze sebe udělal slušnou prdel a já to velmi oceňuji. V mnou naposledy s ním viděném jakémsi post-apokalyptickém snímku, také né moc starém (komentoval jsem jej, ale za boha vám neřeknu název) se bral vážně až moc... Takže za mně jsou to zcela jasně 3 eko lesní jahůdky ! * * *(5.10.2014)

Znovuzrozené spojení Hyamse s Van Dammem. Výsledek? Béčko všech béček. JVCD je jako záporák úplně v pohodě, on ostatně už ten xicht má tak nevyžehlitelnej, že ani nic jiného než záporný tlamy hrát nemůže. Nic to ale nemění na tom, že hereckému osazenstvu vévodí, což teda zní hrozně, ale právě on dodává roli ten šmrnc a filmu je pozitivem. Scénář je jednoduchý, ale snesitelný, z prostředí kouká utracených pár šupů, krvavé efekty jsou v pohodě, takže když proti tomu položím demenci postav a pár nelogičností, tak je to průměr jak vyšitej. Dá se to. 60%(19.2.2014)

Záporne rolu Žán Klodovi tuším sedia viac ako tie kladne. V tejto slušne natočenej bečkarine ma bavil ešte viac ako v Expendables 2. Peter Hyams netočil celý čas sračky ako poslednú dobu a niečo s toho dobrého sa podarilo pretlačiť aj do tohto filmu. Záporná rola je teda dosť dobre obsadená, Žán Klod si tu s chuťou hláškuje, aj keď jeho vlasy sú o niečo horšie. Na druhej strane Tom Everett Scott a Orlando Jones vytvorili celkom slušnú protiváhu a dobré dou. Celý film je jedna nočná a tak trochu denná prehliadka lesov, ale napriek tomu sú akcie a aj choreografia dosť dobre zvládnuté. Menšie zvraty sa tu tiež nájdu. Určite jeden s tých lepších filmov od JCVD a za seba hovorím, že aj od Hyamsa. 60% - 3*(4.5.2015)

Van Damme is Back! Po skvělém hereckém výkonu v záporné roli ve filmu Expendables 2,dostává další zápornou roli a musím říct,že role záporáka mu sedne,protože tak arogantního psychouše,člověk nevídá denně. Enemies closer se odehrává v noci,což někdo může pokládat za mínus,ale mně to naopak přidalo na Atmosféře. Objeví se zde pár pěkných gore scén,nechybí souboje na blízku a akce. Béčko jak má být. 70%(29.12.2013)

Van Damme je boh! :-)(5.6.2014)