Smrtelná aliance

Enemies Closer

Enemies Closer

Thriller

Kanada / USA, 2013, 85 min

Životní role JCVD :-)(24.9.2014)

• Ellmariachi

Film, kde JCVD je doslova famózní by měl být dobrej ne? Minimálně pro fandy žánru a jeho samotného. Nebo ne? No já tedy říkám ne. Musím říct, že role záporáka sedla Źánovi na jedničku a musel si to očividně užívat, stejně jako divák. Jenže co ten zbytek? Postavy trapné. Ranger je naprosto příšerný hrdina a přál jsem si aby zdechl. Černoušek i ta slečna naprosto předvídatelní. A ten děda? No vole to kde jsme? Takže jen za JCVD dávám dvě hvězdy, ale bohužel už žádnou za nic. 35 procent fakt jen za záporáka.(10.2.2015)

Až do roku 2000 točil Peter hyams v pohodě skousnutelný,a někdy i mírně nadprůměrný filmečky(akce,thrillery),občas dokonce obsadil i známý,ne-li slavný herce.Ale byla jiná doba.V současnosti už spousty režisérů ze skupiny kterou právě Hyams reprezentuje,vodpadla úplně,nebo točej srágorky.Enemies closer je celkem solidní kus,kterej by před dvaceti lety dopadnul a vypadal určitě jinak,ale v možnostech,který režisér měl,je to v pohodě.A Van Damme.Toho záporáka si střihnul fakt s chutí,a i když zub času i na belgičanovi nechal stopy,tak za tuhle roli bych dal asi čtyři hvězdy.Ovšem zbytek týmu dost děs,asi to chtělo někoho,kdo v bitkách nebude vypadat jak motovidlo.Nakonec zakotvim na třech lepších hvězdách.60%.(4.2.2014)

No, je to klasická blbůstka s přiblblou zápletkou o spadlém letadle do jezera a balíku heráku uvnitř po kterém jdou mafošové. Ty vede vskutku charismatický vůdce Xander. Maj ale tu smůlu, že zrovna spadlo do rezervace kde rangerem sbírajícím prázdné plechovky od piva a limonád je bejvalej člen SEALs, kterej si tu líže v lůně přírody rány z poslední zbabraný mise v Afghánu. To je ta blbounká kostra příběhu. Hlavní hrdina a posléze jeho kumpán mi nebyli zrovna sympatičtí. Ale fakt jsem nemohl z Jeana-Clouda-Van Vegana :-))). Fakt je to asi The best záporák roku 2013. Navíc to zrzavý páčo a červená kamizola kanadské jízdní a ta jeho anglina s nezaměnitelným francouským přízvukem:-))))). Tenhle důchodce si ze sebe udělal slušnou prdel a já to velmi oceňuji. V mnou naposledy s ním viděném jakémsi post-apokalyptickém snímku, také né moc starém (komentoval jsem jej, ale za boha vám neřeknu název) se bral vážně až moc... Takže za mně jsou to zcela jasně 3 eko lesní jahůdky ! * * *(5.10.2014)

JCVD překvapil. Už podle traileru to vypadalo na slušnej úlet a moje očekávání byla splněna. Dá se říct, že Van Damme snad konečně našel polohu která mu vyhovuje zazářil už v Exp 2 a tady doslova exceluje. Konečně odhodil pokusy o kvalitní herectví na který nemá zbavil se trpitelských výrazů a předstírání, že se snaží předávat jakési hlubší poselství a hraje tu totálního šílence který si naprosto nevázaně svou roli užívá. Film je pak čistokrevná trashácká zábava co si na nic nehraje a pokud působí levně, nelogicky a srandovně, tak je to naprosto v pořádku, protože to byl účel. Totálně neuvěřitelná zábavná vylízanost a tvůrčí radost ze všech těch šíleností čiší z tohoto filmu každou minutu. Je to prostě ukrutnej kopec zábavy, kterej si užijete o to víc čím míň vážně ho budete brát. Van Damme každopádně zazářil a sehrál možná opravdu nejzábavnější postavu svojí dosavadní kariéry. Jinak mimo jeho exhibice dostaneme standartně vypatlaný film od kterého opravdu nečekat žádnou velkou originalitu, ale bylo by to podle mě nefér kritizovat, protože jak už jsem napsal já jsem ten tvůrčí záměr prohlédl. Tohle je zkrátka přesně případ schválně špatného filmu až tak špatného, že je prostě dobrý a to já rád. Jinak určitě bych ještě pochválil poměrně slušně natočené a přehledné souboje. Je vidět, že bratři Hyamsovi jsou stará škola a v tomhle se nezapřou. Jo a dokonce je tohle snad první film, kde mi nevadil ani Žánův otravnej synáček. Nějak jsem ho tady prostě akceptoval. Takže závěrem je mi jasný, že to tady žádný světoborný hodnocení mít nebude až se na to vrhnou rádoby filmový experti, ale čert to vem. Já dostal nekompromisní nálož zábavy a pan JCVD mě po nějaký době zase potěšil a příjemně překvapil.75%(1.12.2013)